FK "Sloboda" Tuzla

Kutak za sportski trenutak
User avatar
FA7
Na probnom
Na probnom
Posts: 69
Joined: 03 Jan 2014, 00:14
Location: Turicum
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by FA7 » 09 Mar 2014, 20:00

Maskota na Tušnju

Svaki klub ima maskotu, a sudeći po onome što su fotoreporteri "uhvatili" na sjevernoj tribini Tušnja, čini se da su i Crveno - crni dobili svoju?!

Image

Fotografija govori više od 100 riječi!

:aplauzz :cool
Anđelima ide mi se
Ej da su mi krila
Tko je jebe nikad nije
Moja ni bila!

User avatar
fruit
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2013
Joined: 25 Oct 2010, 20:05
Has thanked: 27 times
Been thanked: 146 times
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by fruit » 09 Mar 2014, 20:13

FA7 wrote:Maskota na Tušnju

Svaki klub ima maskotu, a sudeći po onome što su fotoreporteri "uhvatili" na sjevernoj tribini Tušnja, čini se da su i Crveno - crni dobili svoju?!

Image

Fotografija govori više od 100 riječi!

:aplauzz :cool
"Cijela Tuzla
Jednu kozu muzla.
Pa se hvali
cijelu Tuzlu
Kako sirom hrani,"
Lahko je ženu dovest do ludila,hajdi ti nju dovedi do pameti

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by Spanac_113 » 14 Mar 2014, 16:24

Ćiro s HDZ-ovcima u Tuzli skupljao snagu za pobjedu Slobode u Čapljini
T. C. 14/03/2014 15:03:00
Image
image Foto: Vijesti.ba

TUZLA - Trener svih trenera, Miroslav Ćiro Blažević, u mnoštvu briga kako Slobodu odvesti u Premijer ligu, našao je malo slobodnoga vremena u Tuzli i bez okolišanja pristao na druženje s članovima i simpatizerima HDZ BiH Soli. Sine, samo kaži kada i gdje.

Ako me narod želi, njihov sam-, obećao je Ćiro i obećanje održao. Bio je, naravno, cijelu večer susretljiv, fotografirao se sa svima, šarmirao dosjetkama, prepričavao doživljaje iz prebogate karijere, jednako gorljivo ove aktualne tuzlanske ili nedavne dok je bio izbornikom BiH kao i one od prije 30-tak godina.

- Baš si me obradovao, zatekao si me… Dinamova titula te '82. bilo je nešto veličanstveno-, bila je Ćirina reakcija kada je vidio svoj potpis na bijelom šalu o ramenu Marka Tomića. No brzo se vratio u sadašnjost, zapravo na narednu subotu i Slobodino gostovanje u Čapljini.

- Idemo dolje pobijediti, nego što! Ali, zato nam morate držati fige-, poručio je Ćiro u mikrofon. I, pobrao aplauz. Zbog tih obveza, putovanja s igračima Slobode u Hercegovinu, Ćiro je zajedno s gospodinom Ivanom Bandićem, konzulom Republike Hrvatske u Tuzli napustio druženje u svoju čast. Naravno, prije toga je "pala" zajednička fotografija.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by storm » 16 Mar 2014, 20:44

Rudar pretrpio poraz u Orašju
Gostujuće pobjede Jedinstva, Slobode i Bratstva


Image

U okviru 18. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine danas je odigrano sedam susreta, a od vodećih momčadi poraz je pretrpio Rudar, dok su Sloboda, Jedinstvo i Bratstvo, upisali nove pobjede.


Do veoma važne pobjede stigla je Sloboda na gostovanju kod Čapljine. Iako su Tuzlaci od 39. minute imali igrača više i tokom čitave utakmice diktirali igru, do pobjedonosnog gola stigli su u 77. minuti preko Mehidića.

Gostujući trijumf ostvarilo je i bihaćko Jedinstvo, koje je u gostima deklasiralo Troglav iz Livna rezultatom 0:6. Tri gola postigao je Stojanov, dva Hušić, dok se za preostali jedan pobrinuo Malbašić.

Dramatična završnica desila se u Bugojnu, gdje je u 95. minuti susreta Galin postigao pogodak za važnu pobjedu Iskre, a istim rezultatom slavilo je i Orašje nad Rudarom. Presudan momenat desio se u 53. minuti, kada je mrežu Rudara zatresao Prgić.

Veliku pobjedu u borbi za Premijer ligu ostvarili su fudbaleri Bratstva, koji su u Konjicu pogotkom Suljica u 85. minuti savladali domaći Igman.

Mladost je u posljednjim minutama ispustila pobjedu nad Radničkim, a radost gostima donio je Junuzović golom za konačnih 1:1.

Sa dva gola Turbića i jedan Likića, Gradina je zasluženo upisala pobjedu na svom stadionu protiv Goška.

18. KOLO
15.03. 15:00 Čapljina Sloboda 0:1
15.03. 15:00 Mladost DK Radnički 1:1
15.03. 15:00 Troglav Jedinstvo 0:6
15.03. 15:00 Igman Bratstvo 0:1
15.03. 15:00 Gradina GOŠK 3:0
15.03. 15:00 Iskra Budućnost 1:0
15.03. 15:00 Orašje Rudar K. 1:0
16.03. 15:00 Branitelj Podgrmeč 1:2

1. LIGA FBIH
1. Jedinstvo 18 13 4 1 43
2. Sloboda 18 13 1 4 40
3. Bratstvo 18 12 3 3 39
4. Rudar K. 18 12 0 6 36
5. GOŠK 18 8 6 4 30
6. Čapljina 18 9 1 8 28
7. Branitelj 18 8 3 7 27
8. Radnički 18 8 3 7 27
9. Orašje 18 8 2 8 26
10. Gradina 18 7 4 7 25
11. Mladost DK 18 5 3 10 18
12. Podgrmeč 18 5 3 10 18
13. Budućnost 18 5 2 11 17
14. Igman 18 5 2 11 17
15. Iskra 18 5 1 12 16
16. Troglav 18 1 2 15 5
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by Krokodil Behko » 29 Mar 2014, 21:53

VIDEO/EUFORIJA KAKVA SE NE PAMTI: Ćiro napravio ludilo u Tuzli: Na Tušnju 8.000 gledalaca, Sloboda pregazila Jedinstvo

Image

Sloboda je na Tušnju u 20. kolu Prve lige Federacije BiH ostvarila veliku pobjedu protiv Jedinstva iz Bihaća rezultatom 2:0.

Dvostruki strijelac u derbiju prvenstva bio je Sulejman Krpić. Utakmica je odigrana u fenomenalnoj atmosferi na Tušnju, pred skoro 8.000 gledalaca.

Prvo poluvrijeme, u kojem je Sloboda imala inicijativu, napravila dvije dobre prilike, završeno je bez golova.

Drugi dio je krenuo totalnom ofanzivom Tuzlaka. To je rezultiralo već u 55. minutu kada je nakon sjajnog prodora Omića lopta s lijeve strane ubačena u kazneni prostor, a Sulejman Krpić je glavom pospremio u mrežu. Samo nekoliko minuta Sloboda je došla do 2:0. Hodžić je oborio Mujkića u izglednoj situaciji, a uz dosuđeni penal Jedinstvo je ostalo s igračem manje. Krpić je bio siguran realizator.

Pred sami kraj Sloboda je mogla i do trećeg gola, ali su dva udarca iz blizine izblokirana, a treći je završio preko prečke gola gostiju.

Bišćani tokom cijele utakmice nisu nijednom ozbiljnije zaprijetili golu Slobode.

Jedinstvo i Sloboda sada imaju isti broj bodova, po 46, pa nas do kraja prvenstva čeka velika borba ova dva tima za ulazak u Premijer ligu BiH.

Još jednom treba istaknuti zaista sjajnu atmosferu na Tušnju, na kojem su zapadna i sjeverna tribina bile potpuno ispunjenje, a sve je proteklo bez i najmanjeg incidenta.

[ytube][/ytube]
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by storm » 30 Mar 2014, 06:19

urnebes :aplauzz

[ytube][/ytube]

gdje je ćiro tu je spektakl :pusi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by Lebowski » 30 Mar 2014, 09:03

Sljedecu subotu dolaze tu, mislio sam otici pratiti mada vec pricaju da je utakmica u svakom slucaju prodana Slobodi.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Ružni
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by Ružni » 30 Mar 2014, 12:47

Ima Sloboda najkvalitetniju ekipu u ligi, teško da će negdje kiksati do kraja. I ako negdje postoji mogućnost odradiće na način koji je opisao Hljebovski.

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by komsija » 30 Mar 2014, 13:02

Ciro je sada Bog ali ako ne uspije uvesti Slobodu u prvu ligu tada ce biti peder :ha
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

Ružni
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by Ružni » 30 Mar 2014, 13:21

Neće mu teško pasti, cijelu karijeru se proteže između ta 2 epiteta.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by storm » 05 Apr 2014, 20:59

Prva liga Federacije
Bratstvo srušilo Slobodu, Jedinstvo usamljeno na vrhu


Image

Nakon 21. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine bihaćko Jedinstvo je ponovo usamljeno na vrhu tabele. Bišćani su na domaćem terenu savladali Radnički, dok je tuzlanska Sloboda poražena u Gračanici.


Bratstvo - Sloboda 2:0

Derbi susret 21. kola Prve lige Federacije BiH odigrali su u Gračanici Bratstvo i Sloboda, a na kraju je domaći tim slavio pobjedu od 2:0.

Prvu priliku na utakmici je imala Sloboda. Redžepi je dobro šutirao s vrha kaznenog prostora, ali je Mitrović sjajno odbranio. Potom je Bratstvo imalo dvije velike prilike, no istakao se odličnim odbranama Adnan Hadžić.

Finiš prvog poluvremena donio je gol u mreži Tuzlaka. Za prednost Bratstva od 1:0 pogodio je Diabang, a vodstvom domaćeg tima od 1:0 se otišlo na odmor.

Na samom otvaranju drugog poluvremena domaći tim je povećao prednost. Dosuđen je penal, a precizan izvođač je Suša za prednost Bratstva od 2:0.

Nakon što su primili dva pogotka, Sloboda je preko Krpića propustila dvije velike šanse. Sjajan je na golu bio Romeo Mitrović. Uzvratili su domaći preko Šmigalovića, no napadač domaćih je bio neprecizan, te je na kraju ostalo 2:0 za Bratstvo.

Jedinstvo - Radnički 1:0

Jedinstvo je u Bihaću s 1:0 savladalo ekipu Radničkog iz Lukavca...

Od samog početka utakmice domaći sastav je dominirao. Napadačka igra im se isplatila u petoj minuti kada je Uroš Stojanov pogodio nakon kornera za prednost od 1:0.

Nakon postignutog gola Jedinstvo je nastavilo s napadima. U 35. minuti su imali veliku priliku, ali je ovog puta Stojanov promašio iz dobre pozicije, pa se na odmor otišlo minimalnim vodstvom domaćeg tima.

Jedonstvo je napadalo i u nastavku. Stvarali su prilike, ali nedostajala je dobra završnica, te je ostalo 1:0 za Jedinstvo.

Rudar Kakanj - Gradina 2:0

U trci za Premijer ligu je i dalje ekipa Rudara iz Kaknja, koja je savladala na svom terenu Gradinu s 2:0.

Gradina je svoju mrežu uspiješno čuvala do 44. minute, kada je Bajro Spahić pogodio za prednost domaćeg tima od 1:0. Napadao je Rudar i u nastavku, a u 73. minuti su otklonjene sve sumnje oko pobjednika. Dosuđen je penal, a precizan je bio Mirza Spahić iz penala za sigurnih 2:0, što je bio i konačan rezultat susreta.

Prva liga, 21. kolo:

Orašje - Iskra 5:0
Rudar - Gradina 2:0
Podgrmeč - Igman 4:2
Bratstvo - Sloboda 2:0
Jedinstvo - Radnički 1:0
1. LIGA FBIH
1. Jedinstvo 21 15 4 2 49
2. Sloboda 21 15 1 5 46
3. Bratstvo 21 14 3 4 45
4. Rudar K. 21 14 1 6 43
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by storm » 12 Apr 2014, 08:43

Trener Slobode u svom elementu
Kako je Ćiro u Iranu postao musliman

Šest dana nakon poraza u Gračanici Miroslav Ćiro Blažević je ogorčen na svoje igrače. I danas je rigao vatru, prijetio da će ih mijenjati u prvoj minuti ako protiv GOŠK-a ne budu pravi.


Kaže kako Sloboda ima najbolji tim, ali i da je fudbal profesija u kojoj se permanentno morate dokazivati.

Citirao je filozofa Monteskjea, psovao, hvalio, kudio... To je Ćiro! Čovjek publike, kako sam za sebe kaže.

Već je svojim zagrebačkim prijateljima koji ga opsjedaju u Tuzli govorio o svojoj smrti i sprovodu. Danas se ponovo dotakao te teme.

"Na moju sahranu poslali su pet vijenaca od pet nacionalnih reprezentacija. Došli su svećenici, a ja te njihove govore ne volim. Kada je treći počeo pričati moja Katarina je pala u nesvijest. Potom se skupu obratio Mamić, a onda je moja supruga pala u raku", govorio je Ćiro.

Posvećen je Slobodi, a ako ne uspije poručuje da mu se dženaza organizuje u Tuzli. No, ko bi predvodio posljednji ispraćaj trenera svih trenera: Svećenici ili hodže...

"Sine moram ti ispričati šta mi se dogodilo u Iranu. Kada sam došao tamo u jednim novinama je osvanulo kako su doveli najvećeg alkoholičara iz Hrvatske. Sutradan sam se na televiziji odbranio ovako. Rekao sam im da sam musliman i da mi din ne dozvoljava da pijem. Pa moj otac je pio za pet generacija Blaževića, a ja sam se zakleo kako zbog toga neću popiti ni kap alkohola. Nisam ga ni probao", kaže on.

Na kraju je prokomentarisao opaske o tome kako Sloboda između dvije prvenstvene utakmice bespotrebno igra prijateljske oglede u obližnjim mjestima.

"Taj igrač o kojim vi pišete nije se povrijedio na utakmici. On je povrijeđen u glavu. To nisu seljačke utakmice. One se uklapaju u moj plan, a ja sam čovjek publike. Mene su u Stjepan Polju zvali iz pet kuća na pitu. Nikog nisam odbio", kaže Blažević.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by storm » 13 Apr 2014, 00:42

Blažević nakon GOŠK-a
Blažević: Nisam se nadao čudu u Čapljini


Image

Prvo poluvrijeme utakmice Slobode i GOŠK-a nije bilo za gledaoce tankih živaca ili za srčabe bolesnike. Sloboda je ponovo imala terensku inicijativu, ali otpor gostiju je ponovo slomljen u drugom dijelu.


U vrijeme kada se na Tušnju doznalo za vodstvo Jedinstva u Čapljini nedugo potom je uslijedio hladan tuš. Gol za goste i poravnanje postigao je Malčić.

Crveno-crni su zvižducima ispraćeni u svlačionicu, a drugi dio otvorili su furiozno. Za sedam minuta imali su ovjerenu pobjedu, a golove su pored Krpićevog iz prvog dijela postizali u dva navrata J. Mujkić, Redžepi i opet Krpić.

„Mlada smo ekipa koja mora shvatiti da se u prvoj minuti susreta može dogoditi nešto fatalno. Ipak, odigrali smo drugi dio veoma dobro i zasluženo slavili“, kaže Miroslav Blažević.

Na Tušnju se osluškivao rezultat iz Čapljine. Jedinstvo je, kao i Sloboda, slavilo minimalnu pobjedu.

„Nisam se nadao čudu. Bitno je da mi pobjeđujemo, a Jedinstvo će se negdje potskliznuti“, kaže Ćiro.

U narednom kolu Sloboda ide u Banoviće, a Jedinstvo dolazi u Gračanicu.
Prva liga FBiH, 22. kolo:

Čapljina - Jedinstvo 0:1
Sloboda - GOŠK 5:1
Mladost - Budućnost 1:1
Igman - Rudar 1:2
Gradina - Orašje 1:0
Iskra - Branitelj 2:0

1. LIGA FBIH
1. Jedinstvo 22 16 4 2 52
2. Sloboda 22 16 1 5 49
3. Rudar K. 22 15 1 6 46
4. Bratstvo 21 14 3 4 45
5. GOŠK 22 9 6 7 33
6. Orašje 22 10 3 9 33
7. Gradina 22 9 4 9 31
8. Čapljina 22 9 3 10 30
9. Branitelj 22 8 5 9 29
10. Radnički 21 8 4 9 28
11. Mladost DK 22 7 4 11 25
12. Budućnost 22 7 3 12 24
13. Podgrmeč 21 7 3 11 24
14. Igman 22 7 2 13 23
15. Iskra 22 6 2 14 20
16. Troglav 21 1 2 18 5
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by laganini » 13 Apr 2014, 16:46

..ja sam za jedinstvo :hihi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by storm » 13 Apr 2014, 17:32

laganini wrote:..ja sam za jedinstvo :hihi
izdajico :D. uvijek sam za ćiru - pedera :respekt
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by storm » 13 Apr 2014, 18:17

Velika pobjeda izabranika Denisa Sadikovića
Bratstvo slavilo u Lukavcu i ostalo u igri za Premijer ligu


U posljednjem susretu 22. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine fudbaleri Bratstva iz Gračanice u Lukavcu su savladali Radnički (2:1) te su tako ostali u igri za plasman u Premijer ligu.


Do veoma važne pobjede u borbi za Premijer ligu stigli su izabranici Denisa Sadikovića, koji s obzirom na raspored imaju realne izglede da se domognu elitnog ranga takmičenja.

Već u 3. minuti Bratstvo je preko Pantića zaprijetilo domaćim, no nije bilo gola. U 21. minuti Omerović dobro šutira i dovodi goste iz Gračanice do prednosti.

Tri minute prije odmora Putaralić izlazi sam pred golmana domaćih i matira ga za sigurnih 2:0. U drugom dijelu domaći su bili nešto bolji, a bolju igru krunisali su pogotkom u 66. minuti kada je Mace glavom matirao gostujućeg golmana.

Do kraja susreta domaći su pokušavali doći do izjednačenja, no nisu uspjeli, a treba dodati i da je u 86. minuti isključen trener Radničkog, Darko Vojvodić.

1. LIGA FBIH
1. Jedinstvo 22 16 4 2 52
2. Sloboda 22 16 1 5 49
3. Bratstvo 22 15 3 4 48
4. Rudar K. 22 15 1 6 46
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by storm » 17 Apr 2014, 00:42

Povratak na „mjesto zločina“
Ćiro priprema osvetu Banovićanima poslije 28 godina

Image

U sezoni 1986/1987. zagrebački Dinamo je u šesnaestini finala Kupa Maršala Tita gostovao kod republičkog ligaša Budućnosti iz Banovića. Na banovićkom stadionu ubilježena je rekordna posjeta, a „zeleno-crni“ su nakon boljeg izvođenja jedanesteraca eliminisali apsolutnog favorita.


Zagrepčane je tih dana vodio Miroslav Ćiro Blažević, koji se i danas, 28 godina nakon eliminacije, itekako dobro sjeća te utakmice.

„Kako se neću sjećati. Uh, šta su mi napravili ti Banovićani“, govori on.

U subotu će Miroslav Blažević ponovo zakoračiti na stadion u Banovićima. Predvodit će svoju Slobodu u još jednoj odsudnoj bici za plasman u elitni rang takmičenja.

„Svi smo skoncentrisani za tu utakmicu. Nemamo pravo na kiks, idemo na pobjedu. A na šta bih

drugo“, govori Blažević.

Ipak, kaže kako će u njemu proraditi emocije. Na stadionu su postavljene fotografije istorijskog

uspjeha „zeleno–crnih“ koji su nakon eliminacije Dinama snage odmjerili s Hajdukom.

Pobijedili su Splićane na svom terenu sa 2:1, ali su na Poljudu izgubili 4:1 i ispali.

„Ako mi budu pokazivali fotografije s te utakmice ja ću ih pocijepati“, rekao je kroz smijeh

Miroslav Ćiro Blažević, trener zbog kojeg je Sloboda najgledaniji tim ovog proljeća i zbog koga na Tušanj pristižu novinarske ekipe sa različitih strana svijeta.

23. KOLO
19.04. 16:30 Bratstvo Jedinstvo ---:---
19.04. 16:30 Branitelj Gradina ---:---
19.04. 16:30 Orašje Igman ---:---
19.04. 16:30 Iskra Čapljina ---:---
19.04. 16:30 GOŠK Radnički ---:---
19.04. 16:30 Budućnost Sloboda ---:---
19.04. 16:30 Rudar K. Troglav ---:---
19.04. 16:30 Podgrmeč Mladost DK ---:---
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by Lebowski » 17 Apr 2014, 12:24

Bratsvo vjerovatno dobija Jedinstvo(tradicija a vjerovatno su i neki dogovori pali) i Sloboda se probija na vrh a Ćiro ostaje do daljnjeg legenda Tuzle.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by storm » 21 Apr 2014, 12:00

zahuktava se :trlja

Prva liga FBiH, 23. kolo
Bratstvo i Jedinstvo bez golova, Sloboda slavila


Image

Veliki derbi u 23. kolu Prve lige Federacije odigrali su u Gračanici Bratstvo i Jedinstvo, a na kraju pobjednika nije bilo (0:0)...


Veoma loše prvo poluvrijeme nije donijelo puno uzbuđenja. Tek je Jedinstvo preko Stojanova nakon kontranapada u 21. minuti ugrozilo gol Bratstva, ali je Romeo Mitrović bez većih problema sačuvao svoju mrežu. Tvrda igra u prvom poluvremenu nije donijela promjenu rezultata, te se na odmor otišlo bez golova (0:0).

Diabanag je u nastavku prijetio golu Jednistva, ali su mreže i dalje mirovale. Do kraja susreta se rezutat nije mijenjao, te je ostalo 0:0.

Tuzlanska Sloboda je imala još jedno teško gostovanje u susjedstvu, u Banovićima kod Budućnosti, a na kraju je susret završen pobjedom gostiju od 3:1.

Budućnost je odlično ušla u meč i nakon sedam minuta igre su došli do vodstva. Mrežu gostujućeg golmana Hadžića pogodio je Muhamed Mujić za prednost od 1:0.

Potom je Sloboda imala prilike preko Mehanovića i Redžepija, ali se rezultat nije mijenjao. Ipak, u 29. minuti je tuzlanski tim stigao do izjednačenja. Sulejman Krpić je pogodio za poravnanje rezultata na 1:1. Do kraja prvog poluvremena pokušali su Mujić i Redžepi, ali se na odmor otišlo neriješenim rezultatom, 1:1.

Nastava je donio još nekoliko odličnih prilika. Mujić je propustio veliku šansu za Budućnost, da bi zatim i Sloboda na drugoj strani u još dva navrata imala odlične šanse, ali se rezultat nije mijenjao. Ipak, u finišu je u Sloboda stigla do pobjede. Prvo je Mehidić 73. minuti pogodio za 2:1, a pobjedu je potvrdio Redžepi za konačnih 3:1.

Prva liga FBiH, 23. kolo:


Bratstvo - Jedinstvo 0:0
Branitelj - Gradina 3:0
Orašje - Igman 2:0
Iskra - Čapljina 2:0
GOŠK - Radnički 0:0
Budućnost - Sloboda 1:3
Podgrmeč - Mladost 1:0

1. LIGA FBIH
1. Jedinstvo 23 16 5 2 53
2. Sloboda 23 17 1 5 52
3. Bratstvo 23 15 4 4 49
4. Rudar K. 23 16 1 6 49
5. Orašje 23 11 3 9 36
6. GOŠK 23 9 7 7 34
7. Branitelj 23 9 5 9 32
8. Gradina 23 9 4 10 31
9. Čapljina 23 9 3 11 30
10. Podgrmeč 23 9 3 11 30
11. Radnički 23 8 5 10 29
12. Mladost DK 23 7 4 12 25
13. Budućnost 23 7 3 13 24
14. Igman 23 7 2 14 23
15. Iskra 23 7 2 14 23
16. Troglav 23 1 2 20 5


24. KOLO
26.04. 16:30 Gradina Iskra ---:---
26.04. 16:30 Igman Branitelj ---:---
26.04. 16:30 Troglav Orašje ---:---
26.04. 16:30 Sloboda Podgrmeč ---:---
26.04. 16:30 Mladost DK Rudar K. ---:---
26.04. 16:30 Čapljina Bratstvo ---:---
26.04. 16:30 Jedinstvo GOŠK ---:---
26.04. 16:30 Radnički Budućnost ---:---
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by Krokodil Behko » 26 Apr 2014, 20:19

online

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests