Fotografija - portret

Vaše fotografije, fotografije s neta....
Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Venera » 24 Dec 2018, 15:26

storm wrote: 24 Dec 2018, 15:22
statebriga wrote: 24 Dec 2018, 15:19

meni je danasnja fotografija jako vazna jer je korisna za naucna istrazivnja , medicina, astronomija , prirodne nauke :ok

nekadasnje razvijanje filma je bila prava erotika , danasnja digitalna fotografija nema doticni sarm, i danas svako ima pristup istoj, svako fotka po cejfu , ko voli, neka uziva , i vidim kako pojedini forumasi uzivaju u tome

tehnicko forsiranje i komercijalizacija me ne interesiraju , a upravo taj dio iziskuje bolje tehnicko znanje , ali brate, ne trebas biti ni narocito talntrian, ni ne treba previse rada, to je samo laksi posao za brzu zaradu , narocito je lako prodati fotke golotinje ili paparazi fotke :hihi
A šta ti misliš, koliko se dobije za fotku?
Bilo koju?
Pustimo njih dvadesetak, kojima ime prodaje fotke...
Bila bi (ne) ugodno iznenađena...
Ne treba rada? Baš zanimljivo...
pa ne treba puno rada, zasto se ljutis :123 zasto placati puno ze neciju fotografiju, ako to mozes uraditi sam :kafa

za fotku se ne dobija puno , i ne treba, zaso bi netko bacao novac :ok
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by storm » 24 Dec 2018, 15:29

:D.
Pa da... Zato i jest, kako jest :oo

No nebitno... Preuzela si temu, gdje i nemaš puno reći, a to je portretna fotografija.. Udalji se polako i pusti nas da i dalje pisuckamo u zabludi... B :mah
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Venera » 24 Dec 2018, 15:31

storm wrote: 24 Dec 2018, 15:29 :D.
Pa da... Zato i jest, kako jest :oo

No nebitno... Preuzela si temu, gdje i nemaš puno reći, a to je portretna fotografija.. Udalji se polako i pusti nas da i dalje pisuckamo u zabludi... B :mah
ja sam dovoljno rekla , ali se vama ne dopada moj stav :ok

nema se nesto narocito ni reci , pravite od fotografije rocket science :plavi
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by storm » 24 Dec 2018, 15:32

statebriga wrote: 24 Dec 2018, 15:31
storm wrote: 24 Dec 2018, 15:29 :D.
Pa da... Zato i jest, kako jest :oo

No nebitno... Preuzela si temu, gdje i nemaš puno reći, a to je portretna fotografija.. Udalji se polako i pusti nas da i dalje pisuckamo u zabludi... B :mah
ja sam dovoljno rekla , ali se vama ne dopada moj stav :ok

nema se nesto narocito ni reci , pravite od fotografije rocket science :plavi
Idi samo...
Brkas kao obično stav, mišljenje i bezobrazluk...
A nije da nisi poznata po tome :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Chloe » 24 Dec 2018, 15:44

Prije svega, moj osvrt na kritiku je bio za tehniku a i sama fotografije doživljavam i komentarișem.

Osvrnula sam se na fotkicu Toxi od neki dan, drvo koje podsjeća na nekakvu poznatu fotku koja je za mene sterilna, i nije mi zagrijala dušu za razliku od Toxine, a za tehničku izvedbu nisam mjerodavna nešto komentarisati, ni sitnice, ne još uvijek.

@tox, slażem se s tobom. Kritika i mišljenje običnih ljudi oko nas, nama bliskih i voljenih podrška itd. itd. i meni prija i godi... :D
Kako god nekom zvučalo bezvezno i smiješno, al' mene preObradovao @maxo kad je rekao da "krade" onu moju fotku "lišće u rosi". To mi je vjetar u ledja... :cudi

@jonas nemam snage na tu temu više. Možda nekad u budućnosti ali sad ne, izvini...

Živjeli vi meni... :pivo
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by storm » 24 Dec 2018, 16:08

Chloe wrote: 24 Dec 2018, 15:44 Prije svega, moj osvrt na kritiku je bio za tehniku a i sama fotografije doživljavam i komentarișem.

Osvrnula sam se na fotkicu Toxi od neki dan, drvo koje podsjeća na nekakvu poznatu fotku koja je za mene sterilna, i nije mi zagrijala dušu za razliku od Toxine, a za tehničku izvedbu nisam mjerodavna nešto komentarisati, ni sitnice, ne još uvijek.

@tox, slażem se s tobom. Kritika i mišljenje običnih ljudi oko nas, nama bliskih i voljenih podrška itd. itd. i meni prija i godi... :D
Kako god nekom zvučalo bezvezno i smiješno, al' mene preObradovao @maxo kad je rekao da "krade" onu moju fotku "lišće u rosi". To mi je vjetar u ledja... :cudi

@jonas nemam snage na tu temu više. Možda nekad u budućnosti ali sad ne, izvini...

Živjeli vi meni... :pivo
To uopće nije kritika... Podrška i pohvale ljudi oko vas, forumasa bliskih vam, Instagram prijatelja, lajk za lajk...
Mislim ako je to cilj i dobar osjećaj, ok, ja se nemam tu sta protiviti...
Ali mene ipak više zanima kritika i mišljenje, nepoznatih, nepristranih - fotografa...
Izadji na 1x, 500px...
Dvije su forumasice, koje daju pravu kritiku...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by toxic » 24 Dec 2018, 16:11

Upravo :ok razlog zasto sam napisala da se podrazumeva da je odgovor iskren. Nego me vise smorilo objasnjavati na sta JA mislim :valja

Nekad valja birati od koga se i na koji nacin prima kritika. Ne treba meni nicije podilazenje.
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by storm » 24 Dec 2018, 16:14

toxic wrote: 24 Dec 2018, 16:11 Upravo :ok razlog zasto sam napisala da se podrazumeva da je odgovor iskren. Nego me vise smorilo objasnjavati na sta JA mislim :valja

Nekad valja birati od koga se i na koji nacin prima kritika. Ne treba meni nicije podilazenje.
:ok to hoCem reci :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Salko » 24 Dec 2018, 16:16

Chloe wrote: 24 Dec 2018, 15:44 Prije svega, moj osvrt na kritiku je bio za tehniku a i sama fotografije doživljavam i komentarișem.

Osvrnula sam se na fotkicu Toxi od neki dan, drvo koje podsjeća na nekakvu poznatu fotku koja je za mene sterilna, i nije mi zagrijala dušu za razliku od Toxine, a za tehničku izvedbu nisam mjerodavna nešto komentarisati, ni sitnice, ne još uvijek.

@tox, slażem se s tobom. Kritika i mišljenje običnih ljudi oko nas, nama bliskih i voljenih podrška itd. itd. i meni prija i godi... :D
Kako god nekom zvučalo bezvezno i smiješno, al' mene preObradovao @maxo kad je rekao da "krade" onu moju fotku "lišće u rosi". To mi je vjetar u ledja... :cudi

@jonas nemam snage na tu temu više. Možda nekad u budućnosti ali sad ne, izvini...

Živjeli vi meni... :pivo
još uvijek je desktop tema
:cool
"ignorance is bliss"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Venera » 24 Dec 2018, 16:33

storm wrote: 24 Dec 2018, 15:32
statebriga wrote: 24 Dec 2018, 15:31

ja sam dovoljno rekla , ali se vama ne dopada moj stav :ok

nema se nesto narocito ni reci , pravite od fotografije rocket science :plavi
Idi samo...
Brkas kao obično stav, mišljenje i bezobrazluk...
A nije da nisi poznata po tome :oo
ako je biti iskrenog misljenja bezobrazluk, eh , mogu reci da mi je drago dam sam bezobrzana :ok
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Bla » 24 Dec 2018, 16:39

a ko to postavlja granice i pravila u umjetnosti :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Venera » 24 Dec 2018, 16:41

Bla wrote: 24 Dec 2018, 16:39 a ko to postavlja granice i pravila u umjetnosti :hm
umjetnici :hihi
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by damir5 » 24 Dec 2018, 16:45

tržište :ooo
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by storm » 24 Dec 2018, 16:57

Bla wrote: 24 Dec 2018, 16:39 a ko to postavlja granice i pravila u umjetnosti :hm
Pravila postoje.... Ali to je to, ono pravo... tek kad se krše :oo
No obično ih je potrebno prvo poznavati, za kvalitetno kršenje...
Ne ono tipa, "umjetnik" se posere u cosak sobe i nazove to djelom i stvori performans :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Bla » 24 Dec 2018, 17:00

đe postoje, da ih isprogramiram :zv
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Chloe » 24 Dec 2018, 17:02

storm wrote: 24 Dec 2018, 16:08
To uopće nije kritika... Podrška i pohvale ljudi oko vas, forumasa bliskih vam, Instagram prijatelja, lajk za lajk...
Mislim ako je to cilj i dobar osjećaj, ok, ja se nemam tu sta protiviti...
Ali mene ipak više zanima kritika i mišljenje, nepoznatih, nepristranih - fotografa...
Izadji na 1x, 500px...
Dvije su forumasice, koje daju pravu kritiku...
Samo malo, zar počeci nisu takvi????
I ko kaže da bliske osobe samo hvale i lajkaju?
Mene su sasjekle u korjenu.
Ja svoje fotke objavljujem na forumu na kojem niti imam nekog bliskog, niti su svi "profići", na Instagramu i FB par fotki objavila .... Ne hranim ja ego.
Za neke foto stranice nisam dorasla i nemam još uvijek šta tražiti...
"Moras prvo puzati
da bi znao hodati..."
toxic wrote: 24 Dec 2018, 16:11 Upravo :ok razlog zasto sam napisala da se podrazumeva da je odgovor iskren. Nego me vise smorilo objasnjavati na sta JA mislim :valja

Nekad valja birati od koga se i na koji nacin prima kritika. Ne treba meni nicije podilazenje.
Draga Tox pa valjda se podrazumjeva iskrenost i naravno da ne treba podilaženje.

I zašto bi neko nekom podilazio? Zašto?
Aman...

Sad bih ja trebala sumnjati u svakog ko mi lajka fotku da je neiskren, nije mjerodavan, nema smisla za lijepo, za umjetnost.... :(

Ili ti trebaš sumnjati u moju iskrenost, ne trebaš čuti moje mišljenje jer nije vrijedno ... Ili ti podilazim? :lupa

Ne samo ja.... Šta je s drugima? :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Chloe » 24 Dec 2018, 17:10

mad_max_ba wrote: 24 Dec 2018, 16:16
Chloe wrote: 24 Dec 2018, 15:44 Prije svega, moj osvrt na kritiku je bio za tehniku a i sama fotografije doživljavam i komentarișem.

Osvrnula sam se na fotkicu Toxi od neki dan, drvo koje podsjeća na nekakvu poznatu fotku koja je za mene sterilna, i nije mi zagrijala dušu za razliku od Toxine, a za tehničku izvedbu nisam mjerodavna nešto komentarisati, ni sitnice, ne još uvijek.

@tox, slażem se s tobom. Kritika i mišljenje običnih ljudi oko nas, nama bliskih i voljenih podrška itd. itd. i meni prija i godi... :D
Kako god nekom zvučalo bezvezno i smiješno, al' mene preObradovao @maxo kad je rekao da "krade" onu moju fotku "lišće u rosi". To mi je vjetar u ledja... :cudi

@jonas nemam snage na tu temu više. Možda nekad u budućnosti ali sad ne, izvini...

Živjeli vi meni... :pivo
još uvijek je desktop tema
:cool
Srećom pa je bilo prije glasanja, inače bih sumnjala u to svidjanje.... :p
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by toxic » 24 Dec 2018, 17:19

Chloe wrote: 24 Dec 2018, 17:02 Draga Tox pa valjda se podrazumjeva iskrenost i naravno da ne treba podilaženje.

I zašto bi neko nekom podilazio? Zašto?
Aman...

Sad bih ja trebala sumnjati u svakog ko mi lajka fotku da je neiskren, nije mjerodavan, nema smisla za lijepo, za umjetnost.... :(

Ili ti trebaš sumnjati u moju iskrenost, ne trebaš čuti moje mišljenje jer nije vrijedno ... Ili ti podilazim? :lupa

Ne samo ja.... Šta je s drugima? :cudi
Chloe, ne govorim o tebi, bas naprotiv, za tvoje komentare smatram da su iskreni, i cak za nekoliko fotki za koje sam i sama mislila da pomerim, nakon tvog komentara da su dobre, ostavila sam. Verujem u tvoj sud i tvoju procenu :pusa

Sto se tice tog podilazenja, jednostavno postoje ljudi koje ni ne obrate paznju na to sto radis, nego ide tako redom sve zivo lajkuju, jer ocekuju isto zauzvrat ili neko drugo podilazenje :oo Ne radi se tu samo o forumu. Nego, to je druga tema, ne bi da se zavlacim dalje.
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Chloe » 24 Dec 2018, 17:53

toxic wrote: 24 Dec 2018, 17:19
Chloe, ne govorim o tebi, bas naprotiv, za tvoje komentare smatram da su iskreni, i cak za nekoliko fotki za koje sam i sama mislila da pomerim, nakon tvog komentara da su dobre, ostavila sam. Verujem u tvoj sud i tvoju procenu :pusa

Sto se tice tog podilazenja, jednostavno postoje ljudi koje ni ne obrate paznju na to sto radis, nego ide tako redom sve zivo lajkuju, jer ocekuju isto zauzvrat ili neko drugo podilazenje :oo Ne radi se tu samo o forumu. Nego, to je druga tema, ne bi da se zavlacim dalje.

Shvatila sam da ste govorili općenito, ali u svemu treba krenuti od sebe, bar ja tako radim i onda mi neke stvari nisu jasne jer nisam takva ... :cudi

Ali ok, vratimo se portretima... :D
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Jonas » 24 Dec 2018, 18:03

Rudolph wrote: 24 Dec 2018, 14:32
Cija je seka
Seka je fotomodel. Ne skida osmijeh sa lica. :)

Post Reply

Return to “Fotografije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests