LJUDI, ne samo sportaši...

Kutak za sportski trenutak
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: LJUDI, ne samo sportaši...

Post by storm » 18 Feb 2017, 21:59

Cristiano Ronaldo s Angelinom Jolie snima film o sirijskim izbjeglicama

Klix.ba

Portugalski fudbaler Cristiano Ronaldo je prošle godine otkrio svoju želju da uplovi u glumačke vode, a napokon je dobio svoju priliku. Na velikom platnu će glumiti ni manje ni više nego s Angelinom Jolie.

Image

Cristiano Ronaldo (Foto: EPA)
Riječ o filmu "Most života" režisera Eyupa Dirlika, a produkciju potpisuje turski Hayat Koprus.

"Snimanje počinjemo u prvoj sedmici aprila, a film prati priču izbjegličke porodice iz Sirije i njihov put ka boljem sutra", rekao je režiser Dirlik.

https://www.youtube.com/watch?v=DD6MJtVIZd0
Film će biti emitiran na Bliskom istoku i u Latinskoj Americi.

Osim Ronalda i Jolie u filmu će se pojaviti nekolicina svjetskih zvijezda, uključujući i Nancy Ajram.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: LJUDI, ne samo sportaši...

Post by Hannibal » 18 Feb 2017, 22:09

darko milicic - jes da ima u glavi propuh i da je protratio ogroman potencijal al je ljudina, vecinu zaradjenog novca je dao u dobrotvorne svrhe
🐽

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: LJUDI, ne samo sportaši...

Post by Mala_Mu » 29 Mar 2017, 21:56

Image

Čuda su moguća ako si navijač Barcelone

Mladić iz Vinkovačkog Novog Sela, prigradskog naselja popularnog među Slavoncima, no, nepoznatog u Hrvatskoj, privukao je pozornost nogometnog diva Barcelone.

U teškom životu Marka Mađara, koji boluje od cerebralne paralize, dogodilo se nešto što će pamtiti cijeli život. Video njegove reakcije na Barcinu povijesnu pobjedu protiv PSG-a, koji je njegova majka Đurđica direktno klubu poslala elektronskom poštom, ponukao je velike zvijezde katalonskog kluba Messija, Suareza, Neymara i Iniestu da se Marku potpišu na poklone, koje mu je klub pripremio i tako ga usreće. Sigurno je reći da su i više nego uspjeli u svojem naumu.

Image

Misa za pet golova

Marko pohađa Ekonomsku i trgovačku školu Ivana Domca u Vinkovcima za upravnog referenta, a ide u 1. razred. Međutim, njegova glavna zanimacija je praćenje nogometa. Kako njegova majka Đurđica tvrdi, nogometni je fanatik i zna mnoštvo podataka, čak i brojeve kopački nogometaša.

- U jednoj vinkovačkoj crkvi bila je duhovna obnova na dan utakmice Barcelona - PSG pa mi je Marko rekao da želi ići u crkvu. Bilo mi je malo čudno jer nije baš toliko revan prema tome. Iz crkve smo došli kući da bi mi Marko kasnije rekao da je na svetoj misi molio da Barca pobijedi pet golova razlike. Mislila sam da će mu to poljuljati vjeru jer tko još pobjeđuje s pet golova razlike?! - prisjećala se nesvakidašnjeg dana Đurđica Mađar.


- Tu večer nisam gledala utakmicu jer me nije zanimala, ali on je toliko vrištao od sreće da sam suprugu rekla da ga kratko snimi. Ne shvaćam taj svijet nogometa i ne razumijem tu sreću. Pokazala sam kolegici s posla snimku i ona me savjetovala da pošaljem to u Barcelonu. Prva misao mi je bila, “baš njih zanima netko iz malenih Vinkovaca”, ali ipak me uspjela nagovoriti i već dan nakon smo dobili mail natrag. Još uvijek nismo vjerovali, sve dok paket nije stigao, i to nakon tjedan samo dana. Kad ga je Marko otvorio, jedino što sam mogla vidjeti je bila sreća - ponosno je prenijela svoja iskustva Markova majka i njegova najveća podrška.

Mala gesta puno znači

- Drago mi je što može proživjeti ove trenutke i što se s osmijehom na licu može osvrnuti na mladost bez obzira na sve operacije i poteškoće koje proživljava. Odlučila sam ovo sve podijeliti zato što samo vidim negativne stvari po medijima pa sam shvatila da će svima dobro doći ako i vide nešto lijepo za promjenu - za kraj će Đurđica.

Marko je u svojim očima, unatoč svim problemima, najsretniji tinejdžer u Vinkovcima, a možda i šire. Pravi, vjerni i odani navijač dobio je ono o čemu nije mogao ni sanjati.

- Nitko nije mogao biti sretniji od mene. Kad sam vidio da mi je Leo Messi potpisao kapu, osjećao sam se kao bog. Nisam mogao vjerovati da je taj paket došao meni - neopisivo je uzbuđeno opisao Marko.

Zaista svi nakloni nogometnom divu iz Katalonije, koji pokazuje pravu i istinsku dobrotu.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: LJUDI, ne samo sportaši...

Post by Mala_Mu » 29 Mar 2017, 22:07

:respekt

Image

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: LJUDI, ne samo sportaši...

Post by greeneyes » 29 Mar 2017, 22:14

:respekt

Sent from my D5103 using Tapatalk
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: LJUDI, ne samo sportaši...

Post by storm » 10 Apr 2017, 07:55

Čovjek :aplauzz

Image

EMOTIVNI ISTUP NAKON DERBIJA
NJEGA BI U DRUGOM KLUBU NA RUKAMA NOSILI DO ZAGREBA, A KOLIKO GOD GA PLATILI, MALO SU MU DALI Dinamov heroj otkrio detalj koji će vas naježiti

AUTOR: Tomo Ničota

U nekom drugom klubu, koji nema problema s navijačima i u kojemu su igrači glavne zvijezde, Soudani bi već imao svoju bistu negdje tamo kod zapadne tribine. A iz Rijeke bi ga, pa i s Poljuda, navijači na rukama nosili do Zagreba. Milijun eura godišnje? Koliko god su mu dali, malo su mu dali. Da nije njega ove sezone, Dinamo bi već odavno ispao iz utrke za naslov. Bio je zanimljiv komentar jednog Dinamova navijača, koji je poslao poruku nakon utakmice.


- Nije on Mister Derby, on je Mister Dinamo!

Bio je emotivan Soudani nakon utakmice, pokazao je kako se naježio i ispričao jednu uistinu posebnu priču, objasnio zašto je nakon gola rukama “napisao” slovo P.


- To je “P” kao Petra. Gol posvećujem toj djevojčici, koju sam upoznao dan prije utakmice. Ona se bori s teškom bolešću, ide u peti razred škole na Ravnicama i u petak smo je posjetili. Zagrlila me i rekla: “Soudani, zabij gol za mene.” Ja sam to i učinio, evo, naježio sam se, pustio sam i suzu. Petra, ovo je za tebe - rekao je Soudani, koji nije htio previše isticati te svoje škarice.

Image

"Obećao mi je da će ako zabije gol posvetiti ga meni, ali mislila sam da će zaboraviti. Da će u tom velikom uzbuđenju ipak zaboraviti na mene. Ali nije," -kaže presretna djevojčica Petra Kračun (12) iz Zagreba kojoj je Dinamovac Hilal Soudani posvetio gol na subotnjoj utakmici u Rijeci. Prvi put da je jedan gol ujedinio sve navijače u Hrvatskoj.


"On mi je tada rekao da će naš tajni znak biti slovo P koje će on u zraku nacrtati. I zaista je to učinio. Mi smo gledali utakmicu kod susjeda jer nismo imali program na kojem se prikazivala utakmica. Tako sam bila sretna kad sam vidjela da me se sjetio. I još mi je poljubac poslao - priča nam djevojčica koja je i sad izvan sebe od sreće."
- Moj posao je da zabijam golove, to sam ovaj put i napravio. Zabijao sam i ranije škaricama, protiv Lokomotive, pa i u Alžiru, što niste vidjeli. Bilo je lijepih golova, ali ovaj je izuzetno važan - pričao je Soudani još pod dojmom priče o maloj Petri.

A gol....
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: LJUDI, ne samo sportaši...

Post by storm » 27 Apr 2017, 08:42

Bi li "Penaldo" smogao snage za taj potez :hm

Svi su očekivali da će Rakitić pucati penal, a onda je on jednim potezom oduševio Camp Nou
Rakitić dao loptu Mascheranu za izvođenje penala

Piše: A.Ha.
Image
Screenshot (Youtube)

BARCELONA je vodila 5:1 protiv Osasune i imala jedanaesterac. Loptu je uzeo Ivan Rakitić i svi su bili uvjereni da će upravo on izvesti udarac s bijele točke.

Međutim, Rakitić je pozvao Javiera Mascherana, ikonu Barcelone i nogometaša koji u sedam godina na Camp Nouu nije zabio nijedan gol. Uručio je loptu Argentincu, nakon što ga je Pique podsjetio da je Mascherano u igri, a da još nije zabio pogodak, te mu omogućio prvijenac u dresu katalonskog velikana.


Za prvi gol trebalo mu je čak 319 utakmica i Piqueova i Rakitićeva pomoć... Posljednji gol u klupskom nogometu zabio je još 2010. godine u dresu Liverpoola, a posljednji ligaški još 2008. godine. Njegov gol bio je 100. Barcelonin ove sezone i 500. u eri Luisa Enriquea.


Rakitićev potez oduševio je navijače koji su ga nagradili ovacijama, kao i strijelca koji bi na kraju sezone mogao napustiti Camp Nou. Barcelona je na kraju slavila sa 7:1, a Rakitić je osim "asistencije" Mascheranu, upisao još dvije - Messiju i Gomesu.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: LJUDI, ne samo sportaši...

Post by storm » 21 May 2017, 00:22

:aplauzz :aplauzz :aplauzz
KRALJ :respekt


Izvolite jedan od najjačih razgovora IKAD!
"Treneru, šta mislite o tome što je Avgusto Lima otišao usred polufinalne serije litvanskog šampionata da prisustvuje rođenju deteta?"
Iznenađeni Jasikevičijus odgovorio je:
- "Šta mislim o tome? Pa, ja sam mu i dozvolio".
Novinar je uzvratio: "Ali, da li je normalno da igrač napusti tim u toku polufinala?",
Trener je opet odgovorio kontrapitanjem:
"Da li imate decu? Kada budete imali decu, mladiću, onda ćete shvatiti. Zato što je to maksimum ljudskog iskustva... Zaista vam je dobro pitanje", zastao je Jasikevičijus, pa zapitao glasnijim tonom:
"Da li mislite da je košarka najvažnija stvar na svetu?"
- "Ne, ali polufinale je...", glasio je odgovor.
- "Polufinale? Kome je ono bitno?"
- "Timu...", branio se novinar.
- "Timu? Kom timu? Da li ste videli broj navijača na tribinama? Važno je? Kada budete videti svoje prvo dete, onda ćete shvatiti šta je najvažnija stvar u životu. Dođite tada i pričaćemo ponovo, jer ništa ne može da bude veličanstvenije od rođenja deteta. Verujte mi. Nisu to ni titule, ni bilo šta drugo. Avgusto Lima je trenutno u raju. Zaista sam srećan zbog njega", dodao je Jasikevičijus.
VELIKI ŠARUNAS JASIKEVIČIJUS!

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: LJUDI, ne samo sportaši...

Post by storm » 25 Jun 2017, 19:29

:aplauzz

NEVIĐEN FAIR-PLAY POTEZ REPREZENTATIVCA BiH "On je veliki čovjek"
Veliki fair-play potez Harisa Medunjanina

Piše: A.Ha.


Image
Screenshot (Youtube)

HARIS MEDUNJANIN postao je zvijezda u SAD-u. Ne igrama, već po neviđenom fair-play potezu...

U jednom trenutku Luciano Acosta, igrač D.C. Uniteda dobio je crveni karton nakon prekršaja na bosanskohercegovačkom reprezentativcu i veznjaku Philadelphije. Bilo je slučajeva da nogometaš prizna kako nije trebao biti dosuđen penal za njegovu momčad ili korner, ali da prizna da suparnik nije trebao dobiti crveni karton?! I to pri vodstvu svoje momčadi 1:0?!

Medunjanin je odmah prišao sucu i rekao mu: "Mislim da me nije udario, samo me odgurnuo."

Sudac je opozvao karton, Acosta ostao u igri, a Medunjanin postao junak dana.





"Uvijek sam pošten. Želim uvijek pobijediti i trudim se, ali ne želim pobijediti na prljav način, nepošteno", rekao je Medunjanin čiji je potez osvojio suparnike.

"Jako cijenim takav potez. On je klasan igrač i veliki čovjek", rekao je trener suparničkog D.C. Uniteda Ben Olsen, čija je momčad na kraju izgubila 1:0.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: LJUDI, ne samo sportaši...

Post by storm » 02 Jul 2017, 20:20

Kakvi majstori...čarobnjaci i ljudi... :aplauzz :klanja :pusi
Uhvati me sraćka od ovih danas pederčića :gazi

Spremali smo se za Svjetsko prvenstvo 1998. godine u Francuskoj. Završili smo popodnevni trening i otišli malo uživati do Copacabane (na slici). Ronaldo je ugledao 20-ak mladića koji igraju nogomet u očajno poderanim dresovima, odjednom je ustao i rekao mi:
- Dođi sa mnom u hotel. Brzo.
Zbunio sam se, ali sam pošao. Sve dresove, šorceve, štucne, lopte, opremu za treninge koju nam je poklonio naš sponzor Nike je pokupio i odnio na plažu momcima. Viknuo sam:
- Hej, jesi li normalan? Plaža je puna ljudi, neće nas pustiti da se vratimo nazad, a Ronaldo mi je odgovorio.
- Pomozi mi da usrećim te momke.
Na plažu smo se vratili u 17 sati, a u hotel su nas pustili da idemo tek oko 21 sat.
- Roberto Carlos

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: LJUDI, ne samo sportaši...

Post by Mala_Mu » 20 Aug 2017, 19:36

Alvarez odbio plivati jer mu nisu dali minutu šutnje za žrtve u Barceloni


Španac Fernando Alvarez odbio je plivati na veteranskom svjetskom prvenstvu u Budimpešti jer mu sudije nisu dali priliku za minutu šutnje za žrtve nedavnog terorističkog napada u Barceloni.
Alvarez je nekoliko puta molio organizatore da uoči finala bude minuta šutnje za žrtve napada u kojem je nedavno poginulo 13 ljudi, stotinu je povrijeđeno, a najmlađa žrtva bila je trogodišnja djevojčica.

Nakon što su oglušili na njegove molbe i on se oglušio na startni zvuk.

"Osjećao sam da ovo moram napraviti. Sudije su mi rekli da ne mogu potrošiti ni minutu pa sam odlučio uzeti stvar u svoje ruke", rekao je Alvarez.

Alvarez je mirno stajao punu minutu, potom uskočio u bazen i odradio svoju dionicu, ali mu nisu priznali vrijeme.

Organizatori su zabranili da njegova solo dionica bude u prijenosu, ali snimak je ipak izašao na društvenim mrežama.


posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: LJUDI, ne samo sportaši...

Post by posmatrac » 20 Aug 2017, 19:50

Tajna iz Meksika: Potresna priča o belcu sa slavne fotografije
Sa fotografije s Olimpijskih igara u Meksiku zaboravljen je belac čiji život nakon tog trenutka više nikad nije bio isti.

U Americi je 1968. godina bila poprilično mračna za crno stanovništvo – ubijeni su Martin Luter King i Bobi Kenedi, a crnačka zajednica nikada nije bila u goroj situaciji u modernoj istoriji.

Iste godine su se održale Olimpijske igre u Meksiko Sitiju. U finalu trke na 200 metara prva tri mesta zauzela su dva Amerikanca i jedan Australijanac. Tomi Smit uzeo je zlato, njegov sunarodnik Džon Karlos bronzu, a Piter Norman srebro.

Smit i Karlos su se na pobedničko postolje popeli bosi, a kada su primili medalje podigli su stisnute šake na kojima su bile crne rukavice. Bila je to snažna poruka podrške ljudskim pravima koja su u to vreme u Americi itekako bila ugrožena.

Njihov potez je bio izrazito hrabar, jer ih je nakon povratka u Ameriku bukvalno čekao linč i kazne. Dizanje glasa protiv represije na jednom tako velikom događaju nije moglo proći bez posledica. No, sa fotografije je zaboravljen belac, koji na prvi pogled izgleda kao da ga ne zanima ono što se događa iza njegovih leđa.

Međutim, upravo su za Normana od tog trenutka krenuli problemi koji su ga pratili do kraja života.

U to vreme u Australiji su vladali strogi zakoni o aparthejdu, slični onima u Južnoj Africi. Tamo su se održavali protesti zbog zabrane dolaska emigranata koji nisu belci, kao i diskriminacije lokalnog aboridžinskog stanovništva, kojima su pojedinci čak oduzimali decu i odgajali ih u belim porodicama.

Norman je mnoge iznenadio, a u finalu su ga svi smatrali autsajderom koji je slučajno ostvario dobar rezultat u polufinalu. Međutim, Norman je izveo čudo i u zadnjih sto metara prestigao Karlosa. Njegov rezultat bio je 20,06 sekundi što je i danas, 47 godina kasnije nacionalni rekord Australije.

Pre nego otišao na pobedničko potolje da primi medalju razgovarao je s američkim trkačima.

"Veruješ li u ljudska prava?", upitali su ga.

"Verujem".

"A u Boga?"

"Veliki sam vernik".

"Ono što nameravamo da uradimo više je od bilo koje sportske pobede", rekli su mu.

"Uz vas sam", rekao im je Australijanac i zbunio ih svojom podrškom.

"Mislio sam da ću u njegovim očima videti strah, ali sam video ljubav", ispričao je Karlos.

Amerikanci su odlučili da na trenerke stave značke "Olimpijski projekt za ljudska prava", piše Films For Action, koji je označavao pripadnost pokretu za ravnopravnost u sportu. Hteli su da izađu bosi, jer je to bio simbol siromaštva crnačke populacije, a pposle su se setili crnih rukavica, još jednog raširenog simbola borbe za ravnopravnost, koji je u SAD uveo pokret "Crne pantere".

Međutim, imali su samo jedan par, pa im je Norman predložio da svako stavi po jednu rukavicu, a onda je od njih zatražio jednu značku da je i on stavi na trenerku i tako im pruži podršku. Značku su našli kod Pola Hofmana, još jednog američkog olimpijca.

"Kada su mi rekli za šta im treba, pomislio sam: Ako belac iz Australije to traži, dobiće ga!", ispričao je Hoffman.

Norman nije mogao da vidi trenutak kada su Karlos i Smit digli ruke, ali je znao što se događa.

"Sve mi je bilo jasno dok sam razgovarao s njima. Kad sam čuo da se glas koji peva američku himnu polako stišava i nestaje i da je na stadionu zavlado muk znao sam da su svoj plan sproveli u delo."

Smit i Karlos su istog trenutka bili suspendovani iz američke olimpijske ekipe, izbačeni su iz olimpijskog sela, a Hofmana su optužili za saučesništvo u ovoj akciji. Nakon povratka u Ameriku dobili su niz pretnji smrću i suočili su se s ozbiljnim posledicama.

Međutim, dobili su i podršku od onih koji su razmišljali kao oni, a nakon što su preživeli taj nimalo lagan period postali su heroji i čak dobili spomenik ispred Univerziteta San Hose. No, na spomeniku koji predstavlja trenutak s Olimpijskih igara nema Normana. Izbrisan je, kao što je bio izbrisan u sopstvenoj državi, Australiji.

Četiri godine kasnije Normana nisu pozvali na Igre u Minhenu, iako je držao nacionalni rekord i oborio kvalifikaciionu normu za trku na 200 metara čak 13 puta, a onu za trku od 100 metara pet puta.

Bio je razočaran i napustio je profesionalno bavljenje atletikom i posvetio se amaterskom bavljenju sportom. Međutim, i tu ga je čekalo razočarenje. Odrekla ga se porodica, kao i kolege iz olimpijskog tima.

"Dok smo mi dobijali sve veću podršku, Piter je bio sam protiv cele države, patio je sam", prisetio se Karlos.

Normanu su iz Olimpijskog odbora ponudili posao pod uslovom da osudi potez svojih američkih kolega. Nije pristao na to i zbog toga je decenijama plaćao visoku cenu. Nije mogao naći posao, a i kada bi ga našao jedva je preživljavao. Bio je odbačen od vlastite zemlje.

Iako je bio državni rekorder nije bio pozvan na Igre 2000. godine kada je Sidnej bio domaćin. Poziv da dođe u Sidnej dobio je od američkog sprintera Majkla Džonsona koji je dva dana pre početka igara slavio rođendan.

Šest godina kasnije 2006, Norman je preminuo od posledica srčanog udara. Nije dočeo izvinjenje države i Olimpijskog odbora. To je učinjeno tek 2012. godine u australijskom parlamentu.

Na sahrani su njegov kovčeg nosili Tomi Smit i Džon Karlos.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: LJUDI, ne samo sportaši...

Post by storm » 25 Nov 2017, 17:22

Ovaj put klub...a i igrač...
bravo za city :aplauzz


VELIKA GESTA CITYJA Mladi Kosovar zbog bolesti srca prekinuo karijeru, klub mu pronašao novi super posao
Piše: S.Č.
Image
Foto: Guliver Image/Getty Images
ONI koji su ga gledali kažu da je bio ekstra talent, pravi znalac, a mnogi su ga uspoređivali s Davidom Beckhamom. Pred njim je trebala biti velika karijera, ali od svega neće biti ništa. Sinan Bytyqi, 22-godišnji Kosovar s austrijskom putovnicom i član Manchester Cityja, morao je prekinuti karijeru zbog srčanih problema.

Bytyqi, veznjak rođen 1995. u Prizrenu, nogometno se školovao u Austriji, igrao je za sve omladinske selekcije austrijske reprezentacije, a prošle godine odlučio je igrati za zemlju svog rođenja – Kosovo.


Prije tri godine City ga je doveo iz Admire, a mladi Kosovar prošlu sezonu proveo je na posudbi u nizozemskom Go Ahead Eaglesima. Tamo je saznao da boluje hipertrofične kardiomiopatije, oboljenja srčanog mišića koje je jedno od najvećih uzročnika srčanih udara u mladih i aktivnih sportaša. Bytyqi je bio prisiljen zaključiti karijeru prije nego što je ona i počela.

''Sjeo sam s trenerom, liječnicima i fizioterapeutima. Kazali su da su mi otkrili nešto na pregledima koje sam obavio u Manchesteru i da se hitno moram vratiti u Englesku. Također, rekli su mi da se zbog takvog problema ostavlja nogomet jer je moguće da će mi srce stati ako nastavim igrati'', pričao je mladi Kosovar.

City je vratio Bytyqija na Etihad i pokazao zašto je velik klub – ponudio mu je posao klupskog skauta.

"Direktor kluba Txiki Begiristain rekao mi je kako City neće prekinuti ugovor sa mnom i da će me podržati kakvu god odluku ja donio. Naravno da sam bio oduševljen. Odmah sam se javio Fergalu Harkinu, glavnom klupskom skautu, a on mi je pronašao novu funkciju. Sad sam skaut za igrače na posudbama'', dodao je Bytyqi.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: LJUDI, ne samo sportaši...

Post by Mala_Mu » 20 Dec 2017, 18:04


User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: LJUDI, ne samo sportaši...

Post by Mala_Mu » 26 Dec 2017, 20:42

Zimsku pauzu fudbaler Neven Subotić koristi da u Etiopiji pomogne ugroženo stanovništvo kopajući bunare sa vodom za piće.

Odatle je poručio:

Ovo je prava stvar, gore je ležati pored bazena i ništa ne raditi. Kada dođem ovde, osećam se kao kod svoje kuće jer srećem sjajne ljude.

Ovde đaci još uvek putuju satima da bi doneli vodu, ali sada to menjamo.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: LJUDI, ne samo sportaši...

Post by storm » 27 Dec 2017, 06:46

Kralj covjek :klanja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: LJUDI, ne samo sportaši...

Post by storm » 18 Jan 2018, 22:18

NAVIJAČI
Navijači i igrači Leedsa sakupili milijun i pol kuna za bolesnog dječaka

Piše: Hina
Image

Foto: Guliver Image/Getty Images

NAVIJAČI i nogometaši engleskog nogometnog kluba Leeds Uniteda sakupili su 250 tisuća dolara (oko milijun i pol kuna) za petogodišnjeg Tobyja Nyea koji boluje od neuroblastoma.

Liječenje je skupo, a dječakova obitelj nema toliko novca za lijek, pa su uskočili igrači i navijači.

"Igrači, osoblje, korporativni partneri i naši navijači udružili su se kako bi Tobyju pružili najbolju priliku daljnjim liječenjem. Nevjerojatno sam ponosan što smo uspjeli sakupiti potreban novac", kazao je direktor kluba Angus Kinnea.

Posljednjih 25 tisuća dolara potrebnih za liječenje uplatio je španjolski veznjak Samuel Saiz.

Maleni Toby u subotu će biti poseban gost Leeds Uniteda na Elland Roadu, na derbiju protiv Millwalla, a idućeg tjedna počinje s liječenjem.

"Ponosimo se zajedništvom koje vlada u našem klubu. Ovo je najmanje što smo mogli učiniti za Tobyja", dodao je predsjednik kluba Andrea Radrizzani.

Leeds United triput je bio engleski prvak, posljednji put 1992. godine, a trenutačno je član Championshipa.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: LJUDI, ne samo sportaši...

Post by Sheval » 18 Jan 2018, 23:07

Arda Turan :ok
Nikad ne zaboravi odakle si dosao :aplauzz

Jedan san je ispunjen, a svakako ovaj fudbaler može poslužiti mnogima kao uzor. Nikada nije zaboravio odakle je došao, pa i dan danas plaća račune komunalija svom stanovništvu u ulici u kojoj je rođen, a učesnik je i brojnih humanitarnih akcija, posebno onih u kojima se pomaže bolesnoj djeci.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: LJUDI, ne samo sportaši...

Post by storm » 02 Feb 2018, 14:20

:klanja :klanja :klanja

Image

HOKEJ
"NITKO MI NIJE VJEROVAO" Mladić sam trenirao u ranu zoru pa mu se pridružio najbolji igrač na svijetu
Kanađanin(19) nije mogao doći k sebi kad je vidio da na led dolazi Sydny Crosby, najbolji hokejaš na svijetu

Piše: S.M.



Foto: Privatni album

JESTE LI kao klinci, dok ste napucavali loptu na igralištu, zamišljali kako bi bilo dobro da se sad od nekud pojavi Ronaldo, Ronaldinho ili u novije vrijeme Messi ili Cristiano?

Upravo to dogodilo se 19-godišnjem Kanađaninu Guillaumeu Ouimetu iz gradića Mont-Tremblanta u Quebecu, kojemu se jutarnji hokejaški trening pretvorio u jednu od najljepših uspomena u životu. Početkom siječnja se ustao u zoru i otišao na vanjsko klizalište malo trenirati.

"Obožavam vježbati sam u ranu zoru jer nema nikoga osim mene i to me strašno opušta. Led je savršeno pripremljen i stvarno je gušt", rekao je Guillaume koji je u jednom trenutku vidio kako se kraj klizališta zaustavio ogromni crni SUV.

"Pomislio sam 'pa neće mi valjda sad netko smetati'. No kad sam vidio tko izlazi, nisam mogao vjerovati. Prepoznao sam ga s poveće udaljenosti", kaže mladić.

Iz automobila je izašao Sidney Crosby (30), trostruki osvajač Stanley Cupa i po mišljenju velike većine trenutačno najbolji hokejaš na svijetu. Kanađanin je malo prošetao oko leda i upitao zatečenog mladića hoće li još netko doći.

"Rekao sam mu da u ovo doba dana nema nikoga i ni sam ne znam zašto, ali pitao sam ga hoće li malo trenirati sa mnom. Ni trenutka nije razmišljao. Otišao je u automobil po opremu, a doveo je i djevojku. Bilo je strašno hladno, -15, pa sam ga pitao želi li se presvući u svlačionici. Samo je odmahnuo rukom, sjeo u snijeg kao klinac i za čas je bio na ledu", prisjetio se Guillaume.


Image


Tako je mladić koji igra hokej u obližnjem klubu, sat vremena trenirao s najboljim hokejašem svijeta. Crosbyjeva djevojka mu je dvaput rekla da moraju ići, ali on se nije dao s leda.

"Uzeo je neke njezine cipele iz automobila i postavio ih u jedan kut kao čunjeve. Rekao mi je da ga muči izlaz iz lijevog kuta leda jer da ga tamo uvijek stisnu protivnički bekovi. Tako da smo onda malo to vježbali. Nevjerojatno je koliko je tip skroman, nisam mogao vjerovati", rekao je Ouimet koji je Crosbyja nakon treninga odveo u svlačionicu svojeg kluba.

"Rekao mi je da su u klubu dobili pet dana slobodno i da je mogao otići u neke toplije krajeve, na plažu, ali da mu strašno nedostaju ovakva mjesta i otvorena klizališta kojih u Pittsburghu nema. Sjeli smo na klupu u dvorani i samo je šutio nekoliko minuta i gledao oko sebe. Stvarno dirljiv trenutak. Njegova djevojka mi je rekla da mu nedostaju ovakve stvari", rekao je Guillaume, u čiju priču nije povjerovao nitko osim roditelja.

Image

"Ne krivim prijatelje, tko normalan bi to povjerovao. Mobitel mi se smrznuo na toj hladnoći, ali nasreću, Sidneyeva djevojka nas je fotografirala i za dva dana mi poslala fotografije", zaključio je mladić koji će moći reći unucima da je jednom trenirao sa Sydneyem Crosbyjem.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120411
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7902 times
Status: Online

Re: LJUDI, ne samo sportaši...

Post by Krokodil Behko » 06 Apr 2018, 23:46

"NIKE" NAPRAVIO PATIKE SA "CVIJETOM SREBRENICE": "Predstavio" ih Jusuf Nurkić koji ne zaboravlja genocid nad Srebreničanima


Image

Bosanka zvijer, kako glasi Nurkićev nadimak, protiv Rocketsa ostvario je novi double-double. Ubacio je 14 poena i uhvatio 11 lopti, no najviše pažnje privukle su nove Nurkićeve patike.

Jusuf Nurkić predstavio nove patike. Model Nike Zoom 2018, posebno je personaliziran za Jusufa. Uz broj 27 i nadimak Bosnian Beast, na petnom dijelu patike nalazi se cvijet Srebrenice.


Ovo je jedan od simbola genocida koji se 11. jula 1995. godine desio u Srebrenici, odnosno Podrinju.

Patike je Nurkić "predstavio" i na svojoj zvaničnoj Facebook stranici.


Image
online

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: dert, Fuddo and 8 guests