Citat za forumasa

Poezija, proza, pisci, pravopis, povijest jezika, dijalekti, lokalizam.
Post Reply
User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by Terasa svjesti » 11 Oct 2015, 18:05

E ova je za mene . Uzred mislim da je i bez naslovnjavanja i imena forumaša ,tema bolja od onih šturih i jeftinih koje služe na nabijanje postova :

Tko nema razloga za bunt nema razloga za život" - Johnny B. Štulić . :ok
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26319
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 3748 times
Status: Online

Re: Citat za forumasa

Post by Veca » 11 Oct 2015, 18:06

...ako kartate poker i ne mozete prepoznati naivca za stolom,onda ste to vi! :zubi

P.Newman
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by greeneyes » 11 Oct 2015, 19:51

"Takve su, znate, osjetljive osobe. Osjete duplo, čuju ranije. Zato što točno jedan korak ispred njih hoda njihova duša."
Samo sabura

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by Hannibal » 11 Oct 2015, 20:03

Idemo dalje
Razvalicu ti zvalje
Dobio sam broj tvoj male poruke joj saljem
Kazes nisam jebac vidjecemo to jos
Kad tvojoj maloj izvadim svoj ponos

Buba Corelli
🐽

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by navika » 23 Oct 2015, 15:50

Jedno izvoli bolje je od stotinu neka ti nebo pomogne :pusa

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by Biba » 23 Oct 2015, 17:02

Pomozi sam sebi pa ce ti i dragi Bog pomoci...ovo je od mene meni :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by KOMESAR » 23 Oct 2015, 17:04

Biba wrote:Pomozi sam sebi pa ce ti i dragi Bog pomoci...ovo je od mene meni :pusi
To se kaže ovako:
Evo mene i do mene mene,šta bi jadna da mi nije mene.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by ina » 23 Oct 2015, 17:32

Znanje će ti dati moć, ali karakter će ti dati poštovanje.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by Terasa svjesti » 23 Oct 2015, 18:41

Svjetao nisam, ali sam čist.

Samo ako ko u moje virove

kamen baci, pljune u mene,

vraćam odvratno đubre i gliste.“

(Bunar – Alojz Gradnik)
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by Mala_Mu » 23 Oct 2015, 19:33

A za koga su svi ovi citati :hm

Trebamo nagadjati :ooo

Al ajde sigurno nisu za mene :auf :hihi

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20666 times
Contact:
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by Rum » 23 Oct 2015, 19:36

Terasa svjesti wrote:Svjetao nisam, ali sam čist.

Samo ako ko u moje virove

kamen baci, pljune u mene,

vraćam odvratno đubre i gliste.“

(Bunar – Alojz Gradnik)
hvala :harlekin :srce
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by greeneyes » 23 Oct 2015, 19:40

Mnogi će se pronaći u ovome. Ja ne, ja sam ipak fin insan u svim situVacijama. :o
Samo sabura

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by KOMESAR » 24 Oct 2015, 17:34

Za cuplunga:
Muderisova hutba (SAF)

I odgovaraće odgovorni što nam bolje ne čuvaju Domovinu i što ne štite naše interese! BIH
Tema naše današnje hutbe je Islam se pojavio kao stranac (garib). A govoriti na zadatu temu u vremenu opće islamofobije i otvorene borbe protiv islama i muslimana je naša zadaća.
Kakvog li apsurda da se procesuira sve veći broj pripadnika Armije Republike Bosne i Hercegovine, među kojima je i Naser Orić, ratni komandant odbrane Srebrenice i jedan od istinskih heroja naše pravedne borbe? Kakvog li apsurda da Abu Hamza, koji je branio Republiku Bosnu i Hercegovinu osam godina bude u Imigracionom centru u Lukavici, tačnije zatvoru, zbog toga što je navodno “prijetnja nacionalnoj sigurnosti naše Zemlje”? I kakvog li apsurda da se u Osnovnom sudu u Banja Luci protiv Sejfudina Tokića i Adnana Bajrića podižu optužnice zbog isticanja zastava Republike Bosne i Hercegovine i države Bosne i Hercegovine u Banja Luci, koje je u optužnici okarakterisano kao “krivično djelo izazivanja nacionalne, rasne i vjerske mržnje i netrpeljivosti”, dok se širom manjeg bh entiteta masovno ističu četnička obilježja i veličaju zločinci, koji se slobodno kreću i ne samo to, već nerijetko primaju plate kao državni službenici?

I to je gurbet islama i muslimana i za ovu nepravdu će ako ne na dunjaluku, onda na Kijametu odgovarati svi oni koji su je nanijeli nevinim ljudima. I odgovaraće odgovorni što nam bolje ne čuvaju našu Domovinu i što ne štite naše interese! I poželjeće oni kada na Sudnjem danu budu morali odgovoriti na razna pitanja da su bili najobičniji građani, bez bilo kakvih privilegija i odgovornosti, osim prema sebi i svojim porodicama!

Šta je to braćo i sestre gurbet islama i muslimana i šta nam je činiti? Usamljenost označava pojedinca ili pojavu, koji se razlikuju od drugih. Takvi su bili i Allahovi, dželle še’nuhu, poslanici u moru kufra i mnogoboštva.
Kaže Allah, dželle še’nuhu, u 120. ajetu Sure En-Nahl, govoreći o Ibrahimu, alejhis-selam:
إنَّ إِبْرَاهِيمَ كَانَ أُمَّةً قَانِتًا لِلَّهِ حَنِيفًا وَلَمْ يَكُ مِنَ الْمُشْرِكِينَ
Ibrahim je bio primjer čestitosti, pokoran Allahu, pravi vjernik i nije bio mušrik (mnogobožac).
Imam Ibn El-Kajjim, kada tumači ovaj ajet kaže „da je Ibrahim, alejhis-selam, bio ummet, jer je u moru kufra sam bio vjernik“.
Neka ovo bude poticaj svima onima koji se suočavaju sa kufrom u svojim sredinama da ostanu čvrsti u svome vjerovanju i neka im Ibrahim, alejhis-selam, naš praotac bude pravi uzor!
I Muhammed, sallallah alejhi ve sellem, je bio izložen teškim spletkama nevjernika, o čemu govori 30. ajet Sure El-Enfal:
وَإِذْ يَمْكُرُ بِكَ الَّذِينَ كَفَرُوا لِيُثْبِتُوكَ أَوْ يَقْتُلُوكَ أَوْ يُخْرِجُوكَ وَيَمْكُرُونَ وَيَمْكُرُ اللَّهُ وَاللَّهُ خَيْرُ الْمَاكِرِينَ
I kad su ti nevjernici zamke razapinjali da bi te u tamnicu bacili ili da bi te ubili ili da bi te prognali; oni su zamke pleli, a Allah ih je ometao, jer Allah to najbolje umije.
Islam je braćo i sestre započeo kao stranac i kao takav će se ponovo vratiti, što potvrđuje predaja koju bilježi imam Muslim u Sahihu:
عَنْ اَبِي هُرَيْرَةَ رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ أَنَّ رَسُولُ اللَّهِ صلى الله عليه وسلم قَالَ: ‏”بَدَأَ الْإِسْلاَمُ غَرِيبًا وَسَيَعُودُ كَمَا بَدَأَ غَرِيبًا فَطُوبَى لِلْغُرَبَاءِ” (مسلم)
Prenosi Ebu Hurejre, radijallahu anhu, da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: „Islam se pojavio kao stranac (garib) i vratiće se kao stranac, pa blago strancima (garibima)!“ (Muslim)
Islam je u Meki započeo sa malom skupinom muslimana, koji su bili prisiljeni da učine tri hidžre. On je iz Meke, a potom iz Medine svijetlio kao svjetiljka u moru mnogoboštva, na Arabijskom poluotoku i šire i ta svjetlost se širila velikom brzinom, pa je ubrzo obasjala ne samo Arabijski poluotok, već i šire prostore zamaljske kugle. Nakon velikog širenja islama, nakon generacija onih koji su sav svoj život i sve kapacitete posvetili Allahovoj, subhanehu ve te'ala, vjeri, svjesni hadiske istine „da je biti sebebom (uzrokom) da neko prihvati islam i spasi se bolje od dunjaluka i svega na njemu“, dolaze generacije muslimana, koje zaokuplja dunjaluk i koji zaboravljaju na emanet halife na Zemlji, koji zaboravljaju na svog Gospodara i sebi za gospodare uzimaju one koji ni sami sebi ne mogu pomoći.

Braćo i sestre, naš Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, nam preporučuje da dobrim djelima preteknemo vrijeme fitneluka, u kojem će se rasprostraniti razvrat i griješenje, kao mrkla noć. Da li i mi braćo i sestre, preživljavamo to vrijeme, vrijeme u kojem su fitneluci uzeli velikoga maha, vrijeme u kojem se gaze islamske – ljudske norme ponašanja, a vrednuje sve što ima veze sa grijehom?
Kaže Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, u hadisu koji bilježi imam Muslim:
عَنْ أَبِي أُمَيَّةَ الشَّعْبَانِيِّ، قَالَ أَتَيْتُ أَبَا ثَعْلَبَةَ الْخُشَنِيَّ فَقُلْتُ كَيْفَ تَصْنَعُ فِي هَذِهِ الآيَةِ قَالَ أَيَّةُ آيَةٍ قُلْتُ: “يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا عَلَيْكُمْ أَنْفُسَكُمْ لاَ يَضُرُّكُمْ مَنْ ضَلَّ إِذَا اهْتَدَيْتُمْ”‏ قَالَ سَأَلْتَ عَنْهَا خَبِيرًا سَأَلْتُ عَنْهَا رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمْ فَقَالَ:‏ “بَلِ ائْتَمِرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَتَنَاهَوْا عَنِ الْمُنْكَرِ حَتَّى إِذَا رَأَيْتَ شُحًّا مُطَاعًا وَهَوًى مُتَّبَعًا وَدُنْيَا مُؤْثَرَةً وَإِعْجَابَ كُلِّ ذِي رَأْىٍ بِرَأْيِهِ فَعَلَيْكَ خُوَيْصَةُ نَفْسِكَ وَدَعْ أَمْرَ الْعَوَامِّ فَإِنَّ مِنْ وَرَائِكُمْ أَيَّامَ الصَّبْرِ الصَّبْرُ فِيهِنَّ مِثْلُ قَبْضٍ عَلَى الْجَمْرِ لِلْعَامِلِ فِيهِنَّ مِثْلُ أَجْرِ خَمْسِينَ رَجُلاً يَعْمَلُونَ بِمِثْلِ عَمَلِهِ” (مسلم)
Prenosi Ebu Umejje Eš-Šu'bani: Došao sam kod Sa'lebe El-Hušenija, pa sam mu rekao: „Kako razumiješ ovaj ajet?“ Upita: „Koji ajet?“ Rekoh: „O vjernici, brinite se o sebi; ako ste na pravom putu, neće vam nauditi onaj ko je zalutao!“ Reče: „Dobro si pitao! Pitao sam za njega Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, pa je rekao: „Naređujte dobro i zabranjujte zlo, pa kada vidiš pokornog škrticu, strast koja se slijedi, dunjaluk koji mami i kada se svako bude divio svome mišljenju, onda se ti pazi i ostavi masu! Poslije vas su dani strpljivosti, u kojima je strpljivost kao držanje žeravice! Onaj ko bude činio dobro u to vrijeme imaće nagradu pedeset ljudi koji rade (sada) kao oni.“ (Muslim)
Braćo i sestre, isto kao da i mi preživljavamo pomenute predzanke Sudnjega dana i teška iskušenja? To nam treba biti poticaj da se mnogo više trudimo, da se natječemo u dobru i da se ne bojimo prijekora prijekornika, u nadi da ćemo inša-Allah imati za to veliku nagradu, koju Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, spominje u hadisu!
Braćo i sestre, čuvajmo se harama i sumnjivih stvari, natječimo se u dobru, čuvajmo sebe i svoje porodice od vatre, ispunjavajmo svoje obaveze prema Allahu, subhanehu ve te'ala, prema sebi, roditeljima, porodicama, braći i sestrama u dinu i prema svima onima koji imaju hakove (prava) kod nas!
Gospodaru, pomozi svoj našoj ugroženoj braći, a posebno našoj braći u Palestini, pomozi nam da sačuvamo našu vjeru i našu Domovinu, ne iskušaj nas sa onim što ne možemo podnijeti, ne dozvoli da nas naši i Tvoji neprijatelji ikada ponize i poraze, kazni zasluženom dunjalučkom i ahiretskom kaznom zločince i njihove pomagače i zaustavi ih u njihovim zločinačkim namjerama, smiluj se našim umrlim roditeljima i precima, koji su na nas prenijeli svjetlo dina, uputi našu djecu i potomke i učini ih prvacima ummeta i boljim čuvarima vjere i Domovine od nas, budi nam milostiv na Sudnjem danu i počasti nas u džennetu društvom poslanika, iskrenih, šehida i dobrih ljudi!
وَ السَّلَامُ عَلَيْكُمْ وَ رَحْمَةُ اللهِ!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by Podrinjac » 24 Oct 2015, 17:37

Biba wrote:Pomozi sam sebi pa ce ti i dragi Bog pomoci...ovo je od mene meni :pusi
Tako moj deda govori 'Ako sebe cuvas cuvat ce te i bog' , a ja se samo slatko nasmijem.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by Heidi » 12 Jan 2016, 21:54

@Greeneyes

Nema smrti bez sudjenog dana. (Saban Saulic :oo)
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by greeneyes » 12 Jan 2016, 22:18

Heidi wrote:@Greeneyes

Nema smrti bez sudjenog dana. (Saban Saulic :oo)
Nek' se i mene neko sjetio. Fala ti di čula i ne čula. :pusa :D.
Samo sabura

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by Mala_Mu » 03 Mar 2016, 13:10

:ooo

„Vaša mržnja pretvorena u električnu energiju mogla bi osvetljavati gradove i gradove.”

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by Biba » 03 Mar 2016, 13:50

Podrinjac wrote:
Biba wrote:Pomozi sam sebi pa ce ti i dragi Bog pomoci...ovo je od mene meni :pusi
Tako moj deda govori 'Ako sebe cuvas cuvat ce te i bog' , a ja se samo slatko nasmijem.
Kome je vijeka tome je lijeka...menscini da ova bas nije za mene.. :kafa
...aj nek bude za Podrinjca...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by toxic » 24 Aug 2018, 19:30

Greeny :oo

"Hteo bih neizmernu ljubav prema sebi da delim sa nekim."
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by greeneyes » 24 Aug 2018, 22:06

toxic wrote: 24 Aug 2018, 19:30 Greeny :oo

"Hteo bih neizmernu ljubav prema sebi da delim sa nekim."
Znaci toop! :oo :pusa
Samo sabura

Post Reply

Return to “Književnost i jezik”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests