Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Kutak za sportski trenutak
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Krokodil Behko » 07 Jun 2016, 21:01

KOMESAR wrote: Mislim da je ovo ekipa koja će iznijeti kvalifikacije za SP. DŽeko je već prošlost.
Trebaće nam i jedan štoper i šta misliš, neko na lijevom krilu, umjesto Lulića?
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by KOMESAR » 07 Jun 2016, 21:06

Krokodil Behko wrote:
KOMESAR wrote: Mislim da je ovo ekipa koja će iznijeti kvalifikacije za SP. DŽeko je već prošlost.
Trebaće nam i jedan štoper i šta misliš, neko na lijevom krilu, umjesto Lulića?
Naravno da će biti još kvalitetnog kadra.Diljem Evrope "ljiljani" cvjetaju.

p.s.
Da je branio Begović,da je igrao DŽeko,Pjanić,Spahić, sigurno bi izgubili od ovih Vehinih levata.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by greeneyes » 08 Jun 2016, 00:06

Nagledat ćete se vi još Džeke u svetom dresu. :o

Fino ovo izgleda, ali ako Duljević, Stevanović budu napredovali ili barem igrali kao danas. Stevanović bi trebao biti druga opcija, ali ne zamjena sebičnom Hajroviću, nego Višći. Duljević me baš oduševio. Falio nam je brz, prodoran igrač koji je u jako bliskim odnosima s tehnikom i driblingom.

Najtanja mi je pozicija ofanzivnog veznog s Medunjaninom kao prvim izborom, kao i ne baš dokazanim Sušićem.


Image
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by storm » 09 Jun 2016, 01:43

Bravo za trofej :bih
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Krokodil Behko » 22 Jun 2016, 23:33

Ovo bi mogao biti taj napadač koji nam fali, umjesto Vede



Baždarević najavio poziv za Kenana Kodru
KODRO: Nadam se da će mi se ispuniti san da zaigram u tandemu sa Džekom

Image
Španska Osasuna slavi mladog bh. napadača Kenana Kodru (23). Junak ove španske ekipe, koji je u utakmicama plej-ofa za ulazak u Primeru postigao tri važna gola za Osasunu, od toga dva u finalu protiv Đirone (2:1, 1:0), sin je proslavljenog bh. napadača Mehe Kodre.

Sin nekadašnjeg igrača Barcelone i selektora Bosne i Hercegovine svojim je igrama i golovima pomogao Osasuni da se nakon dvije godine odsustva vrati u Primeru.

Podrška tate

U ekskluzivnom razgovoru za „Dnevni avaz“, Kenan je govorio o fešti koja traje u Osasuni, ocu Mehi i njegovim savjetima, mogućem pozivu selektora Mehmeda Baždarevića, Edinu Džeki...

Kenane, je li se u Osasuni slegla euforija nakon senzacionalnog povratka u Prvu ligu Španije?

- Euforija se malo slegla, ali fešta još traje. Ja sam bio prisutan na nekoliko fešti, što klupskih što s navijačima. Navijači su ostali slaviti, a ja sam se vratio kod tate da bih radost plasmana u Primeru podijelio s njim i ostatkom porodice.

Španski mediji Vas svrstavaju u heroja Osasune koji je u dvije najvažnije utakmice pokazao svoj raskošni talent.

- Svi smo heroji. Ne samo ja, već čitava ekipa. Kad je bilo najpotrebnije, a to su upravo ove dvije utakmice sa Đironom, kompletna ekipa je bila na visini zadatka.

Osasuna se prošle sezone borila za opstanak u Drugoj ligi, a ove slavi ulazak u Primeru. Šta se to dogodilo za 12 mjeseci?

- Situacija u Španiji se zaista brzo mijenja. Prošla sezona nam je bila teška, ali smo uspjeli konsolidirati redove. Imamo mladu ekipu, svi smo željni dokazivanja i nadam se da ulaskom u Primeru naša priča nije završena.

Je li teško biti sin Mehe Kodre?

- Tata Meho je zahtjevan, ali mi daje veliku podršku. Pustio me da sam radim, mnogo pričamo o nogometu, ali mi je dao prostora da sam izgradim svoj put. Volim s njim razgovarati o svemu, njegovi savjeti su odlični i dobronamjerni, a na meni je da ga pokušam dostojno zamijeniti.

Selektor Mehmed Baždarević je najavio da ćete dobiti šansu u reprezentaciji BiH?

- Nešto su mi rekli o tome. Bilo bi mi čast doživjeti i zaigrati za „Zmajeve“. Pratim našu reprezentaciju, gledao sam mnogo utakmica. U reprezentaciji ima odličnih igrača. BiH je igrala na Mundijalu u Brazilu, što je veliki uspjeh, i volio bih biti dio tog tima koji bi u budućnosti trebao postizati i bolje rezultate.

Ko Vam se od „Zmajeva“ najviše dopada?

- Pošto sam napadač, volim gledati kako igra Edin Džeko. On je izgradio veliku karijeru, ne samo u reprezentaciji BiH, već i u brojnim vodećim evropskim klubovima. Naravno, ne treba izostaviti ni ostale igrače BiH, Miralema Pjanića, golmana Asmira Begovića...

U septembru će kvalifikacije za Mundijal u Rusiji, nadate li se da ćete zaigrati u tandemu sa Džekom?

- Nikad se ne zna. No, ako se dogodi to bi mi bilo ispunjenje sna.

Dolazak u BiH

Pratite li mečeve na Euru u Francuskoj?


- Pratim sve utakmice Eura, čak i kad smo igrali utakmice plej-ofa gledao sam mečeve u Francuskoj. Španija je veliki favorit, imaju odličnu selekciju. Dopada mi se i Njemačka, ali i Hrvatska igra strašan fudbal.

Ko je najbolji svjetski fudbaler, prema Vašem mišljenju?

- Ronaldo, on je ispred ostalih. Tu su još Leo Mesi (Messi) i Zlatan Ibrahimović, odmah do njega.

Kad vas možemo očekivati u Mostaru i Sarajevu?

- Početkom naredne sedmice planiram dolazak u Bosnu i Hercegovinu. Nadam se da će biti prilike da upoznam i neke od naših reprezentativaca. Radujem se tome i živim za taj trenutak.

Image
Na ulicama Osasune više od 50.000 navijača slavilo je ulazak u Primeru

Volim doći u Mostar i Sarajevo

Volite li doći u Mostar?


- Volim doći u Mostar, ali i u Sarajevo. Oba grada jednako mi se dopadaju, a volim i more.

Imate li djevojku?

- Trenutno nemam.

Znači li to da je konkurs za slobodne Mostarke otvoren?

- Naravno, u obzir može doći i slobodna Sarajka – sa smijehom kaže Kodro junior.


Pratim Premijer ligu, Velež...

Pratite li Premijer ligu BiH?


- Iskreno, pratio sam Premijer ligu. Kao Mostarac, volim Velež. Nažalost, ispali su iz Prve lige. Tata mi je pričao mnogo o Veležu i da je to nekad bio strašan klub u bivšoj Jugoslaviji, ali i Evropi. Očekujem da se brzo vrate u Premijer ligu. Želim im sve najbolje.
online

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by greeneyes » 23 Jun 2016, 00:32

Ko je najbolji svjetski fudbaler, prema Vašem mišljenju?

- Ronaldo, on je ispred ostalih. Tu su još Leo Mesi (Messi) i Zlatan Ibrahimović, odmah do njega.
'ta će nam ove neznalice u ekipi?
Samo sabura

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Mala_Mu » 24 Jun 2016, 17:38

Zmajevi prije dvije godine upisali historijsku pobjedu protiv Irana na SP u Brazilu

Image


Na današnji dan prije dvije godine nogometna reprezentacija BiH upisala je svoju historijsku pobjedu na jednom velikom takmičenju. Zmajevi su zaigrali na svom prvom Svjetskom prvenstvu u Brazilu te su u 3. kolu grupne faze savladali Iran rezultatom 3:1.

BiH i Iran su igrali na stadionu Arena Fonte Nova u Salvadoru.

Image

Tadašnji selektor Zmajeva Safet Sušić je odlučio da od prve minute zaigraju Begović, Vršajević, Spahić, Kolašinac, Bešić, Pjanić, Ibišević, Džeko, Sušić, Šunjić i Hadžić.

Image

Image


Image
Portugalski stručnjak Carlos Quieroz na kormilu Irana od prve minute je priliku dao Haghighiju, Montazeriju, Hosseiniju, Sadeqiju, Pooladiju, Shojaeiju, Andraniku, Nekounamu, Hajsafiju, Dejagahu i Ghoochannejhadu.



Naša reprezentacija je dominirala tokom cijele utakmice, a u trenucima kada su Iranci bili opasni, na golu Zmajeva se odličnim odbranama isticao Begović.

Gol za vodstvo BiH postigao je Džeko u 23. minuti odličnim udarcem s dvadesetak metara. U prvom poluvremenu su naši momci imali još nekoliko prilika, ali su na odmor otišli s minimalnom prednošću.

Drugi gol za Zmajeve postigao je Pjanić u 59. minuti nakon asistencije Tine Sušića. Potom su Iranci preko Ghoochannejhada u 82. minuti smanjili na 2:1, a samo minut kasnije je za konačnih 3:1 i historijsku pobjedu BiH pogodio Vršajević.

Zmajevi su se pobjedom oprostili od Mundijala nakon poraza od Argentine i nesretnog remija s Nigerijom.

http://thesame.tv/video/3e964.399392452 ... F160624005

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Dvanaestogodišnji Mujo na pragu Manchester Uniteda!..

Post by dr laganini » 28 Jun 2016, 19:00

12-godišnji dječak iz BiH: Manchester United želi Muju Omerovića

Manchester United je zainteresovan za 12-godišnjeg dječaka iz Bosne i Hercegovine Muju Omerovića koji živi na Floridi sa svojom porodicom.

Image

Face TV je napravio intervju sa pomenutim mladićem koji je istakao da sanja o tome da postane profesionalni fudbaler kao i o tome da obuče dres naše reprezentacije u budućnosti.

U prošloj sezoni Omerović je postigao 27 golova u 25 utakmica što mu je donijelo poziv Manchester Uniteda koji ga želi vidjeti u akciji. Mujina majka, Samka Kurdija je otkrila da su mu Đavoli ponudili trogodišnji ugovor.

Za kraj je Mujo poručio da mu je najbolji igrač naše reprezentacije Miralem Pjanić.

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Dvanaestogodišnji Mujo na pragu Manchester Uniteda!..

Post by Mohr » 28 Jun 2016, 19:19

Jel' ga šišala na struju :plavi

O čemu ti trućaš :hihi

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Dvanaestogodišnji Mujo na pragu Manchester Uniteda!..

Post by dr laganini » 28 Jun 2016, 20:18

,,za jednu sportski siromašnu zemlju je lipa vijest..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by storm » 08 Jul 2016, 15:36

PRVI U POVIJESTI: Hrvatski nogometni reprezentativac igrat će za Bosnu i Hercegovinu!
- I.Knežević
S obzirom na jaku konkurenciju u veznom redu Hrvatske, odlučio se za plan B i postao prvi igrač koji je reprezentaciju Hrvatske zamijenio s onom BiH.

Nogometaš talijanskog prvoligaša Palerma, i bivši hrvatski reprezentativac Mato Jajalo (27) u budućnosti će nositi dres Bosne i Hercegovine, potvrđeno je na stranicama NS BiH. Jajalo je nedavno i službeno obavijestio NS BiH kako želi igrati za njihovu reprezentaciju, te je nakon procedure FIFA dozvolila promjenu “nogometnog državljanstva” igraču koji je rođen u Jajcu.

Jajalo je u dresu hrvatske seniorske reprezentacije odigrao dvije utakmice, protiv Argentine i Gibraltara (obje po 25 minuta), no s obzirom da nijedna nije bila službena imao je pravo promijeniti reprezentaciju. Zato što je imao dvojno državljanstvo, i hrvatsko i BiH, kod FIFA-e nije bilo nikakvih komplikacija za promjenu reprezentacije. S obzirom na jaku konkurenciju u veznom redu Hrvatske, Jajalo se tako odlučio za plan B i postao prvi igrač koji je reprezentaciju Hrvatske zamijenio s onom BiH.

Jajalo je prošao sve mlade uzraste hrvatske reprezentacije, za mladu reprezentaciju je igrao 21. put i zabio 4 gola. U karijeri je igrao za Slaven Belupo, Sienu, Koln, Sarajevo, Rijeku i danas igra za Palermo. Sada će biti na raspolaganju izborniku BiH Mehmedu Baždareviću za predstojeće utakmice kvalifikacija za SP.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Melek » 08 Jul 2016, 17:48

Hm, mozda da nam onaj Lagerbäck dodje i pripomogne, mozda bi i mi malo prvenstava vidili.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Krokodil Behko » 08 Jul 2016, 18:38

Jajalo iz Jajca :tooo
A kakav je to nogometaš? :D
online

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Sheval » 08 Jul 2016, 19:33

Dobar.
Pravi je Jajalo....ima muda...ide svuda.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by storm » 08 Jul 2016, 19:34

Krokodil Behko wrote:Jajalo iz Jajca :tooo
A kakav je to nogometaš? :D
Čuj bio je u svim mladim uzrastima....obećavao, ali se malo pogubio kasnije (ja bi sad napisao nešto, ali ćete me ispizditi :oo no ipak ... odbio je Mamića u ključnom trenutku a to je kobna greška u hr ...)

Kapetan u21 vatrenih sa 21 nastupa....što dodati :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Hannibal » 08 Jul 2016, 19:37

Jel govorite o mati jajalu?
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by storm » 08 Jul 2016, 19:40

Hannibal Lecter wrote:Jel govorite o mati jajalu?
Kakav je bio u FCS?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Hannibal » 08 Jul 2016, 19:44

storm wrote:
Hannibal Lecter wrote:Jel govorite o mati jajalu?
Kakav je bio u FCS?
Da nam je bio prosle sezone osvojili bismo ocm. A nikad necu zaboravit kako je okrenuo dva strumfa na sugavici i zabio gol...
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by storm » 09 Jul 2016, 08:06

Predugo je čekao... U seniorskoj konkurenciji hrvatska ima zbilja veznjake kao malo tko...
Uz raketu i modrića, sad se i nametnuo badelj opasno... Pa mladji halilović, Kovačič... Pristižu ćorić, Vlašić, balić nadam se.... Nema milimetra prostora... A vjerojatno sam još par odličnih zaboravio.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Nogometna/fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Krokodil Behko » 02 Aug 2016, 17:40

Pojačavamo se, pojačavamo :bih

Tačno tamo gdje smo najtanji - štoperske pozicije, kako sam skontao na transfermarktu.
Dario Dumić stekao pravo nastupa za nogometnu reprezentaciju BiH

Image
FIFA Komitet za status igrača prihvatio je zahtjev Dumića i Nogometnog saveza BiH za promjenu sportskog državljanstva tako da odbrambeni igrač holandskog NEC Nijemegena sada ima pravo nastupa za bh. nacionalni tim, saopćeno je iz NSBiH.

Dumić je rođen 30. januara 1992. godine u Sarajevu, a osim NEC Nijemegena bio je član engleskog Norwich Cityja i danskog Brondbyja.

(klix)
online

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 84 guests