A.C. Milan

Kutak za sportski trenutak
Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: A.C. Milan

Post by Bambi » 15 Jan 2014, 22:28

Hajde samo neka pobjeđuju nije bitno ko daje golove... :acm :acm

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: A.C. Milan

Post by storm » 15 Jan 2014, 22:41

Bambi wrote:Hajde samo neka pobjeđuju nije bitno ko daje golove... :acm :acm
bambucha nerro-rossa :D. :D. :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: A.C. Milan

Post by storm » 25 Jan 2014, 08:09

Veliko pojačanje za Milan
Michael Essien novi član Milana

Image

Reprezentativac Gane i dosadašnji član Chelseaja Michael Essien novi je član AC Milana.

Iskusni veznjak je trebao doći na posudbu u Milan, ali je na kraju dogovorio stalni ugovor prema kojem će na San Siru ostati godinu i pol dana, a dolazi bez odštete.

Essien je ime izgradio u Lyonu odakle je prešao u Chelsea, a prošlu sezonu je proveo na posudbi u Real Madridu odakle se vratio u London zajedno sa Joseom Mourinhom.

Iako se nalazi u poznim igračkim godinama, nema sumnje da će svojim skustvom Essien biti veliko pojačanje za Milan koji se nalazi u velikoj krizi.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: A.C. Milan

Post by greeneyes » 25 Jan 2014, 09:50

Ne znam, ja i nisam nešto očaran dolaskom Essien-a. Da je ovo onaj stari Esien(odnosno mladi :oo ), bio bi veliko pojačanje, a ovako to i nije.
Već polako ulazi u pozne igračke godine, mnogo sklon povredama, uostalom imaju već jednog skoro identičnog igrača u vidu De Jonga, al' ajde, za nadat' se da Milan ipak zna što radi :kafa
Samo sabura

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: A.C. Milan

Post by Bambi » 25 Jan 2014, 10:15

Hajde hvala ti Bože :klanja :klanja Napokon da se prodrma i onaj Berlusconi :zao :acm

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: A.C. Milan

Post by storm » 11 Feb 2014, 20:46

Taarabt: "Imam četiri mjeseca da dokažem da sam igrač za Milan"



Image

Adel Taarabt je nedavno stigao u Milan na posudbi i to posve neočekivano. Mladi Marokanac se nije naigrao u Fulhamu, međutim u Milanu su u njemu vidjeli potencijal te ga posudili od Queen's Park Rangersa...

Neki su Milanovo dovođenje Adela Taarabta na posudbu iz QPR-a proglasili očajničkim potezom, međutim Taarabta to ne brine. Marokanac se želi dokazati u Milanu i pokazati da ovdje može uspjeti.

"Imam četiri mjeseca da pokažem kako sam igrač za Milan i kako mogu ovdje igrati- Želim ostati u Milanu i u budućnosti", otvoreno je rekao Taarabt za Milan Channel.

24-godišnji Marokanac je u ranoj fazi karijere proglašavan velikim potencijalom, kada je potpisao za Tottenham u siječnju 2007. godine proglašen je igračem budućnosti.

Međutim u Tottenhamu se nije naigrao, proslijeđen je na posudbu u QPR koji je 2010. godine i otkupio njegov ugovor. Nakon što je QPR ispao iz Premiershipa, otišao je u Fulham, ali nije briljirao i teško se nosio s manjkom minutaže.

"Biti u Milanu je ispunjenje sna i sjajno je što sam uspio postići pogodak na debiju. Nadam se da je ovo početak odlične suradnje. Nije mi jasno zašto nisam igrao u Fulhamu, ali sada sam u Milanu među brojnim važnim igračima i sretan sam što sam tu", dodao je Taarabt.

Taarabt je debitirao u dresu Milana u susretu protiv Napolija i odmah je postigao pogodak nakon dugačke solo-akcije.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: A.C. Milan

Post by storm » 12 Jul 2014, 14:46

Milan doveo francuskog braniča, Robinho prema SAD-u

Image

Piše:
Ante Zovko



U redovima Milana traje rekonstrukcija momčadi, a korak u tom smjeru je i dovođenje francuskog reprezentativnog braniča Adila Ramija iz Valencije za stalno.

Rami je od siječnja bio na posudbi u Milanu, a u subotu je dovršen njegov transfer iz Valencije. U polusezoni je upisao 18 nastupa ia Rossonere i ostavio pozitivan dojam na vodstvo kluba.

Potpisao je ugovor koji istječe na ljeto 2017. godine i trebao bi imati standardno mjesto u obrani pod vodstvom novog trenera Filippa Inzaghija.

28-godišnji Rami je skupio 26 nastupa za francusku reprezentaciju, a da nije završio u Milanu, malo je vjerojatno da bi ostao u Valenciji, gdje se prošle godine sukobio s tadašnjim trenerom Miroslavom Đukićem.

Milanov izvršni predsjednik Adriano Galliani otkrio je kako je u pregovorima s Orlando Cityjem iz MLS-a oko mogućeg transfera Robinha, koji bi se mogao pridružiti sunarodnjaku Kaki u tom klubu.

Prema Gallianijevim riječima, Orlando želi Brazilca, a i sam Robinho je zainteresiran.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: A.C. Milan

Post by Krokodil Behko » 02 Apr 2015, 18:19

Berlusconi potvrdio, Milan je prodan!

Iako su investitori demantirali juče navode, izgleda da je Silvio Berlusconi ostvario cilj!

Jedan od spominjanih potencijalnih kupaca, Kinez Zong Kingham vlasnik najvećeg proizvođača bezalkoholnih pića je demantovao da želi Milan, međutim talijanski mediji tvrde da je dogovor postignut.

Berlusconi se na jednom skupu pohvalio da je posao zaključen i da su ostali detalji. On će navodno prodati 75% dionica i to za milijardu eura, ostatak će biti u rukama obitelji, a Barbara Berlusconi ostaje direktor. Ovo bi moglo značiti i kraj ere Adrijana Galijanija za koga izgleda nema mjesta.

Što ovo znači, ako bude ozvaničeno?

Prije svega, vjetar u leđa za Milan koji ima projekt novog stadiona, ali i veća ulaganja u tim.

Što dobivaju Kinezi?

Prema nekim istraživanjima Milan jedan od najpopularnijih klubova u ovoj zemlji, priča se da je vlada u Pekingu pogurala sporazum i da kroz Milan žele podići ne samo zanimanje za nogomet u svojoj zemlji, već i da naprave jaču reprezentaciju.

Kina ne uspijeva izaći iz prosjeka, iako ima veliki potencijal, ali se ispostavilo recimo da je ulaganje u klubove, recimo Guangzhou donijelo azijsku titulu. Cilj je ipak nacionalni tim koji bi značio mnogo veću promociju države, a Milan je međukorak, da jedan od najvećih klubova na svijetu bude u kineskim rukama.

Milan će odigrati narednog ljeta dva meča u Kini. Kako navode Talijani, pregovori o detaljima sporazuma biće nastavljeni već sutra u Berlusconijevoj vili u Arkoreu.

(vijesti.ba)
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: A.C. Milan

Post by storm » 27 Apr 2016, 18:48

Nakon više od godinu dana, valjda bude :lupa

Berlusconi prodao AC Milan Kinezima za 700 miliona eura


Predsjednik AC Milana Silvio Berlusconi dogovorio je prodaju kluba investitorima iz Kine za 700 miliona eura, objavio je italijanski list Tuttosport.

Image
Silvio Berlusconi (Foto: EPA)
Prvi čovjek Rossonera pristao je da proda Milan nakon dugih intenzivnih pregovora u Rimu, a sporazum će biti potpisan najkasnije do narednog ponedjeljka.

Identitet novog vlasnika još nije otkriven, a mediji na Apeninima pišu da su dva imena u "igri" - najbogatiji Kinez Yack Ma i Robin Lin, također jedan od najmoćnijih ljudi u Kini.

Prvobitan plan je da Kinezi preuzmu 70 posto dionica, a sljedeće godine još preostalih 30.

Berlusconi je spasio Milan bankrota 1986. godine i u međuvremenu stvorio od njega jedan od najboljih klubova u Evropi, osvojivši pet titula u Ligi prvaka, te osam Skudeta.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: A.C. Milan

Post by Krokodil Behko » 24 Oct 2017, 19:21

Milan raskinuo ugovor sa Adidasom.
Ne mogu ih zamisliti u Puminim dresovima :sok
online

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests