Najbolji SP

Kutak za sportski trenutak
Post Reply

Najkvalitetnija svjetska priredba fudbala odigrala se:

1982.
1
14%
1986.
1
14%
1990.
0
No votes
1994.
2
29%
1998.
1
14%
2002.
0
No votes
2006.
0
No votes
2010.
0
No votes
2014.
2
29%
Neke druge godine u kojoj ti nisi bio planiran
0
No votes
 
Total votes: 7

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Najbolji SP

Post by niska grana » 30 Dec 2015, 20:52

Naravski - niko ne ocekuje veleobjektivnost vec sasma subjektivan osvrt na vama iz koznakojih razloga najdraze svjetsko prvenstvo u fudbalu. Uzevsi u obzir pretpostavljenu srednju dob bubnuo sam '82. kao najstariju opciju, ali se po potrebi moze navesti i neki raniji dogadjaj....za slucaj vecih dvoumljenja tu su dvije opcije.

Meni licno najdraze je bilo izdanje iz 1994. Imalo mi je neku posebnu car, gledao sam ga u najskromnijim uslovima dotad i odtad. Posjedovalo je sve: izbacivanje zbog droge, brdo suza, tragedije, velike obrate, po prvi put gomilu ljudi na tribinama koji su dosli tu samo zato sto se nesto dogadja....ili mozda bas zbog ovog zadnjeg razloga: ta godina je bila prelom izmedju starog pogleda na nogomet koji je odumirao i novog koji je pod SP-om podrazumijevao spektakl za mase, ultramegaturbo medijsku paznju, manekenstvo gdje mu mjesto nije itd....pa je imala ponesto od oba navedena smeka/stiha (u Evropi isto vrijedi za EP '96.). Kvaliteta same igre naravno nije bila najblistavija. Iako bolja od '90., vjerujem da je u tom pogledu bilo boljih predstava prije i poslije.

Najgrozomorniji turnir se nedvojbeno odigrao 2010. Ostale su mi u sjecanju samo vuvuzele, mucno njemacko gazenje Argentine i Maradonini satovi na obje ruke.

Bujrum :)
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Najbolji SP

Post by KOMESAR » 30 Dec 2015, 20:55

I meni najjače u glavi odzvanjaju vuvuzele.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Najbolji SP

Post by storm » 30 Dec 2015, 21:00

Najgore definitivno sp južna afrika 2010 .....

uh a za ostali bi morao razmisliti ....sentimenti i dječaćka zaluđenost ipak pripadaju osamdesetim.....eventualno italija 90.....kasnije sam odrastao i postao bezveze :o ( počeo pametovat čitaj )
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: Najbolji SP

Post by Tempy » 30 Dec 2015, 21:02

Najbolje je bilo 98 kad su Hrvati bili treći (zamalo prvi) da onaj slijepac nije dao go. Organizacija, stadioni, utakmice , baš sve.
Pa dobro ne baš sve, suđenje je moglo biti bolje.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120522
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7000 times
Been thanked: 7956 times
Status: Online

Re: Najbolji SP

Post by Krokodil Behko » 30 Dec 2015, 21:15

Ni 2002. nije bilo sjajno u Japanu i Koreji :cudi
Možda zato što se iz aviona vidilo da Brazilu nema ko na crtu.
Pojma nemam ko im je tad bio selektor, jer im nije bio ni potreban :D.
Dida, Cafu, Carlos, Lucio, Juninho, Rivaldo, Kaka, Ronaldinho, Ronaldo.
Oni samo istrče na teren i taktika im nije ni potrebna.

Nervirali su me i oni Korejci, koji su zahvaljujući lakom žrijebu prošli u 1/4 finala, pa one histerije po Seulu, pa svuda okolo postavljeni video zidovi za prećenje 1/4 finala, ali tu ih je na zemlju spustila Njemačka.

Meni se najviše dopalo 2006. godine, mada su oni Talijani daleko od dobre ekipe ali su Talijani i ako ih hoće poneka kontra, to je to..
online

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: Najbolji SP

Post by Tempy » 30 Dec 2015, 21:19

Nije loše bilo ni 94 u SAD, navijao sam zdušno za Kamerunce i bili su dobri. Brazil prejak, a pola talijana završilo sa zavojem oko glave.

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Najbolji SP

Post by niska grana » 30 Dec 2015, 21:33

Krokodil Behko wrote:Ni 2002. nije bilo sjajno u Japanu i Koreji :cudi
Možda zato što se iz aviona vidilo da Brazilu nema ko na crtu.
Pojma nemam ko im je tad bio selektor, jer im nije bio ni potreban :D.
Dida, Cafu, Carlos, Lucio, Juninho, Rivaldo, Kaka, Ronaldinho, Ronaldo.
Oni samo istrče na teren i taktika im nije ni potrebna.

Nervirali su me i oni Korejci, koji su zahvaljujući lakom žrijebu prošli u 1/4 finala, pa one histerije po Seulu, pa svuda okolo postavljeni video zidovi za prećenje 1/4 finala, ali tu ih je na zemlju spustila Njemačka.

Meni se najviše dopalo 2006. godine, mada su oni Talijani daleko od dobre ekipe ali su Talijani i ako ih hoće poneka kontra, to je to..
Joj dobro si, Koreja u zavrsnoj fazi, navijaci bjesomucno mlataraju besmislenim stapovima, utakmice ujutro i u podne po nasem vremenu :grana
Tempy wrote:Nije loše bilo ni 94 u SAD, navijao sam zdušno za Kamerunce i bili su dobri. Brazil prejak, a pola talijana završilo sa zavojem oko glave.
Brazilu je tu malo islo na mlin sto su bili odmorniji, ali steta sto Italija nije uzela zlato (mislim kad su se vec onako hinjski provukli do finala - prava umjetnost :oo). Ironija je sto je taj sastav bio mnogo kvalitetniji od onog sampionskog iz 2006. Ali mnogi se kunu da je i Brazil 1982. bio najbolji tim svih vremena, pa je opet na kraju izvisio.
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15208
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 976 times
Been thanked: 966 times
Status: Offline

Re: Najbolji SP

Post by Tokmak » 30 Dec 2015, 23:28

najgore je definitivno bilo SP 2002. u Japanu i Južnoj Koreji,kad se samo sjetim suđenja i guranja barem jednog od domaćina do polufinala :bua ...na kraju su to bili Korejanci nauštrb Talijana...sramota za FIFU ,ali ništa novo od njih fifa=mafia

zato je najbolje bilo po meni 1994. u Americi ili barem meni zato jer se toga SP najbolje sjećam i jer sam gledao najviše tekmi iako su bile kasno po noći...
vrlo neobično prvenstvo bez Francuske,Engleske i Portugala
5 golova Rusa Salenka kao rekord u jednoj utakmici SP-a,
zadnji nastup velikog Diega Maradone ,ali i Claudia ako je kokain droga,ja sam narkoman Caniggie :D.

posrtanje Kolumbije već u skupini iako su došli kao glavni favoriti sa najboljom generacijom ikada (Walderamma,Rincon i co.) i autogol Escobara kojeg je platio glavom kad se vratio u domovinu
Bugari na čelu sa Stoičkovim,za koje sam navijao,došli čak do polufinala gdje ih je zaustavila Italija,ali i sudac Francuz kao mala osveta zbog njihovog izbacivanja Francuza u kvalifikacijama...
upečatljiv nastup je bio i Maradone sa Karpata,Gheorgea Hagija i njegov velemajstorski pogodak Kolumbijcima iskosa sa lijeve strane 40ak metara od gola u suprotne rašlje itd,itd...
ima toga još,ako vas nešto zanima,pitajte :ooo
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96715
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34632 times
Been thanked: 21275 times
Contact:
Status: Online

Re: Najbolji SP

Post by Rum » 22 Sep 2019, 15:10

Grupa F na Svjetskom prvenstvu u Italiji 1990 godine
Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Najbolji SP

Post by dadojović » 22 Sep 2019, 17:51

Nedavno sam negdje pročitao, za SP 1990, da ga je novinar nazvao jednim od prvenstava s najmanje kvalitete. Ne bih se složio. Inače, s tog prvenstva pamti se
-Rene Higuita, sjajni golman koji s driblinzima dolazio do centra
-Roger Milla, Kamerunac koji je s skoro 40 godina bio jedan od najboljih igrača i strijelaca prvenstva
-Utakmica između Mill i Higuite, odnosno Kameruna i Kolumbije ( Higuita dribla vam šesnaest, Milla mu uzima loptu i daje gol)
-Toto Schilacci, do tada anonimus postaje prvi strijelac prvenstva
-Ivković brani penal Maradoni.
-Zadnje prvenstvo na kojem je Maradona još uvijek bio bog
-Piksijev gol Španjolskoj
-Kamerun u četvrtfinalu, do tada ne zamislivo za jednu afričku momčad.
Našlo bi se još puno toga...
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Najbolji SP

Post by storm » 22 Sep 2019, 18:07

dadojović wrote: 22 Sep 2019, 17:51 Nedavno sam negdje pročitao, za SP 1990, da ga je novinar nazvao jednim od prvenstava s najmanje kvalitete. Ne bih se složio. Inače, s tog prvenstva pamti se
-Rene Higuita, sjajni golman koji s driblinzima dolazio do centra
-Roger Milla, Kamerunac koji je s skoro 40 godina bio jedan od najboljih igrača i strijelaca prvenstva
-Utakmica između Mill i Higuite, odnosno Kameruna i Kolumbije ( Higuita dribla vam šesnaest, Milla mu uzima loptu i daje gol)
-Toto Schilacci, do tada anonimus postaje prvi strijelac prvenstva
-Ivković brani penal Maradoni.
-Zadnje prvenstvo na kojem je Maradona još uvijek bio bog
-Piksijev gol Španjolskoj
-Kamerun u četvrtfinalu, do tada ne zamislivo za jednu afričku momčad.
Našlo bi se još puno toga...
Meni su lošija jedino prvenstva u nekim outsider zemljama... Južna Afrika, Koreja /Japan... Nije to ta atmosfera.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Najbolji SP

Post by dadojović » 22 Sep 2019, 18:15

Hajme, ono s onim trubama u JAR- u. Ono je bio živi užas. Ne gledljivo.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Najbolji SP

Post by storm » 22 Sep 2019, 18:18

dadojović wrote: 22 Sep 2019, 18:15 Hajme, ono s onim trubama u JAR- u. Ono je bio živi užas. Ne gledljivo.
Pa i ono u Koreji i Japanu... Tribine pod konac, vojske jbt...
Prvenstva moraju giganti organizirati... Nervira me ovo Koreja, Japan, Katar... Ajde rusija i nekako, nešto su odigrali barem nekad... Ovo ostalo sve jazavci..
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Najbolji SP

Post by dadojović » 22 Sep 2019, 18:21

storm wrote: 22 Sep 2019, 18:18
dadojović wrote: 22 Sep 2019, 18:15 Hajme, ono s onim trubama u JAR- u. Ono je bio živi užas. Ne gledljivo.
Pa i ono u Koreji i Japanu... Tribine pod konac, vojske jbt...
Prvenstva moraju giganti organizirati... Nervira me ovo Koreja, Japan, Katar... Ajde rusija i nekako, nešto su odigrali barem nekad... Ovo ostalo sve jazavci..
Znaš i sam kako i zašto Katar i slični. Ako nije u Europi ili Južnoj Americi plus Mexico nije to to.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Najbolji SP

Post by storm » 22 Sep 2019, 18:26

dadojović wrote: 22 Sep 2019, 18:21
storm wrote: 22 Sep 2019, 18:18

Pa i ono u Koreji i Japanu... Tribine pod konac, vojske jbt...
Prvenstva moraju giganti organizirati... Nervira me ovo Koreja, Japan, Katar... Ajde rusija i nekako, nešto su odigrali barem nekad... Ovo ostalo sve jazavci..
Znaš i sam kako i zašto Katar i slični. Ako nije u Europi ili Južnoj Americi plus Mexico nije to to.
Auuuu Mexico 86... Moje prvo prvenstvo, što sam baš pratio.... Antologijske tekme.
Brazil sa zicom, Socrates, careca, Argentina Maradona, cannigia, buruchaga, valdano... Engleska Lineker, platt... Njemačka littbarski, matheus, brehme, Schumacher na golu... Belgija vercauteren, van der elst...
Španjolci sa butragenom, Mexico Hugo sanchez...
Ovo iz glave samo leti... Da ne idem detaljno
Ma perverzno :place
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Najbolji SP

Post by dadojović » 22 Sep 2019, 18:29

storm wrote: 22 Sep 2019, 18:26
dadojović wrote: 22 Sep 2019, 18:21

Znaš i sam kako i zašto Katar i slični. Ako nije u Europi ili Južnoj Americi plus Mexico nije to to.
Auuuu Mexico 86... Moje prvo prvenstvo, što sam baš pratio.... Antologijske tekme.
Brazil sa zicom, Socrates, careca, Argentina Maradona, cannigia, buruchaga, valdano... Engleska Lineker, platt... Njemačka littbarski, matheus, brehme, Schumacher na golu... Belgija vercauteren, van der elst...
Španjolci sa butragenom, Mexico Hugo sanchez...
Ovo iz glave samo leti... Da ne idem detaljno
Ma perverzno :place
Maradona i božja ruka. Ja sam malo mlađi, sjećam se malo i toga prvenstva ali ne previše.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 73 guests