Klasici ili nove knjige?

Poezija, proza, pisci, pravopis, povijest jezika, dijalekti, lokalizam.
User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Klasici ili nove knjige?

Post by dadojović » 10 Sep 2019, 21:10

spacebound wrote: 07 Mar 2018, 06:50 Ne znam zasto se sve staro hvali, a sve novo kudi.
Citam i jedne i druge.Ima i te kako kvalitetnih savremenih pisaca.Svako moze naci sta voli.Meni kao konzumentu i ljubitelju trilera i misterije Ludlum, Cornwell, Brown i King su odlicni.Jedem njihove knjige :bali
Sve četvero sam čitao, Cornwel najmanje, o Kingu sam otvorio temu, dovoljno govori, Brown isto dobar i zanimljiv, Ludlum jedan od najdražih. Za one koji nisu čitali stvorio je lik Jasona Bournea, mada kao što obično biva ekranizacija je loša i ne prati ni približno radnju priče. Inače Varka škorpiona i Holcroftova pogodba su mi , uz Bourneovu trilogiju, njegove najbolje knjige.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Klasici ili nove knjige?

Post by Hurija » 10 Sep 2019, 21:11

Ovisi o raspoloženju i prilikama u zadnje vrijeme mi leže ,laganija, štiva
Ostalo je cutanje.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Klasici ili nove knjige?

Post by Maja » 10 Sep 2019, 21:18

Danas recimo nema nijedna spisateljica koja mi odgovara. Sve nesto ljub, ljub, kme, kme.
Prije su bile ozbiljnije. I ljubavni romani spisateljica su bili kvalitetniji i uvijek su oslikavali tadasnje vrijeme i polozaj zene u drustvu.
Od muskih pisaca mozes naci dobre. Najdrazi mi pisac (Malouf) je ziv i zdrav :oo
Al ako se moram izjasniti, uvijek klasici.

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Klasici ili nove knjige?

Post by dadojović » 10 Sep 2019, 21:23

Maja wrote: 10 Sep 2019, 21:18 Danas recimo nema nijedna spisateljica koja mi odgovara. Sve nesto ljub, ljub, kme, kme.
Prije su bile ozbiljnije. I ljubavni romani spisateljica su bili kvalitetniji i uvijek su oslikavali tadasnje vrijeme i polozaj zene u drustvu.
Od muskih pisaca mozes naci dobre. Najdrazi mi pisac (Malouf) je ziv i zdrav :oo
Al ako se moram izjasniti, uvijek klasici.
Postoji, jako puno kvalitetnih knjiga, objavljenih zadnjih godina koje su napisale žene, ali ( jednak slučaj je kao i kod muškaraca) imaju samo tu jednu dobru knjigu pa nisu toliko eksponirane (i)
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Klasici ili nove knjige?

Post by Maja » 10 Sep 2019, 21:26

Moguce. Ja nisam nailazila na njih.

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Klasici ili nove knjige?

Post by Lanci » 10 Sep 2019, 21:32

Volim knjige,nekako sve vrste knjiga me zanima.
Volim nesto novo uvijek da procitam,ali klasicne preferiram najvise.

Samo lijenost neka pa vise mi vremena treba da procitam jednu knjigu.
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80503
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7169 times
Been thanked: 11620 times
Status: Online

Re: Klasici ili nove knjige?

Post by spacebound » 11 Sep 2019, 05:47

dadojović wrote: 10 Sep 2019, 21:10
spacebound wrote: 07 Mar 2018, 06:50 Ne znam zasto se sve staro hvali, a sve novo kudi.
Citam i jedne i druge.Ima i te kako kvalitetnih savremenih pisaca.Svako moze naci sta voli.Meni kao konzumentu i ljubitelju trilera i misterije Ludlum, Cornwell, Brown i King su odlicni.Jedem njihove knjige :bali
Sve četvero sam čitao, Cornwel najmanje, o Kingu sam otvorio temu, dovoljno govori, Brown isto dobar i zanimljiv, Ludlum jedan od najdražih. Za one koji nisu čitali stvorio je lik Jasona Bournea, mada kao što obično biva ekranizacija je loša i ne prati ni približno radnju priče. Inače Varka škorpiona i Holcroftova pogodba su mi , uz Bourneovu trilogiju, njegove najbolje knjige.
Od Cornwell serijal o Kay Scarpetta vjerovatno mi i najdrazi serijal :srce Da sam ljekar bila bih patolog, valjda ima veze :hihi
Ja nemam obicaj gledati filmove ako sam knjigu vec procitala, samo mi pokvari dozivljaj, Sumrak saga je izuzetak.
Exchan ❌️

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Klasici ili nove knjige?

Post by dadojović » 12 Sep 2019, 21:33

Maja wrote: 10 Sep 2019, 21:26 Moguce. Ja nisam nailazila na njih.
Preporuka: Tanja Kinkel, Lutkari. Povijesni roman, radnja u srednjovjekovnoj Firenci.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

Post Reply

Return to “Književnost i jezik”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests