Miralem Pjanić

Kutak za sportski trenutak
Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Miralem Pjanić

Post by Krokodil Behko » 21 Oct 2012, 13:53

Image

Miralem Pjanić (22) pružio je u okršaju protiv Litvanije u Zenici jednu od svojih najboljih partija u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine. Užitak je bilo gledati fenomenalnog Pjanića kako, u stilu istinskog nogometnog velemajstora, gospodari Bilinim poljem.

I pored velike gužve koja je vladala oko njega, kao i vremenske stiske u kojoj je bio, Pjanić je samo sat prije povratka u italijansku prijestonicu, gdje već drugu godinu nosi dres prvoligaša Rome, dao veoma otvoren intervju za "Dnevni avaz".

Otkrio nam je i svoje profesionalne planove i skrivene želje, ali je početak intervjua pripao utakmici s Litvanijom.

Muzika u svlačionici


- Najbitnije je da smo uzeli tri boda, a meni je drago što sam odigrao dobro i želim tako nastaviti. Zadovoljni smo, cilj nam je bio da budemo prvi poslije te utakmice, to se i desilo. Lijepo je biti na prvom mjestu - rekao je Pjanić na početku intervjua za "Avaz".

Je li bilo slavlja poslije utakmice?

- Ništa posebno. U svlačionici smo malo poslije utakmice puštali muziku, kao i uvijek.

Kakav je Vaš život u Rimu?

- Klima je dobra, grad lijep, dobar klub, sviđa mi se pravo. Naučio sam italijanski jezik tako da se sve uklopilo. Italija je velika i lijepa zemlja i u ekipu sam se lako uklopio, dobro su me prihvatili. Lijep je i život izvan fudbalskog terena, dosta sam naučio o njihovoj kulturi. Drago mi je što sam napravio taj korak.

Gdje stanujete, vjerovatno više niste u hotelu?

- Hvala Bogu, našao sam stan. Ne bih izdržao da toliko vremena budem u hotelu. Bio sam jedan mjesec kada sam stigao i bilo mi je teško. Stan sam našao izvan Rima, jer je u gradu velika gužva. Blizu su kamp, more, ali i grad. Dobro sam smješten, u lijepom stanu i super mi je.

Jeste li sami u Rimu?

- Sam sam, ali mi roditelji često dolaze. Uskoro će mi opet doći mama i brat, otac je bio prošle sedmice. Uvijek ima neko, dolazi mi dosta familije i prijatelja tako da nikad nisam sam.

Image
Miralem s ocem Fahrudinom: Svaki slobodan trenutak provodi s roditeljima

Nema nostalgije za Francuskom ili za Luksemburgom?

- Za Francuskom manje, ali za Luksemburgom ima. Tamo često odem, tamo mi žive roditelji, brat, sestra. Imam dosta familije i prijatelja tako da mi je uvijek drago biti tamo. A i poželim. Ali, nemam mnogo slobodnog vremena da putujem u Bosnu, da dođem u Luksemburg kada ja to želim. Iskoristim čim imam dva-tri dana da odem kod roditelja u Luksemburg i uvijek mi bude lijepo.

Luksemburg je Vaš drugi dom?

- Jeste, tamo sam odrastao, bio 15 godina, pa onda Francuska, internat, škola fudbala... Četiri-pet godina bio sam u Francuskoj i evo me sada u Italiji.

Da razjasnimo - odakle ste Vi? Dok je trajala utakmica s Litvanijom na Facebooku je bilo postova poput: "Lako je dati gol kada dijete iz Kalesije onako doda loptu", dok na Wikipediji piše da ste iz Zvornika.


- I ja sam svašta čitao, ali iz Kalesije sam. Rođen sam u Tuzli, ali moji žive u blizini Kalesije. Moj kraj je Kalesija, neka se zna.

Iz rodnog mjesta otišli ste s roditeljima kada ste imali samo godinu. Ipak ste veliki patriota.

- Drago mi je što su me roditelji tako odgojili. Uvijek sam se osjećao kao Bosanac iako sam imao ponuda da igram za druge države. I, evo, idemo naprijed, a to mi je velika čast. Ne znam kako da objasnim - kada zaigram za našu reprezentaciju, to je nešto posebno. Ponosan sam što sam Bosanac.

Koliko često dolazite u rodni kraj?

- Dva puta godišnje, zimi i ljeti. I kada igra reprezentacija, odem tamo, obiđem dedu, nenu, tetke, amidže... A i oni dolaze na utakmice. Vrlo mi je bitno da dolazim u Bosnu.

Vaš životni put komotno može poslužiti za holivudski scenarij - od izbjeglice iz Bosne do nogometne zvijezde. Kakav je to osjećaj?

- Lijep je osjećaj. Nikada nisam mislio da mogu doći toliko daleko, ali sada kada jesam, želim više, da budem još bolji i u još većim klubovima. Cilj da budem profesionalac već mi se ostvario, ali kada sam već u toj sredini i kada vidim dokle se može doći voljom i radom, mislim da imam još dosta puta ispred sebe - da odem u još bolje klubove, da odigram Svjetsko i Evropsko prvenstvo... Ima toga, ali se sve to ostvaruje velikom voljom, radom i trudom. Zato se i borim. Jeste da sam uvijek sanjao samo o fudbalu, ali nikada nisam mogao pomisliti da ću doći do toga da moja porodica bude ponosna na mene, da narod Bosne bude ponosan, da me prate, gledaju... To je nešto posebno. Naravno da želim da to vratim narodu svojim igrama. Mogu obećati da ću davati sve od sebe, da uvijek bude samo bolje.

Ostati na zemlji

Koji je veliki klub Vaša želja?

- Ne smijem to reći u novinama. Ali, uglavnom bih želio da budem u nekom od top-klubova. Ima ih desetak i dat ću sve od sebe da stignem na taj nivo.

Možemo li barem znati koja je to zemlja?

- Španija. Njihov stil igre sličan je mome tako da sam uvijek sanjao Španiju. I Engleska me sada privlači, a moram reći da i u Italiji ima dobrih klubova.

Nogometaši su uvijek zanimljivi djevojkama. Imate li Vi djevojku?

- Nemam. Dosta se priča o fudbalerima i djevojkama, ali ja još nisam našao osobu s kojom bih živio. I naravno, zna se šta bih volio, potrudit ću se da moja djevojka bude iz Bosne.

Bliži se Bajram. Kako ćete provesti taj blagdan?

- Porodica će biti u Luksemburgu i, ako ne budem slobodan, morat ću slaviti Bajram sam. Naravno da bih želio biti sa svojima, ali ako budem imao trening ili utakmicu, nažalost, neću moći.

Koliko je vjera važna u Vašem životu?

- Važna je. Vjernik sam i u posljednje vrijeme se trudim da naučim više o svojoj vjeri.

Za Vas kažu da ste veoma skroman momak i pored velikog novca koji se vrti oko fudbalera.

- Ne bih rekao da sam se promijenio otkad sam postao profesionalac. Neki se promijene, ali ne mogu reći da takvih ima u našoj reprezentaciji. Ja se ne mijenjam, ostajem isti, jer znam da se brzo može doći na vrh, ali se isto tako može i brzo pasti. Tako da je najbolje ostati normalan, na zemlji. Ne želim se hvaliti kada nema razloga. Radim svoj posao i pokušavam graditi karijeru na najbolji način. Nema razloga da se hvalim.

Imate li nogometnog uzora?

- To je Zinedin Zidan (Zinedine Zidane). Vidio sam ga jednom kada sam bio u Francuskoj, ali tada nisam mogao pričati s njim.

Zovu Vas Mali Princ. Odakle taj nadimak?

- U Rimu su me počeli tako zvati. Lijep je nadimak, sviđa mi se.

Djevojkama se dopada Vaš imidž s bradom. Je li neko osmislio Vaš novi izgled?

- Nemam vremena da se brijem. Zezam se. Pustim ponekada bradu, nekada se obrijem, ali više volim s bradom, to je moj stil. I ljepše mi stoji. Isto mi mama kaže da mi ljepše stoji, a onda ću slušati mamu. Sigurno nije pogrešno kad ona to kaže.

Uvijek slušate mamu i njene savjete?

- Mama Fatima mi je šef. Koga ću drugog slušati ako neću nju?

Gol Real Madridu

Razmišljate li o tome da u Kalesiji napravite kuću, da imate nešto svoje u rodnom kraju?

- Već imam kuću u Kalesiji, ali je želim i u Sarajevu. Već tražim kuću, jer je Sarajevo prelijepo. Želim i pomoći narodu iz mog kraja koji je u teškoj situaciji. Cilj mi je da napravim nešto gdje će narod moći napredovati. To ću uraditi čim budem imao malo više vremena.

Vaš najteži trenutak?

- Možda ona povreda prve godine u Lionu. Bilo mi je teško, jer je bilo prvi put da budem dva-tri mjeseca izvan terena i nisam znao kako dalje.

Najsretniji trenutak?

- U fudbalu kada sam dao gol protiv Real Madrida. Potpis za Romu bila je velika stvar, a i prvi profesionalni ugovor sa Mecom je bio super, veliki trenutak.

I, na koncu, idemo li na Svjetsko prvenstvo u Brazil?

- Obradovat ćemo narod ako Bog da.

Naručio sam "ferrari"

Je li tačno da volite skupe i brze automobile?

- Tačno je da volim aute. Sada imam jednog malog "minija". Naručio sam "ferrari", a prodao "maserati".

Imao sam nesretna iskustva u ljubavi

Jeste li ikada bili nesretno zaljubljeni?

- Imao sam nesretna iskustva, kao i svi drugi. Kada se zaljubiš, a ne ide dobro, naravno da je teško. Ali, to je prošlost i nadam se da ću u budućnosti imati više sreće i da ću naći to što mi treba.

Miske mi je cimer

Ko Vam je najbolji prijatelj iz reprezentacije?

- Sa svima se dobro slažem, svi su momci baš dobri. Družim se sa Misketom, on mi je i cimer, kao i s Džekom, Vedom, Spahom, Ibričićem... Svi se družimo i skoro uvijek smo zajedno. I kada se na terenu borimo, znači da je atmosfera u ekipi dobra.

"Bosanac" od Enesa Begovića mi je najdraža pjesma

Koju muziku slušate?

- Slušam svašta... Više volim našu muziku nego stranu, uglavnom narodnu muziku. Slušam Šabana, Sinana, Enesa... I gledam naše TV programe u Rimu, pratim vijesti i dešavanja u Bosni i Hercegovini.

Vaša najdraža pjesma?

- "Bosanac" Enesa Begovića.

Pojavili ste se i u spotu Dine Merlina za pjesmu "Individualizam".

- Jesam, kratko sam se pojavio u tom spotu i jako mi se svidjelo. Iako je bilo kratko, bit će možda u budućnosti više.

Moj brat želi biti doktor

U Luksemburgu žive Miralemovi roditelji Fahrudin i Fatima te mlađi brat Mirza i sestra Emina. Otac je u utorak bio na tribinama stadiona Bilino polje.

- Sestra se udala, Mirza ide u školu, dobro uči i želi da bude doktor. Roditelji ga čuvaju, paze, a i ja ga u tome podržavam. Drago mi je što dobro uči - kaže mladi nogometaš.
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: INTERVJU: Miralem pjanić "Moj šef je mama Fatima"

Post by Julia-Klara » 21 Oct 2012, 14:25

sladak je Pjanic... da nisam puno starija od njega bila bih mu cura :hihi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: INTERVJU: Miralem pjanić "Moj šef je mama Fatima"

Post by blento59 » 21 Oct 2012, 17:09

ima on i oca
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: INTERVJU: Miralem pjanić "Moj šef je mama Fatima"

Post by Julia-Klara » 21 Oct 2012, 17:21

blento59 wrote:ima on i oca
ima i mater, tako da se ne pika to sto ima oca... ko da ga i nema :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: INTERVJU: Miralem pjanić "Moj šef je mama Fatima"

Post by Major » 21 Oct 2012, 18:51

Julia-Klara wrote:
blento59 wrote:ima on i oca
ima i mater, tako da se ne pika to sto ima oca... ko da ga i nema :kafa
Ali Julia, otac mu je musliman..s'toga... :hm
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: INTERVJU: Miralem pjanić "Moj šef je mama Fatima"

Post by Julia-Klara » 21 Oct 2012, 20:53

ali otac nije MIralem :) s toga... nema vise price :)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: INTERVJU: Miralem pjanić "Moj šef je mama Fatima"

Post by silence » 21 Oct 2012, 21:14

Baš mu je fin babo... :ok
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: INTERVJU: Miralem pjanić "Moj šef je mama Fatima"

Post by blento59 » 21 Oct 2012, 21:33

dajte onda i sliku majke
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: INTERVJU: Miralem pjanić "Moj šef je mama Fatima"

Post by Julia-Klara » 22 Oct 2012, 02:28

on mi premlad, babo prestar :hm
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Ruana
Status: Offline

Re: INTERVJU: Miralem pjanić "Moj šef je mama Fatima"

Post by Ruana » 22 Oct 2012, 09:14

Fino dijete, pored svega nije mu slava udarila u glavu i postuje roditelje.

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: INTERVJU: Miralem pjanić "Moj šef je mama Fatima"

Post by bubica » 22 Oct 2012, 21:56

Svako zna da rad i disciplina tjeraju na vrh, ni jedan od uspjesnih nije to stekao preko noci, nego samo uz trud i rad. Svaka cast da je ostao kakav je i prije bio, drago mi je citati o takvim osobama
siromah nema sta a bogatas nema kad

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by Krokodil Behko » 11 Nov 2012, 22:18

VIDEO / Čitajte s usana: Šta je Pjanić poručio Zemanu nakon vanserijskog gola

Naš Miralem Pjanić u redovima Vučice, ponovo se našao u nemilosti Zdeneka Zemana...

Lazio je u okviru 12. kola Serie A, savladao romu sa 3:2 na Olimpicu. Naš Miralem Pjanić u redovima Vučice, ponovo se našao u nemilosti Zdeneka Zemana, koji ga ja u igru uveo tek 20 minuta pred kraj.

Pjanić mu je dokazao koliko griješi u 86. minuti. Fenomenalan pogodak iz slobodnjaka, kakav se rijetko viđa.

No, ono što nas je zainteresovalo jeste i detalj kada je Pjanić u krupnom planu. Pokušajte mu pročitati s usana šta je poručio Zdeneku Zemanu nakon gola sa preko 40 metara. Detalj onoga što nama liči na psovku se nalazi na 00:16 i 00:22 vremena videa.

[ytube][/ytube]
online

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by paparaci » 12 Nov 2012, 01:45

:D.


prije nego cu na forum, citao sam malo vijesti - izmedju ostalih i ovu. pogledao sam i snimak. zaista prva liga! divan pogodak :cool

primjetio sam da je nesto psovao - samo nisam mogao odgonetnuti sta. ima li ko da je skontao?


edit:

upravo sam jos jednom pogledao - povecao sliku preko cijelog ekrana i polako :oo

nije bilo tesko. prvi put je rekao hebem vam mater, a drugi hebem vam mater vise.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by Tempy » 12 Nov 2012, 09:15

Jest mu se (Zemanu) sjetio familije i neka je. A jest poder'o slobodnjak u svom stilu al' više iz "huje" .

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by STrendzer » 20 Feb 2013, 21:28

Katalonski klub u reprezentativcu BiH vidi zamjenu za Xavija
"La Republica": Barca dovodi Pjanića za 30 miliona eura
FOTO: Agencije
"La Republica": Barca dovodi Pjanića za 30 miliona eura


Romu očekuje buran prijelazni rok na ljeto.



I pored toga što "Vučica" ima nekoliko sjajnih igrača, rezultati su ispod očekivanja, pa će mnogi od njih sljedećeg ljeta napustiti Rim.

"Roma u prijelazni rok treba krenuti opreznije i odlučnije jer će evropski velikani imati još više novca i teško će biti zadržati Pjanića, Marquinhosa, Lamelu, Osvalda i Destra", piše La Repubblica i tvrdi kako je reprezentativac BiH Pjanić blizu velike Barcelone.

"Katalonski klub ga već duže vrijeme prati i želi ga napraviti novim kreatorom igre, svojim novim Xavijem."

Prema pisanju talijanskog lista Barcelona je Romi spremna ponuditi 30 miliona eura za 22-godišnjeg veznjaka "Zmajeva".
nadam se da ce ovo i da se dogodi u skorijoj buducnosti...momak je vrlo dobar igrac :)
..a komso :ok

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by Krokodil Behko » 20 Feb 2013, 21:34

Možda im liči na Xavija. Malo nježnije igra od njega ali nije ništa manji tehničar.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by Krokodil Behko » 24 Feb 2013, 19:19

Miralem Pjanić - igrač utakmice


[ytube][/ytube]
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by Veca » 24 Feb 2013, 20:42

...neda ga veca,nikom :pusa ...a onaj dzeko mi je odvratan,samo tako!:D
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by STrendzer » 24 Feb 2013, 20:48

rodila ga majka...a i Dzeku!
:)

veca,i Dzeko je nas ponos :ok

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by Veca » 24 Feb 2013, 20:53

camargue wrote:rodila ga majka...a i Dzeku!
:)

veca,i Dzeko je nas ponos :ok

...ne spominji mi dzeku! :klara ...nikad golova od njega za nasu reprezentaciju!...nek' ga djavo nosi!...dabogda sjedio na klupi! :plavi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests