Fotkoljupci

Vaše fotografije, fotografije s neta....
User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Fotkoljupci

Post by Femea » 03 Dec 2019, 09:55

Meni to dođe kao neka zanimacija i možda čak više volim ono obrađivanje fotografije, nego samo škljocanje.Volim da je "dotjeram" naknadno iako možda i ne bude bolja ali se meni tako više sviđa.A nemam nekog znanja, već se vodim za mojom posmatračkom procjenom.
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Trafalgar Law
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1576
Joined: 08 Nov 2019, 08:43
Location: Shiroi Machi
Status: Offline

Re: Fotkoljupci

Post by Trafalgar Law » 03 Dec 2019, 09:58

E vala, ako je cilj fotografisanja da neko ocjenjuje moje zapažanje, onda je najbolje da ja svoj fotoaparat komotno tresnem od asfalt.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Fotkoljupci

Post by Bla » 03 Dec 2019, 09:59

ina wrote: 02 Dec 2019, 13:23 pozeljele smo detaljnije saznati sta vas motivira skljocati i zasto volite fotografiju?

Koje su to emocije koje vas vode, na neki nacin, zapecetiti trenutak... :heidi
lutalice, ovo je tema ;)
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Fotkoljupci

Post by Femea » 03 Dec 2019, 10:00

SmokingMan wrote: 03 Dec 2019, 09:58 E vala, ako je cilj fotografisanja da neko ocjenjuje moje zapažanje, onda je najbolje da ja svoj fotoaparat komotno tresnem od asfalt.
Pa ne mora tvoj cilj biti u skladu sa ciljem nekog drugog :D

Šteta za aparat :hihi
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Trafalgar Law
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1576
Joined: 08 Nov 2019, 08:43
Location: Shiroi Machi
Status: Offline

Re: Fotkoljupci

Post by Trafalgar Law » 03 Dec 2019, 10:07

Femea wrote: 03 Dec 2019, 10:00
SmokingMan wrote: 03 Dec 2019, 09:58 E vala, ako je cilj fotografisanja da neko ocjenjuje moje zapažanje, onda je najbolje da ja svoj fotoaparat komotno tresnem od asfalt.
Pa ne mora tvoj cilj biti u skladu sa ciljem nekog drugog :D

Šteta za aparat :hihi
Sve je danas uslovljeno, pa i fotografija.

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Fotkoljupci

Post by Femea » 03 Dec 2019, 10:18

SmokingMan wrote: 03 Dec 2019, 10:07
Femea wrote: 03 Dec 2019, 10:00

Pa ne mora tvoj cilj biti u skladu sa ciljem nekog drugog :D

Šteta za aparat :hihi
Sve je danas uslovljeno, pa i fotografija.
Ok.Eto onda napiši šta tebe potiče da zabilježiš neki trenutak.Mislim da je to Ina htjela pitati ovom temom.
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4107 times
Contact:
Status: Offline

Re: Fotkoljupci

Post by ina » 03 Dec 2019, 11:09

Femea wrote: 03 Dec 2019, 09:55 Meni to dođe kao neka zanimacija i možda čak više volim ono obrađivanje fotografije, nego samo škljocanje.Volim da je "dotjeram" naknadno iako možda i ne bude bolja ali se meni tako više sviđa.A nemam nekog znanja, već se vodim za mojom posmatračkom procjenom.
Jao Fem, ovdje bi se nesto moglo izvaditi iz konteksta.
:lupa Danas sam izgleda malo bezobrazna. Uz stezajuci i nadvladavajuci osjecaj anksije zbog jednog sna...
Bum se urazumila.
već se vodim za mojom posmatračkom procjenom.
:ok
Bla wrote: 03 Dec 2019, 09:59
ina wrote: 02 Dec 2019, 13:23 pozeljele smo detaljnije saznati sta vas motivira skljocati i zasto volite fotografiju?

Koje su to emocije koje vas vode, na neki nacin, zapecetiti trenutak... :heidi
lutalice, ovo je tema ;)
Jeste, ali okolisete. Pogotovo vi muski. I nekako vas pratim u nezelji izvlacenja rijeci nazor.

Femea wrote: 03 Dec 2019, 10:18
SmokingMan wrote: 03 Dec 2019, 10:07

Sve je danas uslovljeno, pa i fotografija.
Ok.Eto onda napiši šta tebe potiče da zabilježiš neki trenutak.Mislim da je to Ina htjela pitati ovom temom.
Mozda nisi stigla upratiti od Oblakovih kerefeka ali on je prilicno odgovori u predhodnim postovima.



Sto se tice ciljeva...
Mogu biti poput neba...
A ocjenjivani smo od jutra do sutra. Gotov u svemu. Ne vidim neku frku, osim ako se to ne radi na nacin da se neko namjerno povrijedi.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Trafalgar Law
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1576
Joined: 08 Nov 2019, 08:43
Location: Shiroi Machi
Status: Offline

Re: Fotkoljupci

Post by Trafalgar Law » 03 Dec 2019, 11:40

Femea wrote: 03 Dec 2019, 10:18
SmokingMan wrote: 03 Dec 2019, 10:07

Sve je danas uslovljeno, pa i fotografija.
Ok.Eto onda napiši šta tebe potiče da zabilježiš neki trenutak.Mislim da je to Ina htjela pitati ovom temom.
Imaš na prvoj stranici. :oo

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Fotkoljupci

Post by Bla » 03 Dec 2019, 12:39

ugrizla me buba shutterbug
i ne mogu da se okanim
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Fotkoljupci

Post by Cvrle » 03 Dec 2019, 15:12

ina wrote: 02 Dec 2019, 15:09 No mene zanima, zasto volite fotografiju.
Sta to zavibrira u vama tokom pogleda na neku koja vam se u datom trenutku posebno svidi...
Uspomena.
Volim zabiljeziti momenat (iako je ta zabiljeska amaterska), pa kad prodje neko izvjesno vrijeme, pogledam te fotke i prisjetim se vremena koje je proslo, djeca porasla, list pozutio, rijeka protekla...
Ili se vratim ponovo na isto mjesto i ponovo napravim fotku pa uporedim te promjene koje su nastale.
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Fotkoljupci

Post by Femea » 03 Dec 2019, 16:10

SmokingMan wrote: 03 Dec 2019, 11:40
Imaš na prvoj stranici. :oo
Evo sad pročitah.

Pardon :cvijece
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Fotkoljupci

Post by Femea » 03 Dec 2019, 16:12

ina wrote: 03 Dec 2019, 11:09
Jao Fem, ovdje bi se nesto moglo izvaditi iz konteksta.
:lupa Danas sam izgleda malo bezobrazna. Uz stezajuci i nadvladavajuci osjecaj anksije zbog jednog sna...
Bum se urazumila.

Jao Ina :hihi

Zanemari neke rečenice mog upisa, ionako je bilo jutro :D.
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Trafalgar Law
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1576
Joined: 08 Nov 2019, 08:43
Location: Shiroi Machi
Status: Offline

Re: Fotkoljupci

Post by Trafalgar Law » 03 Dec 2019, 16:17

Femea wrote: 03 Dec 2019, 16:10
SmokingMan wrote: 03 Dec 2019, 11:40
Imaš na prvoj stranici. :oo
Evo sad pročitah.

Pardon :cvijece
:tjesi :oo

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Fotkoljupci

Post by Maja » 03 Dec 2019, 17:34

Jesam li prije postavljala. Preskupo.


Poštovani,
max dimenzija slike na platnu zategnuta na drveni ram je 50x70cm.Cijena je 41,50 KM

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4107 times
Contact:
Status: Offline

Re: Fotkoljupci

Post by ina » 03 Dec 2019, 18:55

Femea wrote: 03 Dec 2019, 16:12

Jao Ina :hihi

Zanemari neke rečenice mog upisa, ionako je bilo jutro :D.

A bila sam i zaboravila... :D.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Fotkoljupci

Post by Jonas » 04 Dec 2019, 08:53

Nice try wrote: 02 Dec 2019, 15:14
ina wrote: 02 Dec 2019, 13:23 U razgovoru sa Chloe (i iz inata Oblaku) pozeljele smo detaljnije saznati sta vas motivira skljocati i zasto volite fotografiju?

Koje su to emocije koje vas vode, na neki nacin, zapecetiti trenutak... :heidi
Nisam sigurna šta me vodi, većinom motiv. Ne slikam mnogo. Ne stvaram, ni ne čekam neke uvjete,svjetlost, ovo, ono.
Vidim iz nekih razgovora ovdje da profesionalci naprave desetke i stotine fotografija. Kod mene se radi o maksimalno pet slika. Minimalno ih uredim ili ne uredim :hihi ,zavisi kako bude na kraju.
Ne čitam savjete, ne mogu da zapamtim ništa od onoga što bi neki amater trebao znati, a i dosadno mi je to štivo, iskreno.
Za sliku samo znam reći da li mi se sviđa ili ne,nevažno čija, moja ili tuđa. Zašto? Često ne znam objasniti.
Nakon ovog posta svima ostalima će biti lakše i njihovi postovi će imati kakav takav smisao :cvijece
U kontekstu posta, to [Ne stvaram, ni ne čekam neke uvjete,svjetlost, ovo, ono... Minimalno ih uredim ili ne uredim ,zavisi kako bude na kraju. …Ne čitam savjete, ne mogu da zapamtim ništa od onoga što bi neki amater trebao znati, a i dosadno mi je to štivo, iskreno. Za sliku samo znam reći da li mi se sviđa ili ne,nevažno čija, moja ili tuđa. Zašto? Često ne znam objasniti. ...] vidi i osjeti se po tvojim slikama koje sam vidio na forumu.

Cijenim tvoju iskrenost. Tvoja je otvorenost hvalevrijedna!

Samo nema razumijevanja za takozvane tejkere koji svoj los snapshot izjednacuju s umjetnoscu.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4107 times
Contact:
Status: Offline

Re: Fotkoljupci

Post by ina » 04 Dec 2019, 10:14

Bla wrote: 03 Dec 2019, 12:39 ugrizla me buba shutterbug
i ne mogu da se okanim
Inficiran si znaci. Kao i sa bezimenom pticurinom.

Maja wrote: 03 Dec 2019, 17:34 Jesam li prije postavljala. Preskupo.


Poštovani,
max dimenzija slike na platnu zategnuta na drveni ram je 50x70cm.Cijena je 41,50 KM
Kakva je slika? :D


Jonas wrote: 04 Dec 2019, 08:53
Nice try wrote: 02 Dec 2019, 15:14

Nisam sigurna šta me vodi, većinom motiv. Ne slikam mnogo. Ne stvaram, ni ne čekam neke uvjete,svjetlost, ovo, ono.
Vidim iz nekih razgovora ovdje da profesionalci naprave desetke i stotine fotografija. Kod mene se radi o maksimalno pet slika. Minimalno ih uredim ili ne uredim :hihi ,zavisi kako bude na kraju.
Ne čitam savjete, ne mogu da zapamtim ništa od onoga što bi neki amater trebao znati, a i dosadno mi je to štivo, iskreno.
Za sliku samo znam reći da li mi se sviđa ili ne,nevažno čija, moja ili tuđa. Zašto? Često ne znam objasniti.
Nakon ovog posta svima ostalima će biti lakše i njihovi postovi će imati kakav takav smisao :cvijece
U kontekstu posta, to [Ne stvaram, ni ne čekam neke uvjete,svjetlost, ovo, ono... Minimalno ih uredim ili ne uredim ,zavisi kako bude na kraju. …Ne čitam savjete, ne mogu da zapamtim ništa od onoga što bi neki amater trebao znati, a i dosadno mi je to štivo, iskreno. Za sliku samo znam reći da li mi se sviđa ili ne,nevažno čija, moja ili tuđa. Zašto? Često ne znam objasniti. ...] vidi i osjeti se po tvojim slikama koje sam vidio na forumu.

Cijenim tvoju iskrenost. Tvoja je otvorenost hvalevrijedna!

Samo nema razumijevanja za takozvane tejkere koji svoj los snapshot izjednacuju s umjetnoscu.
Ekspresija sebe (ili drugih),vizija, senzacija, trag individue, prenosenje, izazivanje emocija, forme kreativnosti...Sve je to umjetnost, u sirem smislu rijeci. Niti postoji jedan jedini jezik kojim se moze sve interpretirati. Ili dekodirati. Svacija je nutrina drugacija.
Ako zagazimo u profesionalne korake... ti isti  zabiljezavaju vjestije (opsirnije) poznavanje pravila (koja se s vremenom revidiraju ili i variraju) i preko kojih se usput i zaradi (debelo ili tanko) za izradjeni remek. :D
Svijest ima sidrište.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Fotkoljupci

Post by Bla » 04 Dec 2019, 10:17

Binasa, da bi napisala pjesmu, ipak trebaš znati neki jezik na kojem ćeš je napisati. ;)


A za one koji stvarno žele da proniknu u dubine fotografije imam za preporuku fantastičnu knjigu

Perception and Imaging: Photography as a Way of Seeing
5. izdanje iz 2018.
by Richard D. Zakia i John Suler

Zakia je radio prva četiri izdanja od 1997. - 2013. a ovo zadnje je koautorsko sa Sulerom.

Knjiga obrađuje fotografiju iz ugla percepcije i psihologije (Suler je profesor psihologije). Poučna je svakom, početniku poput mene otvara oči, a nekom iskusnijem sigurno ima da proširi vidike.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4107 times
Contact:
Status: Offline

Re: Fotkoljupci

Post by ina » 04 Dec 2019, 10:38

da bi napisala pjesmu, ipak trebaš znati neki jezik na kojem ćeš je napisati. ;)
To se podrazumjeva.
Mislila sam vise na intimnu, personalnu nit
kojoj vezemo znacenje umjetnosti.
Slicno je kao pitati se sta je zivot...


Sto me se licno tice. Volim fotografiju. Toliko da ne znam tacno objasniti ni sama zasto. :oo
Nemam uopste neke temelje (pravila ne volim :D ona u sferi sireg znacaja umjetnosti... ostalih se gledam pridrzavati :andjeo ) ali se volim igrati posmatranjem i detaljima. Koji su mi takvi u tom trenutku.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Fotkoljupci

Post by Bla » 04 Dec 2019, 10:52

ko je pominjao ikakva pravila :mmm

zagledaj se u ovo i reci šta vidiš

blah.png
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Post Reply

Return to “Fotografije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests