Navijačke tribine

Kutak za sportski trenutak
User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Navijačke tribine

Post by Mirelam » 20 Oct 2016, 21:38

A i vi ste nosali ovu sa petokrakom , ne samo Vojini 'ajdukovci. :ooo

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Navijačke tribine

Post by storm » 20 Oct 2016, 21:45

Mirelam wrote:A i vi ste nosali ovu sa petokrakom , ne samo Vojini 'ajdukovci. :ooo
Pa išlo se trenutno u tvoza za šahovnicu na tribini :ooo
mislim da tek 1989-90 datiraju prva pojavljivanja na tribinama

glede komparacije :hihi

Image

vs


Image

ima razlike u dominantnom elementu :hm
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Navijačke tribine

Post by storm » 20 Oct 2016, 21:48

Dubrovnik 1982

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Navijačke tribine

Post by storm » 20 Oct 2016, 21:55

Praćenje cibone je isto dosta formiralo grupu

atene 1985 finale kupa prvaka sa realom.....cibona osvojila

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Navijačke tribine

Post by storm » 20 Oct 2016, 22:02

:cudi

Image

poserem se na sve ovo danas od alianz arene preko camp nou do emiratesa.....
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dobre.vibracije
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 986
Joined: 13 Sep 2015, 13:11
Status: Offline

Re: Navijačke tribine

Post by dobre.vibracije » 21 Oct 2016, 04:20

Sheval wrote:Drugo je misljenje u Hercegovini.Dalmacija i Hajduk su sinonim za komunizam.Cim kazes da si simpatizer Hajduka odmah si komunjara.
mozda prije 15-20 godina. vise ne. a nekako sam i dojma da je vise hajdukovaca u hercegovini nego dinamovaca. recimo, samo je u jednom tomislavgradu preko 300 clanova hajduka. da ne spominjem i ostale gradove, a diljem herceogivne je bilo organizirano uclanjenje. zanimiljivo je da je u mostaru dosta manje clanova nego u tomislavgradu. kako god, valja istaknuti da u (zapadnom) mostaru dominira zrinjski vec godinama pa mislim da je tu broj i dinamovaca i hajdukovaca zanemariv.
Danas sam tu, a sutra daleko..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Navijačke tribine

Post by storm » 21 Oct 2016, 05:39

dobre.vibracije wrote:
Sheval wrote:Drugo je misljenje u Hercegovini.Dalmacija i Hajduk su sinonim za komunizam.Cim kazes da si simpatizer Hajduka odmah si komunjara.
mozda prije 15-20 godina. vise ne. a nekako sam i dojma da je vise hajdukovaca u hercegovini nego dinamovaca. recimo, samo je u jednom tomislavgradu preko 300 clanova hajduka. da ne spominjem i ostale gradove, a diljem herceogivne je bilo organizirano uclanjenje. zanimiljivo je da je u mostaru dosta manje clanova nego u tomislavgradu. kako god, valja istaknuti da u (zapadnom) mostaru dominira zrinjski vec godinama pa mislim da je tu broj i dinamovaca i hajdukovaca zanemariv.
Ništa čudno to nije. Nastankom novih liga osamostaljenjem država, mnoge su se sredine okrenule svojim prvoligašima...još dok ostare neke generacije toliko će manje biti navijača, prije nekad dominantnih klubova (knkretno u hercegovini- navijača dinama i hajduka)

Prije se u slo navijalo za Olimpiju, eventualno Maribor (koji je bio povremeni član druge lige zapad exyu)
sad ćeš van Ljubljane tek nekog zalutalog navijača sresti da navija za njih :oo support your local team :pusi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119227
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Online

Re: Navijačke tribine

Post by Maja » 22 Oct 2016, 03:08

Ni meni nije jasno zašto se smatralo da su Hajdukovci nešto ko ljevičari u odnosu na Dinamo. Ko Željo u odnosu na Sarajevo ili Partizan za C Zvezdu.
A u Splitu dole najveći nacionalisti.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Navijačke tribine

Post by storm » 22 Oct 2016, 05:45

Maja wrote:Ni meni nije jasno zašto se smatralo da su Hajdukovci nešto ko ljevičari u odnosu na Dinamo. Ko Željo u odnosu na Sarajevo ili Partizan za C Zvezdu.
A u Splitu dole najveći nacionalisti.
Danas to nema veze više...ponajviše je tu do prepucavanja....ovi odozdo spuštaju dinamovcima da nose komunističko ime (što i jest ako smo pošteni) dok ovi odozgo nabijaju splićanima pola stoljeća skoro one zvjezdurine u grbu :D
Zapravo glupost ......ali uobićajen folklor...
A navijačka subkultura je ionako pretežno desna po političkom usmjerenju (mada se mnogi među njima na znaju ni pravilno razvrstati kod skretanja ulijevo, da ne pričam o ideologiji :ooo )
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Navijačke tribine

Post by dr laganini » 22 Oct 2016, 08:12

Maja wrote:Ni meni nije jasno zašto se smatralo da su Hajdukovci nešto ko ljevičari u odnosu na Dinamo. Ko Željo u odnosu na Sarajevo ili Partizan za C Zvezdu.
A u Splitu dole najveći nacionalisti.
..zašto...zato ako si u bivšoj yugi reka da si za dinamo u vojsci ili bilo gdje izvan hrvatske se znalo da si hrvat dok za hajduk bilo navijača od triglava do gevgelije..dakle mi bi govorili navijamo za dinamo da znamo što smo i za hajduk odakle smo.. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Navijačke tribine

Post by Krokodil Behko » 22 Oct 2016, 18:00

VOĐA NAVIJAČA U ZATVORU PRVI PUT U ŽIVOTU ODGLEDAO FUDBALSKI MEČ

EOGRAD, 17. oktobar 2016, (Njuz) – Sreten Pajović (24), vođa navijačke grupe „Budale“ sa Vidikovca odgledao je juče po prvi put u svom životu fudbalsku utakmicu, javljaju izvori iz Centralnog zatvora, gde se Pajović od pre mesec dana nalazi na odsluženju zatvorske kazne zbog dilovanja heroina.

Sam Pajović kaže da je mu se fudbal sviđa, iako još nije „pohvatao sva pravila.“

– Dobra je fora, dva tima jedni protiv drugih i smeju da se dobacuju loptom, al’ samo nogama. Čime se sve ljudi danas bave! Jedino ne kapiram ofsajd još uvek – kaže Pajović – Do sada nikada u životu nisam gledao fudbal jer mnogo radim pa nemam vremena. Moj posao zahteva punu koncentraciju na tribini zbog koreografije, tako da sam stalno leđima okrenut terenu. Može se reći da sam do sada slušao dosta utakmica ali to definitivno nije isto kao kad se gleda – zaključuje on.

Pajović dodaje da nema vremena da gleda fudbal na TV-u kad nije na stadionu, jer ima i sporedni posao zbog kojeg se trenutno i nalazi u zatvoru.

On kaže kako namerava da pogleda što je više utakmica moguće dok je u zatvoru, kako bi se što bolje upoznao sa, kako kaže „njegovim novim omiljenim sportom“.

– Već sam zapamtio i imena nekih igrača, ali je jako teško jer ih ima čak 22 u isto vreme na terenu. Zanimljivo mi je da samo jednom daju da dira loptu rukama, i on se zove goliman. Kažem vam, ovo bi trebalo da bude najpopularniji sport na svetu koliko je dinamičan i uzbudljiv.
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Navijačke tribine

Post by Hannibal » 22 Oct 2016, 18:15

hahahahahha dobar fazon, ima istine ocm, ima puno ovakvih primjera koji ne znaju pet igraca svog tima nabrojat al su redovni na trribini
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Navijačke tribine

Post by storm » 22 Oct 2016, 19:02

Jebeno :kafa

Imaju tri vrste navijača...
Prvi, gdje se neskromno ubrajam... Koji od malih nogu luduju i vole svoj klub... Znaju od koliko toliko do fanatično detalje povijesti... U prvom redu je podrška klubu a ako dodje do frke... Bože moj, nije red bježati :oo
Nije ti mrsko pet dana jesti i spavati u smrdljivom kombiju da 90 minuta u nekoj vukojebini stojiš iza transparenta... Ono kad te igrači vide :love
Provod na stranu :oo

Drugi su klosari, propalice kriminalci koji nadju finu oazu, da čine svoje radnje iz svakodnevnog života na otvorenom...

Niskoristi...

Treći su derbi indijanci.... Koje na stadion odvuče samo Hajduk ili liga prvaka... Na same naznake frke muda odu pod bubrege.. A kad klub primi gol... Navijanje prestane i bleji na teren do kraja tekme.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Navijačke tribine

Post by Mohr » 24 Oct 2016, 20:51


User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Navijačke tribine

Post by storm » 24 Oct 2016, 21:16

Prvoloptaški zaključak autora članka :hihi

neusporedivo je ovo danas i ono tada....tada je i ako je bilo, to bilo više neko ritualno nasilje, koristilo se uglavnom što je bilo pri ruci....flaša, kolac, stolica....ovo danas su obracuni sa smišljenim naoružanjem sa ciljem teških ozljeda....nije bilo kriminalaca na tribinama....90% navijača je znalo nabrojati momčad.....danas ih 90% ne zna
ali kako je krenulo....moguće da će biti romantike u ovome danas za 30tak godina :hihi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Navijačke tribine

Post by dr laganini » 30 Oct 2016, 19:19


User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Navijačke tribine

Post by dr laganini » 31 Oct 2016, 22:52

Ni deset minuta nakon košarkaške utakmice Mornara i Crvene zvezde u crnogorskom Baru, izrešetan je navijač Zvezde I.L. (29), pišu srpski mediji. Crnogorski mediji dodaju kako prema informacijama koje oni imaju ubojstvo nema veze s utakmicom niti s navijačkim sukobima.

Mornar je dočekao Zvezdu u utakmici regionalne ABA lige, a nesretni I.L. stigao je na susret s djevojkom. Nakon utakmice sjeo je u automobil i krenuo s parkirališta ispred sportskog centra "Topolica".

U tom trenutku kraj njegovog automobila zaustavila su se dvojica na motociklu, a jedan od njih ispalio je više hitaca i ubio mladića, dok je djevojka prošla bez ozljede, ali je u stanju šoka prevezena u bolnicu. Ubojstvo se dogodilo samo stotinjak metara od ulaska u dvoranu gdje su policija i redari osiguravali izlazak navijača nakon utakmice.

Rođak ubijenog Arkanovog "tigra"

Mladić je do dolaska Hitne pomoći davao znakove života, ali preminuo je u bolnici. Mondo piše kako je ubijeni mladić bio u rodu s Milovanom Đukićem, bivšim pripadnikom zloglasnih Arkanovih tigrova koji su ubijali po Slavoniji u Domovinskom ratu i koji je izrešetan u Podgorici prije dvije godine.

Zvezda je gostoval u Baru nakon više od 15 godina. Dosta navijača Zvezde živi u tom gradu pa su na utakmicu krenuli u povorci s upaljenim bakljama. Sve je bilo u redu do tragičnog događaja nakon utakmice.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Navijačke tribine

Post by storm » 09 Nov 2016, 21:24

Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Navijačke tribine

Post by storm » 09 Nov 2016, 21:25

Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Navijačke tribine

Post by storm » 09 Nov 2016, 21:27

Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests