Nogometne Zanimljivosti

Kutak za sportski trenutak
Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Pogledajte 100 najljepših golova u 2016. godini

Post by Krokodil Behko » 02 Jan 2017, 10:26

Moram i ja priznati da nisam odgledao sve, ali ako je sa naših prostora samo Modrić, onda je Džeko zakinut, jer zbilja je zavalio jedan ekstra gol nekim Česima.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Pogledajte 100 najljepših golova u 2016. godini

Post by storm » 02 Jan 2017, 10:27

https://www.youtube.com/watch?v=GOlAKtGCqEc


nisam ni ja gledao....kad je uopće Modrić dao gol :hihi

ne pamtim ni jedan osim onaj na euru :misli
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Pogledajte 100 najljepših golova u 2016. godini

Post by Bla » 02 Jan 2017, 10:29

Pa meni je parktičnije pregledati petnaestak minuta jednom godišnje nego potrošiti sate i sate da bi eventualno vidio neki go. :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Pogledajte 100 najljepših golova u 2016. godini

Post by Krokodil Behko » 02 Jan 2017, 10:30

E evo, pronašao sam. I dribling i šut.

https://www.youtube.com/watch?v=ieEU9jZJgUg
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Pogledajte 100 najljepših golova u 2016. godini

Post by storm » 02 Jan 2017, 10:43

Ti su izbori onako... Pored samog gola, bitno je tko, kome, gdje, kad... Armin Hodžić je za Dinamo proljetos zabio gol bolji od bar 90% ovih...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nogometne Zanimljivosti

Post by storm » 07 Jan 2017, 06:03

:valja

Image

Nogomet susreće South Park: Crtićke parodije brutalno sprdaju superzvijezde
Ako već niste, pogledajte opus zajebantske ekipe koja stoji iza kanala 442oons

Piše: Zvonko Alač

Screenshot: Youtube

IBRAHIMOVIĆ je He Man, Bale Wolverine, Ozil buljooki svemirac, Muller podrugljivi klaun, Suarez morski pas, Hannibal Lecter ili vampir, Diego Costa majmunoliki nasilnik, Rooney nakaza iz Frankensteinova laboratorija, Pellegrin zombi, Abramovič ruski mafijaš sa šubarom, Sterling mala jamajkanska beba obučena u rasta boje koja pohlepno ždere pare, od Van Gaala je ružnija samo njegova žena, a Ronaldo je... prelijepi egomanijak.

https://www.youtube.com/watch?v=ZAP57UFPI6w

To su samo neki od likova i uloga koje imaju najveće svjetske nogometne zvijezde u animiranim fimovima engleskog kolektiva 442oons koji ova (ne)djela objavljuje na YouTubeu.

U tri i pol godine postojanja stekli su sljedbu od preko 950 tisuća pretplatnika, dok su im videa pogledana više od 414 milijuna puta.
https://www.youtube.com/watch?v=bQx8rPSvgzk

Njihovo ime očita je aluzija na kultnu taktičku postavu u kombinaciji s engleskom rječju za crtić ("toon", skraćeno od "cartoon") i u kojoj je najbolje sažeta cijela "filozofija" ekipe posvećene svetom trojstvu: nogometu, animaciji i zajebanciji.

Nogomet im je temelj i osnovna inspiracija. Nadahnuće nalaze u nogometnim pričama iz prošlosti, ali prije svega sadašnjosti. Kako sami ističu, nastoje objavljivati tri crtića tjedno, ali kada su velika natjecanja (SP, EP, Liga prvaka) ili više zanimljivih utakmica Premier League u malo vremena, onda se brojnim obožavateljima obraćaju i češće.

https://www.youtube.com/watch?v=ZDKR0wtdlZI

Upravo je aktualnost, odnosno fokusiranost na recentne nogometne događaje te sprdnja s njima jedna od najvećih draži 442oonsa, pa će tako u vrijeme žestokog blagdanskog tempa u Premier League i njihovi satirično-animirani kroničari raditi udarnički i izbaciti nekoliko prigodnih specijala.

Među njima je crtić koji urnebesno prikazuje kakvi bi slavni nogometaši i treneri bili snjegovići, napravili su cijeli adventski kalendar s 23 nastavka i božićnim porukama, a posebna poslastica je "Band-aid" okupljen kako bi prepjevom "Do they know is Christmas?" sažalijevao (zapravo, izrugivao) neuspješne trenere.

https://www.youtube.com/watch?v=7QyJWMdo2os
Pa tako možemo vidjeti sastanak "Anonimnih loših menadžera", na kojem vođa terapeutske skupine, očajni i otpušteni engleski izbornik Roy Hodgson, u crtićima 442oonsa nacrtan kao križanac sove i čovjeka, okružen preplašenim i pospanim starcem Ranierijem te karikaturalno ispijenim Moyesom, tužnu ispovijed Slavena Bilića, jednog od članova grupe, prekida sprdanjem njegove frizure. West Hamov menadžer nacrtan je dakako kao izmučeni, posivjeli paćenik neuspješno presađene kose.
Image

Animacija 442oonsa je primitivna, ali upravo zbog jednostavnosti sjajno pogođena i uspjela. Bazičnost crtačke i grafičke izvedbe, bez velike "umjetnosti" ili vještine autora ipak pokazuje njihovo savršeno poznavanje likova i miljea kojeg izruguju, parodiraju i izlažu satiričkom tretmanu i zato u tome mogu uživati svi ljubitelji nogometa, bez obzira na to što misle o animiranim filmovima.
https://www.youtube.com/watch?v=Mb0sud1AITQ

Zajebancija, odnosno humor u crtićima 442oonsa, također igra na prvu loptu, ali znamo svi da su tako postignuti golovi najatraktivniji: naglašavajući karakterne mane (Mourinho je sitničava arogantna picajzla koja likuje nad tuđom nevoljom, Wenger narogušeni luzer i kmečavac obješenih grudi, čije bradavice stišće u ekstazi) ili do groteske dovodeći fizičke ili estetske manjkavosti superzvijezda nogometnog svijeta, autori su stvorili jedinstven način karikature koja često prelazi u satiru ili parodiju, ali i do sada neviđeni način sprdanja i izrugivanja s nevjerojatno bogatim i ništa manje slavnim likovima, koji nisu navikli da ih se u javnosti prikazuje onako kao što to s djecom iz američke pripizdine rade autori South Parka.
https://www.youtube.com/watch?v=CVPNTekiE6o

Ovdje nema političke korektnosti, ali zato ima obilje pop-kulturnih referenci, pa tako antijunacima crtića nogometni teren često postaje tek pozadina na kojem plešu poput Michaela Jacksona s krivim nogama, pjevaju kao Adele s upalom grla ili se ubijaju kao Komandos ili Rambo, ali gazeći se tenkovima, a ne pucajući iz automatskog oružja.

https://www.youtube.com/watch?v=fUL2Z1XE7XA
emptyhad :plavi
Kao što ste do sada shvatili, 442oons namijenjeni su prije svega poznavateljima engleskog nogometa i jezika, jer ako ne znate engleski, nećete shvatiti foru zašto je Emre Can nacrtan kao limenka, ali kao što je jezik nogometa univerzalan, tako će vam i titlovi uz ove sjajne crtiće pomoći da shvatite kako se radi o odličnoj zafrkanciji s nedodirljivima.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Na Svjetskom prvenstvu igrat će 48 momčadi!

Post by storm » 10 Jan 2017, 12:06

Image
NA SASTANKU u Zuercihu FIFA-ino Vijeće je izglasalo drastične promjene formata Svjetskog prvenstva koje se od 2026. godine širi na 48 reprezentacija. Do sada su na završnici Svjetskog prvenstva igrale 32 momčadi.

"Danas se 32 sudionika SP-a zna već u studenom, osam mjeseci prije početka turnira. A što je s interesima i prihodima? Što je s ostalim zemljama koje nisu izborile SP i u kojima se "gazi" po trenerima i igračima jer nisu uspjeli?", pravda ideju Gianni Infantino, predsjednik Fifa-e.

48 reprezentacija u novom formatu natjecanja podijelit će se 16 skupina po tri ekipe. Turnit će trajati 32 dana, odigrat će se 80 utakmica, ali za naslov će i dalje biti potrebno sedam pobjeda.

Jednoglasna podrška

FIFA-ino vijeće jednoglasno je podržalo prijedlog svog predsjednika Giannija Infantina o proširenju. Prema novom formatu prvenstva u prvoj fazi natjecanja će 48 reprezentacija biti podijeljeno u 16 skupina po tri reprezentacije, objavila je FIFA u svom tweetu, dodavši kako će više pojedinosti biti objavljeno nakon završetka zasjedanja Vijeća koje okuplja 37 članova.

Proširenje turnira bila je jedna od glavnih točaka izborne kampanje Infantina, koji je u veljači na čelu FIFA-e smijenio Seppa Blattera. Infantino je najprije govorio o proširenju turnira na 40 reprezentacija, ali je onda u listopadu dodao još osam reprezentacija.

U svojoj kampanji promovirao je i povratak nogometa nogometašima, kao kontru korumpiranim biznismenima koji su godinama dominantna sila FIFA-e. Infantino je oko sebe okupio zvučna imena sporta i osnovao novi ogran, FIFA-ino Vijeće, koje je danas izglasalo velike promjene za nogomet.

Image


Mnogobrojne kritike

U donošenju ove odluke, FIFA je odbacila tvrdnje kako će proširenje smanjiti kvalitetu turnira te učiniti ga predugim i nezgrapnim. Kritičari, među mojima su mnogi ugledni europksi klubovi kao i treneri, smatraju da FIFA ugrožava pobjedničku formulu.

index.hr
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Na Svjetskom prvenstvu igrat će 48 momčadi!

Post by dr laganini » 10 Jan 2017, 12:07

..znači i luxemburg bi moga...

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Na Svjetskom prvenstvu igrat će 48 momčadi!

Post by storm » 10 Jan 2017, 12:07

Kakva glupost :lupa
Razvodniti će se kvaliteta a sve samo zbog profita...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Na Svjetskom prvenstvu igrat će 48 momčadi!

Post by Hannibal » 10 Jan 2017, 14:28

Hocel se srbi sad moc kvalificirat
🐽

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Na Svjetskom prvenstvu igrat će 48 momčadi!

Post by dr laganini » 10 Jan 2017, 14:30

..i bih..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Na Svjetskom prvenstvu igrat će 48 momčadi!

Post by storm » 10 Jan 2017, 14:30

Hannibal Lecter wrote:Hocel se srbi sad moc kvalificirat
Nije nužno.....ja sam i za EURO2016 mislio, pošto je gotovo pola europe ušlo (24/52) da će biti pola exyu tamo....pa opet se sve svelo na vatrene...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Na Svjetskom prvenstvu igrat će 48 momčadi!

Post by Hannibal » 10 Jan 2017, 14:35

Ma i bosna je losa haos bila ona generacija sto je otisla na svjetsko solidna ovo talasika... al srbi su kriiza aa
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Na Svjetskom prvenstvu igrat će 48 momčadi!

Post by storm » 10 Jan 2017, 14:47

Hannibal Lecter wrote:Ma i bosna je losa haos bila ona generacija sto je otisla na svjetsko solidna ovo talasika... al srbi su kriiza aa
Pola od ovih 48 ćebiti W"talasika" pa ne vidim zašto i bih ne bi otišla...
Vjerojatno će opet po dvije momčadi iz grupe direktno i najbolji treći....te baraž za preostale trećeplasirane....
ako to ne ide....jbga bolje i biti doma i ne naletjeti na katastrofu :ooo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Na Svjetskom prvenstvu igrat će 48 momčadi!

Post by posmatrac » 10 Jan 2017, 14:53

Vrlo vazno, Grci bili prvaci Evrope 2004, slavlje trajalo par sati i sve se zaboravilo, danas su po reputaciji na nivou lupam Svicarske.

Fudbal je odavno postao cirkus, kako je iskljucivo profit postao onovna ideja vodilja, vodecih ljudi iz Uefe i Fife.

Najace mi je kada nasi eminentni komentatori u 60 minuti finalne utakmice Lige Prvaka, Prvensta Evrope ili svijeta pocnu vec pricati o klupskim tranferima za sljedecu sezonu, upitam se zasto sam pratio i tu sezonu.

ALi da bi covjek naloz na takve stvari, mozak mu mora funkcionisati " od danas do sutra"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Na Svjetskom prvenstvu igrat će 48 momčadi!

Post by storm » 10 Jan 2017, 14:57

posmatrac wrote:Vrlo vazno, Grci bili prvaci Evrope 2004, slavlje trajalo par sati i sve se zaboravilo, danas su po reputaciji na nivou lupam Svicarske.

Fudbal je odavno postao cirkus, kako je iskljucivo profit postao onovna ideja vodilja, vodecih ljudi iz Uefe i Fife.

Najace mi je kada nasi eminentni komentatori u 60 minuti finalne utakmice Lige Prvaka, Prvensta Evrope ili svijeta pocnu vec pricati o klupskim tranferima za sljedecu sezonu, upitam se zasto sam pratio i tu sezonu.

ALi da bi covjek naloz na takve stvari, mozak mu mora funkcionisati " od danas do sutra"
Vjeruj da Grci nisu zaboravili 2004 :zubi

Kao ni Hrvatska 1998 sa broncom sa svjetskog i tako dalje.....

ne vidim zašto bi se to tebi urezivalo u pamćenje :cudi

to oko profita se slažem...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Na Svjetskom prvenstvu igrat će 48 momčadi!

Post by posmatrac » 10 Jan 2017, 15:06

storm wrote:
posmatrac wrote:Vrlo vazno, Grci bili prvaci Evrope 2004, slavlje trajalo par sati i sve se zaboravilo, danas su po reputaciji na nivou lupam Svicarske.

Fudbal je odavno postao cirkus, kako je iskljucivo profit postao onovna ideja vodilja, vodecih ljudi iz Uefe i Fife.

Najace mi je kada nasi eminentni komentatori u 60 minuti finalne utakmice Lige Prvaka, Prvensta Evrope ili svijeta pocnu vec pricati o klupskim tranferima za sljedecu sezonu, upitam se zasto sam pratio i tu sezonu.

ALi da bi covjek naloz na takve stvari, mozak mu mora funkcionisati " od danas do sutra"
Vjeruj da Grci nisu zaboravili 2004 :zubi

Kao ni Hrvatska 1998 sa broncom sa svjetskog i tako dalje.....

ne vidim zašto bi se to tebi urezivalo u pamćenje :cudi

to oko profita se slažem...
Mislio sam reci da nas previse kljukaju nebitnim informacijama, da je svaka vijest zanimljiva od danas do sutra, a kako i ne bi kad na dan na TVu imas 20 utakmica Engleske 1 i 2 lige, Spanske , TAlijanske, Portugalkse itd Nekada se fudbalski rezultati ostali urezivaniji u pamcenje gledatelja.
SAd da me neko pita, koji su to klubovi igrali u cetvrtfinalu Lige Prvaka 2007( a gledao sam te utakmice), veze ne bi imao, svaka sezona mi postala ista.

Mozda se sjecas euforije u Bosni kada smo se plasirali na Svjetsko 20014 u Brazilu, nakon prvog poraza od Argentine je pocelo blacenje Susica, nisam mogao da vjerujem sta ljudi pisu.
Onda skontah da "dokoni Popovi i Goveda krste" i da je ljudima zapravo bitno da se sta bilo desava, i zato sam izgubio zelju da toliko pratim sport(nekad fanatik bio), iako sam usputno informisan o glavnim dogadjajima.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Na Svjetskom prvenstvu igrat će 48 momčadi!

Post by dr laganini » 10 Jan 2017, 15:09

..mislim da je tv donila novac nogometu a izgubila draž..hiperinflacijom utakmica izgubio sam svaku draž i isčekivanje..danima bi s ečekala utakmica a danas neritko da odgledam utakmicu u komadu..

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Na Svjetskom prvenstvu igrat će 48 momčadi!

Post by Username » 10 Jan 2017, 15:10

Zasicenje

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Na Svjetskom prvenstvu igrat će 48 momčadi!

Post by dr laganini » 10 Jan 2017, 15:12

da

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests