Uhapšen, suđen, propucan, Međugorski uznik u egzilu... Zdravko Mamić

Kutak za sportski trenutak
User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by Socrates » 27 Apr 2017, 22:36

Zasto si ti bitan?
. . . . . . . . .

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by Bla » 27 Apr 2017, 22:38

Ja sam na slobodi
al' glupo razmišljaš :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by Bla » 27 Apr 2017, 22:38

pardon, mislio sam reći nešto suprotno onome
al' sviđa mi se kako razmišljaš :lupa
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by Socrates » 27 Apr 2017, 22:39

Pa dobro si, nisam ni ja bitan, ako vec guramo argument do kraja :ooo
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by storm » 27 Apr 2017, 22:40

Bla wrote:Ko je Zdravko Mamić i zašto je on bitan u vašim/našim životima? :ovaj
Šta ti tražiš na ovoj temi :ovaj
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by Bla » 27 Apr 2017, 22:42

Odgovore :lupa
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by Krokodil Behko » 27 Apr 2017, 23:51

Bit će pušten na slobodu, uz izvinjenje zbog pretrpljenih neprijatnosti :(
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by storm » 27 Apr 2017, 23:52

Bla wrote:Odgovore :lupa
Meni je bitan do te mjere, jer je opljačkao klub za koji navijam od malih nogu...uspio je da sam potpuno ravnodušan...
Na dobrom je putu da to učini i sa HNS ...
Ali on je samo produkt sustava.... da nije Mamić, bio bi Marić ili nešto tako :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by storm » 27 Apr 2017, 23:56

Krokodil Behko wrote:Bit će pušten na slobodu, uz izvinjenje zbog pretrpljenih neprijatnosti :(
Vrlo, vrlo moguće u ovoj Hrvatskoj danas
Riječ je o jednom od najiščekivanijih suđenja u Hrvatskoj, koje prati i Europa, posebno zbog svjedočenja Modrića i Lovrena, ali i Eduarda da Silve, Gordona Schildenfelda, Jerka Leke, Dina Drpića, Ivana Bošnjaka, Branka Ivankovića, Vlade Kasala, Stjepana Deverića... Za sada je predloženo saslušanje 76 svjedoka. Iskazi ostalih svjedoka bit će pročitani na suđenju.

Spis se sastoji od 167 omota u kojima je 14.826 stranica i 2388 dokaznih prijedloga Uskoka.

Zdravko Mamić je nakon čitanja optužnice kazao da se ne osjeća krivim. "Ne razumijem optužnicu, niti je slušam. Nebitna je za moju obranu. To je najgnjusnija laž. Ja neću lagati i zato vam ponavljam: ne razumijem ovu optužnicu", rekao je Mamić.
.....frajer ne razumije optužnice :lupa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by storm » 08 Jun 2017, 07:08

Glavonja dobio po njonji na Braču :hihi

Image

KRIMINAL U SPORTU
MAMIĆ NAPADNUT NA BRAČU Napadač ga je udario šakom u glavu i srušio u more
Piše: S.Č.



Foto: Marko Lukunić/Pixell

U SRIJEDU popodne u Bolu na Braču dogodio se incident u kojem je nepoznati mladić fizički napao savjetnika Dinama Zdravka Mamića, udarivši ga šakom u glavu. Mamić je nakon udarca pao u more.


https://www.youtube.com/watch?v=YNkAdKO-SYA#t=13


Nije poznat razlog zbog kojeg je Mamić napadnut, no ono što se zna to je da su pratitelji i prijatelji posrnulog gazde hrvatskog nogometa odmah reagirali, uhvatili napadača i prijavili ga policiji.

Policija je potvrdila za Index da se na Braču dogodio incident, kažu da je došlo do remećenja javnog reda i mira, ali nisu naveli o kome se radi jer je istraga u tijeku.

Index neslužbeno doznaje da je riječ o mladiću rođenom 1995., koji je Mamića srušio udarcem s leđa u potiljak. Pokušao je pobjeći, ali ga je zaustavio Mamićev prijatelj i zadržao do dolaska policije.


Prema neslužbenim informacijama, mladića je zaustavio Ivan Ivančić, Mamićev kum i poduzetnik u čijem hotelu ljetuje kada dođe u Bol.

Mladić se trenutačno nalazi na ispitivanju u policijskoj postaji u Supetru.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by Krokodil Behko » 13 Jun 2017, 17:16

I šta kaže Modrić, kome je dav'o pare?
S druge strane, Mamić kaže da je njegovo svjedočenje super. Ebo lud zbunjenog :hm
online

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15189
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 974 times
Been thanked: 961 times
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by Tokmak » 13 Jun 2017, 17:19

je li zaboravio Modric u medjuvremenu i da je igrao u Zrinjskom? :D.
sad cu bas poslusati na Htv 1 kako je to bilo danas u sudnici...
uglavnom,Modricu ne pakovati... :kafa
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by storm » 13 Jun 2017, 18:02

Sta ne pakovati?
Jest nogometaš ali opet nije valjda toliko retardiran, da nije znao, da 52 milijuna kuna ne iznosis u kešu iz banke, dajes nekome u ruke i mislis da su to cista posla...
Sve u zatvor...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by Krokodil Behko » 13 Jun 2017, 19:50

zloćko tokmak wrote: 13 Jun 2017, 17:19 je li zaboravio Modric u medjuvremenu i da je igrao u Zrinjskom? :D.
sad cu bas poslusati na Htv 1 kako je to bilo danas u sudnici...
uglavnom,Modricu ne pakovati... :kafa

Pa ni ne pakujem mu, niti sam imao namjeru, meni je to samo zabavno :hihi


Image
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by storm » 13 Jun 2017, 21:44

HRVATSKA REPREZENTACIJA
Luka, baci traku, sramim se!
Evo izjave koja govori sve o hrvatskoj reprezentaciji
Sramim se jer smo ti u sudnici pomogli da se sjetiš datuma kada si prvi put obukao "sveti" dres
Piše: Dea Redžić


Image
Foto: Goran Stanzl/Pixsell

"OVO je ostvarenje dječačkog sna, dan koji sam čekao cijeli svoj život.

Hrvatska reprezentacija je svetinja.

Dat ću sve od sebe da opravdam povjerenje izbornika i navijača."

Ove floskule izrekao je Luka Modrić nakon što je odigrao svoju prvu utakmicu u "svetom" hrvatskom dresu. Svi koji smo godinama navijali i pratili Hrvatsku po gostovanjima, spavali zgužvani po šatorima i kombijima i plaćali to s posljednjim zgužvanim kunama, sjećamo se te večeri u Baselu. Luka Modrić bio je zvijezda koja dolazi, a s druge strane terena bili su Messi i Tevez. Hrvatska se spremala za odlazak na SP u Njemačku i nije bilo upitno da Luka Modrić zaslužuje biti tamo. Prošlo je od tada više od deset godina. Modrić je u međuvremenu za Hrvatsku nastupio 92 puta, nosio je "sveti" dres na trima europskim i dvama svjetskim prvenstvima, odradio dva unosna transfera (Tottenham, Real Madrid) i triput podignuo pehar Lige prvaka. Postao je jedan od najboljih veznjaka svijeta, igrač zbog čijeg pregleda igre i prvog dodira komentatori i protivnici padaju u nesvijest. Potpisao je bio usput i više desetaka ugovora s ocem, menadžerom i izbornikom Zdravkom Mamićem, no toga se Luka Modrić baš i ne sjeća.

"Ne mogu se sjetiti jesam li potpisivao i neke druge anekse osim onih za podjelu transfera. Ne mogu se sjetiti jesam li original dao knjigovođi. Ne mogu se sjetiti tko je potaknuo priču o podjeli transfernog obeštećenja. Ne mogu se sjetiti u čemu se razlikuje aneks koji sam potpisao 2008. od onog iz 2004. Ne mogu se sjetiti zašto je ugovor o profesionalnom igranju zaključen 30. lipnja 2004., a aneks 10. srpnja. Potpisao sam sporazum o raskidu ugovora, ali ne mogu se sjetiti točno kada", dio je svjedočenja Luke Modrića koji je danas na sudu u Osijeku potvrdio obranu Zdravka Mamića na optužbe za izvlačenje novca iz Dinama posredstvom transfera igrača i dijelom izmijenio iskaz koji je u istom predmetu dao USKOKU prošlog ljeta.

Rekao je kako se tada zabunio jer je ispitivanje predugo trajalo i da nikada nije kazao da je aneks ugovora o podjeli novca potpisao dok je bio igrač Tottenhama, nego da je mislio na podjelu novca temeljem građanskog dogovora između njega i Zdravka.

"Zdravka poznajem od svoje 14 godine. Tada sam potpisao prvi ugovor s agencijom za pomaganje igračima. Ostvario sam pravo 500 DEM mjesečnog džeparca, opremu, kopačke, plaćeni stan i automobil. Ne sjećam se je li Zdravko Mamić tada bio u ulozi kluba ili predstavnika agencije. Bilo je to davno", odgovorio je Modrić na pitanje Jadranke Sloković o svojim "građanskim" i profesionalnim počecima u Dinamu.

Sjećate li se kada ste prvi put nastupili za reprezentaciju Hrvatske, nastavila je odvjetnica.


"2008. godine. Ne, možda je to bilo ranije..."

Da Luka, bilo je ranije. Davno je to bilo. One večeri kad si rekao da o tome maštaš cijeli život. Večeri kada su ti mnogi povjerovali i dizali te u nebesa, a mnogi to čine i danas.

Bilo je to one večeri koju nijedan sportaš kojem je stalo jednostavno - ne zaboravlja. Ti si zaboravio. Nije to bio lapsus ni trema, nisi se zabunio. Ti si, Luka, to stvarno zaboravio.

Već dugo se sramim, Luka, što sam ikada navijala za vas, ali baš nikada me nije bilo ovako sram. Sramim se jer napamet znam taj datum i jer sam ti iz zadnjeg reda sudnice pomogla da ga se i ti sjetiš. Sramim se jer svake godine na Indexu člancima obilježavamo obljetnicu tvog debija za Hrvatsku, za djecu i naraštaje koji dolaze. Nisam naivna i znam da to već dugo nije moja i naša reprezentacija. Znam, jer sam se protiv njezine privatizacije borila, a i danas se borim, na sudu, stadionu i ulici. Znala sam da ste "u talu" i da ćeš danas potvrditi sve ono što mi je i Zdravko Mamić rekao prije početka suđenja. Jasno mi je da se ne sjećaš je li Zdravko kod potpisa ugovora bio "klub" ili "agencija", jesi li dobio golf peticu ili mini cooper i je li ti knjige vodila majka tvoje supruge, ali koliki jebivjetar moraš biti da zaboraviš dan kada si prvi put nastupio za Hrvatsku? Tko ti je bio dao kapetansku traku i kako si je zaslužio? Sjećaš se li toga možda?

Pratim Dinamo, Zdravka Mamića i reprezentaciju već duže od deset godina i evo, ni ja se ne mogu sjetiti kada sam čula nešto tako tužno i ružno o njoj. Nažalost, to je danas dominantna slika reprezentacije Hrvatske.

I nek si nam rekao, i nek me sram. Ako je za buduće naraštaje - vrijedilo je.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by storm » 14 Jun 2017, 23:08

Frajenr danas izvrijeđao i razriješio dužnosti i svoje odvjetnike :oo
Kakav igrokaz, da su to strahi...sve sam sigurniji da će se izvući šupak...nesposobno je hr pravosuđe to zaključiti....umreženo, korumpirano i nesposobno sa uskokom na čelu...

Što se tiče vrijeđanja Janice Kostelić i presude za sedam momaka koji su joj otpjevali pogrdnu pjesmicu i zaradili po pet dana zatvora....kratki presjek, kako bi očito novo uvedena institucija verbalnog delikta trebala vrijediti za dotičnog...

Ja je osobno ne bih vrijeđao....ali je trebala znati da ona sad nije više samo osvajačica medalji i sportašica....nego je preuzimanjem funkcije državne sekretarke za sport- postala političar....koji se nažalost slizao sa aktualnom mafijom u hr sportu.
Nije joj to trebalo.....ioak je samo kozmetičarka ako smo kod stručnih kompetencija :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by storm » 24 Jun 2017, 07:48

I to je to...

U državi gdje se hapsi čovjeka koji je na fb izvrijeđao Plenkovića, hapsi se čovjeka koji je uvrijedio fraKosica....u zatvor se trpaju momci koji pjevaju uvredljivu pjesmicu POLITIČARKI Janici Kostelić.....jedan kriminalac, koji bi u normalnoj državi već cca 10 godina bio iza rešetaka....sprda se sa sustavom i cijelom državom...i izgleda je čak u pravu :kafa


Dan kada je Zdravko Mamić rekao istinu
Piše: Dea Redžić


Image
Foto: Luka Šangulin/Index

ČETIRI godine prošle su otkako smo Zdravku Mamiću postavili pitanja zbog kojih je pobjegao s press konferencije, iako je obećao da će na njih odgovoriti. Umjesto odgovora, Mamić je Index prozvao medijskom mafijom.

Ista pitanja su aktualna i danas, no Mamić je opet pobjegao.


Da smo imali prilike, pitali bismo ga što točno znači rečenica "koga briga što je Luka Modrić novac od transfera dijelio sa mnom". Pitali bismo ga zašto je onda deset godina lagao navijače i javnost da nema privatne ugovore s igračima i na koga je pripisao menadžersku agenciju i prava iz tih ugovora nakon što je pritisak zbog sukoba interesa postao prejak. Opet bismo ga pitali i koji su to menadžeri sudjelovali u transferu Modrića, Lovrena i mnogih drugih iz Dinama u inozemstvo i zašto je "hrvatski, kapetan, vitez i mučenik" javno izjavio da je njegov menadžer Mario Mamić, ako je on odrađivao posao kao "obiteljski prijatelj"?

Nažalost, ta pitanja USKOK nije na vrijeme postavio Zdravku Mamiću. I zato Zdravko Mamić danas može bez straha priznati da je kriv, ali da bi ga osudili, "uskoci" bi morali prvo osuditi sve one koji bi mu omogućili izvlačenje novca iz Dinama. Gdje su ta ministarstva, ti zakonodavci i sportske inspekcije, koji su dopustili da jedna udruga građana avansno plaća igrača gotovo četiri milijuna eura po sezoni, koliko preračunato iznosi Modrićevih 50 posto zasluga? Gdje je taj ministar udruga kojemu to nije bilo sumnjivo?

Više od deset godina prošlo je otkako smo na Indexu krenuli s upozorenjima da hrvatski klubovi služe kao praonice love i da im se to omogućuje hrvatskim zakonima, bez kaznene odgovornosti lokalnih moćnika koji su na račun blokiranih subjekata požderali milijune kuna janjetine i provlačili transfere preko omladinskih škola i privatnih računa u inozemstvu. Država ih je spašavala otpisom dugova, zakonom o pretvorbi, pa čak i predstečajnim nagodbama. Naravno, sve po slovu zakona. Nismo toliko naivni, ali nije ni Zdravko Mamić koji svoju obranu temelji na činjenici da nije mogao opljačkati Dinamo bez Modrićeve pomoći, kao što njih dvojica to nisu mogli izvesti bez pomoći države. Da sam na mjestu Zdravka Mamića, i sama bih se tako branila, jer je to ključ većine kaznenih procesa koji se protiv njega danas vode. Nema te optužnice, tih lovrena, ćorića, halilovića, nema tog USKOKA koji kroz dvije optužnice može popraviti legaliziranu pljačku koja se hrvatskom sportu događa posljednje desetljeće. Nema tog napora suda koji bi uspio spriječiti Mamića da komunicira sa svjedocima, od kojih su 90 posto članovi njegove obitelji i ljudi koje je kupio i stvorio.

USKOK je debelo zakasnio. Sve što oni danas pokušavaju dokazati, mi smo već davno napisali i potkrijepili papirima i zdravim razumom.

Zdravko Mamić danas je većinom govorio istinu. Problem je u onome što nije kazao, niti je trebao kazati, jer ga USKOK o tome, za sada, ništa nije ni pitao. USKOK je u optužnici bio itekako blag prema Luki Modriću, a to je zicer za Mamićevu obranu.


Zdravko Mamić danas ima potpuno pravo reći - što vas briga kako sam dijelio novac od transfera, to je moja stvar. I to je istina, jer Mamić je u isto vrijeme bio Dinamo, Hrvatski nogometni savez, zagrebački Županijski sud, Ustavni sud, menadžer, tata i mama.

Zato Mamić danas može drugima poručiti da su "cosa nostra" i optužiti ih da potiču podjele u društvu, dok u svečanoj loži hrvatske reprezentacije sjede inkriminirani nasilni lideri zbog čijih se interesa izmanipulirani navijači međusobno tuku na tribini, projicirajući time tužnu, ali najtočniju sliku hrvatskog sporta i društva.

Država koja godinama tolerira omertu i jamči opstanak "cosi nostri" iz Hrvatskog nogometnog saveza, šutke gledajući Lokomotivu, Davora Šukera, crne liste, namještene utakmice i manipulaciju zakona, statuta i pravilnika, omogućila je Zdravku Mamiću da ispadne nevin čovjek i naziva "cosom nostrom" sve one koji su se borili protiv mafije u nogometu.

Pomogli su mu i svi oni novinari koji su pogledali u pod kada je rekao - dosad sam vam plaćao, a od sada ću vas tužiti.

Dok se vi pitate zašto mu tek rijetko novinari postavljaju pitanja, Mamić je isti model primijenio na cijelu državu i danas bez beda s Mateom Kovačićem "visi s lustera" i u live streamu pjeva ne može nam nitko ništa.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by Username » 24 Jun 2017, 09:40

Preletio konfer

Jel istina za Bobana?

Mase papirima i ugovorima, uslovna u najgorem slucaju po njega

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by storm » 22 Aug 2017, 13:41

Zdravko mamic danas propucan u Tomislavgradu :sok
Napadac pucao u predjelu donjih ekstremiteta i nestao :hm
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by Hannibal » 22 Aug 2017, 13:43

hahahahhaha mafije
🐽

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests