Najbolja evropska liga?

Kutak za sportski trenutak

Najbolja evropska liga je

Primera
5
23%
Bundesliga
6
27%
Serie A
2
9%
Premiership
8
36%
La Ligue
1
5%
 
Total votes: 22

france
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by france » 26 Jun 2012, 00:17

Ma moze vala, iako o nasoj ligi nisam bas najbolje obavijesten a uz to
jos uvjek sam jako ljut na Tuzlake..."Sloboda", da su dozvolili da iz te siromsne lige ispadnu.
Znam samo da je nasa liga jako siromasna, po pitanju nogometa.[/quote]
iskreno i to je jedan od razloga,zbog kojih ne pratim,brate mili prazne tribine,hajd sto su prazne vako,ali na derbijima,ili stadioni su katastrofa a nikako da se plasiramo u evropu,eto makar u grupnu fazu,volis tuzlake?[/quote]
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________

Ne da ih volim...simpatisem ih.
Tuzla mi je multietnicka sredina i to strasno obozavam.

Prosle godine na odmoru upravo u toj pocetnoj/kvalifikacionoj fazi nasih klubova Sarajeva i Zelje, vele mi komsije:
veceras je velika utakmica izmedju Sarajlija i Sparte iz Praga i Zelje sa Izraelcima....ja im onako ne zainteresovano velim,
nema se tu sta gledati, ima da peticu prime.
Auuuuu kako su buknuli na mene, koliko sam ja mali bosanac i da neznam nist o fudbalu.
Posle utakmice kod svih su bile pognute glave, naravno, Sarajevo primio cistu peticu.

Ali ozbiljno, nasi klubovi sledecih godina nemaju sansu preci kvalifikacionu fazu.
To su trecerazredni klubovi....to nema nikakve veze sa patriotizmom, to je fakt.[/quote]

ma,ja al hajd ti to dogovori nasim seljacima,dragi su tuzlaci,ali meni je zeljo fin,ali svi su isti kad se plasiraju za nekih desetak godina,e onda se mogu izdvojiti,cujemo se :mah

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by Katja » 21 Feb 2013, 11:50

Serie A jede Bundesligu za doručak. Image

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by STrendzer » 21 Feb 2013, 17:43

Katja wrote:Serie A jede Bundesligu za doručak. Image

ne bih bas rekao Katja,serie A zivi na "kasicicu",pojeli su sve na klasu vec,duzni su milijarde,nemaju bas ni previse gledalaca(osim onih 2-3 top tima),previse rasizma,nezdrav nacin poslovanja,intezivna koruptnost itd...

Bundesliga je najzdravija Liga u svijetu,nema skoro nikakvog duga,u plusu su,mnogo gledalaca,jedu onoliko koliko mogu progutat a ne kao italijani ili spanjolci uzmu prevelik zalogaj,igracki gledano trenutno je Bundesliga najzesca na svijetu,Dortmund tuce Reala bez frke i jos se nalazi u utrci Sampionlige kao i Schalke i Bayern...a Bayern moze tuci sve sto postoji u fudbalu,cak i Barcu...tukose Arsenala u londonu i to ono usput itd...jednostavno imaju zdravu finansijsku politiku i vjerovatno najvise gledalaca...

nije da ih branim,nemam nista od toga ali mislim da je tako kako sam napisao..

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by greeneyes » 21 Feb 2013, 19:21

Katja wrote:Serie A jede Bundesligu za doručak. Image
A Bundes liga jede Seriu A,
za rucak i veceru :zubi
Samo sabura

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by Katja » 21 Feb 2013, 22:44

:oo

Znam, znam... u pravu si camargue, to se ja malo zezam da vidim reakciju.

Ne pratim nogomet ali ovdje kod mene se prati Serie A pa nekad ne mogu izbjeći.
Na žalost, namještaljki više nego u HNL-u. :DD

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by Lebowski » 13 Nov 2013, 14:52

1. Premiership - najizjednačenija liga, igra se grubo, bude lijepih golova, trče ko ludi, medijski super praćena, imaju sve jebene statistike, najviše ulažu, bude mnogo golova, ima naših igrača.
Postoji najveća šarolikost klubova. Imamo bogate Ruse, bogate Arape, bogate Jevreje, Amerikance. Imamo Liverpool koji čeka na titulu 20 godina. Od trenera imamo i onih legendarnih kao Wenger i Mourinho, kao i onih koji tek dolaze.
Liga bi bila zanimljiva i bez dva najveća kluba.
Stadioni su puni, uvijek ima nekih zanimljivih priča o klubovima i igračima.
Najbolje izgleda na TV-u od svih liga. :cudi

2. Primera - bez Barcelone i Reala ne bih je gledao. Premlaki, igra se lijep fudbal, imaju rezultate i najbolje domaće igrače u Evropi. Sjebala ih kriza pa su klubovi skoro propali, ne može se niko približiti velikanima, eventualno jedan klub svake godine.

3. Bundersliga - Dobra za gledanje, atmosfera vrhunska, lijepo se igra. Problem je što je uvijek u nekom drugom planu, iza Engleza i Španaca ma kakve rezultate postizali. Borusija i Bayern previše odskaču kvalitetom.
Moraju se, uglavnom, zadovoljavati igračima i trenerima koje neće u Engleskoj i Realu i Barceloni.
Mnogo bolji u kratkim pregledima nego gledati cijelu tekmu. :oo

4. Francuzi, Talijani, Portugalci.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by laganini » 13 Nov 2013, 14:59

..vjerovali ili ne i hrvatska liga ejgledljiva ove godine...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by POSAVLJAK » 15 Nov 2013, 17:17

Recimo da su Englezi dosta zanimljivi, tu zbilja svako svakog može pobjediti.

Na drugom mjestu bi uvrstio Bundesligu,strašno su napredovali u odnosu na talijane.

Recimo da bi "Primeru" svrstao pod brojem tri.

Talijani i mogu nekako proć, no Francuzi su kao Grci, da se mene pita, ukinuo bi nogometnu ligu kod njih, oni ubijaju draž nogometa.

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by Rockefeller » 15 Nov 2013, 22:52

Engleska liga je svakako najbolja liga na svijetu. Iza nje, na trećem mjestu mi je nekako Bundesliga. Da je Milan stari, rekao bih Serie A i BuLi. Na trećem mjestu je Primera, a u Serie A se dešavaju turbulencije. Neki manji klubovi rastu, a Milan i Inter su postali osredjni europski klubovi. Zbog Milaneza žalim, zbog Intera iskreno i ne. ( :zubi ) I mislim da bi se oni vratili negdje tu medju tu elitu, trebaju ti manji klubovi (uslovno) narasti.

Francuska liga raste i jako mi je drago za njih, veliki sam zaljubljenik u njihovu ligu i fudbal. Oni bi mogli uskoro da budu tu uz Primeru.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by POSAVLJAK » 15 Nov 2013, 22:57

Rockefeller wrote:Engleska liga je svakako najbolja liga na svijetu. Iza nje, na trećem mjestu mi je nekako Bundesliga. Da je Milan stari, rekao bih Serie A i BuLi. Na trećem mjestu je Primera, a u Serie A se dešavaju turbulencije. Neki manji klubovi rastu, a Milan i Inter su postali osredjni europski klubovi. Zbog Milaneza žalim, zbog Intera iskreno i ne. ( :zubi ) I mislim da bi se oni vratili negdje tu medju tu elitu, trebaju ti manji klubovi (uslovno) narasti.

Francuska liga raste i jako mi je drago za njih, veliki sam zaljubljenik u njihovu ligu i fudbal. Oni bi mogli uskoro da budu tu uz Primeru.
Znači Engleska pa Engleska. Hm, nadam se da ćeš mi poslat dobru preporuku idući vikend za France :ok

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by Lebowski » 18 Nov 2013, 11:16

Image

25 zanimljivih detalja iz četiri najjače lige sveta

Prva nedelja reprezentativne pauze je iza nas, pa nas samo još pet dana deli od povratka klupskog fudbala na televizijske ekrane. Vreme je da se zagrejemo, a s obzirom da usled nedostatatka utakmica imamo i deficit informacija hajde barem da se okrenemo onome što smo videli. Da rekapituliramo. Na tapetu četiri najjače lige Evrope – Premijer liga, Primera, Budesliga, Serija A i 25 zanimljivih podataka koje su pronašle kolege iz španskog Asa. Možda vam praćenje ovih takmičenja bude zanimljivije uz neke zanimljivosti. Ako ne, barem ćete makar jedan od ovih podataka moći da izvučete u raspravi za kafanskim stolom.

- Neočekivano, ali Premijer liga, koja inače važi za najatraktivnije nacionalno prvenstvo na svetu, takođe je i najneefikasnije takmičenje među TOP 4 liga Evrope sa svega 2,42 gola po meču. Bundesliga je ispred svih sa prosekom od 3,01 gola po utakmici.

- Još jedna zanimljivost koju možda niste primetili, ali stereotipi o italijanskom katanaću i španskoj tika-taki ne mogu se baš primeniti na celu ligu. Naime, u Seriji A u proseku pada više golova po meču nego u Primeri.

- Šampionat Italija je, međutim, najrezervisaniji da se tako izrazimo. Remi se dešava na svake četiri utakmice.

- Ipak, najviše utakmica koje su završene bez golova bilo je u Premijer ligi – čak 13. U Bundesligi samo dve.

- Barselona, Bajern i Roma jedine su ekipe koje nisu izgubile ligašku utakmicu u ovoj sezoni.

- Sa druge strane, samo Nirnberg još nema pobedu.

- Najefikasniji klub je Barselona sa prosekom od 2,92 gola po meču.

- Sušta suprotnost je Kristal Palas, koji po utakmici postiže 0,54 gola – najmanje od timova u četiri najjače lige Evrope.

- Najbolja odbrana igra na Olimpijskom stadionu u Rimu. Roma je na 12 utakmica kapitulirala svega tri puta.

- Najporoznija je, pak, poslednja linija Sasuola, koja prosečno prima 2,4 gola po meču s obzirom da joj je statistiku dobrano upropastio septembarski debakl od Intera (0:7).

- Kristijano Ronaldo je bez premca u individualnoj konkurenciji. Već je postigao 16 golova, tri više od najbližeg rivala Dijega Koste, kojeg prati Fjorentinin Đuzepe Rosi sa 11.

- Posebne pohvale zaslužuje i Serhio Kun Aguero – jedini igrač koji je najbolji strelac i najbolji asistent lige u kojoj se takmičiti. Udarna igla Mančester Sitija je postigla osam golova, koliko i Liverpulov dvojac Luis Suarez – Danijel Staridž. Aguero je, međutim, udelio i četiri asistencije.

- Barselona, Atletiko Madrid, Mančester Siti, Borusija Dortmund, Bajern Minhen i Verona su timovi koji ne znaju za poraz na domaćem terenu. Stadionima Kamp Nou, Visenteu Kalderonu, Itihadu, Vestfalenu, Alijanc areni i Bentegodiju možemo, dakle, da prišijemo epitet neosvojivih tvrđava.

- Selta, Nirnberg, Ajntraht Frankfurt i Frajburg spadaju u najgostoljubivije domaćine. Njihovi navijači, naime, još čekaju na pobedu kod kuće.

- Pristalice Barselone i Rome, pak, skoro pa da su navikle samo na uspehe. Na Kamp Nou i Olimpijskom stadionu samo su jednom morale da se pomire sa remijem. Sve ostale mečeve su njihovi miljenici rešili u svoju korist.

- Kristal Palas, Katanija i Hanover, verovali ili ne, još nisu zatresli mrežu rivala na domaćem terenu,

- Najbolju gol razliku ima, pogađate, Barselona – 31.

- -Katalonski klub u svojim redovima ima i najboljeg pakera Evrope. Sesk Fabregas je do sada upisao osam asistencija.

Jirgen Klop- Najatrakvniji fudbal, barem statistički, igra četa Jirgena Klopa. Borusija Dortmund, naime, na svakom meču šutne u proseku 9,25 puta u okvir protivničkog gola.

- Juventus nije primio gol celih 370 minuta što je najduža serija ’ligi četvorke’. Đanluđija Bufona je poslednji put savladao Đuzepe Rosi još 20. oktobra.

- Najviše utakmica bez primljenog gola, ipak, odigrala je Roma – devet komada. Barsa je druga sa sedam.

- Najagresivniji klub je Hanover, koji po meču načini 19,3 prekršaja.

- Izlgeda pametnih, jer su najviše žutih kartona dobili prvotimci Elčea – 3,69 po utakmici.

- U Primeri u proseku bude 5,4 žutih kartona po meču. Najviše među četiri najjače lige. U Premijer ligi ih je najmanje - svega 3,2.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120136
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6879 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Najbolja evropska liga?

Post by Krokodil Behko » 30 Dec 2013, 13:10

Sva sreća pa je Atletico Madrid ove sezone dobar. Bar malo da nam bude zanimljivija ta Primera. Ovu francusku kao i talijansku ligu koju prikazuju na Areni, ja to i ne gledam. Čist gubitak vremena. Ogromna je razlika između njih i Bundes lige, odnosno Premiershipa.
online

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by niska grana » 20 Jan 2014, 21:10

Po kvaliteti igre, vjerovatno engleska ili njemačka.
Po svemu ostalome - sasvim subjektivno - italijanska. Možda bih u odbranu takvog stava mogao navesti ne manje subjektivan argument da je u italijanskom fudbalu ipak preostalo još nekih tragova ljudskosti sa svim manama i vrlinama, za razliku od recimo prvih razreda njemačke ili engleske lige, koje mi djeluju nekako sterilno. Ne toliko igra sama po sebi, već ukupan ambijent.
Tu je ujedno i najveći broj većih gradova, pa je u serie a i najveći broj približno ujednačenih timova, što je u ostalim najpoznatijim ligama Evrope slučaj u mnogo manjoj mjeri.
Španska liga opet nije sterilna, ali je dosadna i praktično od svog postanka ima smisla otprilike koliko i seoski turnir u kojem tradicionalno svake godine za lokalni primat bitku biju uvijek ista dva zakrvljena tabora :cudi
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

Ružni
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by Ružni » 09 May 2014, 18:48

Engleska liga je najkvalitetnija. Najveće razočarenje su Italijani koji sve više i više propadaju, finansije su uzele maha.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120136
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6879 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Najbolja evropska liga?

Post by Krokodil Behko » 18 Sep 2014, 10:44

Bilans englesko-njemačkih duela u LP 2-1-0 za Nijemce.
Pobjede Borussie i Bayerna, te vrijedan bod Schalkea u Londonu, koji mu vjerovatno donosi drugi krug.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by storm » 18 Sep 2014, 10:53

Ovo je prestrasno, koliko su Englezi loši u europskim natjecanjima s obzirom na ulaganja i jačinu lige.. Španjolci i Nijemci ih metu bez problema :hihi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by greeneyes » 18 Sep 2014, 10:59

Teško je to odrediti, barem nama običnim smrtnicima. Jasno je, bitka se vodi izmedju Španske Primere i Engleskog Premieršipa, i donekle se Bundeska dobro drži za njima, ali ipak kaska, iako su po uredjenju stadiona, po posjećenosti vjerovatno i najjača liga, Švabe su to ipak. :oo

Jasno je, po rezultatskim ostvarenjima Španjolska liga je daleko najjača, doslovno dominiraju na svim frontovima eurospkih takmičenja. Imaju sasvim sigurno tri od pet najjačih klubova u Europi.
Englezima ostaje ona stara priča-da ne kažem floskula-mi imamo veliku četvorku, svako može svakoga dobiti i sl. a u praksi je to potpuno drugačije. Zapravo od te velike četvorke imaju dva kluba koji bi koliko-toliko mogli parirati najvećima, nekada je ta velika četvorka zaista bila velika i jaka, al' više ne, bar ne u posljednje 3-4 sezone. A na osnovu toga se i odredjuje otpr. koliko je koja liga jaka.
Jedini minus Primere, a veliki plus premieršipa jeste ravnopravna raspodjeljenost tv prava, koja su u Engleskoj uistinu velika. Dok u Španiji sav kajmak ili većinu kajmaka, onog najboljeg, kupe Braca i Real. :help Eto tako, moje mišljenje je da je Španjolska liga najjača, ako isključivo gledamo igru i rezultate, uspješnost klubova. Dok su u drugim parametrima dosta slabi, uglavnom zbog ovih gore pomenutih razloga. Slaba posjećenost, slaba infrastruktura, finansije uopćeno. :kafa
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by storm » 18 Sep 2014, 11:12

Pa i bundesliga ima samo dva vrhunska kluba za najviše domete, s tim da bi dortmund pretpostavio bayernu... Koliko ovi stvore klasnih igrača, prodaju i dalje melju to je čudo jedno...
Čak je i barca odstupila od svoje škole i bacila se u šoping utrku... A englezi plus real su skupe ekipe bez muda... Onako navijački :oo

Znaci navijam za bvb ove sezone :ooo :1
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by greeneyes » 18 Sep 2014, 11:23

storm wrote:Pa i bundesliga ima samo dva vrhunska kluba za najviše domete, s tim da bi dortmund pretpostavio bayernu... Koliko ovi stvore klasnih igrača, prodaju i dalje melju to je čudo jedno...
Čak je i barca odstupila od svoje škole i bacila se u šoping utrku... A englezi plus real su skupe ekipe bez muda... Onako navijački :oo

Znaci navijam za bvb ove sezone :ooo :1
Da, ima, nisam ni rekao da ima više ili manje. :oo
Pa da, Borussia je kao i Atletiko jendo veliko čudo, bar po tom pitanju-prodaji igrača. A mislim da je to prvenstveno zbog fantastičnih trenera, trenera koji znaju što im treba, gdje škripe, je l'.
Jasan primejr trenera koji ne zna šta radi(možda zbog godina?!) jeste Arsene Wenger, fali ti jedan napdač kojem je glavna odlika rešetanje mreža, jer u timu imaš već jednog solidnog napdača koji zabije svaku desetu priliku i šta ti radiš? dovodiš Welbecka. :cudi
Au, ne možeš reći da je Barca odstupial od svoje škole, al' nikako. Da si samo sinoć pogledao tekmu ovo ne bi sasvim sigurno napisao. istina, Barca je u ova dva prijelazna roka iskešala velike pare, ali daleko od toga da su zapostavili La Masiju, naprotiv, L. Enrike daje mnogo šansi omaldincima. E sad,d ruag je stvar što bi ljudi da La Masija svake ili svake druge sezone izbaci jednog Xavija, Iniestu i najboljeg svih vremena( :oo ), a to je prosot nemoguće, veliko je pitanje da li će ikada više izaći takvi igrači iz tvornice La Masije il' uopće u svijetu fudbala. :kafa

Visca Barca! :p
Samo sabura

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120136
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6879 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Najbolja evropska liga?

Post by Krokodil Behko » 18 Sep 2014, 11:25

storm wrote:Pa i bundesliga ima samo dva vrhunska kluba za najviše domete, s tim da bi dortmund pretpostavio bayernu... Koliko ovi stvore klasnih igrača, prodaju i dalje melju to je čudo jedno...
Čak je i barca odstupila od svoje škole i bacila se u šoping utrku... A englezi plus real su skupe ekipe bez muda... Onako navijački :oo

Znaci navijam za bvb ove sezone :ooo :1

BVB je čudo. Osvoje bundes ligu, prodaju sahina, pa ponovo osvoje bundesligu. Prodaju i Kagawu, pa izbore finale LP. Prodaju i Gotzea, pa opet su bili jaki i prošle sezone i da nije bilo povreda, ko zna šta bi bilo. Evo, prodali su i Lewandowskog a i dalje taru. Pregazili su Bayern u super kupu i preksinoć dobili najznačajniju tekmu u jesenjem dijelu LP.
online

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests