Najbolja evropska liga?

Kutak za sportski trenutak

Najbolja evropska liga je

Primera
5
23%
Bundesliga
6
27%
Serie A
2
9%
Premiership
8
36%
La Ligue
1
5%
 
Total votes: 22

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119770
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5686 times
Been thanked: 12240 times
Contact:
Status: Offline

Najbolja evropska liga?

Post by Maja » 18 Feb 2012, 11:45

Koju ligu najrađe gledate i u kojoj zemlji se igra najljepši nogomet?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by Krokodil Behko » 18 Feb 2012, 11:53

Premiership definitivno. Tu svako svakog mlati.
Bundesliga na visokoj drugoj poziciji.
online

User avatar
Strootman
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 157
Joined: 06 Apr 2012, 00:29
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by Strootman » 06 Apr 2012, 01:04

Ostrvski fudbal je u velikom usponu ma sta Evropski rezultati govorili. Dakako da za potpun ugodjaj, kad` bacim pogled na tablicu, fale Leeds, West Ham, Southampton, Boro, Forrest ili Derby, ali to je cijena fudbalskog romantika koju platis kada se stvore Arapi, Rusi i Ameri i umijesaju svoje prste u fudbal. Jedino mogu priznati ovima u sredini da znaju sta o njemu, ova dva su daleko. Vise kvalitetnih timova gledajuci pojedinacno i, iz sezone u sezonu, veca konkurencija za svaku poziciju donijet` ce Englezima opet onu staru slavu kada su znali setati Ligom prvaka i pitati se za trofeje.

Sa druge strane od ostalih liga najmrze mi je gledati latentne Spanjolce. Od posrtanja manjeg kluba iz Madrida te propadanja one blistave Benitezove generacije sismisa jednostavno tiraniju Reala i Barcelone je mukotrpno pratiti. Ove godine tu je itekako zanimljivi Bilbao sa generacijom iz snova ali daleko od dva pomenuta, miljama nazalost. Italija k`o Italija, svake sezone neko posrne a ove sa zaljenjem gledam na Inter dok se Milan i Juve kolju za titulu, Napolitance je milina gledati sa Matadorom i CO na celu, Lazio i Roma zbog reprezentativaca a ostalo na prepad. Nijemci su takodjer u usponu, vrijedi napomenuti preporodjeni Dortmund pod vodstvom Kloppa, imenjaka im iz Gladbacha te standardno Bayern koji, KOOONACNO, gubi monopol u ovoj ligi. Francuzi talasika osim Parizana cija kupovna moc je jednaka snazi Americke diplomatije, Montpellier se jos drzi, Lille i Lyon su uvijek tu negdje, St Etienne nikako da ustane mada guraju dobro dok mogu, Marseille za mene nimalo iznenadjujuci, prosjek liga u konacnici.

Vrijede pomena jos Nizozemci koje uzivam pratiti, Portugalci, Skoti - da iz Glasgowa ne zamjere - , Rusi gdje je lupa na Anzhiju te stimaljkama upucani Turci. Ostalo ide po izboru Sport Kluba i slobodnog vremenu izmedju obaveza.

Valjda nisam ubio volju nekome za forumom. :oo

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by Sheval » 06 Apr 2012, 10:09

Bundesliga ubjedljivo.
Fenomenalne utakmice,vrhunska posjećenost stadiona,otvoren i napadački nogomet.

Dovoljno je pogledati ovu nedavno odigranu utakmicu

[media]5VhyHW4ECHg[/media]

Blackhawk
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by Blackhawk » 06 Apr 2012, 10:54

Za mene definitivno Bundes liga.. I jedinu i pratim redovno i rezultate i utakmice.. U prilog njoj govori i cinjenica da su dobili jos jedno mjesto u ligi prvaka, dok su talijani izgubili to mjesto..
Mnogi prate spansku samo zbog reala i barce, al to nije to kad vec unaprijed znas ko je pobjednik.. Cak je i El Clasico izgubio svoju draz...
Sto se tice Bayerna, on je jos uvijek tu u vrhu njemacke, a naravno da su tu i druge ekipe koje su isto dosta dobre, ali Bayern je Bayern..

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by STrendzer » 06 Apr 2012, 11:49

Engleska liga mi je daleko najbolja a i igraju pravo lijep fudbal,poslije njih mozda Spanija...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by Krokodil Behko » 07 Apr 2012, 16:07

Strootman wrote:Ostrvski fudbal je u velikom usponu ma sta Evropski rezultati govorili. Dakako da za potpun ugodjaj, kad` bacim pogled na tablicu, fale Leeds, West Ham, Southampton, Boro, Forrest ili Derby, ali to je cijena fudbalskog romantika koju platis kada se stvore Arapi, Rusi i Ameri i umijesaju svoje prste u fudbal. Jedino mogu priznati ovima u sredini da znaju sta o njemu, ova dva su daleko. Vise kvalitetnih timova gledajuci pojedinacno i, iz sezone u sezonu, veca konkurencija za svaku poziciju donijet` ce Englezima opet onu staru slavu kada su znali setati Ligom prvaka i pitati se za trofeje.

Sa druge strane od ostalih liga najmrze mi je gledati latentne Spanjolce. Od posrtanja manjeg kluba iz Madrida te propadanja one blistave Benitezove generacije sismisa jednostavno tiraniju Reala i Barcelone je mukotrpno pratiti. Ove godine tu je itekako zanimljivi Bilbao sa generacijom iz snova ali daleko od dva pomenuta, miljama nazalost. Italija k`o Italija, svake sezone neko posrne a ove sa zaljenjem gledam na Inter dok se Milan i Juve kolju za titulu, Napolitance je milina gledati sa Matadorom i CO na celu, Lazio i Roma zbog reprezentativaca a ostalo na prepad. Nijemci su takodjer u usponu, vrijedi napomenuti preporodjeni Dortmund pod vodstvom Kloppa, imenjaka im iz Gladbacha te standardno Bayern koji, KOOONACNO, gubi monopol u ovoj ligi. Francuzi talasika osim Parizana cija kupovna moc je jednaka snazi Americke diplomatije, Montpellier se jos drzi, Lille i Lyon su uvijek tu negdje, St Etienne nikako da ustane mada guraju dobro dok mogu, Marseille za mene nimalo iznenadjujuci, prosjek liga u konacnici.

Vrijede pomena jos Nizozemci koje uzivam pratiti, Portugalci, Skoti - da iz Glasgowa ne zamjere - , Rusi gdje je lupa na Anzhiju te stimaljkama upucani Turci. Ostalo ide po izboru Sport Kluba i slobodnog vremenu izmedju obaveza.

Valjda nisam ubio volju nekome za forumom. :oo

Meni nisi ubio volju za forumom :oo
Cak sta vise, drago mi je procitati post, dobrog poznavaoca prilika.
Ove sezone, sto se tice neizvjesnosti i iznenadjenja, mislim da je bundes liga
najbolja. Niko nije ocekivao Dortmund na prvom mjestu, nakon onoliko,
bakernovih pojacanja. Sa druge strane, Dortmund, nije imao neka pojacanja
i cak sta vise, prodali su Sahina Realu. Ogromnih para, vrijedi mi onaj mali
Mario Goetze kao i japanac u napadu, kojem zaboravih ime.
online

User avatar
Strootman
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 157
Joined: 06 Apr 2012, 00:29
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by Strootman » 07 Apr 2012, 16:23

@Behko

Japanac je Kagawa. Strasan potencijal, ofanzivni vezni, krilo a moze i spica, nije "sidras" i dosta radi za tim, nesto bolje verzija Park Ji Sunga iz Uniteda.

Ne znam zasto si iznenadjen Dortmundom? Klopp nije bacao ogromne novce na precijenjene igrace kao neki klubovi iz liga petice ali, ja licno, sam bio siguran da ce on i Lewandowskog uklopiti, iako mi napadac njegovog tipa nikako neide u stil igre koji on forsira, jako uspjesno. Igrac tipa Gotzea odavno nije bio u Njemackoj ligi, onaj virtuoz s loptom koji baca na Spanjolca sa nekim Nizozemskim smekom je bolji veznjak i od Ozila recimo, samo jos nije napravio transfer u Real pa se jos ne moze priznati tolika klasa koju decko ima. Ipak, zao mi je sto moram reci ali ove povrede ga ubijaju, strah me da mu karijera ne ode u totalno drugom pravcu pa da ne zavrsi samo kao nikad iskoristen potencijal, ovog zadnjeg ima na pretek.

Dortmund ce sigurno "ojacati" i Reusom ciji je dolazak dogovoren na kraju sezone. Sada samo ostaje da se vidi dali imaju mentalitet velikog kluba, hoce li uspjeti zadrzati ovakvu generaciju jer su ovi momci temelj za gradnju jednog ozbiljnog kandidata za Evropski vrh. Vidim novca im ne manjka, posluju u plusu sto je, za njih, "nekad prije" bio nezamisliv podatak, bili su na rubu bankrota jedne godine cak. Ako zadrze ove igrace polozili su ultimativni test, ako ne onda nikada nece biti ono sto mogu - stabilan ucesnik Lige sampiona i konkurent najboljima.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by Krokodil Behko » 07 Apr 2012, 16:59

Imali su onu generaciju

Worns
Reuther
Hasler
Zammer
Andy Muler (sa dvotackom)
Heinrich
Shapussat
Lars Ricken
I vjerovatno sam zaboravio, pomenuti jos nekog.
online

User avatar
Strootman
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 157
Joined: 06 Apr 2012, 00:29
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by Strootman » 07 Apr 2012, 18:24

Meni najbolje njihova generacija je ona 95/96/97 kada ih je Hitzfeld vodio, Ligu prvaka su uzeli, Juventusa u finalu dobili. Riedle i Ricken dali golove, mislim da je Del Piero zabio jedini za Juve, to mi je jedno od drazih finala svakako. Ligu su uzeli takodjer s tim momcima, Super kup Evrope te mislim jedan Njemacki super kup. Dakle, bez premca, najblistavija generacija Dortmunda.

Evo i danas su uzeli na nezgodnom gostovanju u Wolsburgu. Kao sto rekoh, Klopp je odlicno uklopio Lewandowskog u igru Dortmunda, Poljak to i danas pokazao.

france
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by france » 25 Jun 2012, 16:50

francuska,tu se svasta desava,a ja iskreno bez ljutnje molim,crknem od dosade ako gledam bundesligu,a u engleskoj je lijepo gledati neke vece klubove u kojim su moji mili francuzi,ili milan(mexes) i genovu(frey),o glupoj primeri ne zelim pricati,ma LIGUE 1 je zakon!!!!!!!<3

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by Krokodil Behko » 25 Jun 2012, 18:30

Ja ne znam, ni koji timovi igraju u toj Ligue 1.
malo im golova pada po tekmama. Nisam baš ljubitelj te lige.
online

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by Major » 25 Jun 2012, 18:48

france wrote:francuska,tu se svasta desava,a ja iskreno bez ljutnje molim,crknem od dosade ako gledam bundesligu,a u engleskoj je lijepo gledati neke vece klubove u kojim su moji mili francuzi,ili milan(mexes) i genovu(frey),o glupoj primeri ne zelim pricati,ma LIGUE 1 je zakon!!!!!!!<3
Pa ako vec ima svasta u toj LIGUE 1, hajde da ti to ne osporavam... :jupi
Hajde mi navedi jednog LIGUE_asa koji je zavrsio u polifinalu Kupu Evropskih Prvaka...
Nekada davno u vaktu Crvene Zvezde OM, i nikada vise ni jedan LIGUE _as... :jok
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

france
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by france » 25 Jun 2012, 23:26

Major wrote:
france wrote:francuska,tu se svasta desava,a ja iskreno bez ljutnje molim,crknem od dosade ako gledam bundesligu,a u engleskoj je lijepo gledati neke vece klubove u kojim su moji mili francuzi,ili milan(mexes) i genovu(frey),o glupoj primeri ne zelim pricati,ma LIGUE 1 je zakon!!!!!!!<3
Pa ako vec ima svasta u toj LIGUE 1, hajde da ti to ne osporavam... :jupi
Hajde mi navedi jednog LIGUE_asa koji je zavrsio u polifinalu Kupu Evropskih Prvaka...
Nekada davno u vaktu Crvene Zvezde OM, i nikada vise ni jedan LIGUE _as... :jok
ha,ha Boze dragi ti stvarno imas nesto protiv mene,meni je ligue 1 super,volim da gledam marsej,PSG,lyon,rennes,lille,tuluz...marsej je osvojio ligu prvaka sta hoces,i to sa kapitenom kao sto je didije desam,ili monako je bio u finalu lige prvaka a i to je nesto,pogledaj pa ces vidjeti pogotovo derbiji,bolji od bilo kojeg "el clasica" :mrgud

france
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by france » 25 Jun 2012, 23:27

Krokodil Behko wrote:Ja ne znam, ni koji timovi igraju u toj Ligue 1.
malo im golova pada po tekmama. Nisam baš ljubitelj te lige.
super je Boga mi,kako ne znas za marsej,lyon ili PSG?

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by Major » 25 Jun 2012, 23:34

france wrote:
Major wrote:
france wrote:francuska,tu se svasta desava,a ja iskreno bez ljutnje molim,crknem od dosade ako gledam bundesligu,a u engleskoj je lijepo gledati neke vece klubove u kojim su moji mili francuzi,ili milan(mexes) i genovu(frey),o glupoj primeri ne zelim pricati,ma LIGUE 1 je zakon!!!!!!!<3
Pa ako vec ima svasta u toj LIGUE 1, hajde da ti to ne osporavam... :jupi
Hajde mi navedi jednog LIGUE_asa koji je zavrsio u polifinalu Kupu Evropskih Prvaka...
Nekada davno u vaktu Crvene Zvezde OM, i nikada vise ni jedan LIGUE _as... :jok
ha,ha Boze dragi ti stvarno imas nesto protiv mene,meni je ligue 1 super,volim da gledam marsej,PSG,lyon,rennes,lille,tuluz...marsej je osvojio ligu prvaka sta hoces,i to sa kapitenom kao sto je didije desam,ili monako je bio u finalu lige prvaka a i to je nesto,pogledaj pa ces vidjeti pogotovo derbiji,bolji od bilo kojeg "el clasica" :mrgud
Pa eto, vise nemam nista protiv tebe, uvjerio sam se da parlas dobro o fudbalu,
al curo draga, dizes mi galijske horoze u Bozanstvene.... :pusi

Poznajes li toliko BiH ligu koliko Francusku ?
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

france
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by france » 25 Jun 2012, 23:41

Pa eto, vise nemam nista protiv tebe, uvjerio sam se da parlas dobro o fudbalu,
al curo draga, dizes mi galijske horoze u Bozanstvene.... :pusi

Poznajes li toliko BiH ligu koliko Francusku ?[/quote]
a ne nazalost,ne poznajem bas najbolje,samo neke ali planiram od ove sezone da i to neko prati,a dizem ih u zrak,znam sta cu kad ih volim,kad upoznam nasu ligu onda cemo o tome raspravljat,moze?

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by Major » 25 Jun 2012, 23:52

france wrote:Pa eto, vise nemam nista protiv tebe, uvjerio sam se da parlas dobro o fudbalu,
al curo draga, dizes mi galijske horoze u Bozanstvene.... :pusi

Poznajes li toliko BiH ligu koliko Francusku ?
a ne nazalost,ne poznajem bas najbolje,samo neke ali planiram od ove sezone da i to neko prati,a dizem ih u zrak,znam sta cu kad ih volim,kad upoznam nasu ligu onda cemo o tome raspravljat,moze?[/quote]

Ma moze vala, iako o nasoj ligi nisam bas najbolje obavijesten a uz to
jos uvjek sam jako ljut na Tuzlake..."Sloboda", da su dozvolili da iz te siromsne lige ispadnu.
Znam samo da je nasa liga jako siromasna, po pitanju nogometa.
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

france
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by france » 25 Jun 2012, 23:56

Major wrote:
france wrote:Pa eto, vise nemam nista protiv tebe, uvjerio sam se da parlas dobro o fudbalu,
al curo draga, dizes mi galijske horoze u Bozanstvene.... :pusi

Poznajes li toliko BiH ligu koliko Francusku ?
a ne nazalost,ne poznajem bas najbolje,samo neke ali planiram od ove sezone da i to neko prati,a dizem ih u zrak,znam sta cu kad ih volim,kad upoznam nasu ligu onda cemo o tome raspravljat,moze?
Ma moze vala, iako o nasoj ligi nisam bas najbolje obavijesten a uz to
jos uvjek sam jako ljut na Tuzlake..."Sloboda", da su dozvolili da iz te siromsne lige ispadnu.
Znam samo da je nasa liga jako siromasna, po pitanju nogometa.[/quote]
iskreno i to je jedan od razloga,zbog kojih ne pratim,brate mili prazne tribine,hajd sto su prazne vako,ali na derbijima,ili stadioni su katastrofa a nikako da se plasiramo u evropu,eto makar u grupnu fazu,volis tuzlake?

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Najbolja evropska liga?

Post by Major » 26 Jun 2012, 00:10

france wrote:
Major wrote:
france wrote:Pa eto, vise nemam nista protiv tebe, uvjerio sam se da parlas dobro o fudbalu,
al curo draga, dizes mi galijske horoze u Bozanstvene.... :pusi

Poznajes li toliko BiH ligu koliko Francusku ?
a ne nazalost,ne poznajem bas najbolje,samo neke ali planiram od ove sezone da i to neko prati,a dizem ih u zrak,znam sta cu kad ih volim,kad upoznam nasu ligu onda cemo o tome raspravljat,moze?
Ma moze vala, iako o nasoj ligi nisam bas najbolje obavijesten a uz to
jos uvjek sam jako ljut na Tuzlake..."Sloboda", da su dozvolili da iz te siromsne lige ispadnu.
Znam samo da je nasa liga jako siromasna, po pitanju nogometa.
iskreno i to je jedan od razloga,zbog kojih ne pratim,brate mili prazne tribine,hajd sto su prazne vako,ali na derbijima,ili stadioni su katastrofa a nikako da se plasiramo u evropu,eto makar u grupnu fazu,volis tuzlake?[/quote]
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________

Ne da ih volim...simpatisem ih.
Tuzla mi je multietnicka sredina i to strasno obozavam.

Prosle godine na odmoru upravo u toj pocetnoj/kvalifikacionoj fazi nasih klubova Sarajeva i Zelje, vele mi komsije:
veceras je velika utakmica izmedju Sarajlija i Sparte iz Praga i Zelje sa Izraelcima....ja im onako ne zainteresovano velim,
nema se tu sta gledati, ima da peticu prime.
Auuuuu kako su buknuli na mene, koliko sam ja mali bosanac i da neznam nist o fudbalu.
Posle utakmice kod svih su bile pognute glave, naravno, Sarajevo primio cistu peticu.

Ali ozbiljno, nasi klubovi sledecih godina nemaju sansu preci kvalifikacionu fazu.
To su trecerazredni klubovi....to nema nikakve veze sa patriotizmom, to je fakt.
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests