Cristiano Ronaldo CR7

Kutak za sportski trenutak
Post Reply
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Cristiano Ronaldo CR7

Post by storm » 12 Mar 2014, 22:05

Cristiano Ronaldo


Image


Država Portugal
Osobne informacije
Puno ime Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro
Nadimak CR7
Rođen 5. veljače 1985.
Visina 186 cm
Klub
Trenutačni klub Real Madrid
Broj 7
Pozicija Krilni napadač
Ugovor 2018.[1]
Mlađi uzrasti
1993. - 1995. Andorinha
1995. - 1997. Nacional
1997. - 2001. Sporting CP

Image

Igračka karijera*
Godina Klub Nast. (gol.)
2001. - 2003. Sporting CP 25 (3)
2003. - 2009. Manchester United 196 (84)

Image

2009. - Real Madrid 156 (168)

Image

Reprezentativna karijera
2003. - Flag of Portugal.svg Portugal 109 (47)

Image

Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, poznat kao Cristiano Ronaldo (Funchal, 5. veljače 1985.), portugalski nogometaš, član madridskoga Reala. Reprezentativac je i kapetan Portugala te dobitnik Zlatne lopte i FIFA-ine nagrade za nogometaša godine za 2008. godinu.

Kao mladić počeo je u malom klubu Andorinha, gdje je igrao dvije godine da bi 1995. otišao u Nacional. Godine 1997. Ronaldo je stigao u redove portugalskog giganta Sportinga, da bi 2003. njegov talent primjetio trener Manchester Uniteda Alex Ferguson, tako da Ronaldo sa samo 18 godina odlazi na Otok u transferu vrijednom 12,24 milijuna funta. U narednoj sezoni osvojio je i svoj prvi trofej, FA kup, a s reprezentacijom Portugala nastupio je u finalu Europskog prvenstva 2004. Na tom turniru je postigao i svoj prvi pogodak za izabranu vrstu.

Godine 2008. Ronaldo je s Manchester Unitedom osvojio Ligu prvaka te je proglašen igračem turnira iako je u finalu promašio jedanaesterac. Također je s 8 pogodaka bio najbolji strijelac ovog natjecanja. Iste godine je osvojio nagradu za FIFA-inog igrača godine. Johan Cruyff je izjavio da su George Best i Denis Law bili odlični igrači Manchester Uniteda, ali da je Ronaldo bolji od obadvojice.[2]
Prijelaz u Real Madrid

Image

Dana 11. lipnja 2009. objavljeno je da je Manchester United prihvatio ponudu madridskog Reala za Ronalda u iznosu od 80 milijuna funta (oko 94 milijuna eura), što je postao najveći nogometni transfer u povijesti.

Sezone 2010./2011. oborio je rekord po broju postignutih pogodaka u jednoj sezoni. Postigao ih je 40. Time je oborio rekord Telma Zarre i Huga Sancheza. Njih dvojica su uspjeli postići 38.

Image

Evo zašto je Ronaldo osvojio Zlatnu loptu: Odvojite minutu i pol za njegove vrhunce iz 2013. i sve će vam biti jasno

[ytube][/ytube]

CRISTIANO RONALDO nakon četiri godine Messijeve "apsolutističke" vladavine, vratio je Zlatnu loptu u svoju vitrinu, gdje je zadnji put bila 2008.
Najprestižniji individualni trofej u svijetu nogometa, koji za najboljeg igrača godine zajednički dodjeljuju France Football i FIFA, otišao je čovjeku iza kojeg je doista veličanstvena sezona, s više golova nego odigranih utakmica.

Golova koje je Ronaldo za Real i Portugal postizao svim dijelovima tijela, s raznih udaljenosti i na različite načine, a nije škrtario ni s asistencijama.

Najbolje od njegove najbolje sezone u karijeri, Ronaldo je sažeo u video u trajanju od minute i pol, kojim se fanovima zahvalio na podršci putem do Zlatne lopte.

U manje od dva dana, ove majstorije vidjelo je preko pola milijuna ljudi.

I za kraj jedna za pripadnice ljepšeg spola
Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Cristiano Ronaldo CR7

Post by laganini » 12 Mar 2014, 22:09

..ne vole me što sam zgodan i lip...evala majstore..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Ruana
Status: Offline

Re: Cristiano Ronaldo CR7

Post by Ruana » 12 Mar 2014, 22:11

laganini wrote:..ne vole me što sam zgodan i lip...evala majstore..
vala, lagani i ja mi kazem "ejvala majstore"

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Cristiano Ronaldo CR7

Post by laganini » 12 Mar 2014, 22:12

..zaboravio sam i bogat...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Cristiano Ronaldo CR7

Post by storm » 12 Mar 2014, 22:14

laganini wrote:..ne vole me što sam zgodan i lip...evala majstore..
:D. :D. :D.
izjava iz zagreba, na pitanje zašto su mu zviždali navijači dinama...

CRISTIANO RONALDO se izgleda promijenio nakon osvajanja Zlatne lopte, pa je svijetu odlučio pokazati nepoznat dio svoje ranjive i skromne osobnosti, inače sakrivene ispod naslaga bahatosti i egomanije.
"Nisam savršen, ljudsko sam biće od krvi i mesa. I ja zaplačem zbog svojih problema kada ostanem sam sa sobom, kada nekog uvrijedim, ispričam se. Učim na svojim pogreškama.", otkriva Ronaldo u intervjuu za France Football.

Zanimljivo, Ronaldo je kao jednu od svojih najvećih grešaka istaknuo ono što je rekao u rujnu 2011. u Zagrebu, nakon utakmice skupine LP Dinamo - Real, kada je provokacije zagrebačke publike, koja mu je vikala "Leo Messi", komentirao: "Ljubomorni su na mene jer sam lijep, bogat i slavan".



"Reagirao sam nakon utakmice u kojoj me publika provocirala, ali zato sam reagirao tako kao što ne bih inače. Sada puno bolje podnosim uvrede suparničkih navijaća nego ranije.", objašnjava superzvijezda kojoj taj status smeta:

"Nikako ne mogu zaštiti svoju privatnost i zbog toga malo izlazim u javnost. U restoran odem samo ako mogu dobiti stol u posebnoj prostoriji i zbog toga jedva čekam da se pojavi neki novi Ronaldo kako bih konačno imao mira."

Otkrio je i kako izgleda njegov dnevna rutina: "Odvedem sina u školu, nakon čega slijedi trosatni trening. Zatim ručam s majkom, odem po sina i zajedno odspavamo popodne. Volim s njim provoditi što više vremena, na primjer u bazenu."

Objasnio je i zašto je plakao prilikom primanja Zlatne lopte: "Moje suze su bile iskrene i rezultat emocija, jer nisam očekivao da ću osvojiti nagradu. Osjetio sam takvo olakšanje kada sam je dobio, ali koliko god mi ta nagrada bila važna, puno bitniji su mi trofeji koje osvajam s klubom i reprezentacijom."
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Cristiano Ronaldo CR7

Post by laganini » 12 Mar 2014, 22:15

..a i žena mu je avion...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6888 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: Cristiano Ronaldo CR7

Post by Krokodil Behko » 12 Mar 2014, 22:20

Ronalda cijenim jer nije baš tako talentovan kao Messi ili "pravi" Ronaldo ali je stvarno velikim trudom i zalaganjem stigao do vrha i to zasluženo. Ljudina i svaka mu čast. :ok
online

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Cristiano Ronaldo CR7

Post by komsija » 12 Mar 2014, 23:07

NAJBOGATIJI nogometaš svijeta, Cristiano Ronaldo, odlučio je u potpunosti platiti operaciju Eriku Ortizu Cruzu, 10-mjesečnom dječaku koji boluje od kortikalne displazije, poremećaju u radu mozga koji može uzrokovati do 30 napadaja dnevno, piše španjolski As.

Erikova obitelj očajnički je pokušavala prikupiti dovoljno financijskih sredstava za operaciju, pa su započeli akciju prikupljanja vrijednosti koje bi kasnije prodali na dražbi, a sav prihod bio bi namijenjen za skupu operaciju mozga.

Ronaldo je čuo za njihovu ideju te je donirao kopačke i dres kako bi se putem donacija prikupilo potrebnih 60 tisuća eura, ali ubrzo se predomislio te je odlučio u potpunosti platiti operaciju mladom Eriku, koja će mu, vrlo vjerojatno, spasiti život.

index.hr
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Cristiano Ronaldo CR7

Post by storm » 17 Mar 2014, 18:14

Madrid ne pamti boljeg: Ronaldo u lovu na Puškaša

Image

Ferenc Puškaš nova je "žrtva" Cristiana Ronalda koji sada ima samo dva postignuta gola manje od mađarskog velikana u dresu Reala



FERENC PUŠKAŠ nova je "žrtva" moćnog Cristiana Ronalda koji sada ima samo dva postignuta gola manje od mađarskog velikana u dresu Reala.

Puškaš je u 261 utakmici za kraljevski klub postigao 242 gola što je prosječno 0,92 gola po utakmici. Ronaldo je, pak, postigao 240 golova u 235 utakmica (1.02 gola po utakmici). Portugalcu je za to trebalo samo pet sezona, dok je Puškaš do 242 gola stigao nakon osam sezona u Madridu.

Ispred Ronalda, osim Puškaša, su Santillana s 290 golova, Di Stefano s 307, te Raul strijelac 323 gola za Real.

"Želim postati najbolji strijelac u povijesti Reala", rekao je Ronaldo krajem prošle godine.

Image

Prvi pet sezona zaredom zabio najmanje 25 golova u Primeri

Prošlog vikenda u Malagi je postavio novi rekord. Postao je prvi nogometaš u Primeri koji je u pet sezona zaredom postigao najmanje 25 golova. U prvoj je zabio 26, a zatim 40, 46, 34, te ove sezone 25 deset kola prije kraja.

Ronaldo je u lovu i na titulu najboljeg strijelca Lige prvaka u jednoj sezoni koju drže, Altafini strijelac 14 golova za Milan u sezoni 1962/63, te Lionel Messi u Barceloninom dresu prije dvije sezone. Portugalac je trenutno na jedanaest golova u samo šest utakmica, što je daleko najbolji prosjek.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6888 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: Cristiano Ronaldo CR7

Post by Krokodil Behko » 17 Mar 2014, 18:53

Znači još cca 80 golova da stigne Raula?
Nije ni malo. To su dvije uspiješne sezone bez povreda.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Cristiano Ronaldo CR7

Post by storm » 17 Mar 2014, 21:08

Krokodil Behko wrote:Znači još cca 80 golova da stigne Raula?
Nije ni malo. To su dvije uspiješne sezone bez povreda.
mislim da će on to stići sve....bode i podatak od 1,02 gola po tekmi...uvjerljivo najbolji prosjek, još kad k tome dodaš današnje uvjete postizanja, kako sam već pisao....da se puno više polaže pažnje na taktiku tj ne primanje pogodaka...
ako ga se ne proda iz nekih ekonomskih računica ( sportske ne dolaze u obzir jer iz reala nema više...nema boje) sve bude on to probio :pusi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Cristiano Ronaldo CR7

Post by Lebowski » 10 Apr 2014, 09:19

Ovo je dokaz! Ronaldo je najpopularniji svjetski nogometaš

Image

Da je prošle godine bio najbolji svjetski nogometaš, potvrdio je osvajanjem Zlatne lopte. A sada je stigla potvrda da je i najpopularniji svjetski nogometaš.

Takav bismo zaključak mogli izvući na temelju podataka o prodaji dresova u 2013. godini. Prema informacijama koje je plasirala tvrtka Purely Football, u prošloj su godini najviše dresova u svijetu prodali Real Madrid i Manchester United. Oba su velikana prodala oko 1.4 milijuna dresova, a u Realu milijun otpada samo na jednog igrača – Cristiana Ronalda!

Ono što je posebno nevjerojatno jest podatak daje sam Ronaldo prodavaniji od gotovo svih klubova na planetu. Iznimka su tek spomenuti Manchester United i Barcelona koja je u 2013. prodala 1.15 milijuna svojih dresova. Svi ostali klubovi su ispod, uključujući i Chelsea (910.000), te aktualnog europskog prvaka Bayern koji je prodao 880.000 dresova.

Osim što je briljantan nogometaš, Ronaldo je nedvojbeno i marketinška ikona. Novac se lijepi za njega kud god prođe.

Spomenimo još za kraj da Top 10 po broju prodanih dresova u prošloj godini zatvaraju Liverpool (810.000), Arsenal (800.000), Juventus (480.000), Intzer (425.000) i Milan (350.000)
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Cristiano Ronaldo CR7

Post by storm » 10 Apr 2014, 09:53

Ako uzmemo u obzir, da cijene dresova idu od 60-100€ lako je izračunati, kako im se onih 94 milijuna koje su platili mufc na njegovu odštetu, odavno povratilo :sok

neki skupocjeni transferi definitivno imaju smisla...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Cristiano Ronaldo CR7

Post by Lebowski » 10 Apr 2014, 10:02

Tačno tako, naročito za ove popularne klubove Real, United, Barcelona te mi još manje postaje jasno zašto United, koji očito ima brand u svijetu ko god igrao tamo, ne dovodi skuplje igrače. Ne moraju Messija ili slične ali ima gomila zvijezda i dobrih igrača koji bi došli tamo ukoliko bi ovi platili, bubam 70 miliona eura.
Mada mislim da klub ima nešto manje zarade od prodaje jednog dresa.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Cristiano Ronaldo CR7

Post by storm » 10 Apr 2014, 10:10

Lebowski wrote:Tačno tako, naročito za ove popularne klubove Real, United, Barcelona te mi još manje postaje jasno zašto United, koji očito ima brand u svijetu ko god igrao tamo, ne dovodi skuplje igrače. Ne moraju Messija ili slične ali ima gomila zvijezda i dobrih igrača koji bi došli tamo ukoliko bi ovi platili, bubam 70 miliona eura.
Mada mislim da klub ima nešto manje zarade od prodaje jednog dresa.
Mislim da je mufc uvjerljivo napopularniji u aziji....kina, japan ...i da bi si bez problema povratio neku perverznu investiciju, samo jednom turnejicom ( što su i radili u prošlosti)
rekao sam već...uvjerljivo najmanje troše, od ovih velikih....zašto , neznam :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6888 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: Cristiano Ronaldo CR7

Post by Krokodil Behko » 10 Apr 2014, 10:11

Sumnjam da će Bale ikada prodati toliko dresova. Ni do kraja karijere.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Cristiano Ronaldo CR7

Post by storm » 10 Apr 2014, 10:20

Krokodil Behko wrote:Sumnjam da će Bale ikada prodati toliko dresova. Ni do kraja karijere.
Bale im je kiks...očito....niti je atraktivan u tom segmentu, komercijalnom....niti na terenu vraća uloženo...bio im je i Kaka igrački kiks, ali sam negdje čitao, da se samo dresovima isplatio :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Cristiano Ronaldo CR7

Post by storm » 30 Apr 2014, 07:12

Ronaldo srušio Messijev rekord

Image

Ronaldo zabio 16. gol u Ligi prvaka



CRISTIANO RONALDO se golovima Bayernu u minhenskom uzvratu polufinala Lige prvaka upisao u povijest. Portugalac je zabio 15. i 16. gol u Ligi prvaka ove sezone, čime je prestigao dosadašnjeg rekordera Lionela Messija sa 14 golova u jednoj sezoni elitnog klupskog natjecanja.

Ronaldu je, međutim, za ovih 16 golova trebalo 10 utakmica. Messi je svoj rekord postavio u 11 utakmica. Ronaldo u finalu Lige prvaka još stigne popraviti svoj rekord.

Drugo mjesto Messi dijeli s Joseom Altafinijem koji je u sezoni 1962/63 za Milan u tadašnjem Kupu Prvaka zabio 14 golova u 9 nastupa.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Cristiano Ronaldo CR7

Post by storm » 25 May 2014, 09:40

:aplauzz :aplauzz :aplauzz

Liga prvaka
Sisice, pločice i 17 komada u sezoni: Evo kako je Ronaldo sam sebi čestitao golgeterski rekord LP

Image

Cristiano Ronaldo golom za konačnih 4:1 u finalu Lige prvaka potvrdio je golgeterski rekord natjecanja u jednoj sezoni
To mu je bio 17 gol u LP


Piše: Z.A.


Foto: Guliver Image/Getty Images

IRITANTNA proslava "najnebitnijeg gola na svijetu grčenjem kao da je na kraju produžetka njime donio titulu prvaka Europe", ne može zamaskirati kako je putem do finala Cristiano Ronaldo bio najefikasniji i najbolji igrač Reala.
U finalu se do zadnje minute drugog produžetka "nije vidio", ali tada, kada je već sve bilo riješeno izborio je penal i iz njega zabio za konačnih 4:1, što je proslavio demonstracijom savršenog torza.

Odmah nakon utakmice predstavio je i video u kojem je svih 17 golova koje je ove sezone postigao u LP. Već ranije postavio je golgeterski rekord natjecanja sa 16, a na domaćem, lisabonskom terenu, potvrdio je dominaciju.

[ytube][/ytube]

Pogođenim penalom protiv Atletica, podebljao je još jednu impresivnu statistiku u LP: u posljednjih 30 utakmica natjecanja, zabio je 38 golova!
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Cristiano Ronaldo CR7

Post by uvijek_kontra » 26 May 2014, 01:30

Jedino sto mi se kod njega svidja je to, da pomaze ljudima kojima je to potrebno.
Enormne kolicine para odu od njega u humanitarne svrhe.

A sto se njegovog ponasanja i stila tice...
prepotentni kreten, zao mi je sto zbog njega mnogi
ne simpatisu Real Madrid kao odlican klub.

Da nema njega i krelca Pepe-a, mozda bi (nekad) i navijala za Real.

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests