Moje, bježi odavde

Za forumaše koji vole da pišu, crtaju, fotografišu, izrađuju. Naših ruku djelo!
User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Moje, bježi odavde

Post by Bla » 04 Mar 2018, 00:14

dji mavic pro
ali sada izlazi druga verzija sa dosta većim senzorom što je za foto i video veliki plus
a izašao je u međuvremenu i manji i kompaktniji (i jeftiniji) model, dji mavic air što je za nosanje na leđima veliki plus a recimo da je foto i video u rangu ili bolji od mavic pro prve verzije (da sada nabavljamo, vjerovatno bih se odlučio na ovu varijantu)

od malih imaju i spark koji i nije čemu

a za upravljanje je super lagano, naučiš za 30 sekundi
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Moje, bježi odavde

Post by toxic » 04 Mar 2018, 00:19

Moram izguglati za taj manji model.
Zanima me sto se tice nocnog snimanja, jesi probavao kako funkcionise? Valjaju li snimci?
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Moje, bježi odavde

Post by Bla » 04 Mar 2018, 00:29

uh uh, imam negdje nešto noćno, ali nije nešto, probaću potražiti
pazi, u njima je ipak senzor veličine kao u mobitelima
a ova dvica će imati senzor od 1 inch što je znatno veće, pa bi i noćni snimci trebali biti daleko bolji
mada, vožnja noću je priča za sebe. kad sam to zadnji put radio u planini rekao sam bio nikad više. :grana
al' dobro, nije do uređaja nego apsolutno do mene, pošto sam se bio i uspaničio :lupa
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Moje, bježi odavde

Post by Bla » 04 Mar 2018, 00:38

kao što se vidi iz priloženog, nije neka sreća za po noći

DJI_0262.JPG
DJI_0249.JPG
DJI_0234.JPG
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Moje, bježi odavde

Post by toxic » 04 Mar 2018, 00:39

Zasto si se uspanicio?
Jel ti se desavalo da pocne jak vetar dok je jos u vazduhu, jel moze da mu naskodi? Mene bi bilo strah da se ne slupa :oo
Nikad nisam upravljala dronom, a vec neko vreme se dvoumim hocu - necu, al' nikako da se posvetim citanju. Sad kad sam videla taj novi model bas sam se primila :oo
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Moje, bježi odavde

Post by toxic » 04 Mar 2018, 00:40

Nije nesto po noci, al' to verovatno zavisi i koliko je osvetljeno i koliko si udaljen.
Ovi tvoji primeri se cine bas daleko, tj. visoko.
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Moje, bježi odavde

Post by Bla » 04 Mar 2018, 01:05

ma i nisu moji snimci i ko zna kako je to uopšte urađeno, samo sam konstatovao kad sam ih vidio da nisu čemu. ali vidim na YT da ima i iskoristivih stvari, mada... nemoj nabavljati ovakvu spravu s namjerom da ti je noć prvenstvena. jednostavno nije to to.
nisam se ja nešto puno ni igrao sa spravom, nekako sam bio u hroničnom nedostatku vremena, i nadam se ove godine steći više i znanja i iskustva s obzirom da sam taj neki uzrok koji mi je jeo slobodno vrijeme malo potisnuo.
a ono x puta je bilo više "for the sake of flying" i igranja radi, nego što smo išta s nekom pravom namjerom radili s kamerom.

što se tiče vjetra, ako su baš baš jaki, može biti problem npr. ako si odletila daleko niz vjetar a nisi o tome vodila računa, potrošila npr pola baterije i vraćaš se nazad a on mora puno više snage da troši u letu uz vjetar. mi smo s ovim letili po nekoliko kilometara u daljinu (max domet bi trebao da je 8km mada je to sve igrarnje s tim da ostaneš bez njega) ili da se napatiš tražeći ga. :D.

zašto sam se uspaničio :hm zato što sam noć prije uradio upgrade firmwarea. a oni svako malo izbace nešto novo ili možda uvedu neka ugraničenja i slično.
nisam obraćao pažnju na to, tj. nisam proučio šta je sve promijenjeno u verzijama od mog zadnjeg leta, i otišao bio na planinu, letio po mraku na jednu stranu, pa se vratio, do sebe, vidim ima više od pola baterije, haj reko malo na drugu stranu, kad on na 30% poče automatski da se vraća kući, tj. meni, a to se s ranijim firmwerima nije dešavalo, i onako u mraku me zbunilo i umjesto da ga pustim da se vrati, ja prekinem taj povratak, jer je bio možda 1 km daleko, reko imaš ti još vremena da letiš prije no što bude baterija dovoljno nisko da te moram vratiti. i nedugo poslije toga on poče automatski da se spušta tamo negdje iznad šume. a kako nisam vidio svjetla očima, i teško je odrediti putanju kojom se kreće uz dodatak panike, morao sm ručno da ga dižem jer čim prestanem on se počne spuštati. i tako skoro dok mu čitavu bateriju nisam ispraznio, ali sam ga uspio dovući iznad nekog puta, a u noći teško odrediti pravac leta jer nemaš taj osjećaj 3D prostora i ne znaš da li ide prema tebi ili od tebe. (da nisam paničio, sve sam to mogao vidjeti na karti) i onda sam trčao skoro kilometar da dođem do njega po onoj mrakači jer ako se ugasi, kontam šipak ću skontati gdje je završio.
od tada nisam radio takve egzibicije.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Moje, bježi odavde

Post by toxic » 04 Mar 2018, 01:43

Ajoj, haha, pokusavam zamisliti scenu. :D. E toga se ja plasim da ne izgubim kontrolu somehow.. ili da se izgubi, ili da ga polomim. Prezivela ne bi :oo
Inace, nije mi osnovna namera snimanje nocu, no, nije na odmet znati i to.
Jos samo ovo i prestajem s pitanjima... To kad se spusta sto si spomenuo, jel se on sam spusti na tlo nekim svojim intenzitetom ili ti rucno moras da upravljas?
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Moje, bježi odavde

Post by Bla » 04 Mar 2018, 01:53

pretpostavljam da kontam zašto to pitaš.

on će se vratiti na mjesto s kojeg je poletio i lebditi na nekih 30cm visine jednostavnom komandom, koja je buk.valno pritisak dugmeta.
poslije toga taj zadnji korak ti odradiš i spustiš ga na zemlju povlačenjem upravljačke palice na dole, on je svjestan toga da je u pitanju slijetanje i nećeš ga moći skršiti na taj način, ne boj se

naravno, to radiš (polijećeš i slijećeš) na mjestu koje je ravno i bez prepreka tipa kamenje visine njegovih propelera i slično.

btw kada im gledaš cijene, gledaj FlyMore Combo a ne sam uređaj, jer s jednom baterijom je bacanje para ako se naknadno kupuju a u kompletu je kao neka ušteda.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Moje, bježi odavde

Post by toxic » 04 Mar 2018, 01:59

Da, zato me zanima. :D :ok
Hvala na objasnjenjima. Nadam se da cu uspeti negde naci neki za 'testiranje' pre nego se definitivno odlucim.
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Moje, bježi odavde

Post by Bla » 04 Mar 2018, 02:05

pa pazi to nije kao one neke dječije igračke koje moraš u svakom momentu održavati u sve tri dimenzije.
kad pustiš upravljač sprava će jednostavno ostati u mjestu i neće mrdnuti nigdje, tako da sve početne stvari možeš polako raditi, jedno po jedno, dok se ne navikneš da prestaneš razmišljati o njima.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Moje, bježi odavde

Post by toxic » 04 Mar 2018, 02:10

Bla wrote: 04 Mar 2018, 02:05 pa pazi to nije kao one neke dječije igračke koje moraš u svakom momentu održavati u sve tri dimenzije.
kad pustiš upravljač sprava će jednostavno ostati u mjestu i neće mrdnuti nigdje, tako da sve početne stvari možeš polako raditi, jedno po jedno, dok se ne navikneš da prestaneš razmišljati o njima.
Od tih igracaka imam samo helikopter i nije mi jasno da se jos nije polomio koliko puta sam ga tresnula. :D.
Ovaj dron je ipak nesto ozbiljnije sto mu i sama cena govori, no eto, sem videa i komentara po netu, dobro je dobiti info od nekog ovako ko koristi, u ovom slucaju tebe.
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Moje, bježi odavde

Post by Bla » 04 Mar 2018, 02:15

ja sam helikopter razbio, tako da nemaš šta da se brineš
kad mogu ja, ti ćeš bolje :DD
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Moje, bježi odavde

Post by Bla » 04 Mar 2018, 16:16

igra gluhih telefona

Image
Last edited by Bla on 04 Mar 2018, 19:25, edited 2 times in total.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Moje, bježi odavde

Post by Bla » 04 Mar 2018, 17:46

donosilac oblika

Image
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Moje, bježi odavde

Post by Bla » 04 Mar 2018, 20:28

lične ideje

Image
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Moje, bježi odavde

Post by storm » 04 Mar 2018, 20:30

Bla wrote: 04 Mar 2018, 16:16 igra gluhih telefona

Image
Ova i zadnja su mi :cool

Ona sa plakatom onako...ili ne kontam :hm
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Moje, bježi odavde

Post by Bla » 04 Mar 2018, 20:37

a tog s telefonom sam u prolazu iz auta upecao a da nisam ni vidio facu.
i kad sam došao kući, pregledam slike, kad opet onaj dalji rođak što se i ovdje pominje :D.

viewtopic.php?p=1295957#p1295957
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Moje, bježi odavde

Post by storm » 04 Mar 2018, 20:39

Bla wrote: 04 Mar 2018, 20:37 a tog s telefonom sam u prolazu iz auta upecao a da nisam ni vidio facu.
i kad sam došao kući, pregledam slike, kad opet onaj dalji rođak što se i ovdje pominje :D.

viewtopic.php?p=1295957#p1295957
:valja

nego šta si radio s fotkom?
Kako si je prelomio i zrcalno okrenuo...2/3?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Moje, bježi odavde

Post by Bla » 04 Mar 2018, 20:45

ovu s lampama ili sa zebrom?
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Post Reply

Return to “Kutak za kreativne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests