Derbiji vječitih rivala

Kutak za sportski trenutak
Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7763 times
Status: Online

Derbiji vječitih rivala

Post by Krokodil Behko » 09 Dec 2011, 17:16

Image

Navijači širom sveta sutra će biti u prilici da gledaju još jednu epizodu fudbalskog "rata zvijezda" kada će na teren stadiona Santijago Bernabeu istrčati Real Madrid i Barcelona, dva vjerovatno najjača tima na svijetu u ovom trenutku.Duel dva najveća španska kluba odavno je prerastao okvire te zemlje i postao globalni fenomen, a priliku za međusobni "golgeterski" okršaj sutra će dobiti i trenutno dva najpopularnija igrača na svijetu Lionel Messi i Kristijano Ronaldo.
Čini se da je trener Reala Žoze Murinjo konačno "skockao" ekipu koja se nalazi u sjajnoj seriji pobjeda posljednjih mjeseci, a derbi "El klasiko" dočekuje sa tri boda više i utakmicom manje od Barcelone.Katalonski tim igra za nijansu slabije nego prošle sezone, ali trener Barselona Pep Gvardiola nije izgubio u dosadašnjih pet dolazaka na stadion Bernabeu.
"Ne znam ko će igrati za Real, ali Murinjova najveća briga biće kako da zaustavi Messija. Svaki trener bi volio da ima takvog igrača, Messi je uvijek igrao dobro kad je to bilo najteže", rekao je bivši selektor Srbije Radomir Antić španskim medijima.
U taboru aktuelnog prvaka Evrope i Španije svjesni da bi poraz značajno umanjio šanse Barcelone u nastavku šampionske trke.
"Uvek je lijepo kada pobjedite na Bernabeu. Naš eventualni trijumf bi bio još veći ako pogledate sadašnju situaciju na tabeli. Real sada izgleda i igra mnogo bolje nego prethodnih sezona", rekao je igrač sredine terena Barcelone Ćavi Ernandez. Real i Barcelona ove sezone već su odigrali dva meča u španskom Superkupu. Meč u Madridu završen je remijem 2:2, dok je Barcelona na svom stadionu slavila sa 3:2.
"Ekipa je spremna, raspoloženje je na nivou i derbiju pristupamo kao i svakom drugom meču. Sutrašnja utakmica neće ništa promjeniti, jer ima još mnogo da se igra. Nećemo se prilagođavati, nametnućemo svoj stil Barceloni", rekao je pomoćni trener Reala Aitor Karanka na konferenciji za novinare, na kojoj Murinjo nije želio da se pojavi.
Ove sezone najbolji strijelac Reala je Kristijano Ronaldo sa 21 golom na 20 utakmica, dok je Messi za Barcelonu dao 27 golova na 22 utakmice. Veliki španski derbi igra se sutra od 22 sata u Madridu.
online

valter
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1436
Joined: 28 Sep 2010, 12:50
Status: Offline

Re: Real i Barcelona sutra igraju El Clasico

Post by valter » 09 Dec 2011, 21:33

Reče mi sin koji je vatreni fan Barcelone da ni TV1 koja je otkupila prava na špansku ligu neće prenositi El Clasico jer je Arena sport jedina za područje bivše Juge otkupila prava na ovu utakmicu.
Biće zanimljivo pogledati najveći derbi u fudbalu,prvi put čini mi se nakon par godina da Barca nije favorit a Real odavno nije bio jači i kompaktniji,moje simpatije su na strani Barcelone i nadam se bar neriješenom rezultatu i nastavku trke u Španskom prvenstvu za titulu.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Online

Re: Real i Barcelona sutra igraju El Clasico

Post by Mister No » 09 Dec 2011, 22:29

Za Barcelonu, naravno...

Očekujem 0 : 2
High Hopes...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7763 times
Status: Online

Re: Fudbalski divovi,klubovi,igrači,grbovi,stadioni,fanovi..

Post by Krokodil Behko » 10 Dec 2011, 21:01

Jel zna neko,na kojem ce kanalu,na kablovskoj,biti El clasico?
online

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Fudbalski divovi,klubovi,igrači,grbovi,stadioni,fanovi..

Post by niska grana » 10 Dec 2011, 21:24

Krokodil Behko wrote:Jel zna neko,na kojem ce kanalu,na kablovskoj,biti El clasico?
Arena sport.

Inače, ne volim baš ni jedne niti druge. Malko mi je mrža Barcelona.
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Fudbalski divovi,klubovi,igrači,grbovi,stadioni,fanovi..

Post by Rum » 10 Dec 2011, 21:27

Barsa :respekt :respekt Real :dole :dole
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7763 times
Status: Online

Re: Fudbalski divovi,klubovi,igrači,grbovi,stadioni,fanovi..

Post by Krokodil Behko » 10 Dec 2011, 21:29

Rum wrote:Barsa :respekt :respekt Real :dole :dole

Meni je barca malo draza,zbog Mesija.. Lik mi je simpa!

Hvala na info Grana :ok
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7763 times
Status: Online

Re: Derbiji vječitih rivala

Post by Krokodil Behko » 11 Dec 2011, 12:04

Uz jednaku dozu srece,na obje strane,Barca ponovo bolja od Reala.
Vrhunska utakmica. Moram priznati,drago mi je zbog pobjede Barce,
jer mi je onaj Murinjo,zaista odvratan lik.

[media]5FB-f2JTFTc[/media]
online

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Derbiji vječitih rivala

Post by niska grana » 11 Dec 2011, 12:16

Žao mi je, iako mi ni Real nije mnogo draži. A Murinjo je nekad i meni bio antipatičan ali sad mi je skoro pa drag, baš zato što ga niko ne podnosi :D
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7763 times
Status: Online

Re: Derbiji vječitih rivala

Post by Krokodil Behko » 19 Dec 2011, 17:25

Znate li koliko ukupno Real ima više trofeja od Barce?

Image

svajanjem naslova na Svjetskom klupskom prvenstvu u Japanu Barcelona je povećala broj osvojenih naslova kroz povijest na brojku 72. Najveći rival Real Madrid bježi joj tek jedan naslov...
U toj računici ne nalazi se Kup velesajamskih gradova koji je Barcelona osvajala tri puta (1958., 1960. i 1966.), a koji je ukinut u korist Kupa UEFA 1971. godine.
UEFA ne priznaje Kup velesajamskih gradova kao svoje natjecanje, te se stoga trofeji iz natjecanja koje je zagrebački Dinamo osvojio 1967. godine ne ubrajaju u registar trofeja pod organizacijom krovnog tijela europskog nogometa.
U nacionalnim natjecanjima Real i Barcelona su poravnati s 58 osvojenih naslova. Real je dominantan u španjolskom prvenstvu (31-21), dok je Barcelona osvojila više nacionalnih Kupova (25-18). U međunarodnim je natjecanjima Real za nijansu uspješniji (15-14). Ligu (Kup) prvaka "kraljevski klub" je osvajao devet puta, a Barça četiri.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7763 times
Status: Online

Re: Derbiji vječitih rivala

Post by Krokodil Behko » 05 Jan 2012, 12:51

Manchesterski derbi: Policija spremna za Džekin duel protiv Uniteda

Image

Policija u Manchesteru spremna je za veliki nedjeljni derbi gradskih rivala u 3. kolu FA Cupa u kojem će City našeg Edina Džeke na Etihad stadionu ugostiti uzdrmani United.

Manchesterska policija odlučila je taj susret dočekati maksimalno spremna za moguće incidente budući da je riječ o susretu visokih naboja, pa će tako pripadnici javnih snaga reda i mira biti zaštićeni od glave do pete zaštitnim šljemovima, štitnicima na tijelu i udovima.

Mjera je to opreza zbog incidenta koji se dogodio tokom prošlog derbija na Old Traffordu, 23. oktobra prošle godine kada je jedan policajac zbog povrede ostao djelomično bez vida na jedno oko.

Podsjećamo, taj je susret završio pobjedom Cityja 6:1 nakon čega je došlo do sukoba navijača crvenog i plavog dijela Manchestera. Tada je dva gola postigao naš reprezentativac.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7763 times
Status: Online

Re: Derbiji vječitih rivala

Post by Krokodil Behko » 05 Jan 2012, 12:51

E yebo ih Dzeko vise.
Ovi nasi novinari, dosadni su ko proliv sa tim Dzekom.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7763 times
Status: Online

Re: Derbiji vječitih rivala

Post by Krokodil Behko » 08 Jan 2012, 11:06

City vs. United / Edin Džeko: "Boli me koljeno, ali nadam se da ću igrati"

Image

Manchester City će danas na domaćem terenu u okviru FA kupa dočekati gradskog rivala Manchester United, čija forma je u silaznoj putanji, što je potvrdio i poraz u posljednjem kolu Premiershipa na gostovanju kod Newscastlea od 3:0.
[24 sata info]

U istom kolu građani su identičnim rezultatom slavili protiv Liverpoola, a naš Edin Džeko odigrao je cijeli susret.

Ipak, bh. reprezentativac je u ovom duelu zaradio i povredu koljena, zbog čega je upitan njegov nastup u duelu protiv Uniteda.

"Malo sam iskrenuo koljeno na zadnjoj utakmici i ne znam još hoću li igrati u nedelju", kazao je Edin, te dodao kako ne osjeća umor uprkos činjenici da je u tri dana odigrao 180 minuta u utakmicama protiv Sunderlanda i Liverpoola, a ako sa koljenom sve bude u redu, očekuje ga novih 90 minuta protiv đavola, s obzirom na to da je gotovo sigurno da u kadru neće biti povrijeđenih Balotellija i Nasrija.

"Ne, nisam umoran, ali mi koljeno pravi problem. Ipak, mislim da povreda i nije toliko strašna, koliko je zapravo nezgodno mjesto u koje sam dobio udarac. Radi se, naime, o unutrašnjem ligamentu koljena, što jako boli kad šutiraš unutrašnjom, te kod promjene pravca. Ipak, vidjećemo šta će donijeti nedjelja, ali ja se nadam da ću moći igrati, jer ipak se igra protiv Uniteda, a to nije mala stvar", kazao je Edin, koji je prilično efikasan u duelima sa crvenim đavolima, protiv kojih je već postigao pet pogodaka.

Dva je dao u dresu Wolfsburga u grupnoj fazi Lige prvaka, te tri u dresu Citya i to sve ove sezone. Najprije u porazu od 3:2 u finalu Super kupa, a onda dva u historijskoj pobjedi od 6:1 u Premiershipu.

Inače, City će do kraja februara odigrati čak 11 utakmica, tako da bi Džeko i društvo najviše voljeli odmah pobijediti United, s obzirom na to da bi se u slučaju remija igrao novi susret i to na Old Trafordu.

Raspored Citya do kraja februara

8. januar: City - United (FA Cup)

11. januar: City - Liverpool (Carling Cup)

16. januar: Wigan - City (Premiership)

22. januar: City - Tottenham (Premiership)

25. januar: Liverpool - City (Carling Cup)

1. februar: Everton - City (Premiership)

4. februar: City - Fulham (Premiership)

12. february: Aston Villa - City (Premiership)

16. februar: Porto - City (Evropa liga)

22. februar: City - Porto (Evropa liga)

25. februar: City - Blackburn (Premiership)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7763 times
Status: Online

Re: Derbiji vječitih rivala

Post by Krokodil Behko » 18 Jan 2012, 15:54

Madridski mediji se čude taktici protiv Barce, a Mourinho 'poludio'

Uoči večerašnjeg okršaja s omraženom mu Bracelonom, Jose se naživcirao zbog stalnih sumnji u njegove poteze.
Image

Trener nogometaša Reala Jose Mourinho požalio se na nedostatak respekta od strane novinara stalnim dovođenjem u pitanje njegovih poteza na kormilu madridkog kluba.
Portugalski stručnjak je u španjolskim medijima kritiziran zbog nekih taktičkih poteza i rotacija u momčadi uoči utakmice četvrtfinala Kupa kralja koju Real igra s Barcelonom večeras u 22 sata. Takvim kritikama Mourinho je, blago rečeno, razočaran.
''Koliko naslova i trofeja moram osvojiti kako bih izbjegao stalna pitanja i dovođenje u sumnju mojih trenerskih poteza. Recite mi što moram učiniti'', zapitao je Mourinho prestavnike sedme sile na konferenciji za novinare uoči sudara s Barcelonom.
''Ako u prvu momčad uvrstim Benzemu, pitate me zašto ne igra Higuain, a kada ubacim njega, onda tražite objašnjenje zašto je Benzema na klupi. Kada stavim Pepea u sredinu, pišete da je bolji u obrani, a kada zaigra braniča, sugerirate da je korisniji u veznom redu'', poručio je Mourinho u svom stilu novinarima.
online

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: Derbiji vječitih rivala

Post by adacta » 21 Apr 2012, 09:22

Danas susret Barcelone i Real Madrida

Nakon pomalo neočekivanih poraza u prvim susretima polufinala nogometne Lige prvaka za Barcelonu i Real Madrid slijedi trenutak istine u španjolskom prvenstvu - međusobni susret na Camp Nou u subotu s početkom u 20 sati.

Barcelona bi pobjedom stigla na samo bod zaostatka i četiri kola prije kraja učinila završnicu prvenstva dramatičnom, dok bi Real pobjedom pobjegao na sedam bodova prednosti i već mogao slaviti naslov. "Kraljevskom klubu" odgovara i remi nakon kojeg bi razlika ostala na četiri boda.

Uoči utakmice strateg 'Kraljevskog kluba' Jose Mourinho je dodatno naelektrizirao atmosferu poručivši kako Barceloni pomažu suci. "Guardiola je inteligentan i zna kako je došao do toliko pobjeda u raznim natjecanjima. On točno zna što treba činiti", poručio je u svom stilu Mourinho.

Guardiola se nije želio "upecati" u medijsko prepucavanje, već je poručio kako je ovo utakmica odluke. "Zna se što se od nas očekuje kada igramo na Camp Nou. Neće biti lako, no vjerujem kako možemo do pobjede", kazao je Guardiola, dok je sportski direktor katalonskog velikana Txiki Begiristain otkrio jednu zanimljivost.

"Mourinho je bio kandidat za klupu Barcelone kada je 2008. otišao Frank Rijkaard. No, izabrali smo Guardiolu i nismo pogriješili. Pepe je vrhunski stručnjak s kojim smo osvojili 13 trofeja". Na Camp Nou smatraju kako su u velikoj psihološkoj prednosti pred sutrašnju utakmicu jer su već gotovo odlučenom prvenstvu vratili neizvjesnost.

"Real je imao deset bodova prednosti, a ukoliko pobijedimo imat će samo jedan bod viška. To ih sasvim sigurno čini nervoznim", smatra Xavi, koji je najavio 'opći napad'. "Napadat ćemo više nego ikada. Mi ne možemo mijenjati svoju igru", dodao je veznjak katalonskog sastava. Katalonci su u zadnjih sedam ligaških susreta protiv Reala ostvarili šest pobjeda i remi, a otkako je Jose Mourinho u svibnju 2010. godine preuzeo Real Madrid u deset 'el clasica' slavio je samo jednom i to u Kupu Kralja.

Leo Messi i društvo dočekuju Real s nizom od 11 uzastopnih pobjeda, te nizom od 54 utakmice bez poraza na svom stadionu. To je drugi najduži niz u povijesti kluba. Rekord je 73 domaće utakmice bez poraza zabilježen od 1973. do 1976. Međutim, i Real je u pozitivnoj seriji. Spojio je 18 ligaških susreta bez poraza. Real je na gostovanjima ove sezone zabio 54 gola što ga čini najefikasnijom gostujućom ekipom u ligama 'petice'.

"Imam osjećaj kako je došao trenutak da Real na Camp Nou odigra sjajnu utakmicu. Siguran sam kako neće izgubiti, a možda dohvati i sva tri boda", smatra legendarni napadač Reala Meksikanac Hugo Sanchez. Barca će biti oslabljena neigranjem napadača Davida Ville koji je već duže vrijeme izvan stroja, a upitan je i Alexis Sanchez koji se ozlijedio u susretu protiv Chelseaja. No, u momčad se vraća Gerard Pique. Kod Reala neće biti ozlijeđenih Ricarda Carvalha i Lassana Diarre.

Blackhawk
Status: Offline

Re: Derbiji vječitih rivala

Post by Blackhawk » 30 Jan 2013, 20:16

Veceras ponovo El Clasico.. Susret Real Madrid- Barcelona.. igra se u 21:00.. Prva utakmica Kupa kralja...
Real u vecim problemima.. Ne igra Cassillas, Ramos, Pepe... Dok Barca moze racunat na skoro sve svoje igrace..
U ligi Barca daleko ispred Reala, tako da Realu ostaje sansa osvajanje kupa pa ce igrati svim snagama, plus igra na svom stadionu, ali i Barcelona zeli osvetu zbog proslogodisnjeg poraza..
Bice dobra utakmica..
Prenos na ArenaSport 2..
Ko nema tog kanala moze pratiti na www.netraja.net.. odlican streaming i nas domaci komentator..
Ko ima Bhtelecomov internet moze pratit na stranici
http://www.bhtelecom.ba/webtv.html# tu ima kanal ArenaSPort2 isto domaci komentator..

Vjerujem da svi ljubitelji fudbala uzivat u utakmici...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7763 times
Status: Online

Re: Derbiji vječitih rivala

Post by Krokodil Behko » 30 Jan 2013, 20:29

Jes al malo sutra. Ne radi video ni na jednom kanalu. Ili je bar tako kod mene :komp
online

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Online

Re: Derbiji vječitih rivala

Post by Mister No » 30 Jan 2013, 20:34

Krokodil Behko wrote:Jes al malo sutra. Ne radi video ni na jednom kanalu. Ili je bar tako kod mene :komp
Ne brini javićemo ti rezultat :oo
High Hopes...

Blackhawk
Status: Offline

Re: Derbiji vječitih rivala

Post by Blackhawk » 30 Jan 2013, 20:36

Krokodil Behko wrote:Jes al malo sutra. Ne radi video ni na jednom kanalu. Ili je bar tako kod mene :komp
Do tebe je vjerovatno :)
Moras imati VLC player i najbolje instalirat i veetle tu bude najbolji snimak.. i gledas bez problema...

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Derbiji vječitih rivala

Post by Maja » 30 Jan 2013, 21:03

Ovo je stvarno prevršilo svaku mjeru. Nije da me briga za prenos, ali sve važnije utakmice se mogu pogledati samo preko neta a kod mene slaba konekcija. Čovječe nema nikako utakmica da valja na TV, nema ni Petice, ni Top gola. A prije je bila španska liga na mreži +, italijani na OBN-u, englezi na FTV, na svakom kanalu druga liga. I sad ima ko fol vikendom nešto na FTV ali uvijek Džekin City ili onaj Stoke. Ne pamtim kad je na tv bio derbi Barca-Real ili npr Čelzi-Man.utd.
Valjda se ide na to da se plaća, šta li.

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests