Naši internacionalci

Kutak za sportski trenutak
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by storm » 28 Jun 2015, 07:51

Bh. napadač na meti turskog kluba
Turski mediji: Burspaspor želi Vedada Ibiševića


Image
Piše: V. Vukmirović

Vedad Ibišević bi ovoga ljeta mogao promijeniti sredinu, a posljednji klub koji je pokazao interes za našeg napadača je turski Bursaspor.

Prema pisanju turskih medija, ovaj klub je spreman poslati ponudu Stuttgartu za 30-godišnjeg napadača Bosne i Hercegovine, koji iza sebe ima sezonu za brzi zaborav.

Ukoliko Bursa ne uspije dovesti Ibiševića, alternativa je Tomas Necid, češki napadač koji nastupa za Zwolle.

Vedad Ibišević nije prvi bh. fudbaler koji se ovog ljeta nalazi na radaru Bursaspora jer su, prema pisanju tamošnje štampe, čelnici ovog kluba 'bacili oko' i na Gojka Cimirota.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by rethna » 28 Jun 2015, 19:47

Kad vidim da ima novi post na ovoj temi sve mislim pisati ce dzeko presao u... puste zelje :grana
Question everything.

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by Rockefeller » 28 Jun 2015, 20:55

Zukanović u Interu? :hm
"Ostalo je još nekoliko detalja kako bi se kompletirao ugovor. Inter već dugo želi Zukanovića, a pored njih i još nekoliko drugih klubova ga je željelo dovesti. Neće ostati u Chievu i nadam se da ćemo sutra završiti transfer s Interom", rekao je direktor tima iz Verone Luca Nember.
Meni se on oduvijek svidjao kao štoper. Biće mi drago ako predje. :ok

Fali nam desni bek, a ostala trojka nakon Spahića su Bičakčić, Zukanović i Kolašinac što nije loše.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by storm » 28 Jun 2015, 23:42

rethna wrote:Kad vidim da ima novi post na ovoj temi sve mislim pisati ce dzeko presao u... puste zelje :grana
Čuva taj klupu i ne da nikome :jok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by rethna » 28 Jun 2015, 23:44

storm wrote:
rethna wrote:Kad vidim da ima novi post na ovoj temi sve mislim pisati ce dzeko presao u... puste zelje :grana
Čuva taj klupu i ne da nikome :jok
Zna cojk svoje cuvati :djed :respekt
Question everything.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by storm » 29 Jun 2015, 19:55

rethna wrote:
storm wrote:
rethna wrote:Kad vidim da ima novi post na ovoj temi sve mislim pisati ce dzeko presao u... puste zelje :grana
Čuva taj klupu i ne da nikome :jok
Zna cojk svoje cuvati :djed :respekt
Ma debil.....plača ide, on drka kurac, od takvog mamlaza nema ni bih ništa.... zabije gol često, koliko ja na odmor odem :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by storm » 29 Jun 2015, 20:05

Image

Ponuda za bh. golmana
Chelsea poslao ponudu za Asmira Begovića

Piše: M. Šljivak

Aktuelni prvak Engleske, ekipa Chelseaja, poslala je ponudu za reprezentativca Bosne i Hercegovine Asmira Begovića.

Plavci sa Stamford Bridgea danas su ostali bez Petra Čecha, koji je potpisao ugovor gradskim rivalom Arsenalom, te su ostali bez jednog golmana za narednu sezonu.

Kao idealnu zamjenu za 33-godišnjeg češkog golmana, menadžer Chelseaja Jose Mourinho, vidi bh. golmana Asmira Begovića. Danas je Chelsea poslao i službenu ponudu Stokeu za našeg reprezentativca, a ona iznosi šest miliona funti.

Begović bi u redovima engleskog šampiona imao ulogu zamjene belgijskom golmanu Thibautu Courtoisu. Međutim, pitanje je želi li Asmir grijati klupu u Chelseaju, bez obzira na činjenicu da su Plavci aktuelni prvaci Engleske.

Trenutni klub našeg reprezentativca Stoke City nedavno je glatko odbio ponudu Aston Ville za Begovića, a hoće li odbiti i ponudu prvaka ostaje da se vidi.

Begović je u karijeri pored Stoke Cityja u Premiershipu igrao još za Portsmouth, a nosio je dres i nekoliko engleskih niželigaša.

Pored Chelseaja interes za Begovića je pokazivala Roma, te Manchester United, no službenih ponuda ovih ekipa nije bilo.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by rethna » 29 Jun 2015, 20:46

storm wrote:
rethna wrote:
storm wrote:
rethna wrote:Kad vidim da ima novi post na ovoj temi sve mislim pisati ce dzeko presao u... puste zelje :grana
Čuva taj klupu i ne da nikome :jok
Zna cojk svoje cuvati :djed :respekt
Ma debil.....plača ide, on drka k...., od takvog mamlaza nema ni bih ništa.... zabije gol često, koliko ja na odmor odem :oo
Prije je bio stvarno dobar,sad se potpuno ulijeno i ne neamjerava mijenjati rezim o lezanju :grana
Question everything.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by KOMESAR » 29 Jun 2015, 21:59

storm wrote:Image

Ponuda za bh. golmana
Chelsea poslao ponudu za Asmira Begovića

Piše: M. Šljivak

Aktuelni prvak Engleske, ekipa Chelseaja, poslala je ponudu za reprezentativca Bosne i Hercegovine Asmira Begovića.

Plavci sa Stamford Bridgea danas su ostali bez Petra Čecha, koji je potpisao ugovor gradskim rivalom Arsenalom, te su ostali bez jednog golmana za narednu sezonu.

Kao idealnu zamjenu za 33-godišnjeg češkog golmana, menadžer Chelseaja Jose Mourinho, vidi bh. golmana Asmira Begovića. Danas je Chelsea poslao i službenu ponudu Stokeu za našeg reprezentativca, a ona iznosi šest miliona funti.

Begović bi u redovima engleskog šampiona imao ulogu zamjene belgijskom golmanu Thibautu Courtoisu. Međutim, pitanje je želi li Asmir grijati klupu u Chelseaju, bez obzira na činjenicu da su Plavci aktuelni prvaci Engleske.

Trenutni klub našeg reprezentativca Stoke City nedavno je glatko odbio ponudu Aston Ville za Begovića, a hoće li odbiti i ponudu prvaka ostaje da se vidi.

Begović je u karijeri pored Stoke Cityja u Premiershipu igrao još za Portsmouth, a nosio je dres i nekoliko engleskih niželigaša.

Pored Chelseaja interes za Begovića je pokazivala Roma, te Manchester United, no službenih ponuda ovih ekipa nije bilo.
Asmir Begović će karijeru, najvjerovatnije, nastaviti na klupi Chelseaja.

p.s.
S konja na magarca!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by KOMESAR » 29 Jun 2015, 22:03

Ervin Zukanović danas potpisao ugovor sa milanskim Interom.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by drugrankovic » 29 Jun 2015, 22:46

kakav je ovaj ibanjez sto dolazi u zvjezdu?

jel cemu... govore cigani kao neko pojacnanje... a cujem imo veze s dinamom...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by storm » 29 Jun 2015, 23:01

drugrankovic wrote:kakav je ovaj ibanjez sto dolazi u zvjezdu?

jel cemu... govore cigani kao neko pojacnanje... a cujem imo veze s dinamom...
Lucho Ibanez?

Srčan igrač, borac, kao i svi argentinci.... ima strahovitu pljucu, koja srećom po vas uglavnom završi tamo negdje oko semafora :D.
Ali ako pogodi, onda je to golčina.
Iako je bočni, često ga lopta povuče naprijed pa ostavlja prazan prostor iza sebe....
Taktički prilično nepismen igrač.... u dinamo definitivni nema mjesta, sad nisam upućen u stanje kod komšija :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by drugrankovic » 30 Jun 2015, 02:51

taj... zvezda je uzela odlicnog trenera, skidam kapu i respekt... bozovic grof...

e sad je tu tek tri nedelje i vidim pitaj boga oklen sad ispadose ova pojacanja... vucic platio :zubi no nije to, nego uopste nije to bio stil zvezdinih lopingera, jer su uglavnom dovodili berace kivija i slicno...

sad onaj iz makabi tel aviva, pa portugalac, sad ovaj ibanjez... pa jos jedan... za jednog reko grof ako zvezda ne polozi garancije do ponedeljka za platu on ce...

ibanjez ipak dolazi bila je kombinacija sa nekim nashim al ipak ovaj...

pa htjedoh vidjet kolko to grof igracine ili tu ispod prosjeka...

digla se prashina o njihovim pojacanjima a chujem da ima veze s dinamom pa aj da vidim iz prve ruke...


bogme ne pise nam se dobro, mi opet pojacali odbranu a tu smo dobri... od napadaa sve nam oci upre u dvojac mladih orlica, zivkovica i saponjica...

dobro to sto nema mesta u dinamu, nije zvezda dinamo sad u ovom momentu :cudi

dakle prosek, ma pretpostavljo sam, vole oni napumpati ... mada ko shto rekoh... brine me trener, taj je jeben...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by storm » 30 Jun 2015, 07:04

Ma sve sam ti rekao time... Znaci ako u dinamu ispadnes taktički nepismen, znaci nema blage veze :ooo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by drugrankovic » 30 Jun 2015, 16:59

ali pitanje novinara jeste svesni da je zvezda veći klub od dinama? da reče slepac


od proslosti se ne zivi... jedino sto je pritisak nenormalan kad nece da se pomire s tim da bilo nekad... a da bi se sad vrnulo mora komplet sistem da se menja...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by KOMESAR » 05 Jul 2015, 19:47

Nakon što je Emir Spahić potpisao za HSV izjavu je dao selektor Mehmed Baždarević:
"Želim mu što dužu karijeru i vjerujem da će ona trajati. Emir kao da doživljava drugu mladost, u Leverkusenu je demonstrirao zrelost i lakoću u svojoj igri, pa prema tome, mislim da će imati još lijepih sezona. HSV je definitivno napravio dobar potez, a Spahićev nastavak karijere u Bundesligi je za nas sjajna stvar"
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11756 times
Contact:
Status: Offline

Asmir Begović novi golman Chelseaja

Post by Maja » 13 Jul 2015, 13:35

Image
Bh. reprezentativni golman Asmir Begović zvanično se oprostio od engleskog premijerligaša Stoke Cityja i potpisao za londonski Chelsea. Transfer je potvrđen i putem oficijelne stranice aktuelnog prvaka Engleske.
Dugo se spekulisalo da će Begović ovog ljeta napustiti Stoke City i karijeru nastaviti u nekom većem klubu. Zahvaljujući njegovim sjajnim partijama, za Begovića su bili zainteresovani i velikani poput Liverpoola i Manchester Uniteda. U tu utrku se uključio i Chelsea, koji je na kraju bio najkonkretniji i tako doveo bh. reprezentativca u svoje redove.
Dvadesetosmogodišnji Begović je potpisao četverogodišnji ugovor i drugo je Chelseajevog pojačanje ovog ljeta nakon što je na posudbu stigao kolumbijski napadač Radamel Falcao.

"Veoma sam sretan zbog dolaska u Chelsea. Nakon što sam razgovarao s menagerom, osjećam da ovdje mogu napraviti i biti važan dio ovog tima. Radujem se upoznavanju s novim kolegama u srijedu", izjavio je Begović za oficijelnu stranicu Chelseaja.

Putem Twittera se oprostio od bivšeg kluba i navijača.

"Hvala svima iz Stokea, predsjedniku Coatesu, trenerima Hughes i Pulisu, treneru golmana Andyju Quyju i svim mojim saigračima, a posebno navijačima koji su dobro prihvatili moju porodicu. Bilo mi je lijepo u Stokeu, ali sam moramo iskoristiti priliku i nastaviti svoj razvoj. Ponosan sam na ono što sam postigao u Stokeu, radio sam s odličnim igračima. Želim vam sve nabolje u narednoj sezoni", napisao je Begović na Twitteru.

Asmir u Stoke City stigao 2010. godine iz Portsmoutha, a upisao je 172 nastupa. Tokom boravka na stadionu Britannia je uspio postići i pogodak iz svog šesnaesterca, a to se dogodilo u novembru 2013. godine na utakmici protiv Southamptona.

Begović je rođen u Trebinju 20. juna 1987. godine. Igrao je za mlade timove Kirchhausena, Southwest Stinga i Portsmoutha. Za prvi tim Portsmoutha je debitovao 2005. godine, a u narednih pet godina je između ostalog bio na posudbama u La Louviereu, Macclesfield Townu, Bournemouthu, Yeowil Townu i Ipswich Townu. Godine 2010. je prešao u Stoke, a od danas je član Chelseaja.

klix.ba

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Asmir Begović novi golman Chelseaja

Post by greeneyes » 13 Jul 2015, 13:36

Jedan se Bosanac riješio klupe(doduše ne još zvanično), a drugi se spremio da grije klupu. Ej živote..
Samo sabura

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Asmir Begović novi golman Chelseaja

Post by laganini » 13 Jul 2015, 13:39

...veliki izazov...triba se dokazat nekad je lakše branit u manjem klubu..a di je onaj njihov golman ne czeh nego onaj drugi...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11756 times
Contact:
Status: Offline

Re: Asmir Begović novi golman Chelseaja

Post by Maja » 13 Jul 2015, 13:44

Begović: Osjećam da je ovo mjesto na kojem se mogu razvijati i biti važan dio tima

Image

Asmir Begović, bh. nogometni reprezentativac, nakon uspješno kompletiranog transfera iz Stoke Cityja, od danas je član engleskog prvaka Chelseaja. Novi ugovor potpisan je na četiri godine, a Asmir će se već danas pridružiti Mourinhovom timu i otputovati na pripreme u Kanadu.

"Veoma sam sretan što sam dobio priiliku pridružiti se klubu kakav je Chelsea", istakao je Asmir, koji je već prošao ljekarske testove i službeno postao novi član Plavaca.

"Nakon što sam dugo razgovarao s menadžerom, osjećam da je ovo mjesto na kojemu se mogu dodatno razvijati i biti važan dio tima. Radujem se srijedi i početku priprema za novu sezonu".

Nakon pet godina na Britannija stadionu jasno da je odlazak iz Stokea emotivan dan za bosanskohercegovačkog reprezentativca.

"Želim se prije svega zahvaliti svima u Stoke Cityu, predsjedniku i čitavoj familiji Coatesu, Marku Hughesu i Tonyu Pulisu, treneru golmana Andyu Quyu, svim mojim saigračima i posebno navijačima koji su sve ovo vrijeme činili da se moja familija i ja osjećamo dobrodošli u Stokeu", poručio je Asmir.

"Zaista sam uživao u vremenu provedenom u Stokeu, ali mislim da je bilo pravo vrijeme da prihvatim priliku ne samo da se dodatno razvijam kao igrač, nego i neke nove izazove u karijeri. Veoma sam ponosan na ono što je ovaj sjajan tim zajedno napravio u Stokeu. Želim im sve najbolje u sezoni koja dolazi", zaključio je Begović.

Engleski Premiership počinje 8. augusta, 2015., kada će Chelsea na Stamford Bridgeu dočekati Swansea.

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests