Misao dana

Poezija, proza, pisci, pravopis, povijest jezika, dijalekti, lokalizam.
User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Misao dana

Post by Chloe » 28 Jan 2018, 17:14

Praštajući, čovjek se uzdiže iznad onih koji ga vrijeđaju.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Misao dana

Post by Nice try » 28 Jan 2018, 17:35

Danci wrote: 27 Jan 2018, 10:19 Samo za one udate..cure pročitajte obavezno :hihi
Kutija od cipela 😊

Kako je to biti u braku, to najbolje znaju oni koji su u njemu. Pred vama je jedna anegdota o braku i molitva vezana uz tu anegdotu.
“Čovjek i žena bili su u braku više od 60 godina. Dijelili su sve. Pričali o svemu. Nisu imali nikakve tajne među sobom osim što je starica imala kutiju od cipela na vrhu svoga ormara i upozorila je muža da nikada tu kutiju ne otvara niti ne pita o njoj.
Sve te godine, on nikada nije pitao za kutiju, ali jednoga dana starica se jako razboljela i doktor je rekao kako se neće oporaviti.
U pokušaju da razriješi sve poslove, starac skine kutiju od cipela i odnese do ženine postelje. Ona se složila da je došlo vrijeme da on dozna što se nalazi u kutiji. Kad ju je otvorio, našao je dvije heklane lutke i hrpu novaca u iznosu od $95,000.
On ju je upitao o sadržaju.
“Kada smo se vjenčali” rekla je, ” moja baka mi je rekla da je tajna sretnog braka ta da se nikada ne raspravljaš. Ona mi je rekla ako se ikada naljutim na tebe, trebala bi biti tiha i isheklati lutku.”
Starac je bio dotaknut; borio se da ne proplače. Samo dvije dragocjene lutke bile su u kutiji. Bila je na njega ljuta samo dva puta u svim ovim godinama života i ljubavi. On je gotovo eksplodirao od sreće.
“Dušo” rekao je, “to objašnjava lutke, ali što je sav ovaj novac? Odakle on dolazi?””Oh” rekla je, “to je novac koji sam zaradila prodajući lutke.”
😂😂😂
Prvo sam bila iznenađena sa samo dvije lutke, a onda...sasvim je tako u svakom braku.
Samo meni ne leži takva šutnja, ja moram odmah reći inače bih eksplodirala :oo
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Misao dana

Post by Mala_Mu » 29 Jan 2018, 20:56

IMG_6362.JPG
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Misao dana

Post by ina » 29 Jan 2018, 22:46

Ako pokazes zube ne znaci da trebas (ili da mozes) i ujesti.
Svijest ima sidrište.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Misao dana

Post by navika » 30 Jan 2018, 05:23

Svako se svakog plasi. Taj strah se obicno ispoljava na dva nacina - kroz agresiju ili kroz podcinjavanje. To su dva lica istog problema.

User avatar
Danci
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3498
Joined: 21 Nov 2015, 14:56
Has thanked: 461 times
Been thanked: 549 times
Status: Offline

Re: Misao dana

Post by Danci » 30 Jan 2018, 09:28

Nice try wrote: 28 Jan 2018, 17:35
Danci wrote: 27 Jan 2018, 10:19 Samo za one udate..cure pročitajte obavezno :hihi
Kutija od cipela 😊

Kako je to biti u braku, to najbolje znaju oni koji su u njemu. Pred vama je jedna anegdota o braku i molitva vezana uz tu anegdotu.
“Čovjek i žena bili su u braku više od 60 godina. Dijelili su sve. Pričali o svemu. Nisu imali nikakve tajne među sobom osim što je starica imala kutiju od cipela na vrhu svoga ormara i upozorila je muža da nikada tu kutiju ne otvara niti ne pita o njoj.
Sve te godine, on nikada nije pitao za kutiju, ali jednoga dana starica se jako razboljela i doktor je rekao kako se neće oporaviti.
U pokušaju da razriješi sve poslove, starac skine kutiju od cipela i odnese do ženine postelje. Ona se složila da je došlo vrijeme da on dozna što se nalazi u kutiji. Kad ju je otvorio, našao je dvije heklane lutke i hrpu novaca u iznosu od $95,000.
On ju je upitao o sadržaju.
“Kada smo se vjenčali” rekla je, ” moja baka mi je rekla da je tajna sretnog braka ta da se nikada ne raspravljaš. Ona mi je rekla ako se ikada naljutim na tebe, trebala bi biti tiha i isheklati lutku.”
Starac je bio dotaknut; borio se da ne proplače. Samo dvije dragocjene lutke bile su u kutiji. Bila je na njega ljuta samo dva puta u svim ovim godinama života i ljubavi. On je gotovo eksplodirao od sreće.
“Dušo” rekao je, “to objašnjava lutke, ali što je sav ovaj novac? Odakle on dolazi?””Oh” rekla je, “to je novac koji sam zaradila prodajući lutke.”
😂😂😂
Prvo sam bila iznenađena sa samo dvije lutke, a onda...sasvim je tako u svakom braku.
Samo meni ne leži takva šutnja, ja moram odmah reći inače bih eksplodirala :oo
Isto i ja.. na trenutak sam zastala i počela o sebi razmišljati..koji sam ja davež cc
Bolje da sam tu prestala i da nisam nastavila tekst ..možda bih se i popravila.. :hihi
Kada vidim skakavca u sobi,više skačem ja ,nego on

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Misao dana

Post by ina » 30 Jan 2018, 10:15

Ako je istina ono: kako zracis tako privlacis, onda ga i ja ponekad privucem svakakve budale.

Maglovito jutro, cudno je zapocelo.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Misao dana

Post by Nice try » 30 Jan 2018, 16:02

Danci wrote: 30 Jan 2018, 09:28
Nice try wrote: 28 Jan 2018, 17:35
Danci wrote: 27 Jan 2018, 10:19 Samo za one udate..cure pročitajte obavezno :hihi
Kutija od cipela 😊

Kako je to biti u braku, to najbolje znaju oni koji su u njemu. Pred vama je jedna anegdota o braku i molitva vezana uz tu anegdotu.
“Čovjek i žena bili su u braku više od 60 godina. Dijelili su sve. Pričali o svemu. Nisu imali nikakve tajne među sobom osim što je starica imala kutiju od cipela na vrhu svoga ormara i upozorila je muža da nikada tu kutiju ne otvara niti ne pita o njoj.
Sve te godine, on nikada nije pitao za kutiju, ali jednoga dana starica se jako razboljela i doktor je rekao kako se neće oporaviti.
U pokušaju da razriješi sve poslove, starac skine kutiju od cipela i odnese do ženine postelje. Ona se složila da je došlo vrijeme da on dozna što se nalazi u kutiji. Kad ju je otvorio, našao je dvije heklane lutke i hrpu novaca u iznosu od $95,000.
On ju je upitao o sadržaju.
“Kada smo se vjenčali” rekla je, ” moja baka mi je rekla da je tajna sretnog braka ta da se nikada ne raspravljaš. Ona mi je rekla ako se ikada naljutim na tebe, trebala bi biti tiha i isheklati lutku.”
Starac je bio dotaknut; borio se da ne proplače. Samo dvije dragocjene lutke bile su u kutiji. Bila je na njega ljuta samo dva puta u svim ovim godinama života i ljubavi. On je gotovo eksplodirao od sreće.
“Dušo” rekao je, “to objašnjava lutke, ali što je sav ovaj novac? Odakle on dolazi?””Oh” rekla je, “to je novac koji sam zaradila prodajući lutke.”
😂😂😂
Prvo sam bila iznenađena sa samo dvije lutke, a onda...sasvim je tako u svakom braku.
Samo meni ne leži takva šutnja, ja moram odmah reći inače bih eksplodirala :oo
Isto i ja.. na trenutak sam zastala i počela o sebi razmišljati..koji sam ja davež cc
Bolje da sam tu prestala i da nisam nastavila tekst ..možda bih se i popravila.. :hihi
Nemam iluzija o svom ponašanju :oo
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Misao dana

Post by Divlja_u_srcu » 30 Jan 2018, 18:45

Image
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Misao dana

Post by Mala_Mu » 30 Jan 2018, 21:53

IMG_6389.JPG
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Misao dana

Post by navika » 30 Jan 2018, 22:57

Sve sto kazemo svjedoci protiv nas samih.

little_boy
Na probnom
Na probnom
Posts: 53
Joined: 25 Jan 2018, 18:46
Status: Offline

Re: Misao dana

Post by little_boy » 31 Jan 2018, 00:07

Neka te bog sačuva da bilo kad tražiš oproštaj od voljene žene za svoju krivicu! Naročito, od voljene, naročito, ma koliko bio kriv pred njom! Hajde, pokušaj da pred njom priznaš krivicu, „kriv sam, kaži, oprosti, izvini“, odmah će se sručiti kiša prekora! Nikako ti neće oprostiti otvoreno i jednostavno, već će te poniziti kao neku prnju, nabrojaće ti i ono što nije bilo, sve će uzeti, ništa neće zaboraviti, dodaće svoje, i tek će ti tada oprostiti. I tako će najbolja, najbolja od njih! Poslednje mrve će sastrugati i sve će ti sasuti na glavu, takav strvoder živi u njima, u svima do poslednje, ja ti kažem, u tim anđelima bez kojih mi ne možemo da živimo!
Neće X zraka kroz BOŠNJAKA

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11329 times
Status: Online

Re: Misao dana

Post by spacebound » 31 Jan 2018, 06:49

:rol
Ako tako oprasta pItanje je dokle si se uvalio u g****

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Misao dana

Post by Divlja_u_srcu » 31 Jan 2018, 18:01

Image
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Misao dana

Post by Cvrle » 31 Jan 2018, 21:39

Divlja - gdje me nadje :cvijece
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Misao dana

Post by Mala_Mu » 31 Jan 2018, 21:47

IMG_6414.JPG
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Misao dana

Post by Mala_Mu » 01 Feb 2018, 21:07

IMG_6425.JPG
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

little_boy
Na probnom
Na probnom
Posts: 53
Joined: 25 Jan 2018, 18:46
Status: Offline

Re: Misao dana

Post by little_boy » 01 Feb 2018, 22:14

Da, široko je ljudsko srce, preširoko. Voleo bih da nije tako. Sam đavo zna šta sve to znači. Ono što je razumu mrsko i sramotno, često je srcu milo i drago.

Ima li lepote u Sodomi? Veruj mi, mnogim je ljudima Sodoma lepa. Da li si znao za tu tajnu? Ono što me užasava je da lepota nije samo zastrašujuća, već i puna tajni. Bog i đavo se tu bore, a bojno polje im je ljudsko srce. Ali, ljudsko srce hoće da priča samo o sopstvenom bolu.

Ne postoji tako stara tema da se na nju nikada ne može reći nešto novo.
Neće X zraka kroz BOŠNJAKA

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Misao dana

Post by Nice try » 02 Feb 2018, 08:20

little_boy wrote: 31 Jan 2018, 00:07 Neka te bog sačuva da bilo kad tražiš oproštaj od voljene žene za svoju krivicu! Naročito, od voljene, naročito, ma koliko bio kriv pred njom! Hajde, pokušaj da pred njom priznaš krivicu, „kriv sam, kaži, oprosti, izvini“, odmah će se sručiti kiša prekora! Nikako ti neće oprostiti otvoreno i jednostavno, već će te poniziti kao neku prnju, nabrojaće ti i ono što nije bilo, sve će uzeti, ništa neće zaboraviti, dodaće svoje, i tek će ti tada oprostiti. I tako će najbolja, najbolja od njih! Poslednje mrve će sastrugati i sve će ti sasuti na glavu, takav strvoder živi u njima, u svima do poslednje, ja ti kažem, u tim anđelima bez kojih mi ne možemo da živimo!
Oproštaj nije lako dati ako ti je bilo stalo.Što je više voljela,teže će oprostiti.To je tako.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Misao dana

Post by Username » 02 Feb 2018, 09:05

Glupi ljudi nisu glupi, samo nemaju srece dok razmisljaju

Post Reply

Return to “Književnost i jezik”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests