Real Madrid CF

Kutak za sportski trenutak
User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Real Madrid zbog muslimana uklonio križ sa svog grba

Post by Mala_Mu » 28 Nov 2014, 14:01

I da ne vidim kako kriz nekoga moze vrijedjati, vjerski simbol :cudi

glupost al eto pare ucinile sve :D

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Real Madrid zbog muslimana uklonio križ sa svog grba

Post by greeneyes » 28 Nov 2014, 14:04

Šta će vjerski simbol na sportskim obilježljima? :cudi
Samo sabura

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Real Madrid zbog muslimana uklonio križ sa svog grba

Post by Zagorka » 28 Nov 2014, 14:05

slazem se sa oboma........
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Real Madrid zbog muslimana uklonio križ sa svog grba

Post by Lebowski » 28 Nov 2014, 14:32

Koliko znam bilo je sličnih primjera već sa nekim drugim klubovima koji su se probijali na to tržište al mi je malo bezveze, ti razlozi.. Npr. na mnogim zastavama se nalaze križevi koji označavaju baš to.. treba li i njih mijenjati da ne bi nekom smetali?

Vjerujem da tim navijačima nikad i nije smetao taj križić(ako su ga uopšte primjetili) niti su grbovi klubova kao takvi bili zabranjeni u tim državama.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Real Madrid zbog muslimana uklonio križ sa svog grba

Post by greeneyes » 28 Nov 2014, 14:35

Lebowski wrote:Koliko znam bilo je sličnih primjera već sa nekim drugim klubovima koji su se probijali na to tržište al mi je malo bezveze, ti razlozi.. Npr. na mnogim zastavama se nalaze križevi koji označavaju baš to.. treba li i njih mijenjati da ne bi nekom smetali?

Vjerujem da tim navijačima nikad i nije smetao taj križić(ako su ga uopšte primjetili) niti su grbovi klubova kao takvi bili zabranjeni u tim državama.
Dijelim tvoje mišljenje, pravim navijačima to uopće ne bode oči, ali onako realno gledano, što će ti vjerski simboli na sportskim, konkretno fudbalskim obilježljima? :cudi
Samo sabura

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Real Madrid zbog muslimana uklonio križ sa svog grba

Post by Lebowski » 28 Nov 2014, 14:37

Neznam al koliko sam upućen križić označava krunu... nema baš direktne veze sa religijom.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Real Madrid zbog muslimana uklonio križ sa svog grba

Post by storm » 28 Nov 2014, 14:40

greeneyes wrote:
Lebowski wrote:Koliko znam bilo je sličnih primjera već sa nekim drugim klubovima koji su se probijali na to tržište al mi je malo bezveze, ti razlozi.. Npr. na mnogim zastavama se nalaze križevi koji označavaju baš to.. treba li i njih mijenjati da ne bi nekom smetali?

Vjerujem da tim navijačima nikad i nije smetao taj križić(ako su ga uopšte primjetili) niti su grbovi klubova kao takvi bili zabranjeni u tim državama.
Dijelim tvoje mišljenje, pravim navijačima to uopće ne bode oči, ali onako realno gledano, što će ti vjerski simboli na sportskim, konkretno fudbalskim obilježljima? :cudi
pitaj isto i navijače besiktaša npr ...

Image

ok znam da zvanični simbol islama nije polumjesec i zvijezda, ali ipak kad to pogledaš, jasno je o čemu se radi

Image

kakve bi reakcije bile, da im toyota postavi kao uvjet, da maknu polumjesec i zvijezdu .... mislim da bi kroz zatvorene prozore letjeli van :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Real Madrid zbog muslimana uklonio križ sa svog grba

Post by greeneyes » 28 Nov 2014, 14:41

Ne znam, nisam se nikad bakčao oko toga, ako i nije, opet imaš mnoštvo primejra koji imaju te vjerske simbole. :oo
Samo sabura

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Real Madrid zbog muslimana uklonio križ sa svog grba

Post by greeneyes » 28 Nov 2014, 14:47

storm wrote:
greeneyes wrote:
Lebowski wrote:Koliko znam bilo je sličnih primjera već sa nekim drugim klubovima koji su se probijali na to tržište al mi je malo bezveze, ti razlozi.. Npr. na mnogim zastavama se nalaze križevi koji označavaju baš to.. treba li i njih mijenjati da ne bi nekom smetali?

Vjerujem da tim navijačima nikad i nije smetao taj križić(ako su ga uopšte primjetili) niti su grbovi klubova kao takvi bili zabranjeni u tim državama.
Dijelim tvoje mišljenje, pravim navijačima to uopće ne bode oči, ali onako realno gledano, što će ti vjerski simboli na sportskim, konkretno fudbalskim obilježljima? :cudi
pitaj isto i navijače besiktaša npr ...

Image

ok znam da zvanični simbol islama nije polumjesec i zvijezda, ali ipak kad to pogledaš, jasno je o čemu se radi

Image

kakve bi reakcije bile, da im toyota postavi kao uvjet, da maknu polumjesec i zvijezdu .... mislim da bi kroz zatvorene prozore letjeli van :oo
Hebaj'ga sad, ispade da sam ja "kivan" samo na obilježlja drugih vjera. Ha Križ, ha mjesec i zvijezda, moje mišljenje je isto, potpuno bespotrebno, štaviše samo im može štetiti u smislu da sami sebi smanjuju podrućje zastupljenosti.. S tim da je konkretno kod Bešiktaša, ta mjesec i zvijezda obilježje jedne države. :oo
Samo sabura

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Real Madrid zbog muslimana uklonio križ sa svog grba

Post by rethna » 28 Nov 2014, 16:17

Rum wrote:Real je pravi balijski klub :plavi
Sad utakmice pocinju sa "Tekbirom" :plavi
Question everything.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: Real Madrid zbog muslimana uklonio križ sa svog grba

Post by Krokodil Behko » 28 Nov 2014, 19:06

Zagorka wrote:zarko čekam poveznicu s Alijom :zubi
Alija je uvijek i hvalio Real.
Sjećam se da je govorio, da je spreman ići u Real. Čak su gai zvali. Nudili su mu da kod njih potpisuje sve međunarodne ugovore
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Real Madrid zbog muslimana uklonio križ sa svog grba

Post by laganini » 28 Nov 2014, 20:11

ionako nikad nisam volio taj klub...a ako to navijači mogu progutat eto im tamo.. :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Real Madrid zbog muslimana uklonio križ sa svog grba

Post by Sheval » 28 Nov 2014, 20:14

Zar ovo u Beše nije nacionalna zastava?

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Real Madrid zbog muslimana uklonio križ sa svog grba

Post by String » 28 Nov 2014, 20:25

Jos samo da pocnu ispaljivati nuklearke na mjesec i zvjezde. :D.
Mislim, ipak je to uvjerdljivo na nebu da bude...ljudi gledaju..sramota je.. :D.
Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Real Madrid CF

Post by storm » 18 Dec 2014, 00:51

:hihi i ovo je mala "slučajno propustila" :D.

Image


Još jedan rekord Barcelone otišao u povijest: Ronaldov Real je najefikasnija španjolska momčad ikad
Real je u 2014. godini postigao ukupno 176 pogodaka, jedan više od dosadašnjeg rekordera Barcelone
Piše: A.Ha.


REAL MADRID pobjedom 4:0 protiv Cruz Azula u polufinalu Svjetskog klupskog prvenstva postavio je još jedan španjolski rekord.

Real je u 2014. godini postigao ukupno 176 pogodaka, jedan više od dosadašnjeg rekordera Barcelone. Katalonci su 2012. godinu završili sa 175 golova od čega je 91 pogodak zabio Lionel Messi, najbolji strijelac u jednoj kalendarskoj godini u povijesti.

Čak 106 golova od 176, odnosno 60 posto golova, za Real ove godine je postigao napadački trio BBC - Bale, Benzema, Cristiano.

Do kraja godine Real može još popraviti rekord jer će u subotu igrati finale Svjetskog klupskog prvenstva. U toj utakmici može popraviti i španjolski rekord po broju pobjeda zaredom. Zasad izabranici Carla Ancelottija imaju niz od 21. pobjede, te su početkom prosinca srušili Barcelonin rekord od 18 pobjeda zaredom.

Svjetski rekord u uzastopnim pobjedama drži brazilska Coritiba s 24 trijumfa u nizu.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Real Madrid CF

Post by storm » 21 Dec 2014, 14:00

Image
Real je novi klupski prvak svijeta!
Finale klupskog prvenstva svijeta
Real - San Lorenzo 2:0
Real je prvak svijeta

Piše: S.Č

REAL MADRID, najbogatiji klub svijeta i aktualni prvak Europe, u Marakešu je nakon pobjede nad argentinskim San Lorenzom postao novi klupski prvak svijeta.

Real osvojio jedini naslov koji do sada nije imao i došao do 22. pobjede u nizu

Kraljevski klub je slavio 2:0 golovima Ramosa i Balea te je tako osvojio jedini trofej koji mu je do sada nedostajao, a ovom pobjedom je došao do nevjerojatne 22. pobjede u nizu.

Otkako se svjetsko klupsko natjecanje igra u ovakvom formatu (prije je klupski prvak svijeta osvajao Interkontinentalni kup, a pobjednik se tražio između prvaka Europe i Južne Amerike), Real Madrid postao je druga španjolska momčad koja je osvojila ovaj naslov (napravila je to još Barcelona 2009. i 2011. Godine) te se izjednačio s Milanom kao jedini klub koji je čak četiri puta bio prvak svijeta (Boca Juniors, Peñarol, Bayern, Inter, Nacional i Sao Paulo to su napravili po tri puta).

Rutinska pobjeda ''kraljevske'' protiv ''papine'' momčadi

Bila je ovo jedna rutinska pobjeda kraljevskog kluba, koji je igrao taman onoliko koliko mu je potrebno da osvoji naslov, a sama utakmica i njen tijek neodoljivo je podsjećala na utakmicu europskog Superkupa u kolovozu, kad je Real s identičnih 2:0 dobio Sevillu.

Večerašnju utakmicu nećemo pamtiti po nekoj spektakularnoj igri niti po uzbuđenjima na terenu. Real je lakše nego što sam rezultat sugerira, a i lakše nego što se očekivalo svladao pomalo impresioniranu ''papinu'' momčad.

Ronaldo je već u prvoj minuti zaprijetio, no gađao je malo previše udesno, a samo tri minute poslije zaprijetio je iz slobodnog udarca. Zanimljiv je podatak da je Ronaldo je prošle sezone u Ligi prvaka zabio 17 golova, jedan više od svih igrača San Lorenza zajedno u Copa Libertadoresu, južnoameričkoj varijanti Lige prvaka.

Nakon toga se utakmica malo smirila, nije bilo previše šansi, a Real je pritiskao, no uzalud. Argentinci su malo grubljom igrom zaustavljali sve napade Reala i držali su ''nulu'' sve do 37. minute.

Toni Kross u samo godinu dana trostruki prvak svijeta s tri različita tima

Tada je Kroos izveo korner, a sjajno je skočio Ramos koji je sigurno zakucao po sredini. To mu je bio treći gol glavom ove sezone, za sva tri asistirao mu je isti igrač - Toni Kroos. Kroos je u samo godinu dana osvojio tri naslova prvaka svijeta s tri različite momčadi (Bayern lani, Njemačka i sad Real), a Ramos je nakon Blinda (1995.) i Kuffoura (2001.) postao tek treći obrambeni igrač u povijesti ovog natjecanja (uključujući i Interkontinentalni kup), koji je zabio u finalu.

Real je nakon gola krenuo još agresivnije, a samo minutu prije kraja suci su oštetili Real, koji nije dobio čisti penal nakon igranja rukom obrambenog igrača San Lorenza.

Čim je počeo nastavak, Real je prelomio susret. Isco je pronašao samog Garetha Balea kojeg je obrana San Lorenza neshvatljivo ostavila nečuvanog, a Velšanin takvu priliku nije propustio iskoristiti, premda je golman Torrico morao bolje reagirati.

Do kraja utakmice još je Gareth Bale pogodio prečku i to je nekako bilo to. Real je strpljivo čuvao rezultat, a osim jedinog dobrog pojedinca u redovima San Lorenza, Kalinskog, niti jedan igrač južnoameričkog prvaka nije imao neke ambicije zaprijetiti Casillasu.





ZANIMLJIVOSTI PO KOJIMA ĆEMO PAMTITI OVO FINALE:

Carlo Ancelotti je preskočio po broju titula s Realom Josea Mourinha. I za to mu je trebalo puno manje vremena. Dok su Portugalcu trebale tri godine za tri naslova, Talijan je za samo 16 mjeseci došao do četiri pokala.

Iker Casillas je postao prvi nogometaš u povijesti koji je kao kapetan osvojio: naslov prvaka države, Kup, Superkup, Ligu prvaka, Europski Superkup, Svjetsko klupsko prvenstvo ,Svjetsko prvenstvo i Europsko prvenstvo

Ancelottijev Real je s četiri naslova u jednoj kalendarskoj godini postao najuspješniji Real u 112 godina dugoj povijesti kluba

Gareth Bale je peti nogometaš koji je u povijesti ovog natjecanja u finalnoj utakmici zabio gol i pogodio vratnicu. Prije njega to je uspjelo Alzamendiju (1986.), Massaru (1993.), Robertu Carlosu (2000.) i Fabregasu (2011.)

Sergio Ramos je ponovio doseg Paola Geurrera, koji je 2012. u dresu Corinthiansa i u polufinalu i u finalu zabio gol glavom

Večeras je Iker Casillas odigrao čak 700-tu utakmicu za Real. U čitavoj povijesti španjolskog nogometa, samo su trojica igrača odigrali više utakmica od njega. Xavi i Raul su odigrali 741, a Sanchiz ima 710.

Casillas je tih 700 utakmica ovako rasporedio: 491 utakmica u Primeri, 146 u Ligi prvaka, 40 u Kupu kralja, 13 u Superkupovima, pet u utakmicama Svjetskog klupskog prvenstva i dvije u Interkontinentalnom kupu





SASTAVI:

REAL: Casillas; Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo; Isco, Kroos, James; Cristiano, Benzema, Bale

SAN LORENZO: Torrico; Buffarini, Yepes, Kannemann, Mas; Mercier, Ortigoza, Kalinski; Barrientos; Veron, Cauteruccio
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Real Madrid CF

Post by Podrinjac » 23 Dec 2014, 15:48

Ima l' ko jači od Reala? Nema !

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Real Madrid CF

Post by Lebowski » 27 Jan 2015, 14:05

ludost ovoliko ga plaćati..



Preplatili ga i izazvali pobunu u svlačionici: I ja bih htio te pare!

Image

Martin Odegaard, novo 16-godišnje pojačanje iz norveškog Stromsgodseta, potpisao je unosni ugovor s Kraljevskim klubom koji mu osiguravaoko 80 tisuća funti tjedno.

To je iznos koji je nemjerljiv s primanjima ostatka momčadi madridske Castille, a prvi se po tom pitanju oglasio kapetan rezervnih Galacticosa Sergio Aguza.

„Nije da me muči, ali i ja bi želio zarađivati toliki novac koji on zarađuje“, rekao je 22-godišnji vođa svlačionice.

„Klub radio svoj posao, predstavlja pred nas svoje ideje, a na kraju svaki od nas mora dati svoj maksimum ne bi li se došlo do kolektivnih rezultata“, objasnio je srž problema Aguza i poručio...

„Pozdravit ćemo ga kao i svakog drugog igrača. Pomoći ćemo mu da se prilagodi što je prije moguće“.

Dakako, priča ima dvije strane. U jednu ruku, pomalo je bizarno da klinac od 16 godina zarađuje toliki novac bez ijednog nastupa za prvi sastav. No, treba uzeti u obzir kako je riječ o nogometu, preplaćenoj igri u kojoj je Real pobijedio sve europske velikane. Sigurno je kako je za tu pobjedu morao ponuditi najbolje financijske uvijete jer riječ je o ponajvećem mladom talentu današnjice.

Zanimljivo, mladi Norvežanin je po prihodima u ravnini s Raphaelom Varaneom, a prema podacima sa stranice tsmplug.com zarađuje više od Marcela i Isca.

Image
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Real Madrid CF

Post by Mala_Mu » 07 Feb 2015, 17:27

3-0 gubeeeee

:haha :haha

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: Real Madrid CF

Post by Krokodil Behko » 07 Feb 2015, 17:59

I još je Atletico muški igrao do zadnje minute sa dva napadača :hihi
online

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests