1. Liga FSJ 1945-91

Kutak za sportski trenutak
Post Reply
User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by shark-attack » 08 Sep 2019, 00:56

Sheval wrote: 08 Sep 2019, 00:50 Ma koliko ova liga bila kvalitetna, i u to vrijeme, jedna od najboljih u Evropi, nakon liga petice...ne mogu se oteti dojmu da je bilo previse namjestaljka, i zadovoljavanja tog nacionalnog kljuca.
Mozda i vise nego je to slucaj danas, u PL.
Sve je bilo u rukama politicara,nazalost
KIAORA

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by Sheval » 08 Sep 2019, 00:58

shark-attack wrote: 08 Sep 2019, 00:56
Sheval wrote: 08 Sep 2019, 00:50 Ma koliko ova liga bila kvalitetna, i u to vrijeme, jedna od najboljih u Evropi, nakon liga petice...ne mogu se oteti dojmu da je bilo previse namjestaljka, i zadovoljavanja tog nacionalnog kljuca.
Mozda i vise nego je to slucaj danas, u PL.
Sve je bilo u rukama politicara,nazalost
Ja osip dobijem na spomen "velike cetvorke"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by storm » 08 Sep 2019, 01:27

shark-attack wrote: 08 Sep 2019, 00:41
storm wrote: 07 Sep 2019, 14:40

Dobro, stigli smo do konsenzusa da je to bila prije svega politika.
Ali i dalje mi nije jasno tvoje inzistiranje na pitanju o nk zg...
Identitet se izgubio stalnim fuzijama više klubova u hodu i gotova priča. A ne dinamov interes :D
'dogovorili' smo se da u Zagrebu nije bilo zadovoljavajuci broj talentovane djece zainteresirane za nogomet

@dado,evo sad cu drugu slovencu postaviti jedno pitanje,mozda vidish,shta je interes
slovenac, shta bi ti draze bilo,da su prvenstva osvajali Vardar/Buducnost... ili Zagreb?(hehe)

"Vjerovatno' iz razloga shto je drzavna jaca od republicke politike, a fudbal/nogomet je uvijek bio 'vishe od igre".
I Ja Mislim da je u manjku talenta bio problem :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by shark-attack » 08 Sep 2019, 01:28

storm wrote: 08 Sep 2019, 01:27
shark-attack wrote: 08 Sep 2019, 00:41

'dogovorili' smo se da u Zagrebu nije bilo zadovoljavajuci broj talentovane djece zainteresirane za nogomet

@dado,evo sad cu drugu slovencu postaviti jedno pitanje,mozda vidish,shta je interes
slovenac, shta bi ti draze bilo,da su prvenstva osvajali Vardar/Buducnost... ili Zagreb?(hehe)

"Vjerovatno' iz razloga shto je drzavna jaca od republicke politike, a fudbal/nogomet je uvijek bio 'vishe od igre".
I Ja Mislim da je u manjku talenta bio problem :oo
hehe

a moga'o si 'nako,reda radi, odgovoriti na pitanje
#samokazem
KIAORA

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by storm » 08 Sep 2019, 01:38

shark-attack wrote: 08 Sep 2019, 01:28
storm wrote: 08 Sep 2019, 01:27

I Ja Mislim da je u manjku talenta bio problem :oo
hehe

a moga'o si 'nako,reda radi, odgovoriti na pitanje
#samokazem
Ovako ću ti reći... spominjao sam da je nk Zagreb bio prvak u hnl.. 2002 ako se dobro sjećam, pa se nije nitko uzbudjivao, čak bilo mnogima drago, što dinamovcima,, što hajdukovcima, neka konačno i netko drugi osvoji nešto. Šta ćeš ih hejtat, mali klub, poklopilo im se svašta nešto u sezoni (prije svega loš dinamo, loš hajduk), tko zna kad će opet.
Jednako bi mi bilo i u ligi fsj.. Nema rivaliteta, na pitanje Zagreb vs vardar, rekao bih Zagreb. E da me pitaš hajduk vs vardar, rekao bih vardar :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by shark-attack » 08 Sep 2019, 01:49

storm wrote: 08 Sep 2019, 01:38
shark-attack wrote: 08 Sep 2019, 01:28

hehe

a moga'o si 'nako,reda radi, odgovoriti na pitanje
#samokazem
Ovako ću ti reći... spominjao sam da je nk Zagreb bio prvak u hnl.. 2002 ako se dobro sjećam, pa se nije nitko uzbudjivao, čak bilo mnogima drago, što dinamovcima,, što hajdukovcima, neka konačno i netko drugi osvoji nešto. Šta ćeš ih hejtat, mali klub, poklopilo im se svašta nešto u sezoni (prije svega loš dinamo, loš hajduk), tko zna kad će opet.
Jednako bi mi bilo i u ligi fsj.. Nema rivaliteta, na pitanje Zagreb vs vardar, rekao bih Zagreb. E da me pitaš hajduk vs vardar, rekao bih vardar :oo
pa ja od malih klubova "simpatishesh" Zagreb,eee a da je bio ozbiljan kandidat (hint zvezda-part,zeljo Sarajevo)

i ja simpatishem Vrbanjushu,Vratnik...

haj'd simpaticni su pa nek i oni neshto...

nece moci proci drug slovenac,jok
KIAORA

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by storm » 08 Sep 2019, 01:56

Šta ti tu nije logično?
Postavljaš stvari, kao da je dinamo bio centar moći, pa sebi nije dozvolio gradskog rivala :D
A znamo svi, gdje je bio centar moći, gdje se sve odlucivalo, pa i takve stvari.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by shark-attack » 08 Sep 2019, 02:02

storm wrote: 08 Sep 2019, 01:56 Šta ti tu nije logično?
Postavljaš stvari, kao da je dinamo bio centar moći, pa sebi nije dozvolio gradskog rivala :D
A znamo svi, gdje je bio centar moći, gdje se sve odlucivalo, pa i takve stvari.
nishta,samo cekam vraga il' duminja da napishu:
'vishe vole da Sarajevo bude shampion nego,Sloboda,Velez..."

Zna se gdje je bio centar republicke moci,opet "dizesh' na drzavni nivo.

hijerarhija druze...
KIAORA

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by storm » 08 Sep 2019, 02:15

shark-attack wrote: 08 Sep 2019, 02:02
storm wrote: 08 Sep 2019, 01:56 Šta ti tu nije logično?
Postavljaš stvari, kao da je dinamo bio centar moći, pa sebi nije dozvolio gradskog rivala :D
A znamo svi, gdje je bio centar moći, gdje se sve odlucivalo, pa i takve stvari.
nishta,samo cekam vraga il' duminja da napishu:
'vishe vole da Sarajevo bude shampion nego,Sloboda,Velez..."

Zna se gdje je bio centar republicke moci,opet "dizesh' na drzavni nivo.

hijerarhija druze...
Prva liga je bila savezna, pa ako pričamo o tome, nema republičkih utjecaja u lancu hierarhije tj ne pita se mnogo njih.
Zbilja ne znam zašto nije bilo pored dinama još nekog jakog kluba u zagrebu... Populacije dovoljno, talent i zanimanje evidentni...
Evo podaci da izmedju 1923 i1939 čak tri kluba iz zagreba osvajaju prvenstva kraljevine, SHS, cega god...
Screenshot_20190908_021027_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20190908_021036_com.android.chrome.jpg
Zašto kasnije nestaju i klubovi, a i u vrijeme SFRJ svega je četiri puta dinamo bio prvak... Mislim da nije pitanje za zagreb, nego za neku drugu adresu :D
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by shark-attack » 08 Sep 2019, 02:31

drug slovenac
da neshto napishem 'vako:
mene fudbal/nogomet,ne zanima.
Neshto malo pratim zbog "babuke" (kad se nasekira da ga smirim i da ne ustaje sam u neka doba),o deshavanjima,za vrijeme SFRJ, ne pamtim nisam imao godina.
Sve ovo shto pishem prepricavam svojim rijecima od nekog ko je trenutno kod mene u posjeti,(
doshao da se vidi sa 'babukom" i ko je u to vrijeme bio odgovaran za mnoge stvari) pa ga malo priupitam (ostavljam ti mogucnost da nije tako,al' nema razloga da neshto izmishljam/slicno tome).

Politicki "velika cetvorka", nije mogla biti "petorka"
zvezda partizan,hajduk,dinamo,prioritet zvezda (bilo je pokushaja da se napravi kao CSK u Rusiji.
Dinamo,najslabije kotira,da bi ostao u "cetvorci" nije dozvoljavao konkurenciju Zagrebu, jer je zagreb mogao ojacati postati ozbiljan.
Taj dio savezni politicari prepushtaju republickim kvota 2velika iz Hrvatske, Hajduk nije upitan.

to ti je uproshteno,sve ovo shto smo do sada piskarali/skracivali vrijeme..
KIAORA

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by storm » 08 Sep 2019, 02:46

shark-attack wrote: 08 Sep 2019, 02:31 drug slovenac
da neshto napishem 'vako:
mene fudbal/nogomet,ne zanima.
Neshto malo pratim zbog "babuke" (kad se nasekira da ga smirim i da ne ustaje sam u neka doba),o deshavanjima,za vrijeme SFRJ, ne pamtim nisam imao godina.
Sve ovo shto pishem prepricavam svojim rijecima od nekog ko je trenutno kod mene u posjeti,(
doshao da se vidi sa 'babukom" i ko je u to vrijeme bio odgovaran za mnoge stvari) pa ga malo priupitam (ostavljam ti mogucnost da nije tako,al' nema razloga da neshto izmishljam/slicno tome).

Politicki "velika cetvorka", nije mogla biti "petorka"
zvezda partizan,hajduk,dinamo,prioritet zvezda (bilo je pokushaja da se napravi kao CSK u Rusiji.
Dinamo,najslabije kotira,da bi ostao u "cetvorci" nije dozvoljavao konkurenciju Zagrebu, jer je zagreb mogao ojacati postati ozbiljan.
Taj dio savezni politicari prepushtaju republickim kvota 2velika iz Hrvatske, Hajduk nije upitan.

to ti je uproshteno,sve ovo shto smo do sada piskarali/skracivali vrijeme..
Drug Australac :D
I meni je nogomet već dugo na ž listi prioriteta, nekad jesam pratio, isto podosta preko tate čuo.
Eto usput si sam odgovorio u smjernicama..
Ideja velike četvorke, Zvezda i partizan neupitni, a u srh pored hajduka i dinama nije bilo mjesta za treći klub, ni neke gradske rivale. Case closed
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by shark-attack » 08 Sep 2019, 02:52

storm wrote: 08 Sep 2019, 02:46
shark-attack wrote: 08 Sep 2019, 02:31 drug slovenac
da neshto napishem 'vako:
mene fudbal/nogomet,ne zanima.
Neshto malo pratim zbog "babuke" (kad se nasekira da ga smirim i da ne ustaje sam u neka doba),o deshavanjima,za vrijeme SFRJ, ne pamtim nisam imao godina.
Sve ovo shto pishem prepricavam svojim rijecima od nekog ko je trenutno kod mene u posjeti,(
doshao da se vidi sa 'babukom" i ko je u to vrijeme bio odgovaran za mnoge stvari) pa ga malo priupitam (ostavljam ti mogucnost da nije tako,al' nema razloga da neshto izmishljam/slicno tome).

Politicki "velika cetvorka", nije mogla biti "petorka"
zvezda partizan,hajduk,dinamo,prioritet zvezda (bilo je pokushaja da se napravi kao CSK u Rusiji.
Dinamo,najslabije kotira,da bi ostao u "cetvorci" nije dozvoljavao konkurenciju Zagrebu, jer je zagreb mogao ojacati postati ozbiljan.
Taj dio savezni politicari prepushtaju republickim kvota 2velika iz Hrvatske, Hajduk nije upitan.

to ti je uproshteno,sve ovo shto smo do sada piskarali/skracivali vrijeme..
Drug Australac :D
I meni je nogomet već dugo na ž listi prioriteta, nekad jesam pratio, isto podosta preko tate čuo.
Eto usput si sam odgovorio u smjernicama..
Ideja velike četvorke, Zvezda i partizan neupitni, a u srh pored hajduka i dinama nije bilo mjesta za treći klub, ni neke gradske rivale. Case closed
pa to i pishem/prepricavam,samo malo "uvjeno"zamotano,proshireno.. da ne bi bilo "suhoparno" hehe

i ne zatvaraj,shta cu onda(ko da gledam vragolan ce "neshto") pisati ququ meni
KIAORA

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by storm » 08 Sep 2019, 08:59

shark-attack wrote: 08 Sep 2019, 02:52
storm wrote: 08 Sep 2019, 02:46

Drug Australac :D
I meni je nogomet već dugo na ž listi prioriteta, nekad jesam pratio, isto podosta preko tate čuo.
Eto usput si sam odgovorio u smjernicama..
Ideja velike četvorke, Zvezda i partizan neupitni, a u srh pored hajduka i dinama nije bilo mjesta za treći klub, ni neke gradske rivale. Case closed
pa to i pishem/prepricavam,samo malo "uvjeno"zamotano,proshireno.. da ne bi bilo "suhoparno" hehe

i ne zatvaraj,shta cu onda(ko da gledam vragolan ce "neshto") pisati ququ meni
Aaaaaa neću zatvarati, ima ta tema još materijala da se obradi. Liga je ipak bila za ono vrijeme dobra i zanimljiva, posjete na stadionima nestvarne za današnje vrijeme..
Zanimljivo je i to, da čak i danas, za koju godinu će 30 godina od raspada države, svi značajniji klubovi igraju na istim stadionima.
Nešto se krpi, obnavlja, šminka.. Ali da je netko izgradio stadion kako spada, suvremen- nula bodova.
E osim makedonaca i slovenaca nešto
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by shark-attack » 09 Sep 2019, 01:36

storm wrote: 08 Sep 2019, 08:59
shark-attack wrote: 08 Sep 2019, 02:52

pa to i pishem/prepricavam,samo malo "uvjeno"zamotano,proshireno.. da ne bi bilo "suhoparno" hehe

i ne zatvaraj,shta cu onda(ko da gledam vragolan ce "neshto") pisati ququ meni
Aaaaaa neću zatvarati, ima ta tema još materijala da se obradi. Liga je ipak bila za ono vrijeme dobra i zanimljiva, posjete na stadionima nestvarne za današnje vrijeme..
Zanimljivo je i to, da čak i danas, za koju godinu će 30 godina od raspada države, svi značajniji klubovi igraju na istim stadionima.
Nešto se krpi, obnavlja, šminka.. Ali da je netko izgradio stadion kako spada, suvremen- nula bodova.
E osim makedonaca i slovenaca nešto

Drug Slovenac, je l' Rijeka napravila novi stadion?

Drzava ne dozvoljava privatnicima,a sama nece da ulaze...pa razne malverzacije/prevare
to ce nam "jug,jug javi se",najbolje objasnit,oni su to razradili do savrshenstva (tudje prisvojit,drzava (iz)gradit/odrzavat...)
KIAORA

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by storm » 09 Sep 2019, 07:49

shark-attack wrote: 09 Sep 2019, 01:36
storm wrote: 08 Sep 2019, 08:59
Aaaaaa neću zatvarati, ima ta tema još materijala da se obradi. Liga je ipak bila za ono vrijeme dobra i zanimljiva, posjete na stadionima nestvarne za današnje vrijeme..
Zanimljivo je i to, da čak i danas, za koju godinu će 30 godina od raspada države, svi značajniji klubovi igraju na istim stadionima.
Nešto se krpi, obnavlja, šminka.. Ali da je netko izgradio stadion kako spada, suvremen- nula bodova.
E osim makedonaca i slovenaca nešto

Drug Slovenac, je l' Rijeka napravila novi stadion?

Drzava ne dozvoljava privatnicima,a sama nece da ulaze...pa razne malverzacije/prevare
to ce nam "jug,jug javi se",najbolje objasnit,oni su to razradili do savrshenstva (tudje prisvojit,drzava (iz)gradit/odrzavat...)
Drug australac... :D
Ovo sa stadionom nk rijeka, samo je djelomično točno.
Rijeku je preuzeo vlasnik spezie (Italija) i postao većinski vlasnik, a plan je bio izgraditi trening kamp na rujevici, uz to privremeni stadioncic, dok se kantrida ne sredi.
Na Kantridi se trebao sagraditi ultramoderan stadion kapaciteta 25.000 ali onda kreću balkanska posla. Komplikacije oko dozvola, prostorskog plana, a vjerojatno je istina da nekoga zanima taj fini komad zemlje uz obalu i u centru.
Tako da je Rijeka ostala na rujevici, na onom malom stadionu. Ne bih to nazvao baš planskom izgradnjom :oo
A da, u međuvremenu se Adriano Volpi i povukao iz projekta.
Za bih ne znam, u hr je privatizacija moguća, hajduk je d.d. Ali opet je grad vlasnik 40%..
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by shark-attack » 09 Sep 2019, 09:50

storm wrote: 09 Sep 2019, 07:49
shark-attack wrote: 09 Sep 2019, 01:36


Drug Slovenac, je l' Rijeka napravila novi stadion?

Drzava ne dozvoljava privatnicima,a sama nece da ulaze...pa razne malverzacije/prevare
to ce nam "jug,jug javi se",najbolje objasnit,oni su to razradili do savrshenstva (tudje prisvojit,drzava (iz)gradit/odrzavat...)
Drug australac... :D
Ovo sa stadionom nk rijeka, samo je djelomično točno.
Rijeku je preuzeo vlasnik spezie (Italija) i postao većinski vlasnik, a plan je bio izgraditi trening kamp na rujevici, uz to privremeni stadioncic, dok se kantrida ne sredi.
Na Kantridi se trebao sagraditi ultramoderan stadion kapaciteta 25.000 ali onda kreću balkanska posla. Komplikacije oko dozvola, prostorskog plana, a vjerojatno je istina da nekoga zanima taj fini komad zemlje uz obalu i u centru.
Tako da je Rijeka ostala na rujevici, na onom malom stadionu. Ne bih to nazvao baš planskom izgradnjom :oo
A da, u međuvremenu se Adriano Volpi i povukao iz projekta.
Za bih ne znam, u hr je privatizacija moguća, hajduk je d.d. Ali opet je grad vlasnik 40%..
Kako Dinamo stoji po tom pitanju?
KIAORA

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by storm » 09 Sep 2019, 09:59

shark-attack wrote: 09 Sep 2019, 09:50
storm wrote: 09 Sep 2019, 07:49

Drug australac... :D
Ovo sa stadionom nk rijeka, samo je djelomično točno.
Rijeku je preuzeo vlasnik spezie (Italija) i postao većinski vlasnik, a plan je bio izgraditi trening kamp na rujevici, uz to privremeni stadioncic, dok se kantrida ne sredi.
Na Kantridi se trebao sagraditi ultramoderan stadion kapaciteta 25.000 ali onda kreću balkanska posla. Komplikacije oko dozvola, prostorskog plana, a vjerojatno je istina da nekoga zanima taj fini komad zemlje uz obalu i u centru.
Tako da je Rijeka ostala na rujevici, na onom malom stadionu. Ne bih to nazvao baš planskom izgradnjom :oo
A da, u međuvremenu se Adriano Volpi i povukao iz projekta.
Za bih ne znam, u hr je privatizacija moguća, hajduk je d.d. Ali opet je grad vlasnik 40%..
Kako Dinamo stoji po tom pitanju?
Nikako... Formalno je klub još uvijek udruga građana, kojoj grad Zagreb godišnje dotira cca 40 milijuna kuna (skoro šest u eurima) kojeg je stadiona grad vlasnik, a realno sa njim upravlja obitelj mamic i vuče sve profite od bogatih prodaja igrača...
Dakle rođacki kapitalizam.
U Osijek su sad ušli Madžari, graditi će stadion vlastitim sredstvima, e to bi mogla biti konkretna priča...
Ostalo je pravna boranija. Kao i država uostalom
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by shark-attack » 09 Sep 2019, 10:09

storm wrote: 09 Sep 2019, 09:59
shark-attack wrote: 09 Sep 2019, 09:50

Kako Dinamo stoji po tom pitanju?
Nikako... Formalno je klub još uvijek udruga građana, kojoj grad Zagreb godišnje dotira cca 40 milijuna kuna (skoro šest u eurima) kojeg je stadiona grad vlasnik, a realno sa njim upravlja obitelj mamic i vuče sve profite od bogatih prodaja igrača...
Dakle rođacki kapitalizam.
U Osijek su sad ušli Madžari, graditi će stadion vlastitim sredstvima, e to bi mogla biti konkretna priča...
Ostalo je pravna boranija. Kao i država uostalom
Neshto kao "non profit organizacija"?

Je l' u Sloveniji ne mozesh kupiti zemlju ako se ne bavish poljoprivredom,nego samo u "zakup" 99g, il' tako neshto?!
KIAORA

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by storm » 09 Sep 2019, 10:24

shark-attack wrote: 09 Sep 2019, 10:09
storm wrote: 09 Sep 2019, 09:59

Nikako... Formalno je klub još uvijek udruga građana, kojoj grad Zagreb godišnje dotira cca 40 milijuna kuna (skoro šest u eurima) kojeg je stadiona grad vlasnik, a realno sa njim upravlja obitelj mamic i vuče sve profite od bogatih prodaja igrača...
Dakle rođacki kapitalizam.
U Osijek su sad ušli Madžari, graditi će stadion vlastitim sredstvima, e to bi mogla biti konkretna priča...
Ostalo je pravna boranija. Kao i država uostalom
Neshto kao "non profit organizacija"?

Je l' u Sloveniji ne mozesh kupiti zemlju ako se ne bavish poljoprivredom,nego samo u "zakup" 99g, il' tako neshto?!
Možeš kupiti, čime god se baviš. I da si državljanin EU.
Ako nisi, opcija je tvrtka koju tu otvoriš.
Ostalih zapreka nema.
Čak taj zakup tu uopće nije nešto u praksi.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 1. Liga FSJ 1945-91

Post by storm » 09 Sep 2019, 11:26

Aha zaboravio sam na prvi dio pitanja.
Da, udruga građana u principu je non profit... Može ulagati u svoje djelovanje, ne može netko biti vlasnik tog novca i trošiti po svom.
Mamic je recimo sa antidatiranim ugovorima, aneksima izvukao silan novac iz kluba. U zadnjih 10-15 godina, barem je 300 milijuna ušlo u klub na ime odštete, eura...
Nije se izgradio stadion, team ne vrijedi više od 50.milijuna
Da ne dodam tu cca 6 milijuna od grada, a posebno premije iz Uefa, koje će samo ove sezone bez da je zaigrano u grupi, biti cca 23 mil €
Dakle statusom društveni klub, služi jednoj osobi za izlog njegovih artikala, koje, treba biti pošten, odlično prodaje.
Ali klub nema nešto puno od toga, a rezultatski je moglo mnogo bolje, da nije bio isključivo cilj prodaja i zarada jednog čovjeka.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests