1. Liga FSJ 1945-91

Kutak za sportski trenutak
Ruana
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by Ruana » 03 Mar 2014, 23:01

Krokodil Behko wrote:Jel ovo tema o Veležu? :D
Napokon i mi imamo svoju temu. Znači pišemo o Veležu i onima koji su mu bili protivnici? :misli
Image

Ružni
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by Ružni » 03 Mar 2014, 23:04

Titula 1983 je klasična otimačina Partizana ispred Hajduka, kao i one 1986 i 1987. Morali su na neki način da ispariraju crveno beloj sili, makar to bilo krađom i sudskim putem Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by storm » 03 Mar 2014, 23:07

ružni wrote:Titula 1983 je klasična otimačina Partizana ispred Hajduka, kao i one 1986 i 1987. Morali su na neki način da ispariraju crveno beloj sili, makar to bilo krađom i sudskim putem Image
pa i hajduk je maznuo prvenstvo dinamo 80/81 ako se ne varam...kasnije je sudski isto riješeno u korist dinama, al se modri nikad nisu poslije javili da im se to upiše....bio je to gospodski klub a ne ovo sad
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Ružni
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by Ružni » 03 Mar 2014, 23:12

Na koji način, podsjeti me. Toliko podataka mi se vrti u glavi da mi search ne radi najbolje.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by storm » 03 Mar 2014, 23:18

ružni wrote:Na koji način, podsjeti me. Toliko podataka mi se vrti u glavi da mi search ne radi najbolje.
hajduk je mislim da u rijeci igrao utakmicu sa krivo prijavljenim igračem...e sad jel to bilo radi kartona ili prinovom, nemogu se ni ja sjetiti znam da je slučaj završio za zelenim stolom i tek 83 godine je odlučeno da hajduk gubi 3-0 pa bi dinamo trebao automatski biti prvak... i moja greška...radi se o sezoni 78-79 :lupa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by storm » 03 Mar 2014, 23:21

e ovako je bilo
citiram
Riječ je o naslovu prvaka Jugoslavije iz sezone 1978./79. godine, koji je osvojio Hajduk, a po sudskoj presudi pripada Dinamu! Čak je i Vijeće udruženog rada Beograda u siječnju 1981. godine presudilo da je "Dinamo vlasnik tog trofeja". No, iako je sudska odluka dala za pravo Dinamu, nikada nije provedena. Ne zato jer je provedbu kočio Hajduk, već zbog pasivnosti Dinamovog rukovodstva, koje taj naslov prvaka jednostavno nije željelo.

U analima će biti zapisano jedino da je Dinamo nakon 24 godine osvojio naslov prvaka Jugoslavije i da je autor tog povijesnog rezultata bio Ćiro Blažević. Ali, zbilo se to tri godine kasnije. Trener Dinama je tada bio Vlatko Marković, tehnički direktor Zorislav Srebrić. Upravo je Srebrić prije utakmice na Kantridi opomenuo vodstvo Rijeke da Edmond Tomić nema pravo nastupa zbog žutih kartona, koje je donio iz Prištine.

Rijeka je ignorirala Dinamovu opomenu, Tomić je sudjelovao u riječkoj pobjedi nad Dinamom (2-1), "modri" su se žalili a Srebrić se hvalio da će "doktorirati na slučaju Tomić". No, od tog njegovog doktorata nije bilo velike vajde, pehar FSJ je i danas u Hajdukovim vitrinama. Treba li ukradenu titulu vratiti Dinamu? Bi li Dinamovi navijači uživali u njoj? Dinamo ih je u bivšoj Jugoslaviji osvojio samo četiri, ako nije bila neka "komunistička obljetnica", pa bi se u prvi plan gurnulo Vojvodinu ili Sarajevo, titule su osvajali Zvezda, Partizan i Hajduk!
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by Rockefeller » 03 Mar 2014, 23:47

Koliko je ova liga bila izrežirana dovoljno govori da je Sarajevo (klub koji je davao najtalentovanije igrače sa ovih prostora) tu ligu osvojio samo dva puta. :123
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by storm » 03 Mar 2014, 23:56

Rockefeller wrote:Koliko je ova liga bila izrežirana dovoljno govori da je Sarajevo (klub koji je davao najtalentovanije igrače sa ovih prostora) tu ligu osvojio samo dva puta. :123
zadnja rečenica mog predzadnjeg posta govori o šuštini lige....nije se ni dinamo puno bolje proveo s obzirom na igračke kvalitete....koliko drugih mjesta :lupa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Ružni
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by Ružni » 04 Mar 2014, 00:02

Rockefeller wrote:Koliko je ova liga bila izrežirana dovoljno govori da je Sarajevo (klub koji je davao najtalentovanije igrače sa ovih prostora) tu ligu osvojio samo dva puta. :123
Koliko puta su imali najbolju ekipu u državi? Sad su sve lige mnogo više namještene.

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by Rockefeller » 04 Mar 2014, 00:33

ružni wrote:Koliko puta su imali najbolju ekipu u državi? Sad su sve lige mnogo više namještene.
Domaće jesu. Lige petice ne vjerujem, osim možda Italijana iako Španci ne namiještaju, oni alociraju. :valja

Koliko puta su imali najbolju ekipu u bivšoj državi? To je subjektivno. U šesdesetim godinama sa Musemićem, Hasetom, Antićem morali su bar koju titulu više osvojiti. A u vrijeme Papeta, Pašića i Hadžibegića bar isto toliko, ako ne i više.

Darko Pančev: Činilo mi se da bismo mi ostali igrači trebali plaćati da igramo u istoj ekipi sa Papetom. Bio je bogatstvo za svaki napad. Pasovi su bili nevjerovatni. Nekada bi me lopta pogodila a da je nisam bio svjestan. Fantastičan igrač.
:cvike
zadnja rečenica mog predzadnjeg posta govori o šuštini lige....nije se ni dinamo puno bolje proveo s obzirom na igračke kvalitete....koliko drugih mjesta :lupa
Iskreno, nisam znao da DZ ima ovoliko malo titula. Mislio sam da su ravnopravniji u toj raspodjeli tzv. "velike četvorke"... kad ono sve živo je išlo u Beograd. :sok Pomalo je brkove mastio i Hajduk, Titin miljenik a Zagreb i Sarajevo ćorak.

I Željo je imao malo titula s obzirom na imena koja su igrala u Želji.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

Ružni
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by Ružni » 04 Mar 2014, 00:48

I mislio sam na domaće lige.

Period 60-ih i početak 70-ih su obilježile 2 sjajne generacije, Partizanove bebe i Zvezda s Džajićem. Kakve su ekipe bile dovoljno ti govori da su obje lako mogle osvojiti titulu prvaka Evrope, tako da je teško reći da je Sarajevo trebalo uzeti neku titulu. Slažem se i da je bilo uticaja moći, ali mislim da su se više koristili u dovođenju igrača nego u namještanju samih utakmica, iako je bilo i toga.

Rezultati u Evropi su bili ok, a kad smo kod Želje, Videoton je definitivno neprežaljeni događaj. Iako ih nisam simpatisao mogli su otići do kraja. Krivo mi je i za Rijeku onda protiv Reala Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by storm » 19 Mar 2014, 10:36

Kakva je to utakmica rijeke bila :klanja :klanja :klanja

[ytube][/ytube]
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by storm » 19 Mar 2014, 10:38

Ili ova antologijska od želje ....šteta baš

[ytube][/ytube]
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by laganini » 19 Mar 2014, 10:40

storm wrote:e ovako je bilo
citiram
Riječ je o naslovu prvaka Jugoslavije iz sezone 1978./79. godine, koji je osvojio Hajduk, a po sudskoj presudi pripada Dinamu! Čak je i Vijeće udruženog rada Beograda u siječnju 1981. godine presudilo da je "Dinamo vlasnik tog trofeja". No, iako je sudska odluka dala za pravo Dinamu, nikada nije provedena. Ne zato jer je provedbu kočio Hajduk, već zbog pasivnosti Dinamovog rukovodstva, koje taj naslov prvaka jednostavno nije željelo.

U analima će biti zapisano jedino da je Dinamo nakon 24 godine osvojio naslov prvaka Jugoslavije i da je autor tog povijesnog rezultata bio Ćiro Blažević. Ali, zbilo se to tri godine kasnije. Trener Dinama je tada bio Vlatko Marković, tehnički direktor Zorislav Srebrić. Upravo je Srebrić prije utakmice na Kantridi opomenuo vodstvo Rijeke da Edmond Tomić nema pravo nastupa zbog žutih kartona, koje je donio iz Prištine.

Rijeka je ignorirala Dinamovu opomenu, Tomić je sudjelovao u riječkoj pobjedi nad Dinamom (2-1), "modri" su se žalili a Srebrić se hvalio da će "doktorirati na slučaju Tomić". No, od tog njegovog doktorata nije bilo velike vajde, pehar FSJ je i danas u Hajdukovim vitrinama. Treba li ukradenu titulu vratiti Dinamu? Bi li Dinamovi navijači uživali u njoj? Dinamo ih je u bivšoj Jugoslaviji osvojio samo četiri, ako nije bila neka "komunistička obljetnica", pa bi se u prvi plan gurnulo Vojvodinu ili Sarajevo, titule su osvajali Zvezda, Partizan i Hajduk!
..mislim i posljednja titula ajduka u yugi...strašna generacija s bakom,vujovićima i gudelja nije to napravila..ali to je lipi već objasnio...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by storm » 19 Mar 2014, 10:57

Čudi me da mamić nije tjerao pravdu za tim otetim prvenstvom :D. možda i ne zna...jer to bi bilo u njegovom stilu :valja

A pričali smo o tome....liga je bila strahovito jaka, radi dobnog ograničenja, pa su mnoge odlične generacije ostajale kratke za neki trofej...
ja se moram i ovdje osvrnuti na druga zdravka :grana ali eto dinamo ima uslijed "navodno" komforne financijske situacije, svu mogučnost zadržati mlade talente barem 3-4 godine....mahom su djeca kluba, dakle navijaju za njega, može ih se pristojno platiti, dakle ne trebaju rješavati golu egzistenciju odlaskom vani...dinamo je unatoč očiglednom srozavanju i gubljenju ugleda još uvijek relativno dobro poznat i ugledan klub u europi...
znači mogu se stvoriti uvjeti, da se formira moćna ekipa od domačih dečki uz pojačanje ili dva maksimalno sa strane... a ne da istrčava dinamo sa dva tri domača, hrpom sumnjivih stranaca upitne kvalitete....a domaći talenti prodani i prije maturalnog plesa :zid

i to je jedini put za klubove sa ovih prostora....jer nikada nećemo imati love, kao city, psg, i ostali slični, da se nabacujemo milijardana i kreiramo ekipe preko noći
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by laganini » 19 Mar 2014, 11:09

...da liga je tada bila jača veći su bili potencijali ali ne plačem za njom otprilike su odnosi bili ko i danas u hl samo što je tada tlačila zvezda u većini nešto i partizan...hajduk je ima zlatnu generaciju koja je tada realno tribala deset godina za redom bit prvi...dinamo je moga samo slučajno bit prvak...znači ništa dobra...a i nagleda sam se tada loši utakmica kažem da nije bilo dobnog ograničenja ništa posebno..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by storm » 19 Mar 2014, 11:27

po čemu su bili veći potencijali :misli

pa pogledaj gdje sve danas igraju nogometaši iz exyu republika.....mogao bi sastavitine dvije, nego tri respektabilne reprezentacije...potencijala ima i bit će ga, a to što mi ne znamo i nikad nismo znali to složiti...to je druga stvar...

to se slažem, da se sad radilo godinama na štetu svih klubova u korist dinama...ali ruku na srce...koliko je hajduk bio zakidan, toliko je bio i vrh hajduka i nesposoban
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by laganini » 19 Mar 2014, 11:31

pa s kvantiteto je dolazila i kvaliteta na to sam mislio mislio sam na relacije hrvatska-yu....a čuj stor smiješno je ovo što radi hns i sudačka organizacija nebitno za koga se navlači..ko što sad mamić drži uzde tako je moga i neko od ajdukovaca ili je u nekoj od faza...meni to smeta..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by storm » 19 Mar 2014, 11:35

laganini wrote:pa s kvantiteto je dolazila i kvaliteta na to sam mislio mislio sam na relacije hrvatska-yu....a čuj stor smiješno je ovo što radi hns i sudačka organizacija nebitno za koga se navlači..ko što sad mamić drži uzde tako je moga i neko od ajdukovaca ili je u nekoj od faza...meni to smeta..
sve se slažem....no zaboravio si i nadana vidoševića koji je slično lagano vukao konce u bili kantun :D sredinom devedesetih.....
uvijek se treba boriti protiv toga....ajde valjda se bliži dan da osvane ta neka normalna liga, natjecanje i reprezentacija u konačnici
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by laganini » 19 Mar 2014, 11:36

..ili je u nekoj od faza...reka sam...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 78 guests