Idealnih jedanest ex-yu..

Kutak za sportski trenutak
posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: ..nijemci složili idealnih jedanest ex-yu..

Post by posmatrac » 01 Apr 2017, 17:17

storm wrote:
posmatrac wrote:Moze da laze samo Wikipedija a ne ja, ali tvrdim da je Wikipedija cije sam podatke uzeo u obzir 100% tacna, a to sto ti vjerujes " svojim" ciframa a ne mojim je do tebe, misli sta hoces.
Jebote pa ti ne kontaš da si zamijenio nastupe i golove....
sve i da je info sa tog linka ok, nebitno zapravo, možda se broje i prijateljske....

postigao je (prema tvom izvoru) u 111 NASTUPA - 66 GOLOVA.....A NE 111 GOLOVA U 66 NASTUPA :lup

kontaš sad :zubi

idući post ću slikicama dočarati :plavi
Skonto sam vec, izvinuh se u prethodnom postu( mislio sam jedno napisao drugo ), ali je i 66 golova u 111 utakmica za MAndzukuca misaona imenica :ok

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: ..nijemci složili idealnih jedanest ex-yu..

Post by dr laganini » 01 Apr 2017, 17:28

..dasta..mandjo u bayernu 54/33 :zubi

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: ..nijemci složili idealnih jedanest ex-yu..

Post by posmatrac » 01 Apr 2017, 17:33

Lako je bilo u velikom klubu davati golove, sto se nije dokazao kao Dzeko u malom Wolfsburgu :hihi

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: ..nijemci složili idealnih jedanest ex-yu..

Post by dr laganini » 01 Apr 2017, 17:34

..upravo obratno...u manjim forovj imaju sve ovlasti i uglabnom setnju u obrambenoj zoni..

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ..nijemci složili idealnih jedanest ex-yu..

Post by Socrates » 01 Apr 2017, 17:39

Ne znam uopste kako iko moze sam sebi povjerovati, pa makar i za sekund, da je moguce da je Dzeko dao skoro dva gola po utakmici u Wolfsburgu ili bilo kojem drugom timu.

Ni Messi u Barceloni, ni Ronaldo u Realu, ni Ibra u PSG nemaju i nisu imali ni jedan gol po utakmici (mada su blizu sva trojica). Da je Dzeko davao skoro dva gola po utakmici u Wolfsburgu, ne samo da bi ga City morao platiti nekih 500 miliona dolara, nego bi bio i jedan od najboljih napadaca svih vremena, ako ne i najbolji.

Anyway, on topic....

Mandzukic ima manijacku energiju za pobjedom i, kao sto Storm kaze, radi mnoge male stvari koje se slabo vide. Recimo, on svakog drugog igraca pravi boljim nego sto jeste. Za Dzeku se to ne bi moglo reci, barem u vecini njegove karijere. Moje je misljenje da bez Mandzukica ne bi mogao ovaj tim. Sto otprilike znaci da Kalinic otpada.
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: ..nijemci složili idealnih jedanest ex-yu..

Post by posmatrac » 01 Apr 2017, 17:39

Jest, lakse je sa Wolfsburgom biti prvak Njemacke nego sa Bajernom, sto je i logicno imajuci u vidu da imas i kvalitetnije i skuplje saigrace :hihi

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: ..nijemci složili idealnih jedanest ex-yu..

Post by dr laganini » 01 Apr 2017, 17:41

..magath..

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ..nijemci složili idealnih jedanest ex-yu..

Post by Socrates » 01 Apr 2017, 17:41

Dalje, mislim da se potcjenjuje Dzekin doprinos Citiju. Ono, jeste bio manje standardan, ali nije on lose igrao u Citiju. Na kraju krajeva, titula koju je Aguero donio u zadnjim sekundama utakmice protiv QPR ne bi bila moguca da prije toga Dzeko nije izjednacio rezultat.
. . . . . . . . .

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: ..nijemci složili idealnih jedanest ex-yu..

Post by dr laganini » 01 Apr 2017, 17:41

Socrates wrote:Ne znam uopste kako iko moze sam sebi povjerovati, pa makar i za sekund, da je moguce da je Dzeko dao skoro dva gola po utakmici u Wolfsburgu ili bilo kojem drugom timu.

Ni Messi u Barceloni, ni Ronaldo u Realu, ni Ibra u PSG nemaju i nisu imali ni jedan gol po utakmici (mada su blizu sva trojica). Da je Dzeko davao skoro dva gola po utakmici u Wolfsburgu, ne samo da bi ga City morao platiti nekih 500 miliona dolara, nego bi bio i jedan od najboljih napadaca svih vremena, ako ne i najbolji.

Anyway, on topic....

Mandzukic ima manijacku energiju za pobjedom i, kao sto Storm kaze, radi mnoge male stvari koje se slabo vide. Recimo, on svakog drugog igraca pravi boljim nego sto jeste. Za Dzeku se to ne bi moglo reci, barem u vecini njegove karijere. Moje je misljenje da bez Mandzukica ne bi mogao ovaj tim. Sto otprilike znaci da Kalinic otpada.
..dajes prednost kramaricu :hm

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: ..nijemci složili idealnih jedanest ex-yu..

Post by posmatrac » 01 Apr 2017, 17:48

Socrates wrote:Ne znam uopste kako iko moze sam sebi povjerovati, pa makar i za sekund, da je moguce da je Dzeko dao skoro dva gola po utakmici u Wolfsburgu ili bilo kojem drugom timu.

Ni Messi u Barceloni, ni Ronaldo u Realu, ni Ibra u PSG nemaju i nisu imali ni jedan gol po utakmici (mada su blizu sva trojica). Da je Dzeko davao skoro dva gola po utakmici u Wolfsburgu, ne samo da bi ga City morao platiti nekih 500 miliona dolara, nego bi bio i jedan od najboljih napadaca svih vremena, ako ne i najbolji.

Anyway, on topic....

Mandzukic ima manijacku energiju za pobjedom i, kao sto Storm kaze, radi mnoge male stvari koje se slabo vide. Recimo, on svakog drugog igraca pravi boljim nego sto jeste. Za Dzeku se to ne bi moglo reci, barem u vecini njegove karijere. Moje je misljenje da bez Mandzukica ne bi mogao ovaj tim. Sto otprilike znaci da Kalinic otpada.
Pa i meni je bilo cudno da moze dati gol i po po utakmici, ali kada mu se sjetim igara cini mi se da je na svakoj utakmici zabijao, ali eto prenese me. :zubi

Igram lopte citav zivot, nema veze manijacka energija za pobjedom sa prirodnim talentom, sa kreativnoscu i sa prirodnim osjecajem za gol.

Mandzukic je mnogo " tvrdji" igrac od Dzeke, prijem lopte, dribling, sve mu je losije, mozda je jedina prednost upravo u toj borbenosti.

Neki dan Kalinic odluci utaknicu sa Ukrajinom, citah komentare na hrvatskim portalima vecina ljudi se slaze da ni Kalinic trebao da ima prednost u odnosu na MAndzukica, ali hajde.

Sto bi volio da se nadjemo i da napravimo jedan mali termin, da vidimo ko kako igra lopte pa da onda uvazimo njegovo znanje i kritike vezane za pojedine igrace, ovako moze da prica sta ko zeli, odoh gledati Zelju. :zubi

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: ..nijemci složili idealnih jedanest ex-yu..

Post by dr laganini » 01 Apr 2017, 17:55

Socrates wrote:Dalje, mislim da se potcjenjuje Dzekin doprinos Citiju. Ono, jeste bio manje standardan, ali nije on lose igrao u Citiju. Na kraju krajeva, titula koju je Aguero donio u zadnjim sekundama utakmice protiv QPR ne bi bila moguca da prije toga Dzeko nije izjednacio rezultat.
..dobro se sjecam djekson je odigra odlucio par kljucni utakmica...

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ..nijemci složili idealnih jedanest ex-yu..

Post by Socrates » 01 Apr 2017, 18:13

Ma malo se to previse gleda statisticki, i to uglavnom uprosteno i bez nekih detaljnih analiza.

Pitanje je sta je bolji doprinos.

Recimo, Dzekinih 66 golova u 111 utakmica u Wolfsburgu, gdje je bio konstantni prvotimac i nije imao zamjene.

Ili njegovih 50 golova u 130 utakmica u Citiju, gdje je dosta puta ulazio kao zamjena pred kraj utakmice.

Garantujem da je vise minuta odigrao u Wolfsburgu nego u Citiju. I vjerovatno mu je bolja statistika u Citiju nego u Wolfsburgu ako se gleda gol po odigranim minutama, a ne po utakmicama.

Da ne govorim da je mozda jos pozeljnija statistika za jednog napadaca da se gleda gol po sansi.

:hm
. . . . . . . . .

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: ..nijemci složili idealnih jedanest ex-yu..

Post by Mala_Mu » 01 Apr 2017, 18:36

dr laganini wrote:...mozda bi j astavio corluku umisto lovren i hadanovica umisto oblaka..iako sam szovatelj djeksona nije klasa mandje i kale... :jok
:jok
Solidan je .. Kao i Begovic..
Al Oblak je realno najbolji golman sa nasih prostora, a i u top 5 na svijetu usudila bi se reci.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ..nijemci složili idealnih jedanest ex-yu..

Post by Socrates » 01 Apr 2017, 18:46

Jeste, Oblak je jedan od najboljih na svijetu. :klanja

Njegov izbor u ovih 11 i u ovakvoj formaciji jedini nije pod pitanjem. :D.

Meni nije jasno da li je ovo 4-3-1-2 ili 4-4-2 dijamant.

4-4-2 dijamant u ovom sastavu i pukli bi svaku utakmicu. Ako je 4-3-1-2, onda je OK, osim sto je Kolarov kiks igrac koji je takticki slijepac. Kolasinca nisam dovoljno gledao da znam ista posebno o njemu.

Ako je ovo 4-4-2 dijamant, onda su zapravo i Rakitic i Modric out of position. A Matic je a liability. :D. :ooo
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7872 times
Status: Offline

Re: ..nijemci složili idealnih jedanest ex-yu..

Post by Krokodil Behko » 01 Apr 2017, 19:00

Jebali vas i jedan i drugi, balvani obični i priča se o njima, jer nemamo bolje.
I vi tvrdite da znate nešto o fudbalu :rol

Pa bolji je bio Ibišević, dok je bio mlađi
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: ..nijemci složili idealnih jedanest ex-yu..

Post by Hannibal » 01 Apr 2017, 19:03

mandzukic je dzeki grijo klupu u volfsburgu i grijo bi u toj reprezentaciji
🐽

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ..nijemci složili idealnih jedanest ex-yu..

Post by Socrates » 01 Apr 2017, 19:05

Dakle, ako u zadnja cetiri ne moze bez Kolarova, onda je bolje da ovaj sastav prave sa 3 centralna beka. :hm

Recimo 3-4-1-2. Ili, kao sto je Konte danas igrao 3-5-1-1. I pukao. :D. Jer je imao yebenog Fabregasa u timu. Mada je ovaj dao gol, ali dzaba kad je covjek lijen. Wenger je to proizveo. :D.
. . . . . . . . .

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: ..nijemci složili idealnih jedanest ex-yu..

Post by dr laganini » 01 Apr 2017, 19:13

Krokodil Behko wrote:Jebali vas i jedan i drugi, balvani obični i priča se o njima, jer nemamo bolje.
I vi tvrdite da znate nešto o fudbalu :rol

Pa bolji je bio Ibišević, dok je bio mlađi
..di je taj igra :plavi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: ..nijemci složili idealnih jedanest ex-yu..

Post by storm » 01 Apr 2017, 19:17

4-1-3-1-1bi ja postavio :oo


............ Edin Džeko
______________________________________________________
Mario Mandžukić


_______________________________________________________
Ivan Perišić Miralem Pjanić Ivan Rakitić


________________________________________________________
Luka Modrić


______________________________________________________
Ivanović Čorluka Lovren Vrsaljko

______________________________________________________
Oblak



Dajte mi te momke i osvajam što hoćete :ooo

Jedino mi lijevi bek tanak....star je Brane :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ..nijemci složili idealnih jedanest ex-yu..

Post by Socrates » 01 Apr 2017, 19:55

Ja bih igrao 4-2-2-2 :ooo Nemam nista protiv ni tvog sastava, samo mi fali cvrstine. Perisic je dobar igrac, i njega bih ubacio u sastav da je 4-3-3.

Recimo, da u odbranu ubacim Kolasinca umjesto Kolarova u ovaj tim postavljen gore, a za Lovrena nemam nikakvog lijeka, jer nema nista drugo na toj poziciji. :oo

Modric I Matic - Matic bi postao sasvim drugi, daleko bolji, igrac kad mu dodas klasu poput Modrica pored njega.

Rakitic i Pjanic

Dzeko i Mandzukic.

Tu trebas imati jednog napadaca koji ce padati u sredinu, a to mogu i Dzeko i Mandzukic. To je Dzeko cesto radio u Citiju, a Mandzukica pustis da grize po citavom terenu. Neka i odbranu igra, ako treba. :valja

Eto, odluka je pala. :ooo
Last edited by Socrates on 01 Apr 2017, 21:05, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests