Liga nacija

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kreće Liga nacija

Post by Socrates » 08 Sep 2017, 20:42

Mislim da im je veca motivacija kada stalno igraju protiv jakih timova nego kad igraju protiv Gibraltara ili zimi u Litvaniji. :)

Ali, mozda im popusti motivacija za tu Ligu ako zaredaju slabe rezultate, pa ce morati u regularnim kvalifikacijama da se potrude protiv ovih slabijih da se plasiraju. :hm
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kreće Liga nacija

Post by Socrates » 08 Sep 2017, 20:52

U Ligi A i B, ce biti po cetiri grupe sa tri reprezentacije.

To je dodatnih sest takmicarskih utakmica, svaka reprezentacija po cetiri.

Posto Liga traje dvije godine, to je dvije utakmice godisnje.
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kreće Liga nacija

Post by posmatrac » 09 Sep 2017, 16:04

Gupog naziva takmicenja, po tome bi npr Bih trebala da daje 3 reprezentacije :lupa

U svakom slucaju mozda je ovo uvertira za Ligu evropskih pokrajina koja mozda uslijedi 2056te :hihi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Liga nacija 2018

Post by Krokodil Behko » 10 Oct 2017, 09:56

Samo da podignem temu. Negdje pročitah da ćemo ispasti u treću grupu, a sasvim je sigurno ako ne pobijedimo tu Estoniju večeras. Ja još uvijek nisam skontao kako se ko plasira i iz koje grupe. Ko-šta-đe-koga?

A takmičenje počinje odmah iza SP, jer valjda neće ni biti kvalifikacija za EURO, kako sam razumio :misli
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kreće Liga nacija

Post by storm » 10 Oct 2017, 11:13

posmatrac wrote: 09 Sep 2017, 16:04 Gupog naziva takmicenja, po tome bi npr Bih trebala da daje 3 reprezentacije :lupa

U svakom slucaju mozda je ovo uvertira za Ligu evropskih pokrajina koja mozda uslijedi 2056te :hihi
Pa i liga prvaka, to nije od 1994...
Cisto izmisljeni nazivi natjecanja bez dubine...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Liga nacija 2018

Post by storm » 10 Oct 2017, 11:16

Krokodil Behko wrote: 10 Oct 2017, 09:56 Samo da podignem temu. Negdje pročitah da ćemo ispasti u treću grupu, a sasvim je sigurno ako ne pobijedimo tu Estoniju večeras. Ja još uvijek nisam skontao kako se ko plasira i iz koje grupe. Ko-šta-đe-koga?

A takmičenje počinje odmah iza SP, jer valjda neće ni biti kvalifikacija za EURO, kako sam razumio :misli
Igraju se kvale normalno kao i do sad...
Tekme lige nacija idu umjesto dogovorenih prijateljskih u uefa/ fifa terminima...
I pobjednici grupa, ako slucajno zapnu u kvalifikacijama, imaju sansu preko toga uci...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15177
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 971 times
Been thanked: 959 times
Status: Offline

Re: Liga nacija 2018

Post by Tokmak » 10 Oct 2017, 14:05

Krokodil Behko wrote: 10 Oct 2017, 09:56 Samo da podignem temu. Negdje pročitah da ćemo ispasti u treću grupu, a sasvim je sigurno ako ne pobijedimo tu Estoniju večeras. Ja još uvijek nisam skontao kako se ko plasira i iz koje grupe. Ko-šta-đe-koga?

A takmičenje počinje odmah iza SP, jer valjda neće ni biti kvalifikacija za EURO, kako sam razumio :misli
klasične kvalifikacije za Euro 2020 će se igrati tek od proljeća 2019 pa do proljeća 2020,a ne od jeseni 2018 do jeseni 2019 kao što bi bilo dosada...
a ova Liga nacija kreće odmah od jeseni 2018 ,tada će se igrati valjda skupine,a završnica polufinale i finale u 6. mjesecu 2019...
nakon toga one reprezentacije koje se nisu plasirale na EP preko Lige nacija nastavljaju igrati kvalifikacije kao dosada...do proljeća 2020...
tako nekako,koliko sam ja shvatio uspomoć wikipedije... :cudi
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Liga nacija 2018

Post by Socrates » 10 Oct 2017, 19:18

Krokodil Behko wrote: 10 Oct 2017, 09:56 Samo da podignem temu. Negdje pročitah da ćemo ispasti u treću grupu, a sasvim je sigurno ako ne pobijedimo tu Estoniju večeras. Ja još uvijek nisam skontao kako se ko plasira i iz koje grupe. Ko-šta-đe-koga?

A takmičenje počinje odmah iza SP, jer valjda neće ni biti kvalifikacija za EURO, kako sam razumio :misli
Mozda je i bolje da padnemo u trecu grupu, jer koliko sam ja razumio, pobjednici svake grupe idu na Euro.

Lakse je biti pobjednik u trecoj, nego u prvoj i drugoj grupi.
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kreće Liga nacija

Post by posmatrac » 11 Oct 2017, 00:36

storm wrote: 10 Oct 2017, 11:13
posmatrac wrote: 09 Sep 2017, 16:04 Gupog naziva takmicenja, po tome bi npr Bih trebala da daje 3 reprezentacije :lupa

U svakom slucaju mozda je ovo uvertira za Ligu evropskih pokrajina koja mozda uslijedi 2056te :hihi
Pa i liga prvaka, to nije od 1994...
Cisto izmisljeni nazivi natjecanja bez dubine...
VAla bas , to je posebno apsurdno, fol liga prvaka,a u njoj igraju timovi koji su se nekad za vrijeme kupa pravaka, jedva mogli plasirati u Kup Uefa.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Liga nacija 2018

Post by Krokodil Behko » 11 Oct 2017, 18:24

Grupe su poznate.
BiH je ostala u drugoj jakosnoj grupi, ni sam ne znam zašto :plavi


Image
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Liga nacija 2018

Post by storm » 24 Jan 2018, 10:32

Idemo :trlja

ŽRIJEB U 12 SATI
Zmajevi će danas saznati protivnike u Ligi nacija



Image
Foto: Arhiv/Klix.ba
U Lausanni će u danas u 12:00 sati biti obavljeno žrijebanje grupa za Ligu nacija, novo UEFA-ino takmičenje koje će zamijeniti prijateljske susrete.
Već ranije su određene jakosne grupe za novo takmičenje, a reprezentacija Bosne i Hercegovine nastupit će u Ligi B. Selekcija BiH bit će u drugom "šeširu" u žrijebu sa selekcijama Švedske, Ukrajine i Irske. Nosioci grupa bit će Austrija, Vels, Rusija i Slovačka, dok su u trećem "šeširu" Sjeverna Irska, Danska, Češka i Turska.

Ekipe će biti raspoređene u četiri grupe grupe po tri tima, a UEFA je ranije odlučila da u istoj grupi ne mogu biti Rusija i Ukrajina.

Pobjednici grupa plasirat će se u Ligu A, dok će najlošije plasirani ispasti u Ligu C. Četiri najbolja tima ujedno će dobiti priliku, ukoliko ne izbore plasman na Euro, da igraju u baražu.

U novom takmičenju, inače, učestvuje 55 reprezentacija podijeljenih u četiri lige.

U Ligi A su Njemačka, Portugal, Belgija, Španija (šešir 1), Francuska, Engleska, Švicarska, Italija (šešir 2), Poljska, Island, Hrvatska i Holandija (šešir 3).

Ligu C čine Mađarska, Rumunija, Škotska, Slovenija (1), Grčka, Srbija, Albanija, Norveška (2), Crna Gora, Izrael, Bugarska, Finska (3), Kipar, Estonija, Litvanija (4).

U ligi D nastupit će Azerbejdžan, Makedonija, Bjelorusija, Gruzija (1), Armenija, Latvija, Farska Ostrva, Luksemburg (2), Kazahstan, Moldavija, Lihtenštajn, Malta (3), Andora, Kosovo, San Marino, Gibraltar (4).

Takmičenje u Ligi nacija počinje 6. septembra, a treba napomenuti da će sistem takmičenja kvalifikacije za Evropsko prvenstvo ostati isti. Na smortu najboljih 2020. godine plasirat će se 24 ekipe.

Delegaciju NSBiH na žrijebu će uz selektora Roberta Prosinečkog činiti predsjednik Elvedin Begić, generalni sekretar Jasmin Baković, izvršni direktor sektora za sport Elmir Pilav i portparolka Slavica Pecikoza.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Mumin I
Na probnom
Na probnom
Posts: 84
Joined: 20 Dec 2013, 15:52
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Liga nacija 2018

Post by Mumin I » 24 Jan 2018, 11:08

lakša grupa: Vels/Slovačka i Sjeverna irska
teška grupa: Rusija i Danska/Turska

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Liga nacija 2018

Post by storm » 24 Jan 2018, 12:43

Liga D

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Liga nacija 2018

Post by storm » 24 Jan 2018, 12:45

Liga C

Srbi i Crnogorci zajedno :oo
Slovenci sa Norveškom

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Liga nacija 2018

Post by storm » 24 Jan 2018, 12:47

Screenshot_9.png
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Liga nacija 2018

Post by storm » 24 Jan 2018, 12:49

Isusova majko....erotika :love
Screenshot_10.png
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Indigo NT
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 146
Joined: 16 Dec 2010, 17:48
Contact:
Status: Offline

Re: Liga nacija 2018

Post by Indigo NT » 24 Jan 2018, 15:18

e vala sad ako ne budemo prvi ja ne znam
“Ništa ne mijenja tvoje mišljenje o prijatelju tako sigurno kao uspjeh – tvoj ili njegov.”
http://www.plagijati.info/ | Bosanska imena | http://najboljicitati.com/

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Liga nacija 2018

Post by storm » 24 Jan 2018, 15:59

Indigo NT wrote: 24 Jan 2018, 15:18 e vala sad ako ne budemo prvi ja ne znam
Pa nisu ni Austrija ni Sj Irska baš tako loši...
pa onda ide još final four pobjednika grupa

Ali osvajanje prvog mjesta u grupi znači napredak u višu ligu...već to je odlično....a pobjeda na final four i direktan plasman na EURO.
Kako sam shvatio prvaci grupa idu rang više a posljednji u grupama ispadaju rang niže...
Sve skupa mi djeluje dobro...ništa više tekmi neće biti...samo nema više onih na silu prijateljskih, a ovaj format dati će neku draž svemu..
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Liga nacija 2018

Post by storm » 24 Jan 2018, 16:07

REAKCIJA NA ŽRIJEB
Prosinečki: Protiv Sjeverne Irske sam igrao i dobro je poznajem, vjerujem da ćemo proći dalje

Piše: O. T./Klix.ba
Image
Foto: Arhiv/Klix.ba
Selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Robert Prosinečki u izjavi za Klix.ba kazao je da nas čekaju odlične utakmice u Ligi nacija gdje ćemo se susreti s Austrijom i Sjevernom Irskom. Prosinečki vjeruje da BiH može proći dalje.
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine će igrati u grupi 3 u Ligi B Lige nacija zajedno sa selekcijama Austrije i Sjeverne Irske.

"Dvije ekipe po mjeri. To su reprezentacije koje su po mjeri Bosne i Hercegovine. Pred nama su odlične utakmice u Ligi nacija i mislim da možemo proći dalje", kazao je Prosinečki.

Selektor posebno dobro poznaje Sjevernu Irsku protiv koje je igrao dva puta dok je vodio Azerbejdžan. Sjeverna Irska je kod kuće slavila s 4:0, a u gostima rezultatom 1:0 nakon što je u sudijskoj nadoknadi meča postigla pobjednički gol.

"Sjevernu Irsku mnogo dobro poznajem, pogotovo zbog toga što sam protiv nje igrao dok sam vodio Azerbejdžan. To je reprezentacijia čiji igrači uglavnom igraju u Engleskoj. Oni gaje otočki nogomet s puno trke i borbenosti, prekidi su im jača strana. Ali, i s Azerbejdžanom, a pogotovo s BiH se može igrati protiv njih", rekao je selektor.

Iako se nije susretao s Austrijom, ova selekcija mu nije nepoznanica, a smatra da će nam odgovarati što se radi o zemlji koja nije mnogo udaljena od BiH.

"Austriju također znamo. Godinama prave dobre rezultate, sada su propustili plasman na Mundijal. Radi se o dobroj reprezentaciji. I to je jedna odlična utakmica, bit će nam blizu što je također bitno", rekao je Prosinečki.

Image
Sve grupe Lige nacija 2018/19.


Liga nacija je novo takmičenje koje će reprezentacijama omogućiti drugu šansu za plasman na Evropsko prvenstvo 2020. godine nakon što se završe kvalifikacije koje će se igrati u standardnom formatu.

Kroz kvalifikacije će na Euro proći 20 ekipa, dok će četiri ekipe na smotru najboljih evropskih selekcija doći kroz baraž Lige nacija.

Takmičenje u Ligi nacija počinje 6. septembra. Grupna faza će se okončati u novembru ove godine, a prvo izdanje Lige nacija završit će se utakmicama baraža u martu 2020. godine kada će se saznati posljednja četiri putnika na Euro 2020. godine.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Liga nacija 2018

Post by Krokodil Behko » 24 Jan 2018, 17:54

storm wrote: 24 Jan 2018, 15:59

Ali osvajanje prvog mjesta u grupi znači napredak u višu ligu...već to je odlično....

Bgm, ja sam razumio, da bi nam, bilo puno bojle, da ispadnemo u nižu ligu.
Razumio sam da iz svake lige, po jedan ide direktno na EP, pa prema tome, lakše ćemo se plasirati iz C, nego iz B lige :D

Sjeverni su Irci opasni i nisam baš neki optimista :hm
online

Post Reply

Return to “EURO 2024 Germany”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests