Liga prvaka 2023/24

Kutak za sportski trenutak
User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Liga prvaka 2021/22

Post by Hannibal » 08 Dec 2021, 23:02

Mala_Mu wrote: 08 Dec 2021, 22:30
Krokodil Behko wrote: 08 Dec 2021, 22:20


Hoš kod pijačara kupit kola? :oo
Ako su povoljni.. :valja
Ma da je meni poloziti
Samo kad pomislim na ispit i komisiju oduzmu mi se noge, pojest ce me trema 🙈A priblizilo se pravo
prica mi momak kad je polago ugasi mu se auto i ufatila ga trema, nije ga znao upalit i pao 😂
🐽

User avatar
Black Stallion
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 806
Joined: 07 Apr 2021, 11:22
Has thanked: 28 times
Been thanked: 111 times
Status: Offline

Re: Liga prvaka 2021/22

Post by Black Stallion » 08 Dec 2021, 23:06

MarlboroGold wrote: 08 Dec 2021, 22:58 To je ista situacija kao sa Italijom i njihovom ligom devedesetih i početkom milenija. Najatraktivnija liga, najveće zvijezde, najveće plate, transferi ovo ono, pa grohnuše da valja.

Kod Primere je to tek počelo. Englezi će još dugo dominirati možda ne baš svake sezone, ali uglavnom hoće. Ne samo zbog Arapa, Abramoviča i sličnih, već i zbog ogromnog novca od TV prava, reklama itd. Malo je korona sve zeznula, ali se Englezi opet drže.

Jbt pa zadnja ekipa na tabeli u Engleskoj od onih koji se spase od ispadanja zaradi onoliko koliko zaradi klub na petom ili šestom mjestu ostalih liga petice. Do kad će tako ići vidjećemo, jer bi i to moglo jednog dana stati.
Ali eto Švabe su kao uvijek u plusu, kod njih nema kluba koji negativno posluje ni u prvoj ni u drugoj ligi... kod njih Arap ili Abramovič može kupit maksimalno 49% dionica (neda Švabo), stadioni uvijek puni, a nikad nećeš vidjet 3 ili 4 njemačka kluba u završnici lige prvaka kao što rade englezi.
Kontra mraku, kontra sili.

User avatar
Black Stallion
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 806
Joined: 07 Apr 2021, 11:22
Has thanked: 28 times
Been thanked: 111 times
Status: Offline

Re: Liga prvaka 2021/22

Post by Black Stallion » 08 Dec 2021, 23:12

MarlboroGold wrote: 08 Dec 2021, 22:58 To je ista situacija kao sa Italijom i njihovom ligom devedesetih i početkom milenija. Najatraktivnija liga, najveće zvijezde, najveće plate, transferi ovo ono, pa grohnuše da valja.

Kod Primere je to tek počelo. Englezi će još dugo dominirati možda ne baš svake sezone, ali uglavnom hoće. Ne samo zbog Arapa, Abramoviča i sličnih, već i zbog ogromnog novca od TV prava, reklama itd. Malo je korona sve zeznula, ali se Englezi opet drže.

Jbt pa zadnja ekipa na tabeli u Engleskoj od onih koji se spase od ispadanja zaradi onoliko koliko zaradi klub na petom ili šestom mjestu ostalih liga petice. Do kad će tako ići vidjećemo, jer bi i to moglo jednog dana stati.
A kod Talijana opet... klubovi koji su nepromišljeno ulagali devedesetih tipa Parma, Fiorentina, Lazio, Sampdoria... su već početkom idućeg desetljeća propali i još uvijek se oporavljaju. Milan je nešto kasnije doživio financijski slom i također se još uvijek oporavlja, bez obzira što je rezultatski opet ostvario Ligu prvaka. Kod Španjoloaca mi je fascinantno kako uvijek kao nepromišljeno ulažu a nikad ne propadnu. Jedino je Deportivo istinski propao, jer Betis i Atletico koji su početkom dvijetisućitih ispali u drugu ligu, vrlo brzo su se vratili prvu ligu a potom i u sam vrh.
Kontra mraku, kontra sili.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42146
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12328 times
Status: Online

Re: Liga prvaka 2021/22

Post by Masamune » 08 Dec 2021, 23:17

Upravo zato što je kod švaba drugačiji sistem, a klubovi mnogo zavise od navijača i ulaznica. Zato je recimo korona pokosila Schalke i mnoge druge klubove. Red Bull je muku mučio sa predstavnicima DFB-a i Bundeslige prije ovog Leipziga, pa su nekako uspjeli i našli su rupu u zakonima stvorivši vještački klub. I dan danas ih svi mrze u ligi, kao i Hoffenheim jer je i tu njemački mogul Dieter Hopp umiješao prste. Njemu su čak neke grupe ultrasa prijetile da će ga ubiti. Švabo je osjetljiv na tako nešto, tako da ne znam kako bi doživjeli da to masovno krene tako da ih preuzimaju bogataši. Činjenica je i da niko nikad bez toga neće Bayernu moći postati pravi konkurent. Oni i kad grohnu 1-2 sezone opet se vrate u narednim pa osvoje 5-10 titula za redom.

Ne vjerujem da će klubovi Primere propasti kao oni u Seriji A, ali će biti manje konkurentni u evropskim takmičenjima.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Black Stallion
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 806
Joined: 07 Apr 2021, 11:22
Has thanked: 28 times
Been thanked: 111 times
Status: Offline

Re: Liga prvaka 2021/22

Post by Black Stallion » 08 Dec 2021, 23:26

MarlboroGold wrote: 08 Dec 2021, 23:17 Upravo zato što je kod švaba drugačiji sistem, a klubovi mnogo zavise od navijača i ulaznica. Zato je recimo korona pokosila Schalke i mnoge druge klubove. Red Bull je muku mučio sa predstavnicima DFB-a i Bundeslige prije ovog Leipziga, pa su nekako uspjeli i našli su rupu u zakonima stvorivši vještački klub. I dan danas ih svi mrze u ligi, kao i Hoffenheim jer je i tu njemački mogul Dieter Hopp umiješao prste. Njemu su čak neke grupe ultrasa prijetile da će ga ubiti. Švabo je osjetljiv na tako nešto, tako da ne znam kako bi doživjeli da to masovno krene tako da ih preuzimaju bogataši. Činjenica je i da niko nikad bez toga neće Bayernu moći postati pravi konkurent. Oni i kad grohnu 1-2 sezone opet se vrate u narednim pa osvoje 5-10 titula za redom.

Ne vjerujem da će klubovi Primere propasti kao oni u Seriji A, ali će biti manje konkurentni u evropskim takmičenjima.
Da, znam za RB Leipzig i Hoffenheim ovo što si naveo, ali sam malo generalizirao kad sam rekao da ni jedan njemački klub nema više od 49% dionica u vlasništvu jednog privatnika. Mislim da je i tu ta rupa u zakonu dozvoljena jer se radi o domaćim ljudima, Dieter Hopp je Nijemac a ovaj Red Bull Mateshitz je Austrijanac. Da su Arapi u pitanju, ne vjerujem da bi Nijemci za njih pronašli te zakonske rupe, ali nikad ne reci nikad.
Paradoks mi je taj, da valjda kod svih njemačkih klubova prve i druge lige je većinski vlasnik ili Grad ili neka njemačka kompanija tipa Adidas, Mercedes, Volkswagen... jedino je kod Schalkea većinski vlasnik Gazprom, pa je paradoks naravno u tome da nekada Hitlerov klub drže Rusi :oo
Kontra mraku, kontra sili.

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13417
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4199 times
Been thanked: 4981 times
Status: Offline

Re: Liga prvaka 2021/22

Post by pizarro » 09 Dec 2021, 09:00

Image

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13417
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4199 times
Been thanked: 4981 times
Status: Offline

Re: Liga prvaka 2021/22

Post by pizarro » 09 Dec 2021, 09:02

chelsea vs real ili bayern, odmah nesto brutalno :oo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6888 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: Liga prvaka 2021/22

Post by Krokodil Behko » 09 Dec 2021, 10:05

I ot će biti jedini veliki sudar u osmina finalu. Odnosno, s kim god Chelsea bude igrao, ali ima i PSG.
Otkud Salzburg?
online

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Liga prvaka 2021/22

Post by Taare » 09 Dec 2021, 10:53

"Lično vidim ekipu sposobnu otići u Minhen i pobijediti. To je cilj, nemamo drugog izbora. Čeka nas jedno od najtežih gostovanja koja uopšte postoje, ali idemo se nadmetati. Pripremit ćemo meč na najbolji način. Moramo biti dominantni, imati loptu i igrati u protivničkom polju što je moguće više", istakao je Xavi.

Trener Barce je u meču s Betisom ostao bez Gavija koji se teže povrijedio, dok ni Ansu Fati vjerovatno neće istrčati protiv Bayerna.

"Ne volim riskiranje. Ne želim ga izgubiti na nova dva mjeseca. Važna je Liga prvaka, ali i La Liga, Superkup... Moramo biti pametni i oprezni", poručio je Xavi.

Kakva prognoza :plavi
Svi mi se morete obratit

User avatar
Black Stallion
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 806
Joined: 07 Apr 2021, 11:22
Has thanked: 28 times
Been thanked: 111 times
Status: Offline

Re: Liga prvaka 2021/22

Post by Black Stallion » 09 Dec 2021, 10:58

pizarro wrote: 09 Dec 2021, 09:02 chelsea vs real ili bayern, odmah nesto brutalno :oo
Jedva čekam ždrijeb
Kontra mraku, kontra sili.

User avatar
Black Stallion
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 806
Joined: 07 Apr 2021, 11:22
Has thanked: 28 times
Been thanked: 111 times
Status: Offline

Re: Liga prvaka 2021/22

Post by Black Stallion » 09 Dec 2021, 10:59

Krokodil Behko wrote: 09 Dec 2021, 10:05 I ot će biti jedini veliki sudar u osmina finalu. Odnosno, s kim god Chelsea bude igrao, ali ima i PSG.
Otkud Salzburg?
Pa iz G skupine
Kontra mraku, kontra sili.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6888 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: Liga prvaka 2021/22

Post by Krokodil Behko » 09 Dec 2021, 11:01

Black Velvet wrote: 09 Dec 2021, 10:59
Krokodil Behko wrote: 09 Dec 2021, 10:05 I ot će biti jedini veliki sudar u osmina finalu. Odnosno, s kim god Chelsea bude igrao, ali ima i PSG.
Otkud Salzburg?
Pa iz G skupine

Bezveze. Možda bismo trebali još jednom razmotriti super ligu. Koga briga za Salzburg, Sporting, Atalantu?
online

User avatar
Black Stallion
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 806
Joined: 07 Apr 2021, 11:22
Has thanked: 28 times
Been thanked: 111 times
Status: Offline

Re: Liga prvaka 2021/22

Post by Black Stallion » 09 Dec 2021, 11:02

Black Velvet wrote: 08 Dec 2021, 14:54 REAL MADRID igra sve bolje i bolje, raste iz utakmice u utakmicu, a poznavajući karaktere u njihovoj svlačionici, sigurno im osim igre raste i samopouzdanje i motiv. S obzirom da u Španjolskom prvenstvu neće biti velike stanke preko zime, lako je moguće da zadrže formu do proljeća i nastave rasti. A s obzirom na ove godine očajnu konkurenciju u prvenstvu, lako se može dogoditi da Real na proljeće bude maksimalno koncentriran na Ligu prvaka. Fizički su nevjerojatno spremni, a o iskustvu i prekaljenosti pojedinih igrača ne treba ni govoriti.

INTER je sada di je Real bio prije mjesec-mjesec i pol, počinju podizati formu i polako rasti i tek bi trebali biti još bolji. Ukoliko ne bude ozljeda u ekipi, mogli bi postati jako opasni, ali nemaju baš širok roster vrhunskih igrača i teško je očekivati da 14-15 igrača koji uglavnom igraju mogu iznijeti sezonu. Dva vrhunska pojačanja preko zime bi im rješila te probleme.

LIVERPOOL i AJAX su trenutno najbolje ekipe iz ove 4 skupine, što pokazuje i broj bodova, ali teško će moći zadržati ovakvu formu do kraja sezone.

MANCHESTHER CITY oscilira od ubojite ekipe u nekim utakmicama do blijede ekipe u pojedinim utakmicama, ali bez obzira na to vodeći su u najjačem prvenstvu svijeta i prvi su u skupini Lige prvaka. Znaju igrati na rezultat, pogotovo u prvenstvu, ali nokaut-faza im je uvijek slabije išla i tu će trebati odigrati mudrije ukoliko misle do kraja. Zbog kvalitete i širine igračkog kadra kojeg posjeduju, za očekivati je da će se ekipa dizati do proljeća i tek pokazati svoju snagu.

PARIS SAINT GERMAIN je već godinama ista priča. Koliko god da se trenera promijenilo, oni su romantična ekipa za koju nikad ne znaš što će pokazati. Mogu istrčati na teren i odigrati najljepšu utakmicu u povijesti nogometa, mogu izići pa se braniti i igrati na kontre uz posjed lopte ispod 50%, mogu napraviti preko 20 prekršaja na utakmici a mogu odigrati i bez prekršaja, mogu pobijediti 6-1, ali i izgubiti 5-0. Nebi bilo iznenađenje da osvoje, ali ni da ispadnu u osmini finala.

ATLETICO MADRID ove godine ne može ništa, ukoliko ne promjeni nešto u kratkom roku. Shvatili su da ne mogu osvojiti španjolsko prvenstvo bez raznovrsnije ofanzivne igre, i to su prošle sezone uspjeli, ali su totalno pogubili defanzivu koja ih je krasila više od desetljeća. Nemaju više dva dominantna stopera kao prije, niti dva zadnja vezna kao korektore veznog reda, primaju gol svaku utakmicu, često i više od gola, čak ni Oblak nije trenutno na najvišem mogućem nivou kakvom je bio, iako se njemu nema što zamjerit.

SPORTING LISABON također prima puno golova i teško može s takvim pristupom napraviti nešto. Najboljim portugalskim ekipama je uvijek teško uskladiti to što u prvenstvu moraju biti ofanzivni a u Ligi prvaka defenzivni. Kvalitetu imaju, iako je većina igrača još uvijek neafirmirana, ali i njima kao i Interu nedostaje širina na klupi.

Bit će zanimljivo vidjeti kojih će 8 ekipa večeras proći i kako će odigrati.
Povlačim što sam rekao za Oblaka, pa čovjek kod 0-0 protiv Porta skinuo dvije lopte koje se ne skidaju. To jest, ni jedan drugi golman ih nebi skinuo. Tek sam pogledao taj sažetak
Kontra mraku, kontra sili.

User avatar
Black Stallion
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 806
Joined: 07 Apr 2021, 11:22
Has thanked: 28 times
Been thanked: 111 times
Status: Offline

Re: Liga prvaka 2021/22

Post by Black Stallion » 09 Dec 2021, 11:03

Krokodil Behko wrote: 09 Dec 2021, 11:01
Black Velvet wrote: 09 Dec 2021, 10:59

Pa iz G skupine

Bezveze. Možda bismo trebali još jednom razmotriti super ligu. Koga briga za Salzburg, Sporting, Atalantu?
Ne kontam?
Kontra mraku, kontra sili.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6888 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: Liga prvaka 2021/22

Post by Krokodil Behko » 09 Dec 2021, 11:04

Black Velvet wrote: 09 Dec 2021, 11:03
Krokodil Behko wrote: 09 Dec 2021, 11:01


Bezveze. Možda bismo trebali još jednom razmotriti super ligu. Koga briga za Salzburg, Sporting, Atalantu?
Ne kontam?

Kažem da mi je bezveze, sad u drugom krugu gledati te nezanimljive klubove.
online

User avatar
Black Stallion
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 806
Joined: 07 Apr 2021, 11:22
Has thanked: 28 times
Been thanked: 111 times
Status: Offline

Re: Liga prvaka 2021/22

Post by Black Stallion » 09 Dec 2021, 11:12

Nezanimljive kako kome. Meni je Atalanta jedan od najatraktivnijih klubova već godinama. Imaju specifičan sustav igre, često i daju i primaju puno golova, čak su i preokreti rezultata vrlo česti na njihovim utakmicama. Sporting se za razliku od Benfice i Porta voli nadigravati s protivnicima, i bit će zanimljivo vidit di će ih to odvest u nokaut-fazi. Oni su posebno nezgodna ekipa na domaćem stadionu, a od svih 16 u drugom krugu imaju definitivno najbolje navijače. Salzburg je istina prvi put prošao među 16 najboljih u Europi, ali potpuno zasluženo, niko im nije poklonio ni gola ni penala ni kartona. Već godinama stvaraju vrhunske mlade igrače, podsjećaju me na Ajax 90-ih, a ova generacija koju sada imaju je definitivno najbolja do sada, a vrlo su mladi.
Kontra mraku, kontra sili.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26358
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1848 times
Been thanked: 4036 times
Status: Offline

Re: Liga prvaka 2021/22

Post by Beni » 09 Dec 2021, 11:23

Krokodil Behko wrote: 09 Dec 2021, 11:01
Black Velvet wrote: 09 Dec 2021, 10:59

Pa iz G skupine

Bezveze. Možda bismo trebali još jednom razmotriti super ligu. Koga briga za Salzburg, Sporting, Atalantu?
Dortmund si zaboravio :valja


A da vi ste ispali :respekt
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42146
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12328 times
Status: Online

Re: Liga prvaka 2021/22

Post by Masamune » 09 Dec 2021, 11:31

I vi ćete ispasti čim naletite na Chelsea ili Liverpool.

Lako je lupati buraniju poput Barce :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26358
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1848 times
Been thanked: 4036 times
Status: Offline

Re: Liga prvaka 2021/22

Post by Beni » 09 Dec 2021, 11:32

MarlboroGold wrote: 09 Dec 2021, 11:31 I vi ćete ispasti čim naletite na Chelsea ili Liverpool.

Lako je lupati buraniju poput Barce :oo
Nije sramota ispasti protiv prvoklasnih timova
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Black Stallion
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 806
Joined: 07 Apr 2021, 11:22
Has thanked: 28 times
Been thanked: 111 times
Status: Offline

Re: Liga prvaka 2021/22

Post by Black Stallion » 09 Dec 2021, 11:38

Borussia Dortmund nedorečena ove sezone
Kontra mraku, kontra sili.

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests