Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Kutak za sportski trenutak
User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42152
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12332 times
Status: Online

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Masamune » 06 Jun 2021, 22:26

To jeste bruka što dugo nismo nikog pobijedili, ali ovo danas nije. Mislim da je prosjek godina kod nas na terenu bio 22-23. Trebaće baš dosta vremena da se ta djeca uigraju ili da bar iz te grupe ispliva 4-5 njih na koje se može ozbiljno računati. Međutim nešto sam skeptičan... talent je također na izdisaju. Nema ovo više veze ni sa taktikama.

Ali oni startovi pred kraj utakmice... e ono je tačno ludost. Neko našima treba reći da se ne igra na njivi...
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10910 times
Been thanked: 16210 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Fuddo » 06 Jun 2021, 22:33

Pali smo qrtzu za usi, kao rijetko do sad.
Nikad nismo bili gori.
Nismo nikad ni bili neka klasa, al ovo sad je nista ni sa cim.
Meni nije jasno, mi svi volimo fudbal, svak igra od malih nogu kako se zna za nas, da nemremo sastavit 11 nekih, da to udaraju?
Nemoguce.
20 godina traje liga, jednog igraca izbacila. Dzeku.
Kako to?
Toliki strucnjaci, poznata imena, talenti...
Ja kad ih vidim kako se krecu, ne treba on bolan nju ni sutat, crijeva mi se zapetljaju.
Da on njega nije naucio pravilno trcat, ustopat loptu, centarsut...ona isto u direk da opali, potrci deset metara sam sebi zapetlja, ne treba protivnik.
A trenira 10, 15 godina?
Kako jebote?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42152
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12332 times
Status: Online

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Masamune » 06 Jun 2021, 22:40

Od naše lige nema ništa... suvišno je detaljno obrazlagati zbog čega, a znamo to svi.

Najveći problem je što su presušili izvori dobrih igrača u inostranstvu koji rastu i treniraju u normalnim uslovima, a sve je manje njih koji su srcem vezani za BiH. Takvih će biti sve manje i manje. Ovo je najveći razlog zašto smo na silaznoj putanji.

Prioritet mora biti da se suzbiju kriminal i korupcija u našem savezu i ligi i da se radi na tome da naši klubovi postanu konkurentniji i da tu pokušamo naći igrače, a koji bi se kasnije probili i u Evropi. Malo je takvih zadnjih 10 godina.

Ono što rade recimo Crvena Zvezda, Partizan, Dinamo, Rijeka i drugi nama treba i mora biti uzor.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10910 times
Been thanked: 16210 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Fuddo » 06 Jun 2021, 22:48

To jest, i ova dijasporcad se propederisala, nece lopte da igraju, ode nesta tamo i lupeta tenis i sl budalastine, a ne zna ba, nema to u krvi, sam dzaba smara lopticu i reket...
Mjesto da trci kod svabe u minhenu i radi listove na nogama, ispalo bi nesta od njega.
Hassn doso u Njemacku, imo dvi i po marke kod sebe, spavo u nekom garnizonu; al cojek se posvetio, ljudi ga ugledali, haj vamo. I mega zvijezda jebote, ne zna sta ce od para. Ovi danas, sve imaju, a nece.
Ja onog svog, nema kakav klub nismo isli, vodio, plati, nije to jeftino...kaze, ne volim ja soccer!
Jebote tito, kad se nisam tad slogiro, necu nikad.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31210
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 5011 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Matan » 06 Jun 2021, 22:56

Djeca vole nogomet, ali nemaju sanse da se probiju, ako nemas vezu..
donesi pare pa ces igrati..
e taj sistem unisti sve sto valja..
lopovluk i korupcija..ja znam koliko je talenata bilo samo u mojoj generaciji,
ali mogu samo igrati na oranici, za dalje nema sanse..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55523
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5570 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Duminjo » 06 Jun 2021, 23:01

Upisi ga na tenis ako ti se plača 😂
A ozbiljno, dobar je tenis

Elem, našu ligu treba restartovati, ugasiti, pomotati kablove i sve ispocetka. Eno nedavno Olimpik istupio iz lige i objasnili ljudi zasto su izasli. Lopovluk, korupcija, veze i namjestaljke.
Velež nesto prijetio vise puta kako ce istupiti i nista. Ovu godinu zavrsili treci, eto bice i evropa pa nece biti sada priče o istupanju.
Sto se ovoga tice, zeljo, Sarajevo, celik i Sloboda su najbezmudije ekipe na planeti. Sageli su se sto puta lopovima radi mrvica od kojih su imali koristi samo na kratko. Dugorocno, tonemo lagano ali sigurno..

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42152
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12332 times
Status: Online

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Masamune » 07 Jun 2021, 07:58

Evo sad i Borac. Jest da je Sarajevo prosulo kamaru bodova, ali su ih gurale i sudije.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Taare » 21 Jun 2021, 11:34

Ofsajda definitely nije bilo.
Svi mi se morete obratit

User avatar
XoKli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1818
Joined: 18 Jun 2020, 17:29
Has thanked: 69 times
Been thanked: 214 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by XoKli » 21 Jun 2021, 15:44

Nema znanja.
Trenirao košarku dan i noć i nekih 6 mjeseci išao u teretanu svaki put prije treninga, da bi došao trener Slovenac kao gost i rekao nešto u fazonu "pa ti nisi normalan, ne da nećeš ništa postići, nego radiš kontra efekat. Teretana samo danima kad nemaš košarkaškog treninga ili da je razmak minimalno 8 sati između aerobnog(košarka) i anaerobnog(teretana) treninga.
Nikog nije bilo da mi to kaže.
Nije podmićivanje trenera toliki problem koliko fali znanja.
Zašto trenirati 2 sata ako se zna da idealan trening traje 45 min, visoki intezitet naravno.
Na prehranu skoro da se i ne obraća pažnja, fizioterapeuta nijedan klub nema u omladinskim selekcijama. Sparsi su jedino imali kakav takav sistem, čak i fizioterapeuta za kadete i juniore imali. Izbacili su par solidnih igrača koji sada igraju u ABA ligi.
Sigurno znate i priču o Jusufu Nurkicu, nije ni trenirao košarku dok ga sportski agent iz Slovenije nije ugledao i odveo u Sloveniju. Nama pred nosom bio.
O Džeki ne treba ni pričati, "kloc"... Pa svaki bolji igrač iz repke je dijasporac osim Džeke,a i njega možemo tu ubrojati jer bi sad brao maline da nije Plišeka.
Uslovi su dosta bolji,ali znanja nema.
Zapravo, ima znanja,ali ga ne cijenimo...ode na izvoz.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2922 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Naseef Mushroom » 22 Jun 2021, 01:12

Kako izgleda budućnost naše reprezentacije (ako se ništa ne promjeni) će činiti Mathias Omerbašić iz Berlina i Thomas Alibegović iz Beča čiji su djedovi izbjegli 1992 iz BiH, koji ne znaju ni slova bosanskog a od BH gradova znaju samo Sarajevo koji će se odlučiti igrati za BiH samo ako budu sigurni da nemaju šanse da zaigraju za njemačku i austrijsku reprezentaciju.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Krokodil Behko » 22 Jun 2021, 07:29

Naseef Mushroom wrote: 22 Jun 2021, 01:12 Kako izgleda budućnost naše reprezentacije (ako se ništa ne promjeni) će činiti Mathias Omerbašić iz Berlina i Thomas Alibegović iz Beča čiji su djedovi izbjegli 1992 iz BiH, koji ne znaju ni slova bosanskog a od BH gradova znaju samo Sarajevo koji će se odlučiti igrati za BiH samo ako budu sigurni da nemaju šanse da zaigraju za njemačku i austrijsku reprezentaciju.

Jesi li siguran, da si im ispravno naveo imena? Nema ih na transfermarktu
online

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2922 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Naseef Mushroom » 22 Jun 2021, 09:24

Krokodil Behko wrote: 22 Jun 2021, 07:29
Naseef Mushroom wrote: 22 Jun 2021, 01:12 Kako izgleda budućnost naše reprezentacije (ako se ništa ne promjeni) će činiti Mathias Omerbašić iz Berlina i Thomas Alibegović iz Beča čiji su djedovi izbjegli 1992 iz BiH, koji ne znaju ni slova bosanskog a od BH gradova znaju samo Sarajevo koji će se odlučiti igrati za BiH samo ako budu sigurni da nemaju šanse da zaigraju za njemačku i austrijsku reprezentaciju.

Jesi li siguran, da si im ispravno naveo imena? Nema ih na transfermarktu
Bit će za 5 godina
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26358
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1848 times
Been thanked: 4036 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Beni » 22 Jun 2021, 09:28

Naseef Mushroom wrote: 22 Jun 2021, 01:12 Kako izgleda budućnost naše reprezentacije (ako se ništa ne promjeni) će činiti Mathias Omerbašić iz Berlina i Thomas Alibegović iz Beča čiji su djedovi izbjegli 1992 iz BiH, koji ne znaju ni slova bosanskog a od BH gradova znaju samo Sarajevo koji će se odlučiti igrati za BiH samo ako budu sigurni da nemaju šanse da zaigraju za njemačku i austrijsku reprezentaciju.
To je danas "moderno" poredi repku njemacke 1998-god i ovu sad sto igra
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Rum » 26 Aug 2021, 13:10

Zmajevi nastavljaju pohod na SP: Utakmice u direktnom prijenosu na Novoj BH


Image

Pred nama je septembarski ciklus kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i nastavak borbe naše fudbalske A selekcije za odlazak u Katar 2022. godine. Već 1. septembra fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine gostuje aktuelnim prvacima svijeta – reprezentaciji Francuske, a duel se igra na stadionu Le Meinau u Strasbourgu od 20.45 sati.

U prvom susretu ove dvije selekcije u okviru kvalifikacija, Francuzi su na Grbavici slavili minimalnim rezultatom i trenutno su prvi na tabeli skupine D. Pred izabranicima Ivayla Peteva neće biti nimalo lak zadatak.

Tri dana kasnije, 4. septembra, Zmajevi će u prijateljskoj utakmici na Bilinom Bolju ugostiti selekciju Kuvajta. Bit će ovo dobra prilika za uigravanje našeg tima te provjera za posljednji meč u septembarskom ciklusu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Naime, 7. septembra od 20.45 sati, na Bilinom Polju u Zenici, Džeko, Pjanić i ekipa igraju četvrti meč kvalifikacija protiv reprezentacije Kazahstana. Bosna i Hercegovina nikada nije igrala protiv ove selekcije, koja je posljednju pobjedu upisala još u septembru prošle godine.

Fudbalska reprezentacija BiH do sada je odigrala dvije utakmice u grupi D kvalifikacija za Mundijal 2022. godine. Nakon remija u Finskoj (2:2), Zmajevi su minimalnim rezultatom 1:0 poraženi od Francuske, pa tako fudbaleri Bosne i Hercegovine iz dvije odigrane utakmice imaju jedan bod i nalaze se na četvrtom mjestu u skupini. Za drugu poziciju u grupi bh. tim treba najmanje četiri pobjede. Do kraja kvalifikacija, osim duela sa Francuskom i Kazahstanom, bh. reprezentaciju očekuju dva okršaja s Ukrajinom i revanš susreti sa Kazahstanom i Finskom.

Sve tri utakmice Zmajeva gledatelji u BiH moći će pratiti u direktnim prijenosima na Novoj BH uz specijalne emisije prije i nakon svake utakmice, sa zanimljivim gostima, fudbalskim stručnjacima i profesionalcima.
U programu Nove BH gledat ćemo i duele reprezentacija Hrvatske i Srbije. Hrvatska 1. septembra gostuje Rusiji u Moskvi, a tri dana kasnije odmjerit će snage sa Slovačkom u Bratislavi. Izabranici Zlatka Dalića prvi su u skupini H sa šest bodova, koliko ima i drugoplasirana Rusija. Septembarski mečevi upravo bi mogli biti ključ u raspletu ove nepredvidljive skupine.

Reprezentacija Srbije također nastavlja borbu za Mundijal. U Beogradu će 4. septembra izabranici Dragana Stojkovića Piksija dočekati reprezentaciju Luksemburga. Orlove čeka teška utakmica i novi test za Mitrovića i ekipu. Tri dana kasnije, 7. septembra, reprezentacija Srbije gostuje Irskoj u Dablinu.

Plasman na Svjetsko prvenstvo u Kataru ostvarit će prvoplasirane reprezentacije iz deset kvalifikacionih grupa. Deset drugoplasiranih, uz tri selekcije iz UEFA Lige nacija, igrat će u baražu, nakon kojeg će biti poznata preostala tri učesnika Mundijala iz UEFA zone.

Svjetsko fudbalsko prvenstvo u Kataru igrat će se od 21. novembra do 18. decembra 2022. godine.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Krokodil Behko » 26 Aug 2021, 16:36

Kako ono stojimo, koje smo mjesto?
Ja to više ni ne pratim, otkako smo spali na ove likove s livade
online

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24722
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 6516 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Koraci_u_noci » 26 Aug 2021, 18:36

Tacno ne mozes vise ni polovnu ekipu sastavit, tako nisko smo pali.
Al mozemo dobit ove Kazahtance, poslije mozda dodju sebi pa ostanemo do kraja u igri za baraz
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10910 times
Been thanked: 16210 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Fuddo » 01 Sep 2021, 18:55

Pa jebote
Sto niko ne vice da se danas igra utakmica sa francuzima, stavamje?
Hajmo Edine, sTriJest metara je pod raslje, glavom.
Amin
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42152
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12332 times
Status: Online

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Masamune » 01 Sep 2021, 19:11

Zato što odavno više nema nikakve euforije u vezi reprezentacije. Večeras nam ne gine bar trica u mreži.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42152
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12332 times
Status: Online

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Masamune » 01 Sep 2021, 19:12

Ako šta slučajno izvučemo opaliću samom sebi šamarčinu
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10910 times
Been thanked: 16210 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Fuddo » 01 Sep 2021, 19:12

Ne valja ta zivotna filozofija,
Ako ide, evo me
Ako ne ide, necu ja navijat za vas

Isto djeca
Dozvolite da se obratimo

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests