Edin Džeko

Kutak za sportski trenutak
User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3700 times
Been thanked: 3611 times
Status: Offline

Re: Srpska seks bomba, poznata pjevačica i transseksualka bacila oko na Edina Džeku

Post by srculence7 » 09 Oct 2017, 14:47

Krokodil Behko wrote: 09 Oct 2017, 10:58
srculence7 wrote: 09 Oct 2017, 02:28 Prvi put čujem za dotičnu :hm , Behko gde ih nalaziš :lupa

Ma hajde bježi, cura je internacionalno poznata, pišu o njoj i mediji u BiH, kao što se vidi :rol
E ako je internacionale, onda ok :hihi
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Srpska seks bomba, poznata pjevačica i transseksualka bacila oko na Edina Džeku

Post by Zagorka » 09 Oct 2017, 15:12

E pa nece vise zagorka biti jedina sto ne zna o cem pricate. Bog dao internet. :oo

Nego, da ne znate da je bila musko, da li bi vidjeli na prvu?
Ali iskreno, nemojte se folirat sad.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Srpska seks bomba, poznata pjevačica i transseksualka bacila oko na Edina Džeku

Post by Mirelam » 09 Oct 2017, 19:44

Iskreno, tek kad bi je za macka u'fatio , imao bih nekih sumnji :?
Ili bi bilo ono :Kuku zeno, ja tebe probih" :plavi
Pade mi na pamet onaj kad Suljo i Mujo krenuli u kurve i nalete na travestita. Drz , nedaj, tek na kraju skontase o cemu se radi. Sjeli u auto i krenuli u kafanu , muk u autu. Kad progovori jedan :
"A sto izjebasmo co'jeka"
:ooo

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Srpska seks bomba, poznata pjevačica i transseksualka bacila oko na Edina Džeku

Post by rethna » 09 Oct 2017, 23:17

Opet bomba :??
Question everything.

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Srpska seks bomba, poznata pjevačica i transseksualka bacila oko na Edina Džeku

Post by String » 09 Oct 2017, 23:31

Gdje ga smota jeoo maaaajk???
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Srpska seks bomba, poznata pjevačica i transseksualka bacila oko na Edina Džeku

Post by Krokodil Behko » 10 Oct 2017, 01:29

Zagorka wrote: 09 Oct 2017, 15:12 E pa nece vise zagorka biti jedina sto ne zna o cem pricate. Bog dao internet. :oo

Nego, da ne znate da je bila musko, da li bi vidjeli na prvu?
Ali iskreno, nemojte se folirat sad.

Pa vidio bih da je bomba.
Ovim je novinarima svaka bomba, koja god se skine u kupaći.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Srpska seks bomba, poznata pjevačica i transseksualka bacila oko na Edina Džeku

Post by storm » 10 Oct 2017, 06:12

String wrote: 09 Oct 2017, 23:31 Gdje ga smota jeoo maaaajk???
Ako sam dobro procitao- capio-la ga je :oo

Di si stringeru :pivo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Edin Džeko

Post by storm » 19 Oct 2017, 05:15

Issova majko :klanja
ubio bi ga da ga je pogodio u glavu :oo

Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Edin Džeko

Post by Krokodil Behko » 19 Oct 2017, 10:26

Lopta mu je prozujala tik iznad glave, a on ipak nije imao vremena, da poturi ruku, jer je to bio
nadzvučni projektil :klanja
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Edin Džeko

Post by Hannibal » 19 Oct 2017, 17:26

djeko > messi
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Edin Džeko

Post by storm » 20 Oct 2017, 05:15

Krokodil Behko wrote: 19 Oct 2017, 10:26 Lopta mu je prozujala tik iznad glave, a on ipak nije imao vremena, da poturi ruku, jer je to bio
nadzvučni projektil :klanja
Ma ovo je jedan od najboljih golova ikad :aplauzz
Ima za mase atraktivnijih ali nogometno....osjećaj za prostor, trk, timing i egzekucija iz jednog dodira....za izučavanje u školama nogometa, klasa napadač :klanja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Edin Džeko

Post by Chloe » 28 Oct 2017, 07:32

:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Edin Džeko

Post by Krokodil Behko » 04 Mar 2018, 10:17

Džeko 50. golom u Seriji A ispisao historiju svjetskog nogometa


Jedini čovjek u historiji nogometa koji je postigao minimalno po 50 golova u tri od pet najjačih liga Evrope (Premiership, Bundesliga i Serie A) je Edin Džeko. Jedini u historiji! Kakav uspjeh Dijamanta.
Džeko je sinoć bio junak Romine pobjede u gostima nad Napolijem (4:2) u kojoj je postigao dva prekrasna gola i pokazao zašto spada među najbolje napadače svoje generacije.

Ta dva pogotka dovela su ga do brojke od 50 golova u Seriji A, pa je tako Dijamant postao jedini igrač u historiji najpopularnijeg sporta na svijetu koji je postigao minimalno po 50 golova u tri od pet najjačih liga Evrope, u njegovom slučaju u Seriji A, Premiershipu i Bundesligi.

Džeko je igrajući za Wolfsbrug postigao 66 golova u Bundesligi nakon čega je u dresu Manchester Cityja postigao 50 golova u Premiershipu. Do brojke od 50 golova u Seriji A stigao je sinoć.

Sjajni Dijamant je u svojoj karijeri obilježio historije svih klubova u kojima je igrao, rušio je mnoge rekorde, a sada je vlasnik jednog zaista nevjerovatnog rekorda, jer biti jedini igrač u historiji koji je imao takav učinak u tri od pet najjačih liga Evrope je neopisiv podvig.

Uz sve to, Džeko je po jednom uspio osvojiti i titulu najboljeg strijelca Bundeslige kada je postigao 22 ligaška gola za Wolfsburg u sezoni 2009/10. i titulu najboljeg strijelca Serije A kada je u prošloj sezoni skupio 29 golova za Romu.



Svojim golovima protiv Napolija "izludio" je čuvenog italijanskog komentatora Carla Zampu koji nije mogao kontrolisati emocije nakon Džekinih majstorija.

Krajem 2017. godine ugledni Sky Sports Džeku je smjestio na visoko 11. mjesto na listi najboljih igrača svijeta, dok je po izboru France Footballa zauzeo 28. mjesto liste najbolji igrača svijeta u prošloj godini.

Džeko je u 36 nastupa za Romu u svim takmičenjima ove sezone postigao 16 golova.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Edin Džeko

Post by storm » 04 Mar 2018, 10:40

Majstorčina, nema što :ok
Još da je malo bolje klubove birao...ili imao više sreće.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Edin Džeko

Post by Mala_Mu » 05 Apr 2018, 17:33

:aplauz :srce
Na današnji dan prije 39 godina KK Bosna je postala prvak Evrope u košarci. Delibašić, Varajić, Hadžić, Radovanović, Đogić i ostali majstori pod obručem pokorili su Evropu i proslavili naše Sarajevo.

13 godina poslije, na isti datum, počela je opsada mog grada, koja je trajala 1.425 dana. Ponovo su svi znali za Sarajevo, ali ovaj put ne po dobrom. Ubijeno je preko 1.600 mališana, a ranjeno 50.000 mojih sugrađana.

U gradu u kojem nisi znao da li ćeš sutra vidjeti svog najboljeg prijatelja, da li ćeš ponovo zagrliti oca ili majku, da li ćeš otvoriti oči ili uopšte izaći van da se igraš sa vršnjacima, proveo sam svaki dan od tih 1.425 pod opsadom.

Imao sam sreće i preživio sam, dok su mnogi moji vršnjaci ostali ranjeni ili više nisu s nama. Njima u spomen posvećujem svoj pogodak protiv Barcelone u Ligi prvaka, njima u spomen ponosan sam što sam rođen i odrastao u Sarajevu i Bosni i Hercegovini...

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Edin Džeko

Post by Mala_Mu » 27 Sep 2018, 22:28

The Players Tribune / Autorski tekst Edina Džeke: "Nisi mrtav" je više od priče

Edin Džeko, kapiten nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine i napadač Rome, napisao je autorski tekst - "Nisi mrtav".

Dijamant je tekst pisao za portal The Players Tribune. Naš Zmaj se u tekstu dotakao nekih nevjerovatnih situacija i priča iz nogometne karijere.

Autorski tekst Edina Džeke prenosimo u cijelosti:

"Bili smo mrtvi. To je sve što sam razmišljao dok sam gledao utakmicu s klupe. Prije utakmice svi su mislili da će Manchester City biti šampion. Znali smo da se QPR bori za opstanak u ligi, ali smo se osjećali snažno. Sve što je trebalo da uradimo je - pobijediti ih i osvojit ćemo Premiership. Niko nije vjerovao da možemo izgubiti naslova. Imali smo sve u svojim rukama. daklre, utakmica je počela mirno, a onda bum - Zabaleta u 39. minuti zabija. Na poluvrijeme smo otišli s prednošću od 1:0, opustio sam se, mislio sam: Još malo i to je to", govori Džeko na početku emotivne priče “Nisi mrtav”.

U nastavku članka pod naslovom "Nisi mrtav", Džeko je govorio o vodstvu QPR-a, te kako su mnogi mislili da Manchester City ostaje bez naslova prvaka Engleske.

"QPR je izjednačio na početku drugog poluvremena iz ničega. Dobili su crveni karton, a onda drugi gol i vodili su 2:1. Sve se to desilo u razmaku od 18 minuta. Bum, bum, bum - ludnica! Sjećam se, malo nakon drugog gola QPR-a, trener Roberto Mancini je ludovao uz aut-liniju, bio je bijesa na sve, urlao je: "Je*ite se, ajde, je*ite se!. Ne znam čak ni kome je to govorio, samo je psovao.

Mislio sam da smo mrtvi. Izgledalo je kao da niko od nas ne može podnijeti pritisak. Svi smo nekako mislili da smo upropastili veliku priliku. Nakon odlične sezone, mislili smo da ćemo sve izgubiti u jednoj utakmici. Na kraju, Mancini me podigao s klupe. Nastavili smo da se trudimo, ali se ništa nije događalo. Nogomet je nekada takav, lopta završi na stativi ili pored gola", kazao je Džeko.

Naš nogometaš je, zatim, govorio o samom finišu susreta i nevjerovatnom preokretu MC-a.

“Bila je 89-90. minuta. Mrtvi smo. Počela je sudijska nadoknada, mislim da je sudija pokazao dodatnih pet minuta. Kada igrate na PlayStationu i gubite 1:2 u 91. minuti, nikada ne pobijedite. Gotovo je. Nemoguće je da sada bude drugačije. Onda, korner. David Silva ubacuje. Postižem pogodak glavom, sada je izjednačeno u 91:20. Na videu može se vidjeti kako vičem "hajde, hajde". Trčim do centra s loptom. Imamo još dvije, tri minute. Možda ipak nismo mrtvi?”, napisao je Dijamant.


Džeko je zatim govorio o golu koji im je donio veliku radost.

“Ostatak znate. Ne znam kako smo uspjeli. Definitivno, neko gore nam je dao priliku da preživimo. Ljudi su me pitali kako sam se osjećao kada je Aguero postigao pogodak. Da budem iskren, najjača emocija bilo je olakšanje. Ne možete zamisliti kakvo olakšanje je bilo kada je lopta ušla u gol. Cijelu sezonu smo radili s drobrim timom, igrali smo odlično i samo nas je nekoliko sekundi dijelilo da sve izgubimo. Bio je to prvi naslov Manchester Cityja u 44 godine, a osvojilo smo ga ovako. Ludo! Ta utakmica je pokazala da u nogometu i životu nikada ne treba odustati. Ako odustaneš, mrtav si čovjek. Bili smo mrtvi, ali smo se vratili”, nastavlja Džeko i dodao:



“Vjerovatno ćete reći da uživam u ponavljanju ove priče. Prvo sjećanje mi je uvijek na igrače s kojima sam osvojio titulu prvaka. Aguero, Silva, Yaya (Toure), Kompany i naravno, Mario Balotelli, koji je bio stvarno dobar momak. Ponekad su ga mediji napadali bez ikakvog razloga, ja to nisam razumio. Mario je tako zabavan, bio je šampion.


I imao sam sreće što sam imao Kolarova i Savića, dva momka koji su odrasli na Balkanu, kao i ja. Poseban je ponos osvojiti Premier ligu i postati šampion kada dolazite odakle dolazite. Morate da zapamtite da sam rođen u Sarajevu 80-ih godina. Tokom rata, bilo je dana kada smo morali prestati igrati nogomet na ulicama, jer su se sirene oglasile i mnorali smo se sakriti", podvukao je Dijamant.


Kao dijete, ne razumijete opasnost. Sa šest godina sam znao šta se dešava, ali iskreno nisam razmišljao o tome. Roditelji razmišljaju i brinu. Mislim da su oni ti koji nose mnogo tereta. Bez mojih roditelja, moj život ne bi bio moguć. Kada se rat konačno zaustavio četiri godine kasnije, sve je bilo uništeno. Nije bilo grada. Sjećam se da me otac odveo na prve treninge u Željezničaru, morali smo promijeniti dva autobusa i tramvaj. Trebalo nam je više od sat da dođemo tamo, a trenirali smo u srednjoj školi, jer je klupski stadion bio uništen. Iako je tata je radio, on me vodio svakog dana, a kada bi se trening završio, uvijek mi je donio bananu. Čak i najtežim trenucima, pokušali su sve za mene i sestru”, nastavlja priču Dijamant.

U nastavku je Džeko govorio o pozivu trenera Željezničara da ide na pripreme s prvom ekipom.

“Svako ima snove. No, u tom vrijeme, kada se država ponovo obnavlja, bilo je nemoguće razmišljati o nečemu više. Sjećam se da sam bio sretan što sam prvi put mogu igrati nogomet bez sirena, opasnosti i bilo čega. Bez komplikacija, mogao sam igrati samo nogomet. Ako sam i imao snove, to je bilo da zaigram u prvoj ekipi Željezničara. Uglavnom, to je bilo da bi učinio oca ponosnim. Sjećam se kada sam imao 17 godina, bio sam s njim u lokalnom trgovačkom centru. Normalan dan. Ne mogu se sjetiti šta smo kupili. Iznenada, dobio sam poziv od jednog od mojih trenera, koji mi je rekao: Sutra, ideš sa prvim timom na pripreme. Okrenem se i kazao tati, a on je bio potpuno zbunjen. Govorio je - Ko? Zašto? Kada? S kim? Šta????". To je bio veliki trenutak za mene, jer sam s njim mogao podijelili taj užitak. Bio je sa mnom od prvog koraka i stvarno, svaki korak ka obuci nakon rata, uzeli smo zajedno. Nisam mogao ni sanjati da ću jednog dana igrati u Njemačkoj, Engleskoj, posebno u Italiji. Serija A je bila vrhunac. Volio sam Ševčenka i on je bio moj idol”, dodao je Dijamant.

Onda je nastavio pričo o dolasku u Romu i kako je upoznao Francesca Tottija:

"Nikada neću zaboraviti kada sam igrao protiv Ševčenka. Bio sam u Wolfsburgu 2008. godije. On je bio na posudbi u Milana, a meč se igrao na San Siru. To je bilo nevjerovatno. Prije utakmice, uhvatio sam ga u tunelu i zamolio da zamijenimo dresove nakon utakmice. Rekao mi je "Ok, nema problema". Vjerovatno je čuo koliko imam poštovanja prema njemu, pa je na poluvremenu došao do mene i dao mi dres. Nije čak ni čekao kraj utakmice. Uvijek se toga sjećam. Ti momci su zaista posebni.

Smiješno je, u mnogim zemljama sam igrao nogomet, ali samo u Rimu sam se osjećao kao da sam kod kuće. Bosna i Hercegovina će uvijek biti broj jedan u mom srcu, ali je Rim na drugom mjestu. to je za mene mjesto gdje sam se uvijek odjećao dobro, gdje sam razmišljao o nogometu, gdje ne postoji drugi problemi i gdje je moja porodica sretna. Želio sam da odem u Seriju A da bih mogao da naučim jezik, a sada sam ovdje napravio nešto zbog čega mi je lijepo.

Image

Ljudi me uvijek pitaju za razliku između igranja u Engleskoj i Italiji. U Engleskoj je sve brzina, brzina i brzina. Ovdje (Italija) je sve u taktici, taktici. nevjerovatno je koliko sam naučio za tri godine u Seriji A. Oni razmišljaju o svakom malom detalju. nevjerovatno je da mogu da zovem legendu kao što je moj prijatelj Francesco Totti. Stalno mu govorim da bih volio da sam u Romu došao malo ranije u karijeri, jer sam mogao da postignemjoš više golova. Igrajući nekoliko sezona s njim, moja igra se mnogo poboljšala. Tako sam sretan što sam došao u Italiju, i definitivno sam naućčio mnogo o nogometu ovdje", nastavlja Džeko.

Naš nogometaš je u nastavku teksta govorio da je i s Romom imao sličnih "QPR trenutaka".

"I u Romi sam imao "QPR trenutak". To četvrtfinale protiv Barcelone bila je jedna od onih utakmica, gdje možete kasnije kazati svojoj djeci: Gledajte, gledajte ovu utakmicu i vidjet ćete da nikada ne smijete odustati". Prvu utakmicu smo izgubili 1:4. Kada gledate 1:4 protiv Barcelona, opet ste, gledajući fudbalski teren možete samo pomisliti - mrtvi smo.




No onda, druga utakmica je kod kuće, imao sam malo sreće, postigao sam gol - možda u petoj ili šestoj minuti. Navijači su nam dali dodatnu energiju. U drugom poluvremenu smo dobili penal, De Rossi je pucao, i pogodio donji desni ugao. Trečali smo kao životinje, dajući sve što smo mogli. Imao sam oshjećaj kao i one 2012. godine. Vrištimo "Hajde! Hajde! Hajde!". Onda, na kraju, u 82. minutu, Manolas je postigao treći gol. Nevjerovatno.

Image

Gledao sam utakmicu narednog jutra, i izgledalo je kao da smo mogli postići pet ili šest pogodaka, s lakoćom. Čudno je to reći kada znate da igrate protiv Barcelona, ali to nije bilo čudo. zaista oni nisu imali toliko šansi, a mi smo igrali majstoriski nogomet. Bili smo taktički savršeni. Bili smo mrtvi, a onda smo se vratili u život. Može se to desiti u Manchesteru i u Romi. Možete se dogoditi bilo gdje. To je nogomet.

Sada imam 32 godine, i ne znam šta me u karijeri i životu čeka. Definitivno bih volio Bosnu odvesti na veliko takmičenje. Bio sam tako ponosan što smo 2014. godine ljudima pružili trenutke sreće. Zamislite, prvi put je BiH stigla na Svjetsko prvenstvo, a odigrali smo debi na Maracani protiv Argentine. To je bilo da nam se ostvario san. Samo želim da zadržimo Messija da nam postigne gol! Kada sam odrastao u Bosni, naši idoli su bili strani igrači. Sada su djeca na ulici pričali o našim nogometašima. Pogotovo o momcima kao što je Miralem Pjanić - i to me čini stvarno sretnim.

Image

Poslije rata, bili smo generacija dječaka s jednostavnim snovima. Samo smo htjeli igrati nogomet u miru. Sada, imam svoj nogomet i pronašao sam mir. To je moj život. Želim igrati i gledati sve utakmice koje mogu, ozbiljno. Ponekad me žena uhvati u dnevnom boravku kako gledam Seriju A ili Premijer ligu na TV-u i pita me: "Jel dosta nogometa već jednom?".

Samo se nasmijem. Već bi trebala znati odgovor. Ne, naravno, to nikada nije dovoljno", završio je Edin Džeko.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Edin Džeko

Post by Socrates » 27 Sep 2018, 22:33

Samo da se osvrnem na famoznu utakmicu.

Mnogi zaboravljaju da je ulazak Dzeke u igru preokrenuo tu utakmicu. Dobro, izjednacujuci gol mu ne mogu zaboraviti.

Kao sto zaboravljaju i doprinos Balotelija u pobjednickom golu.
. . . . . . . . .

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Edin Džeko

Post by Mala_Mu » 22 Nov 2018, 19:08

Edin Džeko je na Redditu danas nakon popodnevnog treninga odgovarao na mnoštvo zanimljivih pitanja fanova.
Iako je bio ograničen s vremenom, kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine i napadač Rome dao je neke izuzetno zanimljive odgovore.


Tako je Edin otkrio kako je najveći šaljivdžija u Romi Kostas Manolas jer "24 sata dnevno priča i nikada ne prestaje".

Džeko je dodao kako ga je stid kada koristi svoju popularnost kako bi dobio mjesto u restoranu ili ušao u diskoteku.

"Stid me pogledati ljudima u oči kada prolazim pored njih i ulazim preko reda", otkrio je Džeko.

Džeko je u karijeri postigao mnogo pogodaka, a jedan se posebno izdvaja.

"Pogodak protiv Chelseaja je najljepši, ali moj omiljeni je prvi pogodak za reprezentaciju protiv Turske. Ostvario mi se san samim tim što sam debitovao za svoju zemlju, ali da postignem pogodak je bilo nevjerovatno", napisao je Džeko, a potom otkrio i koju mu je najdraži pogodak koji je postigao neki drugi igrač.

"Zidaneov pogodak u finalu Lige prvaka protiv Leverkusena. Poseban pogodak", napisao je.

Džeku su pitali koji su mu momenti najdraži iz dosadašnjih klubova.

"Osvajanje titule sa Wolfsburgom, pogodak protiv QPR-a sa Cityjem, a sa Romom će tek da se ostvari!", poručio je Džeko, koji je potom pojasnio kako se osjeća kada ljudi govore kako je Aguero donio titulu Cityju protiv QPR-a.

"Iskreno, ljudi pamte samo Aguerov pogodak. Ali, da ja nisam pogodio za neriješen rezultat, njegov pogodak ne bi donio titulu. No, ne smeta mi što ljudi pamte samo njegov", poručio je Džeko.

Fantasy igrače Lige prvaka je zanimalo da li se isplati držati Džeku u ekipi.

"Ja sam najbolji strijelac, koga drugog bi trebao staviti u ekipu?", bio je Edinov odgovor.

Džeko je razmijenio stotine dresova nakon utakmica, a jedan mu je posebno drag.

"Kada sam igrao za Wolfsburg protiv Milana razmijenio sam dres sa Ševčenkom. On mi je bio idol kad sam bio dječak", istakao je Dijamant.

A protiv koga je najteže igrati?

"Igrao sam protiv mnogo dobrih odbrambenih igrača, ali najteže je bilo protiv Sergija Ramosa. Protiv njega sam igrao u dresu Cityja, Rome i BiH", poručio je Džeko kojem je omiljena pita - krompiruša.

Fanovi su postavili još stotine pitanja na koje Džeko nije stigao odgovoriti. A da jeste, sigurno bi bilo još zanimljivih odgovora.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Edin Džeko

Post by Mala_Mu » 01 Jan 2019, 22:20

Svi golovi dijamanta u 2018-oj.



User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Edin Džeko

Post by Mala_Mu » 18 Apr 2019, 12:49

Haman bi Dzeko mogao u Inter :hm

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests