Druga strana nogometa

Kutak za sportski trenutak
User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Vranješ otišao korak dalje: Nakon granica RS-a istetovirao četničkog vojvodu

Post by Mala_Mu » 29 Nov 2018, 14:02

Moglo bi ostati na ovome :hm
Povodom posljednjih postupaka dugogodišnjeg reprezentativca Ognjena Vranješa, koji je neprimjerenim porukama i tetovažama narušio ugled Saveza i reprezentacije čije boje brani, Nogometni savez Bosne i Hercegovine daje sljedeće saopćenje:

Oštro i bezrezervno osuđujemo šokantno ponašanje reprezentativca Ognjena Vranješa, jer njegove poruke, bez obzira na koji način su izražene, nisu u duhu vrijednosti za koje se zalaže NS BIH i ne predstavljaju osobine istinskog sportiste koji treba da bude uzor mlađim generacijama.

Vranješova borbenost i odnos na terenu do sada su bili neupitni, međutim, njegovo ponašanje izvan terena nije prihvatljivo i ne odražava stavove, politiku i ciljeve Saveza i reprezentacije koja na najbolji način predstavlja Bosnu i Hercegovinu u svijetu.

NS BiH nedvosmisleno osuđuje sve oblike veličanja fašizma i njegovih pristalica koji nanose štetu ne samo Savezu i reprezentaciji već i cijeloj zemlji. Prioritet svakog istinskog sportiste treba da bude borba protiv rasizma, diskriminacije, nasilja, govora mržnje pa tako i NS BiH očekuju da svi reprezentativci budu nosioci novih naprednih ideja i progresa, a ne rušitelji temelja na kojima počiva jedinstvo i integritet Saveza", saopćeno je iz NS BiH.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Vranješ otišao korak dalje: Nakon granica RS-a istetovirao četničkog vojvodu

Post by Nice try » 29 Nov 2018, 14:35

Ma ja, preće se lagano preko svega.
Nije mu prvi put. Izdali su službeno saopštenje, osudili takvo ponašanje i to je to.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Vranješ otišao korak dalje: Nakon granica RS-a istetovirao četničkog vojvodu

Post by Mutevelija » 29 Nov 2018, 17:56

damir5 wrote: 29 Nov 2018, 11:33 mutevelija, ima li ijedan srbin ili srpkinja da valja?
Ja nemam ništa protiv Srba i Srpkinja ali imam protiv jugobalije, samo govorim ono što jest i što neko osjeća.
Neces mene prikazati kao fašistom.
Srbi vole rs i ja ih mogu razumjeti iako je za mene genocidna tvorevina, imaju i dobre razloge da se boje građanske države.
Nismo Bosanci nego smo Bošnjaci Srbi i Hrvati, i imamo svoja nacionalna obilježja naših naroda, treba poštovati to isto kao što znam kako bi i oni i Hrvat živjeli u merhsmetli gradjanskoj državi, pusti šuplju, samo bi falilo harač.
Ko biva mi dobro želimo konstitutivnim narodima, a satrali bi im slobodu ko komunisti 50 godina.
Ovu anomaliju da nisam osjetio na bošnjačkom narodu ne bi me bilo briga za Se i Hr, ali sad ih razumijem,ali isto tako ne ide mi u moj nacionalni vitalni interes
A ne naglo Bosanciti.
Jugobalije su problem veliki kod Bošnjaka.
Last edited by Mutevelija on 29 Nov 2018, 18:01, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

sajlent
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1297
Joined: 06 Jun 2018, 22:27
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Vranješ otišao korak dalje: Nakon granica RS-a istetovirao četničkog vojvodu

Post by sajlent » 29 Nov 2018, 18:00

Pasaga wrote: 28 Nov 2018, 17:33
spacebound wrote: 28 Nov 2018, 16:09 Stoka sitnog zuba.
mlad je jos.... :p
imat ce se kad stidit ....
za dlan se ne mozesh ugrist.. :hihi

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vranješ otišao korak dalje: Nakon granica RS-a istetovirao četničkog vojvodu

Post by lejlamo » 29 Nov 2018, 18:48

Pasaga wrote: 28 Nov 2018, 17:33


mlad je jos.... :p
imat ce se kad stidit ....
ma prepravit će, kao i one granice, ogi samo ima potrebu da se istakne i šatro šokira javnost te poruči...gleaj me jesam zaeban...imal ko jači. dječija bolest........
a i ono, u današnjem vaktu prolazi krilatica....i loša reklama, je reklama
budalaština.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11329 times
Status: Online

Re: Vranješ otišao korak dalje: Nakon granica RS-a istetovirao četničkog vojvodu

Post by spacebound » 29 Nov 2018, 18:57

Ako majmun ostane u reprezentaciji nadam se da ce navijaci bit dovoljno pametni da je bojkotuju.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Vranješ otišao korak dalje: Nakon granica RS-a istetovirao četničkog vojvodu

Post by Mutevelija » 29 Nov 2018, 21:59

Joj kako me neki forumaši iznenađuju, ne nasjedajte na Srpsko- Hrvatske igre, pa treba istetovirati Matu Bobana neki Marko iz Livna, a iz Prijedora će Petar istetovirati 4 C i Ratka Mladića, e sad će oni sto se Bosanci zovu reći ee ovo nije naša država ili će bojkotovati reprezentaciju, e to je baš što hoće ustaše i četnici.
Kažem samo tetoviraj, samo meći tintu sebi ćeš nećeš meni. :ok
Ima svako pravo da ovo radi.
Slobodna smo država a i reprezentacija ako hoće nek ima i Albanskog orla nije problm može i Crnogorski može i Kosovske Republike tetovaža ma šta hoćeš kume bujrum.
Ovim aktima Srbi i Hrvati žele pokazati BIH kao nefunkcionalnu državu na svoje načine, pa snimao sam ja to sve kao bošnjački nacionalista, malo promuhabetio koju sa četnicima a i ustašama što fali, da čujem koju pametnu, da vidim sa čim neprijatelj raspolaže, kakve ima strategije, ciljeve,aspiracije i namjere.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Vranješ otišao korak dalje: Nakon granica RS-a istetovirao četničkog vojvodu

Post by Krokodil Behko » 29 Nov 2018, 22:14

Sad treba Džeko da istetovira cijelu Alijinu islamsku deklaraciju, ionako stalno vrište oko nje.
A kladim se da niko ne zna ni šta piše unutra.
online

sajlent
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1297
Joined: 06 Jun 2018, 22:27
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Vranješ otišao korak dalje: Nakon granica RS-a istetovirao četničkog vojvodu

Post by sajlent » 29 Nov 2018, 22:37

forma je bitna.. u sushtini smo ionako svi isti. :hihi

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Vranješ otišao korak dalje: Nakon granica RS-a istetovirao četničkog vojvodu

Post by Zagorka » 29 Nov 2018, 23:10

lejlamo wrote: 29 Nov 2018, 18:48
Pasaga wrote: 28 Nov 2018, 17:33


mlad je jos.... :p
imat ce se kad stidit ....
ma prepravit će, kao i one granice, ogi samo ima potrebu da se istakne i šatro šokira javnost te poruči...gleaj me jesam zaeban...imal ko jači. dječija bolest........
a i ono, u današnjem vaktu prolazi krilatica....i loša reklama, je reklama
budalaština.

To je to. Odmah mi pred očima ejmi šeldonova kad kaže za peni: tako očajna (u smislu privlačenja pažnje)


Eh da je heidi ovdje tacno bi znala na sta mislim :tuga
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

sajlent
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1297
Joined: 06 Jun 2018, 22:27
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Vranješ otišao korak dalje: Nakon granica RS-a istetovirao četničkog vojvodu

Post by sajlent » 29 Nov 2018, 23:46

Zagorka wrote: 29 Nov 2018, 23:10
lejlamo wrote: 29 Nov 2018, 18:48
Pasaga wrote: 28 Nov 2018, 17:33


mlad je jos.... :p
imat ce se kad stidit ....
ma prepravit će, kao i one granice, ogi samo ima potrebu da se istakne i šatro šokira javnost te poruči...gleaj me jesam zaeban...imal ko jači. dječija bolest........
a i ono, u današnjem vaktu prolazi krilatica....i loša reklama, je reklama
budalaština.

To je to. Odmah mi pred očima ejmi šeldonova kad kaže za peni: tako očajna (u smislu privlačenja pažnje)


Eh da je heidi ovdje tacno bi znala na sta mislim :tuga
kad neshto prodajesh obicaj je i da stavish cijenu.. :hihi

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Vranješ otišao korak dalje: Nakon granica RS-a istetovirao četničkog vojvodu

Post by Mutevelija » 30 Nov 2018, 00:32

Krokodil Behko wrote: 29 Nov 2018, 22:14 Sad treba Džeko da istetovira cijelu Alijinu islamsku deklaraciju, ionako stalno vrište oko nje.
A kladim se da niko ne zna ni šta piše unutra.
Svakako je zaključak o nespojivosti islama i neislamskih sistema. Nema mira ni koegzistencije između islamske vjere i neislamskih društvenih i političkih institucija. Polažući pravo sam uređivati svoj svijet, islam razvidno isključuje pravo i mogućnost djelovanja bilo koje strane ideologije na svom području." (Islamska
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Vranješ otišao korak dalje: Nakon granica RS-a istetovirao četničkog vojvodu

Post by Mala_Mu » 30 Nov 2018, 00:43

Mutevelija wrote: 29 Nov 2018, 07:13 To je njegova sloboda da radi sa svog tijela šta hoće.
Nije njegova sloboda, dokle god igra i nastupa pod grbom reprezentacije BiH u skladu s tim se treba i ponasati..

Ali kako smo naopaka drzava i ovo ce samo ostati na javnom saopcenju i osudjivanju :lupa
I postedi me s tim pricama o igrama i nasjedanju :p

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Vranješ otišao korak dalje: Nakon granica RS-a istetovirao četničkog vojvodu

Post by Vrag » 30 Nov 2018, 00:50

Zasto bi bio izbacen iz reprezentacije? Kapiten ne reaguje, saigraci ne reaguju, trener ne reaguje, savez ne reaguje. Navijaci? Ko smo ba mi? Uvijek ima ovaca da kupi onih par hiljada karata.

Moja reprezentacija se ugasila 2006

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Vranješ otišao korak dalje: Nakon granica RS-a istetovirao četničkog vojvodu

Post by damir5 » 30 Nov 2018, 05:22

Mutevelija wrote: 29 Nov 2018, 17:56
damir5 wrote: 29 Nov 2018, 11:33 mutevelija, ima li ijedan srbin ili srpkinja da valja?
Ja nemam ništa protiv Srba i Srpkinja ali imam protiv jugobalije, samo govorim ono što jest i što neko osjeća.
Neces mene prikazati kao fašistom.
Srbi vole rs i ja ih mogu razumjeti iako je za mene genocidna tvorevina, imaju i dobre razloge da se boje građanske države.
Nismo Bosanci nego smo Bošnjaci Srbi i Hrvati, i imamo svoja nacionalna obilježja naših naroda, treba poštovati to isto kao što znam kako bi i oni i Hrvat živjeli u merhsmetli gradjanskoj državi, pusti šuplju, samo bi falilo harač.
Ko biva mi dobro želimo konstitutivnim narodima, a satrali bi im slobodu ko komunisti 50 godina.
Ovu anomaliju da nisam osjetio na bošnjačkom narodu ne bi me bilo briga za Se i Hr, ali sad ih razumijem,ali isto tako ne ide mi u moj nacionalni vitalni interes
A ne naglo Bosanciti.
Jugobalije su problem veliki kod Bošnjaka.
Ne namjeravam raspravljati iz vise razloga, pitao sam najvise zbog ovoga
Mutevelija wrote: 28 Nov 2018, 16:19 Dobro su naši stari govorili vlah je vlah.

Ja ne mislim tako pa nazivaj me kako hoces, jos uvijek vjerujem da na svim stranama ima normalnih ljudi sa normalnim razmišljanjima i prioritetima samo sto su nadglasani od strane takvih kao sto si ti.

Na temu, vranjes je zlonamjerni kreten zato sto je kreten, ne zato sto je srbin, poput onih kretena sa slovom U ili vas sa zastavama saudijske arabije ili al kaide.
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Vranješ otišao korak dalje: Nakon granica RS-a istetovirao četničkog vojvodu

Post by Vrag » 30 Nov 2018, 09:23

https://sportsport.ba/fudbal/danas-odlu ... klo/298416

To je to, drugi davno poduzimaju mjere

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Vranješ otišao korak dalje: Nakon granica RS-a istetovirao četničkog vojvodu

Post by Mala_Mu » 30 Nov 2018, 15:22

Oglasio se i on.
kme kme :oo

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ognjen Vranješ doživio je proteklih dana niz kritika zbog tetovaže četničkog vojvode Momčila Đujića, a nakon osude javnosti, isto je učinio i Nogometni savez Bosne i Hercegovine.
Defanzivac belgijskog Anderlehta je u izdanju srbijanskog Blica za područje RS-a pokušao pojasniti situaciju zbog kojeg se našao na meti kritika.


Njegove stavove i mišljenja prenosimo u cijelosti.

"Postavljam vam svima pitanje da li sam sporan ja ili vojvoda Đujić? Javnost treba da zna, prije nego se odvaži da donese sud, ko je bio vojvoda Đujić, odakle ja dolazim, ko sam sada, status i historiju naroda kojem pripadam, odnos i relaciju nacija unutar moje reprezentacije, pa tek onda donosi sud.

Možda je najispravnije da vam postavim pitanje: “Da li sam u pitanju ja ili Đujić”? Da li bi bilo toliko bitno čiji lik nosim na ruci da igram treću ligu u BiH? Da nisam uspješan i da ne igram na nivou na kojem igram, da li bi nekoga zanimalo šta imam na svom tijelu?

Ponavljam, na svom tijelu! Da ne pripadam narodu kojem pripadam da li bi se neko drznuo da blati mene i historijsku ličnost kao što je vojvoda Đujić.

Objašnjavati da je za mene i moj narod riječ četnik i status vojvoda nešto sasvim drugačije niti želim, niti ima smisla, niti je moguće razuvjeriti druge ljude, ali ja to i ne želim da radim.

Na svoje tijelo stavljam samo nešto što je meni bitno, a isto tako poštujem sve one koji sa svojim tijelom rade šta žele, bilo da se radi o porukama, slikama ili simbolima, to je samo njihovo vlasništvo i odgovorni su sebi i Gospodu.

Zašto se nacionalizam drugačije kategoriše kad je u pitanju manjinski narod u odnosu na imperatorske nacije. Mnoge historijske ličnosti su svojom zastavom i vojskom osvajale države i regije, uništavale cijele civilizacije, milioni su pred njima nestajali pa ništa, nikom ti likovi ne smetaju.

Treba li da ih nabrajam? Smeta nekome vojvoda Đujić koji je prije svega bio svešteno lice i u godinama kada je moj narod stradao, možda i najviše u skorijoj historiji, on se suprostavio zlobnicima.

Uostalom, rekoh da ne želim bilo kome da podnosim račun i opravdanje, niti da držim čas historije, a za mene i većinu stanovnika RS-a, kao i cijelog srbijanskog naroda, vojvoda Đujić je heroj i simbol otpora prema neprijatelju i niko mi ne može uzeti pravo na takav stav.

Historija uvijek ima više lica i činjenica ima raznih, a ja prosto imam pravo da od svoga tijela radim šta mi volja i na to niko ne može i ne treba da utiče.

Nije vam bitno u kakvoj sam formi, hoću li i u kojoj mjeri doprinositi rezultatima reprezentacije i uopšte domaćem nogometu, kakvo nam je stanje u reprezentaciji, uopšte u nogometu, na tribinama. Sve to vas ne zanima, ali vas zanima šta to ja imam na svom tijelu. Samo ću reći da je to tužno i nisko. A trudio sam se i pod povredama i kad drugi nisu htjeli da igraju i kad god sam mogao da pružim maksimum i donesem vam radost.

Što se tiče publike i tribina, stvari su jasne: “Ko zbog koga postoji?” Za publiku koja je tu zbog nogometa i iz ljubavi uvijek ću dati maksimum, ali za sve one koju su tu iz nekih drugih pobuda i dalje imam spremne iste riječi kao ranije, jer sam u ovom slučaju ja predmet njihovog interesovanja, a oni nisu meni.

Vratimo se na “skandaloznu” tetovažu. Sjećate li se košarkaša Gurovića i zabrane nastupa u Zagrebu protiv Cibone zbog tetovaže drugog historijskog velikana Draže Mihailovića?

Uslov je bio da tetovaža bude pokrivena zavojem ili na sličan način, što naravno Milan Gurović nije ni pomislio da uradi. Poruka je jasna, vojvoda Đujić ostaje na mojoj ruci dok je ruka na meni ili dok ja ne odlučim drugačije, a to bi značilo još veoma dugo, ako Bog da zdravlja i sreće, bez obzira da li se to nekome sviđa ili ne.

Ukoliko još uvijek ne razumijete da sam ja sportista i nogometaš i da to treba da gledate u meni, onda vam ne mogu pomoći. Ako su vam zanimljivije moje tetovaže, moji bankarski računi, moj porodični život, moje slobodno vrijeme i uopšte moj način života od onoga što mogu da ponudim u tih 90 minuta, onda vam zaista ne mogu pomoći.

Da li bi moja tetovaža bila toliko bitna da sam konobar ili prodavač paprika na pijaci, a ne Ogi Vranješ? Naravno te ljude i te profesije ne potcjenjujem, svjestan sam da ih ima mnogo i da teško žive.

Nisam ja kriv što je BiH sastavljena od dva entiteta, niti sam ja kriv što na teritoriji imamo tri većinske vjere i tri većinske nacije. Nisam kriv što je politika među tim ljudima prekomplikovana, što su narodi zavađeni i žive u siromaštvu, pa je prag tolerancije odavno ispod nule. Ja tome nisam kriv! Krivca tražite u visokim društvenim nivoima, a nama sportistima ostavite prostor da se pokažemo u tome u čemu smo najbolji i predstavimo sve nas na najbolji način, ali mi ne govorite kako i čijom glavom da mislim. Na to niko nema pravo!

Svi vi koji imate problem sa Đujićem, zapravo imate problem sa sobom. Dok god ne crtam i ne pišem po nečemu vašem, dozvolite da imam pravo na svoje izbore.

Tolerancija za mene ne znači prećutnost niti “nova identifikacija”, nego prihvatanje i uvažavanje različitosti.

Pozdrav svima i zapitajte se da li je problem Vranješ ili vojvoda Đujić?? Mogu da igram još sezonu ili deset, ali moj narod i njegovi velikani će da žive vječno i na vašu žalost to nikada neće prestati”, poručio je Vranješ za Srpskainfo.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Vranješ otišao korak dalje: Nakon granica RS-a istetovirao četničkog vojvodu

Post by Socrates » 30 Nov 2018, 15:32

Po njegovoj logici, mogao je i neki Hrvat u reprezentaciji BIH Pavelića istetovirati i ne bi bilo nikakvih problema.

I naravno da je istetovirani cetnik veći problem kad predstavljas zemlju nego kad si jebeni konobar, you fucking miserable idiot. :cudi
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Vranješ otišao korak dalje: Nakon granica RS-a istetovirao četničkog vojvodu

Post by Krokodil Behko » 30 Nov 2018, 17:00

Da ne pripadam narodu kojem pripadam da li bi se neko drznuo da blati mene i historijsku ličnost kao što je vojvoda Đujić.

Evo, samo jedan detalj o ovoj historijskoj ličnosti.
Đujić je izmislio spravu za mučenje, nazvanu "popovo bure" (Velika bačva, okovana čeličnim obručima i sa svih strana izvana nabijena dugim čavlima tako da su oštrice čavala bile iznutra. U bure bi se zatvarao logoraš i zatim kotrljao niz strminu kraj crkve Lazarice. Na taj način čavli su sa svih strana probadali logoraša, te su neki prilikom tih koturanja iskrvarili i umrli.)[7]Bure je nekada bilo izloženo u Vojnom muzeju u Beogradu.

Vranješ wrote:Smeta nekome vojvoda Đujić koji je prije svega bio svešteno lice i u godinama kada je moj narod stradao, možda i najviše u skorijoj historiji, on se suprostavio zlobnicima.

Šta sa Stepincem?
On niti je osnovao "Mali jasenovac", niti je vodio neku vojsku u koljačke pohode po HR.

Objašnjavati da je za mene i moj narod riječ četnik i status vojvoda nešto sasvim drugačije niti želim, niti ima smisla, niti je moguće razuvjeriti druge ljude, ali ja to i ne želim da radim

Pojmovi četnik i vojvoda, znače to što znače, a upravo se Srbima imaš zhvaliti za to.
online

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Vranješ otišao korak dalje: Nakon granica RS-a istetovirao četničkog vojvodu

Post by Čarobni » 30 Nov 2018, 17:12

Fasciniraju me ovi trendovi tetoviranja među pilećim mozgovima.

Tesla, Pupin, Bošković, Petrović- nijedan njihov lik ne može doći na red od silnih četnika i ratnih zločinaca čiji lik valja tetovirat'.

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests