BF kukuruz liga UO

Kutak za sportski trenutak
User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: BF kukuruz liga UO

Post by damir5 » 24 Aug 2020, 15:12

ZA, mada je vec izglasano
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: BF kukuruz liga UO

Post by Mala_Mu » 24 Aug 2020, 16:17

ZA

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5776 times
Status: Offline

Re: BF kukuruz liga UO

Post by Duminjo » 05 Sep 2020, 14:14

Mala_Mu wrote: 02 Jul 2020, 16:31
Mister No wrote: 02 Jul 2020, 16:43
MarlboroGold wrote: 02 Jul 2020, 20:28
damir5 wrote: 04 Jul 2020, 08:50

1.
Ima li neko ideju ili nesto da kaze u vezi promjene sistema igranja?
Za ligu pogadjamo TACAN rezultat a tu treba mnogo srece. Zato se namece pitanje je li pobjednik na kraju samo sretan ili zna nesto. Za tipovanje pobjednika 1,X ili 2 treba malo vise znanja nego srece.

Evo kako bih ja igrao ovu sezonu. Dao bih da igraci pogadjaju tacan rezultat a na osnovu tacnih rezultata pravio bih dvije tabele. jednu za tacne rezultate, drugu za tipove.

Npr igraju tokmak i srculence utakmicu. Tokmak pogodi dva tacna rezultata a srceulence jedan. i u toj utakmici tokmak pobjedjuje 2:1 i dobiva tri boda. A kroz tipovanje tacnog rezultata, tokmak je pogodio 3 pobjednika a srculence 5. u toj utakmici srculence pobjedjuje 5:3 i dobiva tri boda a tokmak 0.

Ne znam bil ovo bilo malo komplikovano. u sustini, igraci bi i dalje pogadjali tacan rezultat, samo bi se pravila dodatna tabela za tipove.

Ostaviti sve po starom?
tacan rezultat skroz izbaciti i ubaciti samo tipove?
igrati tacan rezultat i obracunavati kao dvije utakmice i praviti dvije tabele?




2.
Trenutno imamo 15 igraca na listi. Stavio bih ligu od 14 igraca i jedan igrac bi bio na klupi. S tim da bi ovaj igrac, koji je na klupi, svako kolo pisao svoju prognozu i njegova prognoza bi se racunala onome ko to kolo nije odigro. Evo npr Malboro ima sada nekad godisnji i nece biti tu 2 hefte i mozda nece odigrati jedno ili dva kola. Desavace se sigurno da neko ne odigra, mozda i svako kolo pa da protivnik ne dobija bodove guzovace samo zato sto je neko trenutno zauzet.
Osim toga, moze se desiti da neko nakon 5-6 ili 10 kola skroz istupi iz lige i onda bi taj igrac sa klupe bio onak koji ce uletiti umjesto ovoga koji je istupio i poklopiti rupu.



duminjo: ZA igraca sa klupe

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31664
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7206 times
Been thanked: 3917 times
Status: Offline

Re: BF kukuruz liga UO

Post by Mister No » 05 Sep 2020, 14:30

Duminjo wrote: 05 Sep 2020, 14:14
Mala_Mu wrote: 02 Jul 2020, 16:31
Mister No wrote: 02 Jul 2020, 16:43
MarlboroGold wrote: 02 Jul 2020, 20:28
damir5 wrote: 04 Jul 2020, 08:50

1.
Ima li neko ideju ili nesto da kaze u vezi promjene sistema igranja?
Za ligu pogadjamo TACAN rezultat a tu treba mnogo srece. Zato se namece pitanje je li pobjednik na kraju samo sretan ili zna nesto. Za tipovanje pobjednika 1,X ili 2 treba malo vise znanja nego srece.

Evo kako bih ja igrao ovu sezonu. Dao bih da igraci pogadjaju tacan rezultat a na osnovu tacnih rezultata pravio bih dvije tabele. jednu za tacne rezultate, drugu za tipove.

Npr igraju tokmak i srculence utakmicu. Tokmak pogodi dva tacna rezultata a srceulence jedan. i u toj utakmici tokmak pobjedjuje 2:1 i dobiva tri boda. A kroz tipovanje tacnog rezultata, tokmak je pogodio 3 pobjednika a srculence 5. u toj utakmici srculence pobjedjuje 5:3 i dobiva tri boda a tokmak 0.

Ne znam bil ovo bilo malo komplikovano. u sustini, igraci bi i dalje pogadjali tacan rezultat, samo bi se pravila dodatna tabela za tipove.

Ostaviti sve po starom?
tacan rezultat skroz izbaciti i ubaciti samo tipove?
igrati tacan rezultat i obracunavati kao dvije utakmice i praviti dvije tabele?




2.
Trenutno imamo 15 igraca na listi. Stavio bih ligu od 14 igraca i jedan igrac bi bio na klupi. S tim da bi ovaj igrac, koji je na klupi, svako kolo pisao svoju prognozu i njegova prognoza bi se racunala onome ko to kolo nije odigro. Evo npr Malboro ima sada nekad godisnji i nece biti tu 2 hefte i mozda nece odigrati jedno ili dva kola. Desavace se sigurno da neko ne odigra, mozda i svako kolo pa da protivnik ne dobija bodove guzovace samo zato sto je neko trenutno zauzet.
Osim toga, moze se desiti da neko nakon 5-6 ili 10 kola skroz istupi iz lige i onda bi taj igrac sa klupe bio onak koji ce uletiti umjesto ovoga koji je istupio i poklopiti rupu.



duminjo: ZA igraca sa klupe

ZA.

Samo ostavi bolan tipovanje 1 x 2, puno ti lakse posle obracunat.
Da se ne lazemo svakako ti to sve radis i vodis.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: BF kukuruz liga UO

Post by Masamune » 05 Sep 2020, 17:59

Ako ti nije mrsko računati možeš ostaviti i golove u smislu da pored, recimo, odigranih 10 tipova 1, X ili 2 svako od nas može odabrati 3 utakmice kod kojih može odigrati i tačan rezultat, a ako pogode to su dodatni bonus bodovi - samo odrediti koliko oni iznose. Ako je previše komplikovano onda ostavi samo 1, X i 2.

ZA

Ja ću biti odsutan od sutra navečer pa do one tamo srijede ili četvrtka. Probaću naletiti da odigram utakmice.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5776 times
Status: Offline

Re: BF kukuruz liga UO

Post by Duminjo » 05 Sep 2020, 20:36

Po ovome do sada i po onome na drugoj temi, vjerovatno prelazimo na tipove, umjesto tacnog rezultata.
Vidjecemo sta ce jos reci mala mu i damir.

U slučaju da predjemo na tipove i da ih obracunavamo kao do sada (7,8 i 10) gol razlika bi bila košarkaška.
Ako uzmemo da obracunavamo tipove sve po jedan bod samo radi gol razlike, ni to nije najbolje jer, Realno, najteže je pogoditi X pa 2.

U slučaju opcije da igramo tipove i obracunavamo kao na kladionici, onda bi kroz gol razliku imali cijelo vrijeme uvid u neku tabelu kao sto je ova na ljetnoj ligi kad igra svako za sebe..

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: BF kukuruz liga UO

Post by Mala_Mu » 06 Sep 2020, 16:18

To s dodatnom tabelom i racunanjem je prevelika komplikacija i bespotrebno.
Izbaciti tacne rezultate, ostaviti samo tipove. Kec 7 bodova, dvica 8 i X 10. Kao na prijasnjoj kladionici. Eventualno sto Malboro kaze iz ponude izabrati i 3 utakmice kod kojih cemo pogadjati tacan rezultat i za svaki pogodjen rezultat dobivati po 10 dodatnih bodova.

PROTIV (igraca s klupe) safatajte jos jednog igraca.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5776 times
Status: Offline

Re: BF kukuruz liga UO

Post by Duminjo » 06 Sep 2020, 21:21

Mala_Mu wrote: 06 Sep 2020, 16:18 To s dodatnom tabelom i racunanjem je prevelika komplikacija i bespotrebno.
Izbaciti tacne rezultate, ostaviti samo tipove. Kec 7 bodova, dvica 8 i X 10. Kao na prijasnjoj kladionici. Eventualno sto Malboro kaze iz ponude izabrati i 3 utakmice kod kojih cemo pogadjati tacan rezultat i za svaki pogodjen rezultat dobivati po 10 dodatnih bodova.

PROTIV (igraca s klupe) safatajte jos jednog igraca.
igrac sa klupe ce biti

imamo 3 glasa ZA, tvoj PROTIV i damir nije glaso.
Lako je naci 16-og. sta cemo kad neko ne odigra kolo? ili kad neko dva, tri kola za redom ne odigra? sta cemo kad se dese kao proslu salko i snowie koji su se samo izvukli i prestali igrati. isto ste ti i malboro muljali na ovoj jesenjoj, niste igrali.
zato mislim da nam treba ovaj igrac sa klupe, osigurac. ti i ja igramo neko kolo i ti ne odigras, ja trebam odnijeti pobjedu samo ako JEDAN par pogodim?
99,99% sam siguran da ce ovaj igrac sa klupe trebati i da ce biti onih koji nece odigrati neko kolo (opravdani ili neopravdani razlozi, nije bitno)

tipovi ce biti umjesto tacnog rezultata. racunacemo tako 7,8 i 10.

ostaje jos kako doamcinu dati prednost. Ili da odigra 11 parova umjesto 10 (jedan dodatni) ili da za domacina postavimo posebno 3 para gdje ce domacin gadjati tacne rezultate na sva tri para i da mu pogodjen rezultat pikamo sa 10 bodova

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: BF kukuruz liga UO

Post by Masamune » 10 Sep 2020, 09:21

Jedan dodatni par za domacina, ali pod uslovom da budu utakmice gdje su obje ekipe ravnopravne tako da moze biti 1, X ili 2.

Prosli put smo imali takve bonus tipove.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5776 times
Status: Offline

Re: BF kukuruz liga UO

Post by Duminjo » 10 Sep 2020, 13:32

MarlboroGold wrote: 10 Sep 2020, 09:21 Jedan dodatni par za domacina, ali pod uslovom da budu utakmice gdje su obje ekipe ravnopravne tako da moze biti 1, X ili 2.

Prosli put smo imali takve bonus tipove.
mislio sam da domacin jednostavno odigra jedan par vise i to je to.. nego, mogo bi biti novi problem zbog virusa opet i moglo bi doci do veceg broja otakzanih utakmica, zato kontam ubaciti u ponudu umjesto 15, 20 parova i kontam da odigrate 15 prognoza umjesto 10 a da vam racunam prvih 10 prognoziranih. npr ako prognozirate 10 a od tih 2 dvije budu odgodjene, opet belaj. ovako prognoziramo po 15 i u tom slucaju vam uracunam 11-tu i 12-tu prognozu umjesto onih odgodjenih.

Al pusticemo sada ovako kao do sada pa cemo vidjeti hoce li se pojaviti ovaj problem. ako bude, dacemo na glasanje ili nesto bolje skontati. a ako ne bude problema i ako samo nekad neka bude odgodjena, guracemo..

Danas cu napraviti novu temu sa najbitnijim pravilima i uputama za igranje. Liga pocinje 19-og (sljedece subote) pa ako vidite da nesto ne stima, da bi nesto drugacije, ovdje pisite da popravimo do sljedece hefte

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: BF kukuruz liga UO

Post by Masamune » 10 Sep 2020, 13:50

U pravi si. Dosta je neizvjesna situacija.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5776 times
Status: Offline

Re: BF kukuruz liga UO

Post by Duminjo » 12 Sep 2020, 16:42

Jeste li za to da se prognoze stavljaju ovako javno uz mogućnost prepisivanja ili za opciju da prognoziramo tako sto cete meni slati prognoze na pp?

U slučaju da se odlucite za pp, svakom igracu bih slao ponudu na pp (najdalje do srijede navecer) i tako bi svaki igrac na taj način bio upozoren da treba odigrati i samo odgovoriti meni na pp.

Prognoze iz pp-a ne bih kacio sve skupa zadnji dan nego bi ih kacio onako kako koje prognoze po parovima stižu.. Npr.. Ako Mister No i pizarro igraju jedan protiv drugog i od igraju oba svoje prognoze vec u srijedu, okacio bih njihove prognoze vec u srijedu na temu gdje igramo


PP ili TEMA?
Last edited by Duminjo on 12 Sep 2020, 16:43, edited 1 time in total.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: BF kukuruz liga UO

Post by Mala_Mu » 12 Sep 2020, 16:43

Javno sve.

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3793
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: BF kukuruz liga UO

Post by tuzlak1212 » 13 Sep 2020, 20:46

Jel se sta promjenilo oko pravila? Moram li citati? :hm

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31664
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7206 times
Been thanked: 3917 times
Status: Offline

Re: BF kukuruz liga UO

Post by Mister No » 13 Sep 2020, 22:50

Javno, da mogu prepisivat od svakog po malo.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5776 times
Status: Offline

Re: BF kukuruz liga UO

Post by Duminjo » 15 Sep 2020, 15:43

Ne znam jeste li uoratili situaciju sa ovim odgadjanjem utakmica. Ukratko, cesto se desava da se utakmice odgode, pogotovo sada zbog ovog Virusa moze biti svega.

Ja sam za opciju da se igra regularnih 10 i plus dvije dodatne/zamjenske. U slučaju da se neka od ovih 10 otkaže.
Te dvije dodatne bi samo bile dvije posljednje na listi prognoziranih. Ne moraju ih ni odvajati ni naglasavati vec im samo računam prvih 10 odigranih.

ZA, PROTIV ili nesto trece?

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: BF kukuruz liga UO

Post by Masamune » 15 Sep 2020, 15:47

Za
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31664
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7206 times
Been thanked: 3917 times
Status: Offline

Re: BF kukuruz liga UO

Post by Mister No » 15 Sep 2020, 17:32

Za
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: BF kukuruz liga UO

Post by Masamune » 23 Sep 2020, 15:28

Šta ćemo za slučajeve poput Verona - Roma

Da quotam samog sebe
MarlboroGold wrote: 23 Sep 2020, 15:22
Koraci_u_noci wrote: 23 Sep 2020, 14:57

Al po toj logici bi trebalo racunati i kad jedna ekipa ne nastupi, kao Celik prosle godine il ove neke ekipe zbog korone pa se utakmica sluzbeno registruje 3:0. Ko je igrao na ove druge, dobija 7 poena, iako utakmica nije ni igrana. A ovdje ipak imas regularno odigranu utakmicu, koja je naknadno dobila neki drugi rezultat za zelenim stolom.
Ne znam, gledao sam, ova nece promijeniti nijedan ishod, samo ce se gol razlika promijeniti, a valja sve ponovo izracunati
Drugo je ako neko odigra par, pa se odgodi prije početka same utakmice. Tad možemo nuditi zamjenske parove i već ih nudimo - kao što smo uradili za Zrinjski-Široki. Dumi i drugi su signalizirali da se neće igrati, pa smo na vrijeme odabrali druge parove.

Kad se već odigra utakmica, a onda se ispostavi da je jedna ekipa prekršila pravila lige/saveza i rezultat bude 3:0 za drugu ekipu onda ne može nikako biti drugačiji rezultat osim tog. Mislim može, ali to nije pravi rezultat. Najpravednije je postupiti kako postupa njihov savez, jer će biti oni koji će se ovdje žaliti na to. U ovom slučaju niko nije igrao keca na Veronu pa se niko ne žali... šta da je ovo bilo u utakmici Chelsea-Liverpool gdje su ljudi igrali i 1 i X i 2.

Liverpool dobio 3:0, a onda zamisli ispostavi se da su prekršili isto ili neko drugo pravilo i engleski FA odluči da Chelsea dobije 3:0. Kad bi ostavio rezultat dvicu oštetio bi one koji su igrali na Chelsea, jer treba kriviti ekipe koje krše takva pravila i samo njih. Pravila su jasna.

Budimo realni... ovo oko kršenja pravila se veoma rijetko dešava. Ne vidim problem da se sad ispravi tabela.
Ovo je moj stav.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5776 times
Status: Offline

Re: BF kukuruz liga UO

Post by Duminjo » 23 Sep 2020, 16:20

Sto se ovoga tice. Zna se sta je unaprijed odgodjena utakmica a sta je utakmica zavrsena za Zelenim stolom.

Unaprijed odgodjenu utakmicu Mijenjamo, igramo drugu..
Utakmica koja je odigrana i ciji rezultat je odredjen za Zelenim stolom, treba da se registruje onako kako je registruje fudbalski savez te drzave.

U ovom slucaju Verona - Roma 3:0

U slučaju da se utakmica ponisti skroz za zelenim stolom i odluci da se igra nova, tako bih je i ja tretirao.. Tj kao odgodjenu utakmicu.

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 52 guests