Lionel Messi

Kutak za sportski trenutak
User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Mala_Mu » 02 Apr 2018, 18:05

Moj vam je savjet da uzivate u magiji dok traje.
Tesko da ce se ovakav vise roditi.

Kako veli jedan u tekstu, trebali bi biti zahvalni sto zivimo u njegovoj eri .. u doba Lionela Messija.
Ja jesam, koliko god to bila idolatrija :love

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by greeneyes » 02 Apr 2018, 18:06

storm wrote: 02 Apr 2018, 16:57
greeneyes wrote: 02 Apr 2018, 16:40 Pa dobro, za Maradonu niko ne spori. Ali i on je imao podoban sistem, jer da nije qrac bi osvojio.

A Zidane je imao vjerovatno najbolju generaciju Francuske.

Kakva je trunutna odbrana i vezni red Argentine?
Napad je reci cemo, bar pomenicno strasan, ali evo recite mi kad je Aguero, kao nambr 2., odigrao dobru tekmu za Argentinu? Ili Higuain? Je l Messi kriv sto mu je ovaj unistio sve snove o bilo kojoj tituli?
Tu imamos problemos...
Gauchosi komplet igraju ispod 50% mogucnosti vecinu tekmi...ne moze onda ni messi puno...a ne mozes reci da imaose suigrace...
U tome je stos.

Pa sad, kao sto rekoh, odbrana i vezni red nisu na nivou. Uporedi Demcihelisa, Roja, Zabaletu, Bigliju sa odbranom i veznim redom Spanije, Njemacke, Francuske. :oo
Samo sabura

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by greeneyes » 02 Apr 2018, 18:09

Pa dobro, postujem. Tebi ne moze biti najbolji jer nije nista osvojio s reprezentacijom, mnogima moze i jeste i to je to.

A price o Iniesti Xaviju su trebale ostati u 2011-oj. Otad je porusio taj mit kako ne moze meda bez tih magova.
Samo sabura

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Socrates » 02 Apr 2018, 18:13

Ja ne sporim da je igračina.

A i kad upadnete u rasprave Messi/Ronaldo, nijedna strana ne priznaje dostignuća onog za kojeg ne navija.

Nego, iscijedite statistike koje vam odgovaraju pa udri.
. . . . . . . . .

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by greeneyes » 02 Apr 2018, 18:22

Da je Higuain zabio neku od mnogobrojnih sansi sad bi Messi bio najbolji. Zamisli, jedan sut te dijeli od titule najboljeg svih vremena. Cak ni ne mora biti tvojih nogu djelo.

Nema se tu sta priznavati ili ne. Imas, manje vise, sve crno na bijelo. Ne mogu ja reci da Ronaldo nije osvojio EP :oo ali mogu reci da nije bio najbolji igrac Portugala, da taj Portugal fakticki nikog nije nadigrao, da je Ronaldu za prvi go trebalo 30 suteva itd.
Samo sabura

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Socrates » 02 Apr 2018, 18:27

Maradona je sam davao golove, nije cekao na druge.

Sto se tice Ronalda i Evropskog, to je proizvoljno gledanje stvari. Postojale su i neke kvalifikacije koje si morao proći prije Evropskog. Postoji i nešto kako tvoj primjer utiče na razvoj fudbala u nekoj zemlji. Postoji nešto kao lider.

Postoje i druge stvari. Ronaldo je poosvajao sve i sa drugim timom u drugoj zemlji. Messi nije.

Sve se može gledati na vise načina, ali to ne ide kod vas jer je idolatrija u pitanju.
. . . . . . . . .

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by greeneyes » 02 Apr 2018, 18:44

Messi ih je sam zabio bar duplo vise od Maradone. Mislim da sam tu negdje, na ovoj temi, to i potkrijepio cinjenicama. Kao i one price da je Maradona imao vise driblinga vs 3-4-5+ igraca. Jos je to bilo prije 2-3 godine.

Naravno da postoji, kao sto postoji i crno na bijelo da je 9 od 10 golova Ronalda protiv skljnj reprezentacija. Od jacih repki mislim da je samo Holandiji zabio. Mislim, ruzno je ovako gledati samo puku statistiku, ali ruku na srce nemamo sta drugo ni gledati kad je u pitanju Ronaldo. Vec dugo je on samo egzekutor. A i u tome je slabiji od Messija.

Mislis da Messi ne bi sve poosvojao da je otisao u drugom bojom obojeni Mancester? Uzimam najbolje kao primjer, jer je i Ronaldo osvajao s najvecim engleskim klubom.
Samo sabura

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Mala_Mu » 02 Apr 2018, 18:46

Da kopiram stari post s teme CR
Da ne bude da ne priznajem nista, i idem u krajnosti kao sto to Hanibal npr cini.

Mene samo nerviraju usporedbe.
A za postignuca u reprezentaciji je zeleni objasnio. Nesto mu se na tome ne mogu klanjati, kad nije imao neki uticaj :cudi
Mala_Mu wrote: 26 Mar 2017, 12:40 Obojica su vrhunski igraci, i krajnje smijesno je usporedjivati ih.

Ronaldo je cisti napadac, dok Messija imamo prilike vidjeti na svim pozicijama. Samo jos sto na golu ne brani. :D. Stvara akcije, sanse.. razigrava ekipu. Jednostavno mozak ekipe, sve od njega pocinje. Da ne spominjem sjajne prodore, kad ostavi 3,4 igraca iza sebe, i pri tome jos golgeter kakav bi svaka ekipa pozeljela. Al sipak im, zna se ciji je. :oo

Dok je Ronaldo tu da ceka kad ce mu ko nabaciti loptu. I to sjajno odradi sto jest jest.
Tako da se Messi i on nikako ne mogu porediti, kao sto se ni Ronaldo ne moze porediti sa drugim klasicnim napadacima.

A gledajuci znacenje u klubu, Real funkcionise i bez njega, cak i bolje nekad igraju kad nije tu :hihi sto ste mogli i zapaziti ako gledate utakmice. Dok bez Messija nazalost moram priznati Barca nije i ne moze biti ona velicanstvena Barca koju smo navikli gledati. (U buducnosti naci zamjenu za njega ce biti nemoguce, ali i da budu upola dobri kao on, bice dobro)

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Socrates » 02 Apr 2018, 18:48

Pa ja recimo vjerujem da bi, ali to se nije desilo.

I da ne bude zabune, između Messija i Ronalda, ja mislim da Messi jeste bolji igrač, ali ne vodi nigdje da Ronaldu ne dajemo zasluge koje mu pripadaju.

Isti je slučaj i kad Ronaldovi navijači preuzmu razgovor.

Eto, Mala je postena u ovom gore postu.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Socrates » 02 Apr 2018, 18:52

Ovo "ja vjerujem da bi" se odnosi na Messija u nekom drugom timu.
Last edited by Socrates on 02 Apr 2018, 19:10, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Hannibal » 02 Apr 2018, 18:54

ja ne bi prizno da je messi bolji igrac da me mucite sad ovdje
🐽

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by greeneyes » 02 Apr 2018, 18:58

Mozda to ovako izgleda kao da podcijenjujem Ronalda, ali kad pravis neku paralelu s Messijem, ybg, to jednostavno ispadne tako. Kao sto i mnogi drugi(rekao bih svi ostali, bar ofanzivci) izgledaju potcijenjeno u poredjenju s Ronaldom. :oo
Samo sabura

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by greeneyes » 02 Apr 2018, 18:59

Hannibal wrote: 02 Apr 2018, 18:54 ja ne bi prizno da je messi bolji igrac da me mucite sad ovdje
Bitno da ti to imas u sebi :pusa :oo
Samo sabura

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Mala_Mu » 07 Apr 2018, 21:43

Ola la jos jedan.


Messi je prvi igrač koji je postigao šest golova iz slobodnjaka u jednoj sezoni La Lige još od sezone 2006/07 kad je to uspjelo Ronaldinhu.

Uz to, Argentinac je po prvi put od sezone 2012/13 postigao barem gol na osam uzastopnih mečeva na kojima je nastupao.


User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Pasaga » 07 Apr 2018, 21:44

Mala_Mu wrote: 07 Apr 2018, 21:43 Ola la jos jedan.


Messi je prvi igrač koji je postigao šest golova iz slobodnjaka u jednoj sezoni La Lige još od sezone 2006/07 kad je to uspjelo Ronaldinhu.

Uz to, Argentinac je po prvi put od sezone 2012/13 postigao barem gol na osam uzastopnih mečeva na kojima je nastupao.

:p :p
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Mala_Mu » 07 Apr 2018, 22:59

Pasaga wrote: 07 Apr 2018, 21:44
Mala_Mu wrote: 07 Apr 2018, 21:43 Ola la jos jedan.


Messi je prvi igrač koji je postigao šest golova iz slobodnjaka u jednoj sezoni La Lige još od sezone 2006/07 kad je to uspjelo Ronaldinhu.

Uz to, Argentinac je po prvi put od sezone 2012/13 postigao barem gol na osam uzastopnih mečeva na kojima je nastupao.

:p :p
Zaboravio si unlike :ble

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by damir5 » 26 Apr 2018, 15:30

Lionel Messi wins fight to register himself as trademark

Image

A European court has ruled that Lionel Messi, the world's top earning footballer, can trademark his own name.

The Barcelona and Argentina striker fought a seven-year fight to be able to use his name on sports goods.

His original application was challenged by the Spanish cycling brand, Massi, which argued that the names were too similar and would cause confusion.

But the EU's General Court ruled that the footballer was too well known for confusion to arise.

The ruling comes days after France Football magazine reported Mr Messi had overtaken Cristiano Ronaldo as the highest earner in football, with an income of €126m (£108m).

Mr Ronaldo is making €94m, the magazine said.

'Fame'
Mr Messi's application to trademark his name was made to the European Union Office for Intellectual Property (EUIPO) in 2011.

It ruled against the footballer, saying the names were similar, because their dominant elements, "consisting of the terms 'Massi' and 'Messi', are almost identical visually and phonetically".

EUIPO said that only some people would be aware the two were different.

But the General Court, the EU's second highest court, disagreed.

It said on Thursday: "The football player's fame counteracts the visual and phonetic similarities" with Massi.

"Mr Messi is, in fact, a well-known public figure who can be seen on television and who is regularly discussed on television or on the radio," the court said.

Widely considered one of the world's greatest soccer players, Mr Messi, 30, scored his 600th professional goal last month and is the all-time highest scorer for both Barcelona and Argentina's national team.



http://www.bbc.com/news/business-43904274
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Socrates » 26 Apr 2018, 16:43

Bolje da je trademarkirao ime.

Lionel

Lionel

Lionel
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Socrates » 26 Apr 2018, 16:45

Lionel Socrates the First
. . . . . . . . .

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by KOMESAR » 06 Jun 2018, 14:18

Messi:
Neću da igram sa onima koji ubijaju palestinsku djecu!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests