Hrvatska nogometna reprezentacija

Kutak za sportski trenutak
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Post by storm » 13 Oct 2015, 20:31

Meni je klub više :kafa

pa sam bojkotirao kad je došlo do nepravde....
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14923
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Post by vila » 13 Oct 2015, 20:33

To mi je jedan od najdrazih grafita,,,duhovit je,,,to sam cak napisala negdje davno na ovom forumu
I sad sa vremenskim odmakom,,moglo bi se diskutirati i na tu temu
Kome i kako je odgovarao tadasnji bunt navijaca protiv tudmana
Zanimljiva retrospektiva

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14923
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Post by vila » 13 Oct 2015, 20:36

Ne se ljutiti,,,nisam odavno vodila razgovor s navihacima
Pozelila se :ooo
Nekad se znalo i s bauerom rapravljati,,,starim ,starim
Ipak kad smo vec kod kluba,,,torcidasi su ugodniji sugovornici :rozi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Post by storm » 13 Oct 2015, 20:37

vila wrote:To mi je jedan od najdrazih grafita,,,duhovit je,,,to sam cak napisala negdje davno na ovom forumu
I sad sa vremenskim odmakom,,moglo bi se diskutirati i na tu temu
Kome i kako je odgovarao tadasnji bunt navijaca protiv tudmana
Zanimljiva retrospektiva
Tvoj stereotip......čim nisam za desnicu ( poglupu ) automatski sam ljevičar :kafa

ali sam navikao na to....dobro znam na što ciljaš :oo

opet sam Sorosevac i te spike.....i dijete jugooficira, zavedeni hrvat :valja

daj vilo :pusa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Post by storm » 13 Oct 2015, 20:38

vila wrote:Ne se ljutiti,,,nisam odavno vodila razgovor s navihacima
Pozelila se :ooo
Nekad se znalo i s bauerom rapravljati,,,starim ,starim
Ipak kad smo vec kod kluba,,,torcidasi su ugodniji sugovornici :rozi
I meni....ako ne bježe prebrzo :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14923
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Post by vila » 13 Oct 2015, 20:42

Ajde budalo :grana
Nije se odnosilo na tebe,,,nego vise na medije
A ovo o poglupoj desnici ide mene ili?
Ne stavljaj mi rici u usta,,,ja ne koristim te stereotipne izraze sorosevac ili glupa desnica

Operirana od toga
:pusa

I necu ti vise pisati na temama :auf
Ko da smo od jucer

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Post by storm » 13 Oct 2015, 20:49

vila wrote:Ajde budalo :grana
Nije se odnosilo na tebe,,,nego vise na medije
A ovo o poglupoj desnici ide mene ili?
Ne stavljaj mi rici u usta,,,ja ne koristim te stereotipne izraze sorosevac ili glupa desnica

Operirana od toga
:pusa
Logično da je u hrvata poglupa desnica.....
živi ti je dokaz, kad ih retard poput Milanovića porazi.....znači da ne sijevaju inteligenciju, posebno političku...

ništa tebe, mali osvrt na 25 godina diletanata, lopovluka i neodgovornosti.....jeote Sanader se sprema izaći iz zatvora ( bogu hvala nije im prošao naum ) pola hrvatske svršava....ćaća se vraća :bua
mrak moja vilo....a sve se na kraju i na sport odrazilo....
zar misliš, da ja ne bi volio vidjeti dobro uređenu hrvatsku, odnose, repku, dinamo?

tko je veći hejter...oni koji šute na ovakvo stanje ili oni koji se bore protiv toga?

KAD NEPRAVDA POSTANE ZAKON, OTPOR POSTAJE DUŽNOST !!

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Post by storm » 13 Oct 2015, 21:00

I oprosti :cvijece
Nisi ti trebala naletjeti, da izbacim bijes :rumenko
Znam ja da ti sve to kužiš.
Ali neoprezna si :D.
Digne me ova tema :pusa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Post by storm » 14 Oct 2015, 01:01

...samo da kažem


Image

Eto vam Euro i euri, slavite sami
Piše: Zvonko Alač


MALTA im je došla kao naručena, jer otok usred Sredozemlja na koji su navijače zamolili da ne dolaze, idealno je mjesto za vrhušku HNS-a da plasman na EP proslavi sama i izolirana od "bolesnika koji žive u svom svijetu".

Sjećate li se kako se navijalo za Hrvatsku?

Tko uopće osim njih i slavi plasman privatizirane Hrvatske na Euro? Zaboravili smo ono što je 20 godina bilo normalno: kako je to kada tisuće navijača prate reprezentaciju po Europi, jer ovaj savez "moli navijače da se suzdrže od putovanja i pokušaja kupnje ulaznica" te "ne organizira gostujuću tribinu u Azerbajdžanu, Norveškoj i na Malti."

Navodno "hrvatski" nogometni savez

Na tri od pet gostovanja Hrvatske u kvalifikacijama za Euro navijačima Hrvatske je dolazak na utakmice reprezentacije te zemlje branio i onemogućavao navodno "hrvatski" nogometni savez, dok je na dva domaća kvalifikacijska susreta, Hrvatska bez gledatelja bila upravo zbog navijačkog bojkota i revolta onog u što je ova Hrvatska pretvorena.

Reprezentacija koju su pratile tisuće, postala reprezentacija za jedan čarter

Zato su glavešine saveza i na njih prištekana klika podrepaša, grebatora, žicara i onih na koje se poslovi i dilovi prenose s koljena na koljeno, ostali sami na svijetu, onom njihovom. Jer, ponovimo po stoti put, što god oni govorili, njima i njihovom biznisu navijači nisu ni potrebni.

Što ste napravili od Hrvatske? Momčad puna europskih zvijezda slavi prolazak na Euro kroz iglene uši, pobjedom u zadnjem kolu protiv 157. reprezentacije svijeta

Teško je one preostale u tom svijetu nazvati "svjetinom", jer ta svita stane u jedan čarter, pa im je, kada se pogleda njihov sastav i ono što ih veže i spaja, jednako teško zavidjeti na punom računu i na načinu na koji su se dočepali Eura - prolaskom kroz iglene uši na nikad lakše dohvatljivo EP, kojeg su izborilli Albanija i Sjeverna Irska, pobjedom u zadnjem kolu protiv Malte, reprezentacije sa svjetskog dna.

Zovi, samo zovi, svi će malteški sokolovi za te život dati

Lijepo je to sažeo jedan od "prijatelja saveza" Drago Ćosić: Ivica Olić je prilikom ulaska u igru "zaslužio pljesak malobrojnih gostiju HNS-a", jer ovu reprezentaciju prati samo njena klika i prilika.

Ili kako smo to saznali iz spomenutog apela navijačima da ne dolaze na Maltu i ne podržavaju reprezentaciju u ključnoj kvalifikacijskoj utakmici: "Molimo sve navijače hrvatske reprezentacije za strpljenje kada je u pitanju podrška Vatrenima na tribinama."

Navijači, budite poslušni psići, poput izbornika i predsjednika

Jer navijači moraju naučiti za ovu reprezentaciju navijati iz daljine i samo preko televizije, odnosno biti spremni vratiti se na tribine kada za to stigne naređenje s vrha, što je svakako pravi način za odgajanje i privlačenje novih generacija navijača.

Dakle jednako kao što se zapovjedi potrčku, kumu, bivšem zakletom neprijatelju ili rokeru-pravniku koje igrače mora pozvati ili će u protivnom biti bivši, kao što bez volje Njegove nikada ne bi postao ni aktualni ili kao što se Zorku i pokojnom Vlatku naredi kako trebaju odglumiti izbore za predsjednika, e da bi se to mjesto sačuvalo za onog koji je sada tamo.

Zato, kada sve ovo uzmemo u obzir, šteta je što neće ostati na onom otoku usred ničega gdje slave što će na EP ići oni i njihov čarter. Neka im Euro i milijuni eura, samo da se više ne vrate u Hrvatsku, a da se navijačima vrati njena reprezentacija.

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15203
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 976 times
Been thanked: 964 times
Status: Offline

Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Post by Tokmak » 14 Oct 2015, 15:26

Ja ne bih mogao bojkotirati hr reprezentaciju ni da joj je izbornik Vojislav Šešelj,prvi mu pomoćnik Sefer Halilović ,a drugi pomoćnik Juka Prazina. :zubi








:travolta :bla
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Post by storm » 14 Oct 2015, 17:01

zloćko_tokmak wrote:Ja ne bih mogao bojkotirati hr reprezentaciju ni da joj je izbornik Vojislav Šešelj,prvi mu pomoćnik Sefer Halilović ,a drugi pomoćnik Juka Prazina. :zubi








:travolta :bla
FB_IMG_1444822472429.jpg
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Post by storm » 15 Oct 2015, 09:40

zloćko_tokmak wrote:Ja ne bih mogao bojkotirati hr reprezentaciju ni da joj je izbornik Vojislav Šešelj,prvi mu pomoćnik Sefer Halilović ,a drugi pomoćnik Juka Prazina. :zubi








:travolta :bla
I nemoj meni ja ne bi ovo, ja ne bi ono.... pričaš to meni koji sam potegao za tu repku od Portugala, Engleske, Poljske, Njemačke, Austrije ....a da ne spominjem sitne domaće tekme koje i ne brojim :kafa

kako volim kad mi "kauč" navijači drže lekciju što bi trebao, a što ne :rol

btw, čak ni navedeni trojac, sumnjam, da bi nanijeo toliko zla u hr nogomet
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Post by KOMESAR » 15 Oct 2015, 09:55

..."Na žalost, kvalifikacije nisu gotove, jer nije jasno; jesu li se i hrvatski navijači kvalificirali za Euro? Najradikalniji igraju još sudačku nadoknadu sa Šukerom i Mamićem, ne biraju se sredstva, udara se nisko, ispod pojasa i rezultat je neizvjestan. I dok u Tirani, Beču i Istanbulu otvaraju šampanjac, kod nas se plasman na Euro doživljava kao poraz..."
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Post by storm » 15 Oct 2015, 11:53

Ne volim ni ja ove kobase od članaka...ali ova sabrana djela treba vidjeti :hihi


HRVATSKA REPREZENTACIJA
Davor Šuker - zvijezda kvalifikacija
Cijeli mandat Davora Šukera na poziciji predsjednika HNS-a obilježen je suludim potezima, besmislenim izjavama i ispadima koji sramote kako njega osobno tako i hrvatski nogomet u cjelini

Piše: Saša Čobanov

Foto: Guliver Image/Getty Images,Index

SAMO dan nakon što je Mamićeva Hrvatska proslavila plasman, pardon, 12 milijuna Uefinih eura nagrade što je uz veliku muku nekako uspjela zabiti jedan gol 157. reprezentaciji svijeta i tako se plasirati na prvenstvo Starog kontinenta na kojem će nastupiti pola Europe, fiktivni predsjednik Saveza Davor Šuker održao je još jedan u nizu svojih antologijskih govora. Govor nakon kojeg će PR HNS-a Tomislav Pacak morati pošteno zaraditi svoju plaću kako bi počistio budalaštine kakve je pred kamerama HRT-a izgovorila nekadašnja Zlatna kopačka Mundijala u Francuskoj.

Na dočeku reprezentacije nije se pojavio nitko, Čačićeve reprezentativce nisu dočekale valjda ni vlastite supruge i djevojke, pa čak ni oni ''navijači'' koje je Šuker platio da navijaju, no svejedno, najveći hrvatski brend nije se ustručavao ozarena lica s prepoznatljivim ''brendovskim'' osmjehom valjati gluposti koje su valjda samo njemu jasne.

Delboy Šuker: Kako je ispunio rendezvous dok je tražio žito u kukolju

"Nadam se da ćemo svi biti zajedno u Francuskoj", rekao je Šuker pa je u maniri Delboya Trottera iz popularnih ''Mućki'' ubacio valjda efekta radi, tko će ga znati, i jednu francusku riječ: "nadam se da ćemo ispuniti rendezvous, da ćemo biti ponos i dika".

Image

Dok se ono malo okupljenih pristojno smješkalo, a u sebi valjda pitalo što to predsjednik priča, Šuker se nije dao smesti pa je i dalje nastavio u maniri osobe dramatično smanjenih kognitivnih sposobnosti.

"Grupna je faza. Mislim da ima 10 utakmica i sjetimo se da smo si olakšali onu utakmicu protiv Azerbajdžana, ali to je sad nebitno. Od 10 utakmica moraš skupiti što više bodova i nije lako pobijediti tu Italiju. Sjetite se da smo mi imali dobru šansu, ali nije lako pobijediti Italiju", nastavio je Šuker, pa je dodao u sličnom nadrealnom tonu:

"Ponavljam, presretan sam zbog igrača, zbog izbornika. Ponovilo se ono da ekipa od 10 utakmica mora napraviti veći skor. Na kraju smo ga napravili. Nije bilo lako kad smo čuli da je 0:1, ali smo vjerovali da je Italija bolja 40 posto od Norveške i baš zbog toga smo presretni i to je to".
:lud :sok

A kad ga je netko od prisutnih upitao kako misli riješiti navijački problem, odnosno kako planira regulirati odlazak navijača u Francusku, Šuker je za kraj u svojoj maniri poentirao zaključivši na najefektniji mogući način ovaj montipajtonovski skeč:

"Uvijek ima žita u kukolju i tu mi ne možemo. Ponavljam, državne institucije. Zahvalio bih se malteškoj policiji. Jeste li pitali maltešku policiju koji su problemi bili. Nadam se da... mi ćemo samo igrati nogomet". :oo

Dame i gospodo, ovo je bio tok svijesti jednog očito neshvaćenog nogometnog filozofa, čovjeka koji je ispred svog vremena i nogometne ikone kojoj se cijeli svijet klanja, svi osim jalnih, pokvarenih i zavidnih Hrvata. Nitko nije prorok u svom selu – gorka je sudba Davora Šukera, no nažalost, u pitanju nije nikakav jeftini sitcom već je posrijedi tužna hrvatska nogometna realnost osuđena na ovakve i slične ispade čovjeka koji je zalutao u stvarni svijet.

Dok je Čačić Mamićeva marioneta na klupi, to je Davor Šuker u fotelji

Šuker je savršen primjer koliko je opasno kad netko precijeni svoje kapacitete te kad mu ego i taština nadvladaju minimum socijalne svijesti i razuma. Šuker je fiktivni predsjednik HNS-a, no valjda je jedini u Hrvatskoj koji to ne shvaća. Vjerojatno najveći nogometaš u povijesti hrvatskog nogometa danas je jedna od najomraženijih osoba u Hrvatskoj. Ako je Ante Čačić Mamićeva marioneta na terenu, Davor Šuker je njegova lutka na koncu u uredima HNS-a.

Od trenutka kad je postavljen na ovu poziciju, svaku iole veću krizu u tuzemnom nam nogometu Mamić i Gazdina desna ruka Vrbanović koristili su da ''brendona'' spakiraju u inozemstvo, čisto iz pragmatičnih razloga.

Nakon neodigranog derbija prošle jeseni u Maksimiru i cijele jedne revolucije koja je u jednom trenutku prijetila da će sa splitske rive otpuhati vrhušku hrvatskog nogometa, predsjednik HNS-a umjesto da bude prvi na braniku svoje kuće, jednostavno je ispario.

Danima se nije znalo gdje se nalazi, a kardinal Richelieu hrvatskog nogometa Damir Vrbanović javnosti je obznanio kako je Šuker u Bangkoku zbog službenih obveza u FIFA-inoj Komisiji za profesionalni nogomet.

Image

Međutim, ispostavilo se da FIFA nema nikakav sastanak u Tajlandu i da je Šuker zapravo u Londonu, a za Tajland je tek trebao krenuti. Pravi vladari HNS-a Vrbanović i Zdravko Mamić strateški su sklonili Šukera na sigurno, dalje od bure i juga da u miru slože strategiju kako izgladiti stvari s vrelom južnjačkom krvi. Jednostavno, riječ je o čovjek bez stava, zbog kojeg se cijela PR služba HNS-a znoji kada progovori. Fikus bi im samo smetao.

''Kunem se da neću dugo ostati na čelu Hrvatskog nogometnog saveza. No, bit ću dovoljno dugo. Moj je cilj da, recimo za četiri godine, uđem u Izvršni odbor UEFA-e gdje se događa snažno lobiranje", rekao je Šuker na početku mandata i u svojoj misiji je uspio, no postavljanje na jednu tako visoku funkciju u krovnoj europskoj nogometnoj organizaciji čovjeka koji je pravi magnet za afere više govori o onima koji su ga izabrali, nego o samom Šukeru.

Ljubitelj ustaških lidera, ''kolekcionar'' numizmatike i brend zagrebačkog podzemlja simbol je apsurda hrvatskog nogometa

Predsjednik HNS-a predmet je sprdačine, od plakata sa splitske rive sve do Hrvatskog Sabora. Ukratko, Davor Šuker personifikacija je apsurda koji vlada hrvatskim nogometom, a o njegovim moralnim vrlinama govori čitav niz afera čiji je glavni akter.

Simpatizer je ustaških lidera i strastveni je ''kolekcionar'' numizmatike. Igračku mladost obilježilo mu je druženje s vrhom zagrebačkog podzemlja, a u kasnijoj fazi društvo su mu pravili kamatari, ljudi osuđeni zbog namještanja i lažiranja utakmica te takozvani menadžeri koji su skončali baš onako kako su živjeli.


Image

Također, uz ime predsjednika HNS veže se i rasistička afera koja datira još iz 1998., a u Španjolskoj i dan danas bije ga glas jednog od najvećih neplatiša poreza među sportašima.

Posljednji, ali sigurno ne i zadnji gaf predsjednika HNS-a star je dva tjedna kad je "brendon" u stilu Sir Olivera popalio službeni mobitel novinaru Indexa, kojem je također zabranio obavljati svoj posao.


[ytube][/ytube]

Iako nije bio na travnjaku, Šuker je "genijalnim" izjavama uspio postati jedna od zvijezda kvalifikacija:

O kazni za Hrvatsku zbog navijanja na utakmici s Norveškom: "Davor Šuker nije superman, niti Davor Šuker može biti junak iz animiranih filmova."

O Željku Širiću, zbog korupcije osuđenom bivšem čelniku sudačke organizacije HNS-a: "Zar bih se trebao odreći Širića kao prijatelja? Popit ću kavu s njim, ali neće više raditi u hrvatskom nogometu. Nemojmo osuđivati ljude pri prvom hapšenju!"

[ytube][/ytube]

O uhićenju Zdravka Mamića: "Zdravku Mamiću želim svu sreću, želim da što prije izađe i da odemo na ručak i da popričamo onako osobno. Možda otići na more, bilo gdje, šta god. Gdje god mu može pomoći, Davor Šuker će mu pomoći."

O optužbama da je povezan s kladioničarskom mafijom: "Jesam li u to vrijeme živio u Njemačkoj?", pitao je novinarku RTL-a, koja je ostala zatečena njegovim protupitanjem. Ubrzo, Šuker je odlučio prekinuti neugodnu tišinu: "Ne shvaćate pitanje. Hvala lijepa."

O pričama da je strastveni kockar: "Na kockanje se kod nas gleda isključivo negativno, dok se u Londonu oko kockarnica vodi intenzivan društveni život. Ondje se sklapaju poslovi i stvaraju kontakti."

Na pitanje novinara Indexa tko može smijeniti Mamića: ''Ne bih se vraćao u prošlost''

O napadu na Niku Kovača i delegaciju HNS-a: "To se ne smije dogoditi državi koja želi biti turistička zemlja."

Nakon sastanka sa čelnicima Hajduka: "Imali smo dobre razgovore, vidite osmijeh na licu. Bitno je da dođemo na razinu što nas UEFA i sva ta naša natjecanja traže. I na kraju, ponavljam, evo još jedan mali smiješak"


[ytube][/ytube]

Nakon svastike na Poljudu na pitanje "hoće li HNS angažirati posebne istražitelje", Šuker odgovara: "Da, doći će CSI Horatio iz Miamija".

Šuker i "zlatni štapić": "Volio bih imati čarobni štapić da se ne zviždi srpskoj himni"; "Kad bih imao zlatni štapić, svima bih pomogao izgraditi nogometni kamp."

[ytube][/ytube]
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Post by greeneyes » 15 Oct 2015, 11:56

Inteligencija prosto pršti iz njega. :D.

Nije realno koliko je čovjek bistar, ko Bosna poslije kiše.
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Post by storm » 15 Oct 2015, 12:00

greeneyes wrote:Inteligencija prosto pršti iz njega. :D.

Nije realno koliko je čovjek bistar, ko Bosna poslije kiše.
Ma prestrašno nešto :D.

ali je idealan, da ga raja popuši jer je bio, moram priznati genijalni strijelac, a uz to strahovito glup i lako je manipulirati s njim... marioneta kakvu samo poželjeti možeš :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15203
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 976 times
Been thanked: 964 times
Status: Offline

Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Post by Tokmak » 15 Oct 2015, 17:12

storm wrote:
zloćko_tokmak wrote:Ja ne bih mogao bojkotirati hr reprezentaciju ni da joj je izbornik Vojislav Šešelj,prvi mu pomoćnik Sefer Halilović ,a drugi pomoćnik Juka Prazina. :zubi



:travolta :bla
I nemoj meni ja ne bi ovo, ja ne bi ono.... pričaš to meni koji sam potegao za tu repku od Portugala, Engleske, Poljske, Njemačke, Austrije ....a da ne spominjem sitne domaće tekme koje i ne brojim :kafa

kako volim kad mi "kauč" navijači drže lekciju što bi trebao, a što ne :rol

btw, čak ni navedeni trojac, sumnjam, da bi nanijeo toliko zla u hr nogomet
Nije mi do kraja jasan razlog bojkota.Misliš da Ćiro nije imao svoje igrače dok je bio izbornik.Ili recimo Slaven Bilić?
To stoji da je Ante Čačić eklatantan primjer i dokaz da je Mamić preuzeo i repku nakon Dinama,ali zašto bih ja sebi uskraćivao gušt navijanja.Ili ti sebi.
Otići će i Ante Čačić,ako Hrvatska ne prođe skupinu recimo,ili ako ispadne u osmini finala.Hoće li se tada taj bojkot prekinuti?

Ono što ja mislim jeste da će se sva ova priča oko bojkota ugasiti nakon 8.11. i da je to samo nastavak operacije 'Svastika'.Pokušalo se sa svastikom na Poljudu kazniti hrvatsku reprezentaciju,izbaciti da bi se kobiva naudilo Mamiću i Šukeru.Nakon što to nije prošlo ide se u nekakav agresivni bojkot uz pomoć određenih portala.

Neki dan Zoran Milanović u intervjuu za N1 čini mi se,kaže da će ako dobiju izbore nastaviti sa isušivanjem močvare te da ne mogu dopustiti da u HNS-u budu članovi isključivo jedne stranke misleći na HDZ.Je li to pravi razlog bojkota?
Zato ne želim vjerovati da je sva ova galama oko repke samo političke naravi jer o čemu god da se radi,ja ne mogu biti na istoj strani kao i novinari tih portala.
Po mom mišljenju njima je ovo dobro došlo jer oni ne mogu smisliti svako drugo ljeto poplavu kockica i navijačkih pjesama po hrvatskim gradovima.Dovoljno je bilo vidjeti naslovnicu indexa onu večer;njihova velika tuga i bol u srcima. :jupi

A nakon toga članak o omalovažavanju čitavog prvenstva jer je kofol razvodnjeno povećavanjem broja učesnica i u prvom planu maskirani navijač Albanije.A njihove voljene Srbije nema na Euru.Itd,mogao bih do jutra nabrajati ali da sad ne širim dalje.

p.s. I otkud znaš da sam ja 'kauč' navijač...ne piše mi na profilu.
Možda sam fotelja ili sofa navijač... :ble
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Post by storm » 28 Oct 2015, 20:01

Evo kratko predstavljanje rtv mehaničara, ni krivog ni dužnog na klupi nekadašnje svetinje :oo

Image


Selektor reprezentacije Hrvatske za SportSport.ba

Čačić: Bosanci i Hercegovci, vidimo se na Euru u Francuskoj


Piše: A. Pašić

Koliko nepotrebne drame, čekanja i strepnje. Ranjeni Vatreni su u kvalifikacijama visili s ruba litice i očajnički se držali za trulu granu, a onda se nad ambisom pojavila čvrsta ruka italijanske reprezentacije i pobjedom nad Norveškom (2:1) poslala Hrvatsku direktno na Evropsko prvenstvo u Francuskoj.
Za čovjeka koji je imao zadatak preporoditi Rakitića i društvo izabran je Ante Čačić. Od strane hrvatske javnosti bio je osporavan kao niko dosad, sumnjalo mu se u mogućnosti čim je imenovan, ali unatoč tome nije se želio nametati i najavljivati da će Hrvatska pod njegovim vodstvom sigurno izboriti plasman na kontinentalnu smotru. Držao se izjava koje daje većina "Dat ćemo sve od sebe". "Situacija je bila dosta komplikovana kada sam preuzeo reprezentaciju, ali vjerovao sam potajno da mogu ostvariti uspjeh. Taj optimizam gajio sam na činjenici da imamo izuzetno kvalitetne igrače i morao sam vratiti poljuljanu atmosferu u normalnu kolotečinu. Tako smo u preostale dvije utakmice osvojili maksimalnih šest bodova, mada i unatoč tome nismo sami odlučivali o svojoj sudbini. Čekali smo pobjedu Italije, kada se desilo to bili smo sretni i ponosni. Zasluženo smo izborili plasman", riječi su Ante Čačića na početku razgovora za SportSport.ba. Prvi trenerski uspjeh Čačić je ostvario 1993. godine kada je NK Dubravu uveo u Prvu HNL.

Uslijedili su angažmani u Interu iz Zaprešića, Osijeku, Zadru, Slavenu Belupu, Kamen Ingradu, Croatiji Sesvete i Lokomotivi, da bi u decembru 2011. godine postao trenerom zagrebačkog Dinama nakon otkaza Krunoslavu Jurčiću. "Svoju trenersku karijeru počeo sam vrlo rano, imao sam 33 godine. Mogu slobodno reći da sam uspješan u svom poslu, jer nikada nisam ispadao iz lige, četiri momčadi sam uveo u viši rang, osvojio sam duplu krunu sa Dinamom i ušao u Ligu prvaka bez poraza. Dosta dobrih stvari se desilo u Dinamu. Trenirao sam velike igrače kao što su Badelj, Sammir i mnogi drugi, a ujedno sam i ponosan što sam imao priliku da radim u najvećem klubu na našim prostorima", priča nam Čačić i potom se prisjeća perioda iz Maribora.

"Maribor je definitivno najuređeniji klub poslije Dinama. Razlika je ta što Maribor ima sjajno ozračje oko kluba, cijeli grad diše za jedno, njima je to ponos. Imao sam dobre rezultate i u Sloveniji. Plasirali smo se u Evropsku ligu preko APOEL-a koji je godinu dana prije igrao u Ligi prvaka i na sreću ostavio sam ih na prvom mjestu u ligi. Lijepo su me primili u tom klubu i zaista nosim prelijepe uspomene."
Nakon povratka iz vojske Čačić se oženio s Ivkom s kojom je skoro 40 godina u braku. Kako za vrijeme amaterskog igranja nije uspio uskladiti POSAO i odlaske na stadion, odlučio je otići u privatnike i otvoriti televizijski servis. "Ja sam uvijek imao neki POSAO, želio sam da budem siguran u životu. Teško je na ovim prostorima biti profesionalni trener, ovisite dosta o rezultatima, i jednostavno tada nisam želio da mi djeca strahuju hoću li izgubiti utakmicu i dobiti otkaz. Postao sam zagrebački obrtnik i do odlaska u Zadar radio sam u svom televizijskom servisu. Danas to teško može opstati, jer se tehnika stalno mijenja, sve postaje jeftinije. Ali želim istaći da sam ponosan na ono što sam napravio u svom životu. Imao sam težak put i zbog toga svega sam pun samopouzdanja."

Neizbježna tema tijekom razgovora sa Čačićem bio je bh. reprezentativac Armin Hodžić, koji ove sezone pruža impresivne partije u dresu Dinama. Za Čačića je Hodžić najugodnije iznenađenje. "Ja sam ga i ranije znao kao talentovanog igrača, praćen je bio i za moje vrijeme. Definitivno je najugodnije iznenađenje, koriste ga u Dinamu na najbolji mogući način i uvjeren sam da se radi o igraču koji je na otvaranju uspješne karijere. Kada zabijate golove imate drugačiju cijenu, a Hodžić je u pravim rukama, igra ozbiljne utakmice i nema sumnje da će uskoro završiti u nekom velikom klubu. Dinamu nije nepoznat pojam praviti velike poslove." Čačić sa velikim zanimanjem prati situaciju i sa BiH. Veseli ga činjenica da je naš nacionalni tim prošle godine nastupao po prvi put na Svjetskom prvenstvu, a nada se i zajedničkom susretu u Francuskoj. "Poznajem bh. igrače kroz evropske klubove i mogu reći da se radi o selekciji sastavljenoj od velikih igrača koji igraju zapažene uloge. Napredak je primjetan i drago mi je što ste igrali na Svjetskom prvenstvu, a nadam se da ćemo se vidjeti i sada u Francuskoj. Posljednja prepreka je Irska i vjerujem da ćete je uspješno preskočiti."

Među svoje saradnike Čačić je uvrstio i Josipa Šimunića, koji se kao igrač uvijek zalagao za saigrače, branio ih je u svim situacijama i njegova riječ ima veliku težinu, ali ostao je upamćen i kao čovjek koji je svojim ponašanjem Zagreb i Hrvatsku vratio u 40-te. Osim toga, u HNS-u smatraju da je Šimunić za reprezentaciju napravio jako puno i ovo je jedan oblik zahvale. "Josip je igrač sa bogatom karijerom, igrao je dugo u Bundesligi i bio sam godinu dana njegov trener u Dinamu. Za to vrijeme sam mogao dovoljno vidjeti o kakvom čovjeku se radi. Oduševio me njegov karakter, poštenje i profesionalizam, a ljude ne dijeli po rasi ili vjeri. Da je znao da se 'Za dom spremni' koristilo u fašističke svrhe, nikad to ne bi koristio i on je svoju kaznu odslužio. Važan je igrač za uspjeh Hrvatske jer je vezan s nekim igračima i POSAO koji je dobio sada bit će mu od velike važnosti za budućnost i razvoj trenerske karijere", zaključio je Čačić na kraju razgovora za SportSport.ba.
Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Post by storm » 30 Oct 2015, 05:43

Image

Mladi Hrvati pobijedili Njemačku za četvrtfinale SP-a!
Osmina finala SP U-17
Hrvatska - Njemačka 2:0

Piše: S.Č.


HRVATSKA kadetska reprezentacija pobijedila je Njemačku 2:0 i tako je izborila četvrtfinale SP u Čileu.

Nakon što je u posljednjoj utakmici u grupi pobijedila aktualne svjetske prvake Nigeriju, kadetska reprezentacija Hrvatske plasman među osam najboljih na svijetu izborila pobjedom protiv aktualnog europskog doprvaka i put u polufinale tražit će protiv prvaka Afrike Malija (u nedjelju od 23 sata), koji je bez većih problema s 3:0 prošao Sjevernu Koreju.

Golove za pobjedu protiv jake Njemačke i najveći uspjeh hrvatske reprezentacije u ovom uzrastu postigli su Nikola Moro u 18. minuti i Davor Lovren u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Početak utakmice bio je jako sličan onom protiv Nigerije. U prvih 15, 20 minuta Hrvatska je imala nešto više od igre, imala je puno veći posjed, pokušavala je igrom doći pred njemačka vrata, dok se Elf uglavnom orijentirao na kontre i polukontre.

Premda je Hrvatska ostavila bolji dojam na samom otvaranju susreta, prvi su zaprijetili Nijemci. Đira je neoprezno faulirao jednog njemačkog igrača na nekih 30 metara od hrvatskih vrata, a Goekhan Guel iz slobodnjaka ispalio je pravi projektil, međutim, fantastični Andrija Šemper krajnjim naporom uspio je obraniti taj udarac i na pravi način nagovijestio je kakvu će utakmicu odigrati.

Hrvatska počela odlično, pogodila vratnicu i povela, a onda je stala

Nakon toga igrači Darija Bašića ponovno preuzimaju kontrolu susreta i u 17. minuti nakon sjajne akcije u kojoj je sudjelovala gotovo cijela napadačka linija Hrvatske Josip Brekalo topovskim udarcem gađa pod samu gredu, no njemački vratar Constantin Frommann odbija loptu u vratnicu. Ta je akcija samo nagovijestila ono što će se dogoditi samo minuti poslije. Najbolji igrač Hrvatske na današnjoj utakmici i jedan od najboljih igrača ovog turnira, sveprisutni Josip Brekalo sjurio se po lijevoj strani i ubacio je loptu u peterac Njemačke, gdje se najbolje snašao Nikola Moro, koji iz blizine zabija za 1:0.

Image

Passlack razbijao hrvatsku obranu, no na vratima je bio nesavladivi Andrija Šemper

Čim su postigli vodeći pogodak igrači Hrvatske su se povukli, a Nijemci su polako preuzeli kontrolu igre. Njemačka je sve jače stiskala, a preko svog daleko najboljeg igrača Felixa Passlacka do kraja poluvremena stvorila je nekoliko odličnih prilika. Inače odlični Borna Sosa na svojoj lijevoj strani nikako nije mogao izaći na kraj s omalenim, ali brzim i neugodnim igračem Borussije Dortmund. Passlack je u nekoliko navrata napravio pravu pomutnju u obrani Hrvatske, no svaki je put na mjestu bio Andrija Šemper.
Image

Definitivno, na Maksimiru ne više moraju lutati u potrazi za čuvarom mreže i tražiti vratara van Hrvatske jer strašan potencijal već imaju u svom dvorištu.

Sudac Strombergsson u 35. minuti nehotice je presjekao jedno dodavanje Kalaice i tako u mat poziciju je gurnuo Özcana je izišao sam na našeg vratara, pokušao ga zaobići, ali je Šemper sjajno reagirao. Sedam minuta poslije sam pred Šempera izlazi Passlack, no hrvatski vratar opet radi čudo.

Do kraja prvog poluvremena igrači Darija Bašića zaprijetili su tek u 42. minuti kad je Sosa pronašao Mora, no kapetan Hrvatske puca preko vrata.

Nijemci dominiraju i na početku nastavka, no sreća i Šemper Hrvatskoj čuvaju prednost

Nijemci su bili opasniji i na otvaranju drugog poluvremena. Opet je Passlack odlično gađao, ali Šemper je večeras bio nesavladiv. Nevjerojatnu priliku za izjednačenje promašio je Eggestein, kad je u 56. minuti na odlično ubacivanje Janelta promašio prazna vrata.

Tek tada Hrvatska dolazi do daha i konkretnije dolazi na njemačku polovicu. Uglavnom je sve kretalo od Brekala, a sjajnu prigodu imao Sosa koji je izašao sam pred Frommanna, istina malo sa strane, no predugo se namještao i obrana Njemačke na vrijeme je stala u blok.

Josip Brekalo i večeras je pokazao zašto ga mnogi smatraju ponajboljim igračem ovog Svjetskog prvenstva

Brekalo je 15 minuta prije kraja još jednom pokazao zbog čega ga mnogi drže jednom od glavnih zvijezda na ovom Svjetskom prvenstvu. S lijeve strane sjurio se u kazneni prostor Njemačke, no dva braniča su bili ispred njega. Ipak, Brekalo kroz njih dvojicu izbacuje Đuraseka, kojem iz odlične prigode brani Frommann.

Tada je izbornik Elfa Christian Wueck sve karte bacio u napad i u 83. minuti umalo nije došao do izjednačenja. Opasni Eggestein se izborio za poziciju na rubu kaznenog prostora, prizemno je gađao desni kut, ali je Šemper opet bio siguran.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Hrvatska je razriješila u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je Davor Lovren, brat hrvatskog A reprezentativca Dejana zabio za 2:0. Brekalo je odlično povukao kontru i prošao svog igrača, a potom uposlio Delića koji je išao sam na vratara, ali je nesebično dao za Lovrena koji je potvrdio pobjedu.

HRVATSKA - NJEMAČKA 2:0

CONCEPCION. Stadion Ester Roa Concepcion - 5,000 gledatelja, Sudac: Martin Strombergsson
Strijelci: 1:0 Moro (18), 2:0 Lovren (90+1)

Žuti kartoni: Gjira / Dorsch, Frommann

Crveni kartoni: -

HRVATSKA: Šemper - Hudećek, Kalaica, Soldo, Sosa - Đira (od 57. Đurasek), Ivanušec - Lovren, Moro (od 68. Pasariček), Brekalo - Majić (od 85. Delić). Izbornik: Dario Bašić

NJEMAČKA: Frommann - Nesseler (od 68. Koehlert) Guel, Abu Hanna, Karakas - Dorsch (od 72. Burnić), Janelt (od 79. Saglam), Oezcan, Passlack - Schmidt, Eggestein. Izbornik: Christian Wueck
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Post by laganini » 30 Oct 2015, 11:48

...nema dinama vise..umrla je repka..samo hajduk zivi vijecno.. :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests