Selektor BiH: Ivaylo Petev

Kutak za sportski trenutak
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120506
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Online

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by Krokodil Behko » 26 Jan 2015, 17:08

Komesare, da li je taj lik sa tvog avatara bio ženjen koji put?
Niko mu ne pominje porodicu, a stalno pominju onog njegovog francuskog frenda uz njega :noga
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by KOMESAR » 26 Jan 2015, 18:04

Krokodil Behko wrote:Komesare, da li je taj lik sa tvog avatara bio ženjen koji put?
Niko mu ne pominje porodicu, a stalno pominju onog njegovog francuskog frenda uz njega :noga
Oženjen je ,nažalost,Veronikom.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by Mala_Mu » 14 Oct 2015, 01:22

Baždarević: Odlučila je borba i želja bez velikog fudbala


Image

"Teška utakmica, puno nervoze. Nismo iskoristili priliku prelomiti utakmicu kod 0:1 i onda se desilo to da je bilo puno nervoze, umora u glavi. Pobijedio je tim koji je želio više i borio se. Odlučila je borba i želja bez velikog fudbala", istakao je selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Mehmed Baždarević poslije večerašnje pobjede nad Kiprom u Nikoziji (3:2) i plasmana u baraž za EURO 2016.

Ističe da je večeras izuzetno emotivan trenutak za njega.

"Emotivan sam. Ovo je za mene nešto veliko. Kada sam postao selektor htio sam napraviti nešto veliko za svoju zemlju. Uradili smo nešto jako interesantno do sada. Izgledalo je nemoguće, napravili smo veliki posao. Igrači su to uradili, mi u stručnom štabu popratili. Velike čestitke igračima i navijačima i hvala im", rekao je Baždarević.

Na pitanje koga bi volio u baražu, dodatnom razigravanju na EP, koje će se igrati u novembru, Baždarević je odgovorio:

"Bit će teško na bilo kojeg protivnika dođemo. No, ekipa je naučila i porasla i danas je u stanju da pobijedi jače ekipe nego li su ove dvije posljednje, Vels i Kipar", kazao je Baždarević.

Edina Džeku večeras je poštedio nastupa.

"Bilo je upitno da li će Džeko igrati. Bio je spreman ići u rizik i rekao mi je da će igrati ako treba samo da pomogne ekipi. Na koncu odigrali smo sa Milanom Đurićem i to je bilo uspješno. Ispalo sve idealno", zaključio je Baždarević, nakon na oficijelnoj press konferenciji nakon slavlja u svlačionici BiH na stadionu GSP Arena u Nikoziji.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by greeneyes » 14 Oct 2015, 01:30

Meša, dobio si prolaznu ocjenu. Za bolju ocjenu, da ne kažem odličnu bi trebao odvesti BiH na EP. Pa ti sad vidi šta ćeš i kako ćeš.

Hvala ti Meša, izvadio si nas iz teeške situVacije. :ruke
Samo sabura

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by KOMESAR » 14 Oct 2015, 08:40

Meša je fudbalski genije u čijem statutu nigdje ne piše da u fudbalu postoji sreća, nego samo rad i opet rad.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by KOMESAR » 14 Oct 2015, 21:16

S obzirom da mu je ugovor istekao po završetku ovih kvalifikacija, a nije potpisan novi, ostaje nejasno hoće li Baždarević i dalje biti selektor BiH, odnosno hoće li mu biti produžen ugovor.

U ovom trenutku svi šute, a selektor i čelnici N/FSBiH vješto izbjegavaju odgovor na ovo pitanje.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120506
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Online

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by Krokodil Behko » 14 Oct 2015, 21:19

Ma bit će Meša sve dok ga ide. Ne sumnjam da će nas voditi u baražu, jer on ga je de facto i izborio :cudi
A podrazumijeva se, da ako izbori plasman na EP, on će biti selektor.
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by KOMESAR » 14 Oct 2015, 21:21

Krokodil Behko wrote:Ma bit će Meša sve dok ga ide. Ne sumnjam da će nas voditi u baražu, jer on ga je de facto i izborio :cudi
A podrazumijeva se, da ako izbori plasman na EP, on će biti selektor.
Moguće je,poznavajući ga, da sam odstupi. Naravno,ako budu ovi iz saveza zatezali.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by storm » 14 Oct 2015, 21:24

Nisu valjda toliki konji? Mada....u tim savezima uvijek je sve moguće....( hr, bih, srb )
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by KOMESAR » 14 Oct 2015, 22:19

Krokodil Behko wrote:Komesare, da li je taj lik sa tvog avatara bio ženjen koji put?
Niko mu ne pominje porodicu, a stalno pominju onog njegovog francuskog frenda uz njega :noga
...Pitali smo gospođu Ševku,Mešinu majku, za koga ovoliko paprika priprema.

"Za nas, za Mešu, ponajviše za njegovog pomoćnika, Francuza Stefana Žilija. On dođe, sine, spava kod nas, druži se. Najviše voli našu, bosansku hranu, pite, sarme, kolače. Evo, sada me je zamolio i da mu salate napravim, da nosi ženi u Francusku. Dobor je on momak, stalno je sa Mešom."
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by storm » 14 Oct 2015, 22:27

KOMESAR wrote:
Krokodil Behko wrote:Komesare, da li je taj lik sa tvog avatara bio ženjen koji put?
Niko mu ne pominje porodicu, a stalno pominju onog njegovog francuskog frenda uz njega :noga
...Pitali smo gospođu Ševku,Mešinu majku, za koga ovoliko paprika priprema.

"Za nas, za Mešu, ponajviše za njegovog pomoćnika, Francuza Stefana Žilija. On dođe, sine, spava kod nas, druži se. Najviše voli našu, bosansku hranu, pite, sarme, kolače. Evo, sada me je zamolio i da mu salate napravim, da nosi ženi u Francusku. Dobor je on momak, stalno je sa Mešom."
:hm

mada i Zvone Boban je gay prema pouzdanim izvorima

a dobro je Ćiro govorio :djed
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by KOMESAR » 14 Oct 2015, 23:03

Da ostavimo privatne stvari,po strani ?
Još malo trenerske magije:
Dao je priliku Harisu Medunjaninu , fudbaleru koji u Primeri jednostavno ne postoji i koji za svoj Deportivo nije ni na radaru.
Čovjek je postigao dva pogotka i nosio reprezentaciju prema baražu.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by storm » 14 Oct 2015, 23:08

KOMESAR wrote:Da ostavimo privatne stvari,po strani ?
Još malo trenerske magije:
Dao je priliku Harisu Medunjaninu , fudbaleru koji u Primeri jednostavno ne postoji i koji za svoj Deportivo nije ni na radaru.
Čovjek je postigao dva pogotka i nosio reprezentaciju prema baražu.
Svakako to ne mijenja ništa i apsolutno privatno ( bezveze ga osudismo....možda je samo pametan :oo )

To je kvalitet izbornika, da podiže igrače koji inače nemaju neku minutažu..... da podsjetim Ćiro je u francuskoj imao Bobana u Milanu te Šukera u Realu čini mi se....ostali su svi bili dosta niži rang, nikakvi blistavi klubovi te osrednjih statusa u ekipama...
Jedino bi mu se moglo zamjeriti, da je Pjanić kao muha bez glave u tom sustavu, napram realnoj kvaliteti.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by rethna » 15 Oct 2015, 01:07

storm wrote:
KOMESAR wrote:Da ostavimo privatne stvari,po strani ?
Još malo trenerske magije:
Dao je priliku Harisu Medunjaninu , fudbaleru koji u Primeri jednostavno ne postoji i koji za svoj Deportivo nije ni na radaru.
Čovjek je postigao dva pogotka i nosio reprezentaciju prema baražu.
Svakako to ne mijenja ništa i apsolutno privatno ( bezveze ga osudismo....možda je samo pametan :oo )

To je kvalitet izbornika, da podiže igrače koji inače nemaju neku minutažu..... da podsjetim Ćiro je u francuskoj imao Bobana u Milanu te Šukera u Realu čini mi se....ostali su svi bili dosta niži rang, nikakvi blistavi klubovi te osrednjih statusa u ekipama...
Jedino bi mu se moglo zamjeriti, da je Pjanić kao muha bez glave u tom sustavu, napram realnoj kvaliteti.
Morati ce ga se dozvati
Question everything.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by KOMESAR » 15 Oct 2015, 07:34

O Edinu DŽeki:
"Edin je bio spreman riskirati, ali ja nisam, želio sam da što prije ozdravi, da se što prije vrati. Ispalo je idealno za njega i za nas."
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37926
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by Pasaga » 15 Oct 2015, 08:00

Ima njih fin broj,ovih starijih,kojima je vakat kupovat farme ...peradi...
...razvijat biznis,malu privredu.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by KOMESAR » 20 Oct 2015, 14:32

Mehmed Meša Baždarević:

"Definitivno Ognjen Vranješ, koji je kompletan defanzivac. Ima agresivnost, startnu brzinu, skok, jak je u duelu, u vazduhu i na zemlji. Banjalučanin će igrati na desnom boku"
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120506
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Online

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by Krokodil Behko » 20 Oct 2015, 18:06

Brzo mu zaboravili kikseve iz Belgije.
online

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by Mala_Mu » 09 Nov 2015, 12:46

Mehmed Baždarević, selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine skratio je spisak sa 28 na 25 igrača na koje će računati u utakmicama baraža za EURO 2016 protiv Republike Irske 13. novembra u Zenici i tri dana kasnije u Dublinu.

Ermin Zec, Marin Aničić i Rade Krunić tako neće biti u kadru BiH koji će danas početi pripreme u Trening kampu Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH (N/FS BiH) u Zenici. Kako kažu u stručnom štabu "na izbor igrača utjecale su i lakše povrede pojedinih fudbalera, a na danas otpisane računat će u budućnosti".

U konkurenciji za tim za utakmice sa Irskom bit će sljedećih 25 reprezentativaca: Asmir Begović (Chelsea), Ibrahim Šehić (Qarabag), Jasmin Burić (Lech) – golmani; Emir Spahić (HSV), Ermin Bičakčić (Hoffenheim), Ervin Zukanović (Sampdoria), Toni Šunjić (Stuttgart), Edin Cocalić (Mechelen), Ognjen Vranješ (Gaziantep), Sead Kolašinac (Schalke), Mensur Mujdža (Freiburg), Muhamed Bešić (Everton), Miralem Pjanić (Roma), Anel Hadžić (Sturm), Srđan Grahovac (Rapid), Sejad Salihović (Guizhou), Haris Medunjanin (Deportivo), Senad Lulić (Lazio), Izet Hajrović (Eibar), Tino Sven Sušić (Hajduk), Edin Džeko (Roma), Vedad Ibišević (Herta), Milan Đurić (Cesena), Armin Hodžić (Dinamo) i Edin Višća (Istanbul).

Bešić, koji zbog crvenog kartona neće moći igrati u prvoj utakmici doigravanja, od danas u Zenici pripremat će se sa saigračima, te kako kažu u stručnom štabu biti jedan od fudbalera koji bi mogli nastupiti u revanšu u Irskoj.

Prvi trening za mečeve sa Ircima fudbalski reprezentativci BiH odradit će večeras od 17:30 sati u Trening kampu N/FS BiH. Bit će zatvoren za javnost.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by Mala_Mu » 10 Nov 2015, 13:40

Pasaga wrote:Ima njih fin broj,ovih starijih,kojima je vakat kupovat farme ...peradi...
...razvijat biznis,malu privredu.....
Poprilicno, al nekad iskustvo dobro dodje :ooo

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests