Naši internacionalci

Kutak za sportski trenutak
Post Reply
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by storm » 21 Feb 2015, 19:20

Dijamant se vraća u formu
Rastrčani Džeko izborio penal, asistirao i pogodio!


Džeko je protiv Newcastlea postigao gol za 3:0, ujedno njegov treći gol u Premiershipu ove sezone.

Naš napadač je prvo izborio penal kojeg je u vodeći pogodak pretvorio Sergio Aguero, potom je uposlio Samira Nasrija kod drugog gola, da bi i sam zatresao mrežu Svraka u 21. minuti na proigravanje Davida Silve.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120411
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7902 times
Status: Online

Re: Naši internacionalci

Post by Krokodil Behko » 21 Feb 2015, 23:21

Ma kakav Džeko. Ako ne promijeni klub, sad na ljeto, nek se slika s karijerom.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by storm » 23 Feb 2015, 08:11

Nisi trebao baš jučer se dokazivati :kafa

Pogodio za bod protiv Dinama
Mešanović: Golom sam se zahvalio treneru


Image

Piše: E. Škorić

Bivši mladi bh. reprezentativac i napadač Osijeka Jasmin Mešanović postigao je pogodak u remiju njegovog kluba protiv Dinama.

Osijek je na Gradskom vrtu stigao do velikog boda protiv aktuelnog prvaka. Mešanović je u finišu pogodio za 1:1 i taj bod mogao bi puno značiti Osijeku.

"Svaki trening radim maksimalno. Moje je da radim, treniram, a na treneru je da li igram ili ne. Izvršavam svaku naredbu treninga. Ušao sam, pogodio i tako se zahvalio treneru", kazao je Mešanović, dodavši:

"Moja prirodna pozicija je napadač i odgovara mi igra s dva špica. Ovaj gol mi puno znači. Čitava ekipa je odigrala fenomenalno i ovaj bod sigurno puno vrijedi".
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by storm » 24 Feb 2015, 18:52

Image

Na preporuku Osima: Halilhodžić preuzima Japan?
Vahid Halilhodžić najveći je favorit za preuzimanje nogometne reprezentacije Japana, tvrde tamošnji mediji
Piše: A.Ha.

Foto: Hina

VAHID HALILHODŽIĆ najveći je favorit za preuzimanje nogometne reprezentacije Japana, tvrde tamošnji mediji.

Halilhodžić, bivši trener Dinama, bez posla je od studenoga kada je dobio otkaz u Trabzonsporu. Japancima je bosanskohercegovačkog stručnjaka preporučio Ivica Osim, bivši izbornik Japana.

Da su pregovori između Nogometnog saveza Japana i Halilhodžića u tijeku potvrdio je japanskim medijima i Vahidov brat Enver.

Konkurenti Vahi za poziciju izbornika su Michael Laudrup i Oswaldo Oliveira, ali obojica imaju posao u ovom trenutku za razliku od Halilhodžića.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120411
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7902 times
Status: Online

Re: Naši internacionalci

Post by Krokodil Behko » 25 Mar 2015, 16:50

Čini mi se da je Bilić na vratima. Izgubio je prvo mjesto na tabeli i ispao iz lige Evrope.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by storm » 25 Mar 2015, 17:38

Krokodil Behko wrote:Čini mi se da je Bilić na vratima. Izgubio je prvo mjesto na tabeli i ispao iz lige Evrope.
Ima problema sa igračima.....šalju ga u pm.... to ga je uostalom koštalo i mjesta u hrvatskoj.... suviše inzistira na prijateljskom odnosu i dok je rezultat to je magično.....ali kad krene po zlu, treba znati da su igrači stoka uglavnom i nema dalje .....tad treba tiran da ih nagazi....
A imaoo je finu euforiju prije par tjedana....čelo prvenstva, prolaz u europi ..... trenerski život :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120411
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7902 times
Status: Online

Re: Naši internacionalci

Post by Krokodil Behko » 25 Mar 2015, 17:50

storm wrote:
Krokodil Behko wrote:Čini mi se da je Bilić na vratima. Izgubio je prvo mjesto na tabeli i ispao iz lige Evrope.
Ima problema sa igračima.....šalju ga u pm.... to ga je uostalom koštalo i mjesta u hrvatskoj.... suviše inzistira na prijateljskom odnosu i dok je rezultat to je magično.....ali kad krene po zlu, treba znati da su igrači stoka uglavnom i nema dalje .....tad treba tiran da ih nagazi....
A imaoo je finu euforiju prije par tjedana....čelo prvenstva, prolaz u europi ..... trenerski život :kafa
Uprava bi trebala biti realna. Bešiktaš nema ni pola zvijezda u timu kao Fener ili Galata. Bešiktaš je tu nešto kao Atletico Madrid iza Reala i Barce.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by storm » 25 Mar 2015, 18:16

Eh turci....isto ko i mi ....samo se prva mjesta priznaju, sve ostalo je ravno smaku svijeta :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by storm » 27 Mar 2015, 15:00

Image

Vaha debitirao pobjedom


Autor: Hina

Japan je poveo u 78. minuti pogotkom Okazakija, a na 2-0 pet minuta potom povisio je Honda



Bivši trener zagrebačkog Dinama, bosanskohercegovački nogometni stručnjak Vahid Halilhodžić ostvario je pobjedu u svom prvom nastupu kao izbornik Japana svladavši u prijateljskoj utakmici u Oiti Tunis sa 2-0 (0-0).

Japan je poveo u 78. minuti pogotkom Okazakija, a na 2-0 pet minuta potom povisio je Honda.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by storm » 31 Mar 2015, 07:20

Eto ga na :kafa

Image

Istraživanje CIES-a
Spahić najbolji stoper Evrope u 2015. godini

Piše: A. Pašić

Odlične partije Emira Spahića u dresu njemačkog Bayer Leverkusena nisu prošle nezapaženo od strane Međunarodnog centra za sportsko istraživanje (CIES).


CIES je uradio analizu evropskih igrača u 2015. godini, te na svim pozicijama poredao one koji su od 1. januara tekuće godine pružali najbolje partije.

Bosanskohercegovački reprezentativac, prema CIES-u, trenutno je najbolji odbrambeni fudbaler u 2015. godini, a slijede ga Martin Demichelis (Manchester City), Mats Hummels (Borussia Dortmund), Chris Smalling (Manchester United) i Thiago Silva (PSG).

Kada su u pitanju napadači, Lionel Messi (Barcelona) je ispred Arjena Robbena (Bayern), Bas Dosta (Wolfsburg), Luisa Suareza (Barcelona) i Diega Coste (Chelsea), dok u veznom redu caruju Paul Pogba (Juventus), Nuri Sahin (Borussia Dortmund), Lucas Biglia (Lazio), Ilkaj Gundogan (Borussia Dortmund) i Fernandinho (Manchester City).
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by storm » 31 Mar 2015, 18:28

'SAMURAJSKI' VOLEJ

Je li ovo gol sezone? Vahin Japan 'petardom' razbio Uzbekistan, Aoyama zabio s 35 metara!






Posebno je impresivan bio vodeći gol koji je zabio Naoaki Aoyama - on je odbijenu loptu iz kaznenog prostora poluvolejom neobranjivo odapeo u same rašlje



Nogometaši Japana slavili su u prijateljskom dvoboju u Tokiju protiv Uzbekistana s 5-1, a to je novom izborniku Vahidu Halilhodžiću već druga pobjeda otkad je preuzeo Japan početkom ovog mjeseca.

Japanci su dominirali protiv Uzbekistana, posebice u zadnjih deset minuta kada su postigli čak tri zgoditka. Strijelci su za Japan bili Aoyama (6), Okazaki (54), Shibasaki (80), Usami (83) i Kawamata (90), dok je počasni gol za Uzbekistance postigao Islom Tukhtakujaev (82).

Posebno je impresivan bio vodeći gol koji je zabio Naoaki Aoyama, vezni igrač tajlandskog Muangthong Uniteda. On je odbijenu loptu iz kaznenog prostora poluvolejom odapeo u same rašlje.

[ytube][/ytube]

Halilhodžić je nakon velikog uspjeha s Alžirom na Svjetskom prvenstvu u Brazilu kratko i neuspješno bio trener turskog Trabzonspora, a potom je prihvatio ponudu iz Azije, gdje zasad niže trijumfe. U odnosu na premijernu pobjedu protiv Tunisa (2-0) prije nekoliko dana, Halilhodžić je protiv Uzbekistana promijenio cijelu prvu postavu.

Uspješna je bila još jedna azijska nogometna velesila. Južna Koreja je pogotkom Jae-Sung Leea u 87. minuti kod kuće pobijedila Novi Zeland s 1-0. U Pekingu je Kina odigrala 1-1 s Tunisom, Afrikanci su poveli zgoditkom Mohameda Ali Mansera (39) i vodili sve do četvrte minute sudačke nadoknade, kada je Kineze poraza spasio Dabao Yu.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by storm » 10 Apr 2015, 21:16

Želio zaštiti brata
Sukob Spahića i zaštitara snimljen iz drugog ugla

Piše: V. Vukmirović

Na internetu je večeras osvanuo snimak famoznog sukoba Emira Spahića sa klupskim zaštitarom snimljen iz drugog ugla, koji otkriva mnogo više.

Do incidenta je došlo jer je Spahić želio zaštititi svog brata, a sve je to preraslo u skandal koji posljednja dva dana trese cijelu njemačku sportsku javnost.

[ytube][/ytube]
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by Terasa svjesti » 10 Apr 2015, 22:30

:lupa Ružno i nedospustivo ponašanje od Spahića . Za gornje nema izgovora .
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by KOMESAR » 11 Apr 2015, 23:17

Emir Spahić okončao je svoju epizodu u Leverkusenu.

Tako barem tvrdi cijenjeni njemački list Bild.

To znači da će bh. reprezentativac na kraju sezone biti primoran napustiti Apotekare, iako ima važeći ugovor s njima.

Ovo će biti sankcije za bivšeg kapitena BiH zbog tuče s pripadnicima osiguranja na stadionu "BayArena".

Pomenuti list tvrdi da će ovo uskoro biti i zvanično potvrđeno.

Klub je već ranije najavio da će Spahić snositi posljedice za ovaj incident, ali nije se baš očekivao ovakav razvoj situacije, pogotovo jer je ove sezone bio jedan od glavnih igrača Bayera.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by Podrinjac » 11 Apr 2015, 23:28

Terasa svjesti wrote::lupa Ružno i nedospustivo ponašanje od Spahića . Za gornje nema izgovora .
A Suarez je mogao gristi ??
Maradona se mogao tuči ??

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120411
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7902 times
Status: Online

Re: Naši internacionalci

Post by Krokodil Behko » 12 Apr 2015, 17:00

Bayer raskinuo ugovor sa Emirom Spahićem

Njemački klub Bayer Leverkusen raskinuo je ugovor sa Emirom Spahićem! ''Emir Spahić je izvanredan igrač koji je odlično služio Bayeru, međutim posljednja otkrića nakon incidenta u srijedu nam nisu dala izbora'', kazao je izvršni direktor Apotekaa Michael Schade.

Do raskida ugovora je došlo obostranim dogovorom.

''Žalim zbog mog ponašanja poslije kup meča prošle srijede i sukoba sa zaštitarima mog kluba Bayera. Zbog takvog ponašanja želim se izviniti povrijeđenim i njihovim porodicama. Znam da sam tim donio velike probleme svom klubu'', kazao je Spahić.

Spahićev ugovor je isticao na ljeto 2016. godine.

(Vijesti.ba/SCsport)
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by laganini » 12 Apr 2015, 17:16

..odigra je odličnu sezonu :hm
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by KOMESAR » 12 Apr 2015, 17:36

laganini wrote:..odigra je odličnu sezonu :hm
Sad se tek vidi koliki je to jad (gad).
Bezbeli je i Papeta tukao?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by laganini » 12 Apr 2015, 17:47

...ko bi reka ja mislio pravi gospar :hm
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by KOMESAR » 12 Apr 2015, 17:59

laganini wrote:...ko bi reka ja mislio pravi gospar :hm
Kad tad čovjek se oda.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: Beni, Krokodil Behko and 10 guests