Pogledajte za koje knjige ljudi lažu da su čitali

Poezija, proza, pisci, pravopis, povijest jezika, dijalekti, lokalizam.
User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3792
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: Lista poznatih knjiga za koje ljudi najviše lažu da su ih pročitali

Post by tuzlak1212 » 10 May 2020, 18:26

Jbt koliko ja haman malo citam...

Otkud vam tolika strast za citanjem :hm :hm

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Lista poznatih knjiga za koje ljudi najviše lažu da su ih pročitali

Post by insomnia » 10 May 2020, 18:27

Socrates wrote: 10 May 2020, 18:21 Jesi to sad izmislila vic?
Nije
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lista poznatih knjiga za koje ljudi najviše lažu da su ih pročitali

Post by Socrates » 10 May 2020, 18:28

Bilo bi cool da jeste
. . . . . . . . .

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Lista poznatih knjiga za koje ljudi najviše lažu da su ih pročitali

Post by Melek » 10 May 2020, 18:29

Ja mislim da Maja ni Ilmihal nije pročitala, stil je odaje :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Lista poznatih knjiga za koje ljudi najviše lažu da su ih pročitali

Post by Maja » 10 May 2020, 18:33

U pravu si za stil :D.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120162
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7770 times
Status: Offline

Re: Lista poznatih knjiga za koje ljudi najviše lažu da su ih pročitali

Post by Krokodil Behko » 10 May 2020, 19:06

jelena... wrote: 10 May 2020, 11:19
Krokodil Behko wrote: 10 May 2020, 10:26


Meni je, kao mladom momku, bilo najvažnije pročitati što više Heseovih knjiga, pošto je on imao taj neki kult, makar u našim krajevima. Narcis i Zlatousti, Sidarta, Stepski Vuk, Igra staklenih perli, itd.. Ne vidim nijednu na popisu. Ne vidim ni Kafku, Gidea, J.L.Borgesa, ništa.

Pitam se, u kakvom vremenu živimo i koliko godina imaju ispitanici iz ovog istraživanja. :hm
Otkad je to Harry Poter bitan, da bi se neko smatrao načitanom osobom?
Novo vrijeme, jbg. Malo, vrlo malo godina, čini mi se, jer Harry Potter je bitan djeci i mladima iz istog razloga zbog kojeg je nama bio bitan Hesse ili Kastaneda...npr. A ako nam se sve to čini djetinjastim, neozbiljnim, onda to može značiti i da su napredniji od nas i da se svijest o važnosti knjige kod njih javila u mlađem uzrastu, nego kod nas...možda. Za dijete od 12...13...pa i 15 godina, čitanje Hessea bi moglo biti gubljenje vremena, ako nije neki vunderkind, i neće mu pobuditi ljubav prema čitanju ili podstaći stvaranje navike čitanja i u starijem dobu, nego bi mogao još i postići suprotan efekat, ali Hari će odradit taj poso...sve u jednom i sadržajem i obimom.

A mi malo stariji :oo ako hoćemo da uđemo u njihov svijet, a trebalo bi, bilo kao roditelj ili tetak, tetka, autoritet...komšija...onda nam neće škoditi i neće biti gubljenje vremena da pročitamo i Harry Pottera.
Lakše ćemo, mudrije i ljepše komunicirati s njima.

Elem, ne čitaju se knjige zbog statusa u društvu i epiteta ''načitan'', ''pametan'' bla, bla, truć...to je u najboljem slučaju samo običan nusprodukt.

Čitaš zbog onih razloga koji su u tvom sistemu vrijednosti najvažniji i malo manje važni...ljudi koje voliš, koji su ti sve u životu kao i zbog svijesti o sopstvenoj prolaznosti, stalnim transformacijama i slabostima svojih vijuga, a tu negdje, uzgred, i ličnog zadovoljstva.

Eto, ukratko, moje viđenje...:ccc :oo i odlično pitanje, btw. :ok

Ok, uglavnom si zakucala, samo bih prokomentariosao on boldano.

Zavisi od mojih predispozicija npr, kao i od društva u kojem se nalazim. Neki nisu odmakli dalje od Zane Gray - Smrt jaše na zapad, isl.

Međutim, čim je neka malo načitanija raja, u roku odmah, neko me upita "Jesil čito Demijana"?
Fkt, meni se više dopao Narcis i Zlatousti. Ma kakvi dopao, živio ga. Poput Zlatoustog iz ormana, nema u kakvu avanturu nisam upao i nema gdje sve nisam bio, a s druge strane, imam prijatelja, još od prije rata, doslovno je cijeli život proveo (i još uvijek) u sobi, čitajući knjige i slušajući radio, a to je veoma slično liku Narcisa. U čudu sam se načudio, kad sam čuo da on ima mobitel.

Može biti, da u to doba nije bilo internetske dimenzije, pa nam je preostala samo duhovna dimenzija, da bi tu probijali što dublje, kad smo već bili u tom socijalizmu, a to znači da nas je konzumerizam zaobišao.
Nekako smo bili osuđeni, na tešku kategoriju :misli

Zagorka wrote: 10 May 2020, 17:04 Ja nisam ni gledala film Harry Poter ni Gospodar Prstenova (ne volim SF žanr) ni ono Sumrak saga nešto, ni onu neku bebu što ubija što su lani išli svi u kino gledati.
Ni Spajdermena itd.....
Nije to SF, ali nije do tebe, jer sad su i zvanično spojili SF i fantasy u jedan žanr, mada su nespojivi. zato taj žanr i jeste propao.

carobnjak N wrote: 10 May 2020, 14:10
Karamazovi su mi za nijansu bolji od Zlocina...za 50 nijansi ...koje nisam citao
Kockar je pitak. kao<da ga nije pisao isti pisac :D.
Zločin i kazna, prejako štivo, treba srpljenja, ali likovi su razrađeni do takvih detalja, da je to nevjerovatno. Sjećam se, opisivao je polarnu noć u Sankt Petersburgu tako snažno, da sam imao osjećaj kako sam ja to lično doživio. Niko to nije bolje radio od njega.

arzuhal wrote: 10 May 2020, 14:13 Ja kad napišem 50 nijansi zelene
Pa samo obiđeš par naših religijskih tema, naći ćeš tu i više od 50 nijansi zelenih :plavi

carobnjak N wrote: 10 May 2020, 14:47 Jel ko cito Nicheovog Antihrista ? Ja sam ga preslusao sa yt vozeci se nocnim busem i jako me se dojmila knjiga...mislim nije to klasicna knjizevnost ali je kritika krscanstva sa birano preciznim rijecima , da je dostojna naslova.
To nisam, ali sam čitao Alszo sprach Zarathustra i Ditirambe. Vjerovatno i neke druge, ali sam zaboravio. Antikrista se ne sjećam.

Nora Ibsenova wrote: 10 May 2020, 17:02
Rekla sam već, nije problem sa književnom vrijednosti tog djela, svi mi gledamo i čitamo i slušamo neke gluposti čisto da se zabavimo.

Nego je problem što je prikazan određen stil života potpuno pogrešno. Nije knjiga o BDSMu već o dva poremećena lika. I moglo se super na tu temu napisati knjiga, al' je autorica ipak odlučila da je bazira na sexu (djelom odatle i dolazi to pogrešno predstavljanje stila života, jer je ona negdje pročitala kako se seksaju u bdsm vezama i taman).

Nemam ja problem ni sa erotskim sadržajima, kad se naprave dobro, a ovo nije dobro.

A i šta očekivati od pisca Twilight fan fikcije, realno :D.

Biće da oftopičarimo, a samo rekoh da mi je čudo što je baš ta knjiga na spisku knjiga kojom se ljudi hvale da su je pročitali iako nisu. Ko biva, stid ih je što nisu. A više je onih što je jesu pročitali pa se toga stide :D.

Promijenilo se vrijeme.
To je počelo već početkom osamdesetih, kad je i kod nas grafička industrija napravila prodor, pa počela štancati džepna izdanja. Imao sam nekih stotina knjiga, a skoro sve su bile džepna izdanja. Pojeftinila je štampa, pa su popustili kriteriji i otpočela je hiperprodukcija.

Pred kraj vijeka, pojavio se i internet, koji je još više ubrzao stvari, pa tako da je klasični roman izumro, ali i čitatelji istih, ili su bar ostarili i iznemogli čitajući. Sad uglavnom igramo mahjonge i katkad svratimo na loto u kladaru :(
online

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Lista poznatih knjiga za koje ljudi najviše lažu da su ih pročitali

Post by arzuhal » 10 May 2020, 19:41

Maja wrote: 10 May 2020, 18:17
arzuhal wrote: 10 May 2020, 14:52

Sad ako ja kažem da sam, kao student filozofije, pročitao sve od Ničea (i bio oduševljen njegovim izrazom i filozofijom), Maja će se ostavit sjeckanja luka i skalpirat će me... ŠTO POSTAVLJAŠ TAKA PITANJA!?
Sjede na klupi u parku student, penzioner i filozof Arzo. 
Tu prođe lijepa djevojka.
Student prokomentariše:
• Al' bih ja ovu..., samo nemam gdje.
Penzioner će na to:
• Ja imam gdje ali nemam čime.
A filozof na kraju:
• Ja imam i gdje i čime ali čemu?!
Grohotom sam se smijao, dobar, stari vic među kolegama...
uzmi Lysobact

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Lista poznatih knjiga za koje ljudi najviše lažu da su ih pročitali

Post by Maja » 10 May 2020, 19:49

Kolegama :valja

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Lista poznatih knjiga za koje ljudi najviše lažu da su ih pročitali

Post by carobnjak N » 10 May 2020, 20:57

meni Dostojevski nije toliko privlačan u opisima pejzaža , već u psihologiji neke situacije i u ulasku u neku ličnost , njenu strukturu.
kao da ulaziš u najskrivenije detalje psihe, bolje od sočnog trača :oo
Gledao sam na yt emisiju iz Srbije , "agape" , sa tematikom pravoslavlja , gdje jedan psiholog govori da Dostojevski u stvari nije čitav
život raskrstio sa tim da li je on zaista vjernik ili nije . Slažem se s tim, jer ne možeš imati tako jake likove ateiste , kao što je jedan od braće
Karamazov , a da i sam nemaš takve sumnje.
Fascinatan mi je bio i opis pozicije "staraca" u pravoslavlju, koji je neprihvaćen od klera, "kao nešto što je došlo s istoka i ne pripada Hristovom učenju" ali ga narod prihvaća . Ima jedna stranica u knjizi koja po opisu odgovora skoro potpuno poziciji šejha u islamu.
Onda još kad napravi preokret da nakon smrti starca Zosime, koji je pandan našem viđenju evlije - dobrog, njegovo tijelo neprirodno brzo
počinje da ...smrdi.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
jelena...
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3042
Joined: 11 Jul 2015, 20:26
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Lista poznatih knjiga za koje ljudi najviše lažu da su ih pročitali

Post by jelena... » 10 May 2020, 23:25

arzuhal wrote: 10 May 2020, 15:02
carobnjak N wrote: 10 May 2020, 14:57

nju povremeno treba ignorisati, kad utripuje nešto ...imam iskustva s njom blv me :oo
Zaratustra mi je bio malo dosadan sa onim arhaičnim propovjedanjem novog insana , tako da nisam ga mogao čitati , a Niče kao osoba
me se uopće nije dojmio , egotriper žešći .
Za Zaratustru treba pomalo i vodič, džaba je, ali je tada to nešto strahobalno. Niče je to upravo i htio: cijeloj povijesti filozofije nedostajao je pjesnik! On se užasavao više onog strogog, baška njemačkog (klasični idealizam: Kant, Fihte, Hegel), sistematskog, naširokog izlaganja filozofskih sistema, suhoparno, dosadno, geometrijski... Zato je uveo ples, pjesmu, igru, uveo je boga vina, veselja i plodnosti - Dioniza.

Odatle je takav stil pisanja u Zaratustri. Ono je razorna kritika jedne prijašnje metafizike (mada ni Niče uopće nije odmaknuo od iste, samo ju je ispjevao na svoj način)...

Zato mu je i stil aforistički.
Pored Platon - vječna mu slava i hvala - živog?!

Svaki njegov dijalog je pjesma u prozi, do dan-danas neprevaziđene vrijednosti...
A tek položaj pjesnika u državi...samo veliki pjesnik može: naslutiti, osjetiti i znati svijetu onako precizno slikovito dočarati
tu razornu snagu pjesništva, pogubnu po jedan savršeno rigidno ustrojen sistem Njegove idealne države...

Nema većeg pjesnika u istoriji filozofije - od antičkog doba do danas - od Platona. :oo


E, tek je Rođenje tragedije...kako ono bi...iz duha muzike... hvale vrijedan pokušaj stvaranja nečega...

:noga

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Lista poznatih knjiga za koje ljudi najviše lažu da su ih pročitali

Post by Username » 10 May 2020, 23:28

Najzanimljivije su korice

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Lista poznatih knjiga za koje ljudi najviše lažu da su ih pročitali

Post by Nice try » 11 May 2020, 09:03

Ne lažem za do sad pročitane knjige. Stalno imam osjećaj, kao u školi, da će me ako slažem i kažem da sam pročitala, neko upitati neki detalj i slično, pa će mi obraz o'pasti :valja
Šta ima veze ako nisam pročitala, iz meni znanih razloga, ovu ili onu poznatu knjigu?
Čitam ono što mi se sviđa. Prema nekim naslovima imam čak i neki otpor.
Uglavnom, volim čitati i mislim da je to najvažnije. Sad, koji će mi naslov doći pod ruku, hoću li pročitati sve, ostaviti nepročitano, samo prelistati...zavisi od volje, vremena i par drugih faktora.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
jelena...
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3042
Joined: 11 Jul 2015, 20:26
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Lista poznatih knjiga za koje ljudi najviše lažu da su ih pročitali

Post by jelena... » 11 May 2020, 09:14

Krokodil Behko wrote: 10 May 2020, 19:06

Zavisi od mojih predispozicija npr, kao i od društva u kojem se nalazim. Neki nisu odmakli dalje od Zane Gray - Smrt jaše na zapad, isl.

Međutim, čim je neka malo načitanija raja, u roku odmah, neko me upita "Jesil čito Demijana"?
Fkt, meni se više dopao Narcis i Zlatousti. Ma kakvi dopao, živio ga. Poput Zlatoustog iz ormana, nema u kakvu avanturu nisam upao i nema gdje sve nisam bio, a s druge strane, imam prijatelja, još od prije rata, doslovno je cijeli život proveo (i još uvijek) u sobi, čitajući knjige i slušajući radio, a to je veoma slično liku Narcisa. U čudu sam se načudio, kad sam čuo da on ima mobitel.

Može biti, da u to doba nije bilo internetske dimenzije, pa nam je preostala samo duhovna dimenzija, da bi tu probijali što dublje, kad smo već bili u tom socijalizmu, a to znači da nas je konzumerizam zaobišao.
Nekako smo bili osuđeni, na tešku kategoriju :misli
To pitanje za Demijana nisam čula od srednje škole, što je bilo još u prošlom stoljeću... :oo

Hm...ako jedan avanturista ima takvog prijatelja, onda je...iščupat prijatelju šnjuru iz radija, otet mu knjigu iz ruke i odvuć ga sa sobom u zajedničku, nezaboravnu avanturu, definitivno avantura u kojoj ni naš avanturista nikad nije bio - ako ćemo doslovno. :cudi

Može biti, naravno, ali zato nam je sad sve dostupno.

''Malog princa'', ''Veliki talas'' i za naše područje ''Baštu sljezove boje'' treba dodati na spisak važne literature...

komotno odmah pored Potera, Sidarte...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120162
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7770 times
Status: Offline

Re: Lista poznatih knjiga za koje ljudi najviše lažu da su ih pročitali

Post by Krokodil Behko » 11 May 2020, 09:32

jelena... wrote: 11 May 2020, 09:14
Krokodil Behko wrote: 10 May 2020, 19:06

Zavisi od mojih predispozicija npr, kao i od društva u kojem se nalazim. Neki nisu odmakli dalje od Zane Gray - Smrt jaše na zapad, isl.

Međutim, čim je neka malo načitanija raja, u roku odmah, neko me upita "Jesil čito Demijana"?
Fkt, meni se više dopao Narcis i Zlatousti. Ma kakvi dopao, živio ga. Poput Zlatoustog iz ormana, nema u kakvu avanturu nisam upao i nema gdje sve nisam bio, a s druge strane, imam prijatelja, još od prije rata, doslovno je cijeli život proveo (i još uvijek) u sobi, čitajući knjige i slušajući radio, a to je veoma slično liku Narcisa. U čudu sam se načudio, kad sam čuo da on ima mobitel.

Može biti, da u to doba nije bilo internetske dimenzije, pa nam je preostala samo duhovna dimenzija, da bi tu probijali što dublje, kad smo već bili u tom socijalizmu, a to znači da nas je konzumerizam zaobišao.
Nekako smo bili osuđeni, na tešku kategoriju :misli
To pitanje za Demijana nisam čula od srednje škole, što je bilo još u prošlom stoljeću... :oo

Hm...ako jedan avanturista ima takvog prijatelja, onda je...iščupat prijatelju šnjuru iz radija, otet mu knjigu iz ruke i odvuć ga sa sobom u zajedničku, nezaboravnu avanturu, definitivno avantura u kojoj ni naš avanturista nikad nije bio - ako ćemo doslovno. :cudi

Može biti, naravno, ali zato nam je sad sve dostupno.

''Malog princa'', ''Veliki talas'' i za naše područje ''Baštu sljezove boje'' treba dodati na spisak važne literature...

komotno odmah pored Potera, Sidarte...

Ma sad živimo u razlilčitim gradovima, pa ne mogu mu iščupati šnjuru :oo
Prije rata, maksuz mu svratim i izvučem ga iz stana, danas to nema ko uraditi. Uostalom, iz nekih razloga, godinama sam i sam statičan, ne zalazim po avanturama, nosim rukavice u masku i umrem od straha, kad neki omladinac kraj mene prolazi, bez maske :pst

A veliš, išla u školu u prošlom stoljeću?
Jesil i ti morala sakrivati spužvu, kad si redar, da je neko ne ukrade, ako ne i kući nosila? :oo

Što se tiče Bašte šljezove boje, pročito sam ja sve od Ćopića. Svih onih 14 knjiga u kompletu, kupila mi nena, preko sindikata :srce Mogu ti reći, da je on bio teži pjesnik od Šantića, kojeg svi računaju kao ozbiljnog, a Ćopića kao dječijeg pisca.
online

User avatar
jelena...
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3042
Joined: 11 Jul 2015, 20:26
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Lista poznatih knjiga za koje ljudi najviše lažu da su ih pročitali

Post by jelena... » 11 May 2020, 10:11

Krokodil Behko wrote: 11 May 2020, 09:32
jelena... wrote: 11 May 2020, 09:14

To pitanje za Demijana nisam čula od srednje škole, što je bilo još u prošlom stoljeću... :oo

Hm...ako jedan avanturista ima takvog prijatelja, onda je...iščupat prijatelju šnjuru iz radija, otet mu knjigu iz ruke i odvuć ga sa sobom u zajedničku, nezaboravnu avanturu, definitivno avantura u kojoj ni naš avanturista nikad nije bio - ako ćemo doslovno. :cudi

Može biti, naravno, ali zato nam je sad sve dostupno.

''Malog princa'', ''Veliki talas'' i za naše područje ''Baštu sljezove boje'' treba dodati na spisak važne literature...

komotno odmah pored Potera, Sidarte...

Ma sad živimo u razlilčitim gradovima, pa ne mogu mu iščupati šnjuru :oo
Prije rata, maksuz mu svratim i izvučem ga iz stana, danas to nema ko uraditi. Uostalom, iz nekih razloga, godinama sam i sam statičan, ne zalazim po avanturama, nosim rukavice u masku i umrem od straha, kad neki omladinac kraj mene prolazi, bez maske :pst

A veliš, išla u školu u prošlom stoljeću?
Jesil i ti morala sakrivati spužvu, kad si redar, da je neko ne ukrade, ako ne i kući nosila? :oo

Što se tiče Bašte šljezove boje, pročito sam ja sve od Ćopića. Svih onih 14 knjiga u kompletu, kupila mi nena, preko sindikata :srce Mogu ti reći, da je on bio teži pjesnik od Šantića, kojeg svi računaju kao ozbiljnog, a Ćopića kao dječijeg pisca.

E, onda je to, malkice, i do njega, ali nije pametno da olako sudim. A sad smo svi haman pa ko taj tvoj prijatelj. :oo

Da, da, u prošlom stoljeć, al ne sjećam se da sam bila baš tako odgovoran redar. :valja

Nene, majke, nane, bake - institucije i najvažnije figure naših djetinjstava... :srce

Eh, Ćopić...''Pohod na mjesec'' ... čitati iznova i iznova...i sve tako...svake prestupne godine svog života.
Btw, dječja književnost je veoma ozbiljna. Ozbiljnija od mnogih nazovi književnosti za odrasle. :djed

A Šantić je meni mnogo zanimljiviji i važniji bio kao čovjek, nego kao pjesnik.
Dvije-tri meni važne pjesme ima, ali nezaobilazne i izuzetne - i toliko. Priznajem i bježim dok je još živa glava forumska. :oo :noga
Last edited by jelena... on 11 May 2020, 10:13, edited 1 time in total.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Lista poznatih knjiga za koje ljudi najviše lažu da su ih pročitali

Post by Heidi » 11 May 2020, 10:12

3, 6, 10, 12, 14, 16, 19, 20

Nisam citala :o sta imam lagati
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

medvjed23
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3034
Joined: 27 Mar 2019, 22:01
Has thanked: 504 times
Been thanked: 371 times
Status: Offline

Re: Lista poznatih knjiga za koje ljudi najviše lažu da su ih pročitali

Post by medvjed23 » 11 May 2020, 13:30

Nora Ibsenova wrote: 10 May 2020, 17:58
Zagorka wrote: 10 May 2020, 17:39

Isto mi je jedna kod nas rekla imam ja prvi dio i isto mi nikad došo nije :D.

(Ma kako ti je bona očajna :sok)

:pst
:D. Ko knjiga :D.

Imala sam ja ustvari sve djelove, al' sam ja sve svoje knjige podjelila i poskidala police iz sobe :D. A meščini da je osto neđe prvi dio.
je l ostalo išta pojezije?
too dark for finding my ground.. and trees.. shiver and sway..

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Lista poznatih knjiga za koje ljudi najviše lažu da su ih pročitali

Post by arzuhal » 11 May 2020, 13:32

Tamam će djeca danas, pored Harija Potera, čitati Letilicu profesora Bistrouma, haj ba... A da hoće makar i to čitati...
uzmi Lysobact

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Lista poznatih knjiga za koje ljudi najviše lažu da su ih pročitali

Post by storm » 11 May 2020, 13:36

arzuhal wrote: 11 May 2020, 13:32 Tamam će djeca danas, pored Harija Potera, čitati Letilicu profesora Bistrouma, haj ba... A da hoće makar i to čitati...
Ne čitaju ništa...
I sazeci se skidaju sa neta, ako je baš lektira u pitanju.
Čast još ponekim izuzecima, ali opća slika čitanja, katastrofa.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18781
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 663 times
Been thanked: 914 times
Status: Offline

Re: Lista poznatih knjiga za koje ljudi najviše lažu da su ih pročitali

Post by Nora Ibsenova » 11 May 2020, 13:47

medvjed23 wrote: 11 May 2020, 13:30
Nora Ibsenova wrote: 10 May 2020, 17:58

:D. Ko knjiga :D.

Imala sam ja ustvari sve djelove, al' sam ja sve svoje knjige podjelila i poskidala police iz sobe :D. A meščini da je osto neđe prvi dio.
je l ostalo išta pojezije?
Koncert za 1001 bubanj :D.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

Post Reply

Return to “Književnost i jezik”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests