Europa liga/Konferencijska liga

Kutak za sportski trenutak
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by storm » 24 Feb 2017, 06:28

posmatrac wrote:
Krokodil Behko wrote:Brzo su zaboravili prošlogodišnji podvig.
Ne može se sa osrednjim timom dva puta slaviti.
Sve u sluzbi prodaje VArdija, furaju se na Roverse iz 1998 kada su nakon osvojene titule ispali iz lige, a Sirer zavrsio u Njukastlu koji je tada imao visoke evropkse ciljeve.

Mozda se sada i Vardi napokon proda bar u Everton ili bar u Stoke.
Zakasnili su oni sa prodajom Vardija...
Ludilo otpustiti Ranierija....e sad će tek ispasti...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by Hannibal » 24 Feb 2017, 09:44

trebali su bar cekat da ispadne iz lige prvaka, nije ovo lijepo
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by storm » 24 Feb 2017, 16:27

Čudan mi žrijeb :hm

Osmina finala Evropske lige: Džekina Roma protiv Lyona, Milićević protiv Sušića

Piše: E. B./Klix.ba
Image
Foto: EPA
U Nyonu su izvučeni parovi osmine finala Evropske lige, a očekuje nas nekoliko veoma zanimljivih duela.
Edin Džeko će sa svojom Romom prolaz u četvrtfinale tražiti preko francuskog Lyona.

Sead Kolašinac i njegov Schalke će igrati u njemačkom dvoboju protiv Borussije M'Gladbach, a Danijel Milićević i Tino Sušić će se naći jedan protiv drugog u belgijskom dvoboju Genta i Genka.

Manchester United je dobio vjerovatno najlakšeg protivnika s obzirom na to da će igrati protiv Rostova.

Parovi osmine finala Evropske lige:

Celta - Krasnodar
APOEL - Anderlecht
Schalke - Borussia M'Gladbach
Lyon - Roma
Rostov - Manchester United
Olympiakos - Bešiktaš
Gent - Genk
Copenhagen - Ajax

Prve utakmice igraju se 9. marta, a revanši su sedam dana kasnije.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by greeneyes » 24 Feb 2017, 17:08

Sto se Manci steli. Vala, ako ne osvoje trebaju se debelo sramotiti, jer je to jedna od rijetkih prilika da obraduju svoje navijace. :oo
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by storm » 24 Feb 2017, 17:12

greeneyes wrote:Sto se Manci steli. Vala, ako ne osvoje trebaju se debelo sramotiti, jer je to jedna od rijetkih prilika da obraduju svoje navijace. :oo
Hoće li bar Copa del rey pasti :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by greeneyes » 24 Feb 2017, 17:18

Ti to nesto na racun Barce? :o

Barca uzima predah. Znas ono kad dugo nosis breme uspjeha pa stanes malo u hlad da odmoris :kafa
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by storm » 24 Feb 2017, 17:58

greeneyes wrote:Ti to nesto na racun Barce? :o

Barca uzima predah. Znas ono kad dugo nosis breme uspjeha pa stanes malo u hlad da odmoris :kafa
Pa pošto su skoro svi španjolci još u igri po euro kupovima, osim barce- da ....na nju ciljam :ooo

Nemojte samo dugo u hladu ostajati...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by greeneyes » 24 Feb 2017, 18:01

Nasao tracak mogucnosti da zezas i ne propustas saMsu, a? :oo

Znas da je to nemoguce kad je Barca u pitanju. Bar u eri Messija, a poslije toga ko zna. :kafa
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by storm » 24 Feb 2017, 18:07

greeneyes wrote:Nasao tracak mogucnosti da zezas i ne propustas saMsu, a? :oo

Znas da je to nemoguce kad je Barca u pitanju. Bar u eri Messija, a poslije toga ko zna. :kafa
Rakitić dobio novi ugovor... do 2022 ... što u njegovim godinama znači realno doživotni :D.
Navodno Messi mete svlačionicu...određuje tko ide tko ostaje :hm
Enrique je bivši....ima samo sreće pa će ga klub poštedjeti noge u pak ....nego fino se zahvale na kraju sezone...
Vratiti Pepa dok je Messija još...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by posmatrac » 24 Feb 2017, 20:43

storm wrote:
posmatrac wrote:
Krokodil Behko wrote:Brzo su zaboravili prošlogodišnji podvig.
Ne može se sa osrednjim timom dva puta slaviti.
Sve u sluzbi prodaje VArdija, furaju se na Roverse iz 1998 kada su nakon osvojene titule ispali iz lige, a Sirer zavrsio u Njukastlu koji je tada imao visoke evropkse ciljeve.

Mozda se sada i Vardi napokon proda bar u Everton ili bar u Stoke.
Zakasnili su oni sa prodajom Vardija...
Ludilo otpustiti Ranierija....e sad će tek ispasti...
Imajuci u vidu engleske navijace koji svaku utakmicu isto dozivljavaju i svakoj daju isti znacaj, nece to za Lester da bude neka tragedija ;)

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by posmatrac » 24 Feb 2017, 20:51

storm wrote:
greeneyes wrote:Nasao tracak mogucnosti da zezas i ne propustas saMsu, a? :oo

Znas da je to nemoguce kad je Barca u pitanju. Bar u eri Messija, a poslije toga ko zna. :kafa
Rakitić dobio novi ugovor... do 2022 ... što u njegovim godinama znači realno doživotni :D.
Navodno Messi mete svlačionicu...određuje tko ide tko ostaje :hm
Enrique je bivši....ima samo sreće pa će ga klub poštedjeti noge u pak ....nego fino se zahvale na kraju sezone...
Vratiti Pepa dok je Messija još...
A i Pep naletio na svemirsku generaciju, nikada mi nece biti jasno zasto ga toliko kriticari uzdizu, po meni je Barsa igrala isto ako ne i ljepse pod Rajkardom.

Volio bi Mesija vidjeti u nekom drugom engleskom ili talijanskom klubu, tamo gdje su odbrane ipak nesto cvrsce i rogusnije.
Pitam se da li bi se i tamo kitio trofejima ili bi prolazio isto kao sa Argentinom.



Mislim zaista vanserijski igrac, jedan od naboljih svih vremena ali sto Ivica Osim rece " U Barseloni ona 2 dobra i onog jednog prosjecnog, ucine vanserijskim"

Ligu Evrope ne pratim, jer kako su u Ligi prvaka pocele da igraju 2, 3 najbolje plasirane ekipe iz ovih najdominantnijih liga, onda je i Kup Uefa tj Liga Evrope postalo takmicenje " reda radi"

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by greeneyes » 24 Feb 2017, 20:58

storm wrote:
greeneyes wrote:Nasao tracak mogucnosti da zezas i ne propustas saMsu, a? :oo

Znas da je to nemoguce kad je Barca u pitanju. Bar u eri Messija, a poslije toga ko zna. :kafa
Rakitić dobio novi ugovor... do 2022 ... što u njegovim godinama znači realno doživotni :D.
Navodno Messi mete svlačionicu...određuje tko ide tko ostaje :hm
Enrique je bivši....ima samo sreće pa će ga klub poštedjeti noge u pak ....nego fino se zahvale na kraju sezone...
Vratiti Pepa dok je Messija još...
Znaci nista od prodaje Rakete. Ocito pusta prica, koja je, doduse, imala neku podlogu u vidu toga da Enrique sve manje vjeruje Raketi. :oo

Pa ne vjerujem bas da se o svemu pita ili ti da vlada svlacionicom, ali da njegov glas ima tezinu sukladnu njegovoj velicini-sigurno da ima.

Ma normalno. Enrique je s krajem ove sezone ujedno i zavrsio svoje putovanje kao kormilar Barce. Potpuno je pogubio konce, a i zameo Barcin identitet.

A kao moguce zamjene spominje se Jorge Sampaoli, kao i Erneste Valverde. Sampaoli bi mogao razdrmati
dugogodisnjim uspjehom uljuljkane zvijezde. :oo

A sto se tice Pepa to je zavrsena prica. Rekao je da se vise nece vracati u Barcu. Bar ne kao trener. :oo
Samo sabura

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by greeneyes » 24 Feb 2017, 21:10

Pa bilo bi vam lako shvatiti zasto ga kriticari stavljaju tamo gdje mu je i mjesto, samo da malo pogledate sta je taj covjek uradio od Barce. Od toga kako je otpisao zvijezde koje su izlapjele ili samo sto nisu(bili), pa do toga kako je unaprijedjenim starim sistemom, koji se vec uvukao pod Barcinu kozu, od dobrih igraca napravio vrhunske. Jedne od najboljih u historiji fudbala. Da ne pricam o njegovom radu s mladim igracima, a pogotovo o radu s Messijem, kojeg je izveo na pravi, najbolji put. Ali ono, vole ljudi biti coravi i pored vrhunskog pogleda. :oo

A sto se tice Messija, odigrao je on mnogo meceva protiv Italijana i Engleza, i to protiv onih najboljih, dakako. I tacno je nevjerovatno da jos ima zivih bica koje sumnjaju u Messijev kvalitet.
Samo sabura

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by greeneyes » 24 Feb 2017, 21:19

Nego, da se vratimo temi( :oo ). Bilo bi lijepo da Dzekson okruni ovu fantasticnu sezonu s titulom EL. Ono, da to bude neka kruna na kraju fantasticne sezone. Zato, uz Romu smo. Bar ja jesam. :oo
Samo sabura

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by posmatrac » 24 Feb 2017, 21:34

ZAnimljivo je kako kod nas veliki navijaci Man Citija( sto su takodjer postali preko noci) preko noci postaju veliki fanovi Rome,a rijetko kada od kojeg mozes procitati( citam po Fbu) da potvrdi da kaze da ne navijaju za Romu negio za Dzeka :D

Kakve je utakmice Mesi igrao protiv Engleza i Talijana govori cinjenica da jos ni jednom nije bio svjetski prvak sa Argentinom, ali ne mislih na tu komparaciju, logicno da je sa BArselonom pobjedjivao talijanske i englkeske klubove nego bi ga volio vidjeti kako bi se snasao u nekom drugom okruzenju, sa nekim drugim saigracima.


Daleko od toga da ga ja ne smatram trenutno najboljim, ali eto volio bi i to da vidim.

Cini mi se da je Rajkard Barselonu vodio 5 godina( 2003 do 2008), i da je upravo on zacetnik dominacije i " tika taka" igre sto je kasnije naslijedio i Pep.

https://www.youtube.com/watch?v=E1uOWJFldqI

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by greeneyes » 25 Feb 2017, 23:19

Mislim da si jedan od rijetkih koji tvrde da ljudi ne priznaju da "navijaju" za Romu ili nekad City zbog Dzeke.

Pa dobro, i mene bi zanimalo sta bi Iniesta radio u Pl BiH, ali to je tek radoznalost, nista drugo. Ako je Aguero, kao slabija kopija Messija, godinama unazad najjaci igrac na Otoku nemas sta sumnjati u Messija i njegovo penetriranje sirom tog istog Otoka. Uostalom, samo ko nije pratio Argentinu moze nesto lose reci o Messijevim igrama. Covjek je i Batistuta i Xavi, i cak je mnogo pozrtvovaniji nego li u Barci. Unatoc tome sto drugi, mahom kivni novinari baljezgaju.


Natikitakalo se u Barci dok je Rajkard zaposjeo klupu. Isti taj Pep se u igrackim danima upoznavao, a poslije postao i dobar prijatelj s tiki takom. A gdje tu Van Gal i jos plejada Holandjana u rosteru, koji su, vjerovatno, tada utjecali na izbor sljedeceg trenera. :oo
Samo sabura

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by posmatrac » 25 Feb 2017, 23:40

Za vrijeme VAn Gala i one kolonije Holandjana su KAtalonci primali po 4, 5 komada od Valencije ;)

KAzu da je zapravo pokojni Johan Krojf tvorac " tika taka" price u BArseloni, imajuci u vidu da je nekadasnja Holandija 70tih sa njim i Neskenskom igrala slican leprsav fudbal, vjerovatno za nijansu sporiji :D

Ali ja tu leprsavost nakon godina "apstiniranja" uvidjeh tek za vrijeme Rajkarda, sto se kasnije nadovezalo i sa Guardiolom.

Koliko je Mesi i sam zadovoljan sa igrama u reprezentaciji govori i cinjenica da se zbog malodusnosti i razocarenja bio oprostio od reprezentacije.
NAravno da bi ovim nasim oranicama dominirao, dok ga neki "premijerligaski" :grana kostolomac ne bi spremio u penziju :zubi

Vidis, ja sam ubjedjen da bi Aguero u BAsreloni bio jos za 2 klase bolji igrac nego sto je to u Citiju, pa isto mislim i za DAvida Silvu, a da se Mesi ne bi u Engleskoj ili Italiji" naigrao" kao sto to radi u Spaniji, bez obzira na to sto je realno najbolji igrac na svijetu.
PA SAmuel Eto je u MAjorci odigrao 120 utakmica i dao 48 golova, u BArseloni je kasnije odigrao 20 utakmica vise a postigao 108 pogodaka.

To je ono o cemu i Osim prica " dva dobra u BArsi naprave i onog prosjecnog vanserijskim"

Sto se tice navijaca dovoljno je bilo nekada otici na stranicu Sitija i vidjeti te silne navijace Citija iz Bosne koji su se sada presaltali naravno na stranicu Rome,a znam i licno mnoge fanove " gradjana" koji to vise nisu ;)

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by greeneyes » 26 Feb 2017, 00:24

Pa sam si sebi dao odgovor. U vrijeme Van Gala su igrali igraci cisto jer su Holandjani koji znaju dodavati loptu, sto bi na neiskusno oko ostavilo dojam da je to to. Koliko je samo tada raspalih Holandjana pustilo korijene u Barci.

Dakle, manjak kvalitetnih igraca u odnosu na Rajkardovo doba ti i ostavlja (ispravan)dojam da se u Rajkardovo doba igrala, dotad, ponajbolja tiki taka. Iako, Van Gal i jeste bio manje ofanzivan tiki takas, sto se vidilo i u Manci.

Nije se Messi oprostio zbog svojih losih igara, nego zbog losih igara ostatka tima, a opet prituzbi na samo njegov racun. Pa taj isti Aguero je bezlican igrac u Argentini, a Higuain je chokao svako finale. O odbrani s matorim i raspalim Demichelisom, veznim redom bez trunke uigranosti da ne pricamo. I naravno, poslije su ti isti baljezgarosi plakali za Messijem, jer su uvidjeli da su bez njega kao skupina velikih automobilskih logotipa bez prikaza moci. Nesto kao ugasen Porse ili Porse s praznim motorskim prostorom.

Ne znam zasto bi bio bolji igrac nego li u Cityju. Nije bas da Barcim stil igre svakom pase, stavise. A David Silva se kao clan reprezentacije dobro upoznao s tim stilom, a i svakako je savrsen tip igraca za tiki taku.

I cisto me zanima zasto se Messi, kao najbolji igrac i igrac koji individualno moze uciniti vise nego bilo koji igrac na dunjaluku, ne bi naigrao u Engleskoj ili Italiji? Ja mislim da bi on dominirao u bilo kom kraju fudbalskog svijeta, jer je jednostavno genije. Mozda bi statisticki bio nesto, neznatno, slabiji. Mozda.

Samuel Eto'o je za vrijeme dok je igrao u Mallorci imao dvadesetak godina. Njegov prime se poklopio s igrama u Barci. Uostalom, kao protutezu pogledaj Villu i njegovu statistiku prije i tokom igara u Barci. Ili Henryjevu. Uzmi onda primjer Alexisa tokom igara u Barci i sada u Arsenalu.

Mozemo se sloziti da Barcin stil moze igrace uciniti boljim( Pedro, Busquets i sl.), ali ne sve. Jer pojedincima ne da da disu punim plucima jer se moraju podrediti tom istom sistemu.

Pa fanovi su zbog Dzeksona, sto vecina i naglasi. Ali eto, ti tvrdis da to ne naglase.
Samo sabura

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by Socrates » 26 Feb 2017, 00:35

Inace, Guardiola je izjavio da mrzi sam pojam tiki-taka. Cak je napisao I sta se podrazumijeva pod tim. To pise u biografiji o njemu koja je objavljena.

I od tad ga mnogo vise cijenim. :respekt
. . . . . . . . .

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by greeneyes » 26 Feb 2017, 01:26

:D.

Sto me to me cudi. :oo
Samo sabura

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests