Miralem Pjanić

Kutak za sportski trenutak
User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by Julia-Klara » 23 Jan 2014, 17:46

upravo tako,kao i ja forumas godine
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by storm » 23 Jan 2014, 21:13

FIFA agent tvrdi
"PSG sanja o veznoj liniji Pjanić, Pogba i Verratti"



FIFA agent tvrdi
"PSG sanja o veznoj liniji Pjanić, Pogba i Verratti"

Image

Do kraja januarskog prelaznog roka ostalo je još osam dana, te se u inostranim medijima sve više priča o eventualnim transferima.

Jedan od igrača koji se povezuje sa brojnim klubovima je i naš reprezentativac Miralem Pjanić, što i ne čudi s obzirom na partije koje pruža u dresu Rome.

Malog Princa inostrani mediji između ostalog povezuju sa PSG-om i Barcelonom, a za italijanske medije o njegovom eventualnom tranferu govorio je FIFA agent Umberto Quistelli.

Pomenuti FIFA agent tvrdi da PSG sanja o veznoj liniji Pjanić, Pogba i Verratti, ali i napominje da bh. veznjaka žele i mnogo drugi evropski klubovi.

"Igrač poput Pjanića potreban je PSG-u, koji sanja o veznoj liniji Pjanić, Pogba i Verratti. Definitivno bi to bila jedna od najjačih veznih linija u Evropi. Međutim, treba se vidjeti da li će fudbaler prihvatiti Rominu ponudu i produžiti ugovor sa rimskim klubom. Inače, osim PSG-a Pjanića bi u svojim redovima rado vidjelo još nekoliko evropskih klubova", izjavio je Umberto Quistelli.


Jedan od igrača koji se povezuje sa brojnim klubovima je i naš reprezentativac Miralem Pjanić, što i ne čudi s obzirom na partije koje pruža u dresu Rome.

Malog Princa inostrani mediji između ostalog povezuju sa PSG-om i Barcelonom, a za italijanske medije o njegovom eventualnom tranferu govorio je FIFA agent Umberto Quistelli.

Pomenuti FIFA agent tvrdi da PSG sanja o veznoj liniji Pjanić, Pogba i Verratti, ali i napominje da bh. veznjaka žele i mnogo drugi evropski klubovi.

"Igrač poput Pjanića potreban je PSG-u, koji sanja o veznoj liniji Pjanić, Pogba i Verratti. Definitivno bi to bila jedna od najjačih veznih linija u Evropi. Međutim, treba se vidjeti da li će fudbaler prihvatiti Rominu ponudu i produžiti ugovor sa rimskim klubom. Inače, osim PSG-a Pjanića bi u svojim redovima rado vidjelo još nekoliko evropskih klubova", izjavio je Umberto Quistelli.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by Lebowski » 30 Jan 2014, 23:55

Miralem Pjanić u intervjuu za Roma Channel
Pjanić: Ponosan sam zbog plasmana u Brazil

Image

Fudbalski reprezentativac naše zemlje Miralem Pjanić dao je intervju za Roma Channel u kojem je govorio o svojoj formi, odluci da ostane u klupu i pored odlične ponude PSG-a, reprezentaciji BiH, te o treneru Rudiju Garciji.

"Dobio sam jedan udarac na utakmici protiv Juventusa prije dvije sedmice, ali sada sam bolje. I ove sedmice sam radio pod posebnim tretmanom, ali nadam se da će sve biti dobro. Osjećam se dobro", rekao je na početku intervjua vezista Rome.

"Imamo velike ambicije ove sezone. Ukoliko završimo niže od drugog mjesta, nećemo biti zadovoljni. Juventus ima odličnu sezonu, ali ima još dosta da se igra, mnoge stvari se mogu promijeniti".

"Trenutak koji mi je ostao u sjećanju je pogodak Federica Balzarettija protiv Lazija. Bio je to sjajan momenat, pobjeda koju smo dugo čekali. Pomogla nam je mnogo, kako nama tako i našim navijačima".

"Plasman s reprezentacijom u Brazil je bio veoma emocionalan. Bilo je kao u snu, posebno za naše ljude koji su dugo vremena čekali ovaj rezultat. Nakon svega što se desilo u Bosni, bolja vremena ipak dolaze, iako situacija još uvijek nije najbolja. Ponosni smo što smo se plasirali u Brazil".

"Govorio sam o situaciji u Bosni i nemam problema s tim. Što se desilo, desilo se. Ne sjećam se baš mnogo jer nisam bio u zemlji, ali neke slike su ipak ostale. Situacija se sada mijenja. S Jedvajem i Ljajićem se odlično slažem, ne govorimo o tome, mi smo jedna nova generacija. Između sebe govorimo samo o lijepim stvarima, nikako o ružnim".

"Do karaja maja ću 200 posto biti fokusiran samo na Romu, a onda se okrećem SP. Nadam se da ću biti u odličnoj fizičkoj spremi i da ću imati dovoljno vremena da s edobro pripremim za nastup na SP", istakao je Miralem Pjanić.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by storm » 17 Feb 2014, 06:37

Pjaniću priznanje
Maestralni Pjanić igrač utakmice protiv Sampdorije




Fantastično je bh. reprezentativac Miralem Pjanić odigrao večeras protiv Sampdorije u 24. kolu italijanske Serie A.

Nakon što je asistirao za prvi gol Mattije Destra, u 54. minuti je fantastičnim golom iz slobodnog udarca podigao publiku na noge, a zahvaljujući sjajnoj igri dobio je nagradu za igrača utakmice.

Pjanić je proglašen igračem ove utakmice, a njegova igra je ocijenjena sa 9.1, što je uvjerljivo najveća ocjena od svih igrača na terenu.
Image
Sasvim zasluženo je Pjanić stigao do titule najboljeg na večerašnjem meču, jer je odigrao maestralno.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by greeneyes » 17 Feb 2014, 08:26

Koja golčina, Pjanića, vidi se da je učio od najboljeg :respekt
Juninho je baš ovako šutirao slobodnjake, tj. lopta koja ide preko živog zida i pada ka tlu-koju je inače mnogo teško braniti :oo
[ytube][/ytube]
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by storm » 17 Feb 2014, 08:30

Neprocjenljivo mi je u ovom clipu vidjeti lice siniše mihajlovića :hihi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by greeneyes » 17 Feb 2014, 08:33

storm wrote:Neprocjenljivo mi je u ovom clipu vidjeti lice siniše mihajlovića :hihi
Još mo'š misliti da je Ljajić ušao i zabio gol :plavi pa ujeo bi se za guz'cu :haha
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by storm » 18 Feb 2014, 11:51

greeneyes wrote:
storm wrote:Neprocjenljivo mi je u ovom clipu vidjeti lice siniše mihajlovića :hihi
Još mo'š misliti da je Ljajić ušao i zabio gol :plavi pa ujeo bi se za guz'cu :haha
:D. umro bi od muke...


Sjajna igra nije prošla nezapaženo
Pjanić predvodi idealni tim 24. kola Serije A




U okviru 24. kola Serije A fudbaleri Rome su sa 3:0 savladali Sampdoriju, a u listu strijelaca upisao se i bh. reprezentativac Miralem Pjanić.

Nakon poraza u Kupu od Napolija, Roma se vratila na pobjedničke staze. Pjanić i društvo svoj bijes su iskalili na Sampdoriji, koja se kući vratila s tri gola u mreži.

Mali princ je pružio sjajnu partiju, koju je krunisao fenomanalnim pogotkom iz slobodnog udarca, a naš reprezentativac uvršten je u idealni tim 24. kola.

Idealni tim 24. kola Serije A po portalu Whoscored.com: Mirante (Parma), Peruzzi (Catania), Spolli (Catania), Emerson (Livorno), Ghoulam (Napoli), Cuardado )Fiorentina), Pjanić (Roma), Pirlo (Juventus), Molinaro (Parma), Gilardino (Genoa), Cerci (Torino).
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by storm » 22 Feb 2014, 09:01

Bh. reprezentativac u razgovoru za Goal.com
Pjanić: Potpuno mi odgovara Romin stil igre


Image

Bh. fudbalski reprezentativac Miralem Pjanić dao je intervju za francusko izdanje najčitanijeg fudbalskog portala na svijetu Goal.com.


Pjanić je francuskom novinaru otkrio od koga je naučio izvođenje slobodnih udaraca iz kojih vrlo često postiže pogotke, baš kao onaj kakav je postigao u prošlom kolu protiv Samprodije.

''Moj gol protiv Sampdorije dosta podsjeća na stil izvođenja slobodnih udaraca Juninha. Bilo je zaista sjajno raditi s njim, vidjeti kako trenira i šutira. Mi, navijači i igrači smo znali da on može bilo kada postići gol iz slobodnog udarca'', kaže veznjag našeg nacionalnog tima.

Miralem je govorio i o odnosu sa najvećim igračem Rome svih vremena Francescom Tottijem, s kojim ima odličnu saradnju.

''Moj odnos sa Tottijem je odličan, on uopšte ne pravi probleme ukoliko neko drugi želi da šutira umjesto njega, kada osjeti da može ugroziti golmana onda on i izvede slobodnjak. Prije svakog meča trener odredi igrače zadužene za prekide, istina je da ove sezone šutiram nešto više i za sada mi odlično ide'', istakao je Pjanke.

"Moja igra se razlikuje dosta od igara kakve sam pružao u Lyonu, vjerovatno zato što sma sada dosta zreliji igrač. Istina je da ima dosta i do stila igre kakav Roma preferira. Naša igra se zasniva na velikom posjedu lopte, a trener Garcia nam daje veliku slobodu u igri", zaključio je Pjanić.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by storm » 04 Mar 2014, 07:25

Transferi
Zvornički Zidane prelazi na Elizejske poljane: Pjanić tragom Sušića u PSG


Image

Miralem Pjanić nakon što je za Romu igrao protiv Intera, došao je u Pariz gledati PSG i Olympšique
Talijanski i francuski mediji: Na ljeto prelazi u PSG



MIRALEM PJANIĆ, sjajni veznjak Bosne i Hercegovine, u subotu je igrao za svoju Romu u prvenstvenoj utakmici protiv Intera, a dan kasnije je u Parizu uživo gledao PSG-ovu utakmicu.
Francuski i talijanski mediji prikazuju to kao defintivnu potvrdu kako se ovog ljeta vraća u Francusku, ali u glavni grad.

Bivši igrač Lyona u subotu je ušao s klupe u 55. minuti utakmice Rome i Intera na Olimpicu (0:0). Dan kasnije na Parku prinčeva gledao je kako PSG pobjeđuje Marseille 2:0.

Gazzetta dello Sport i Corriere dello Sport pišu da se idućeg ljeta može očekivati Pjanićev transfer u PSG, čak i ako prije toga produlji ugovor s Romom iza lipnja 2015. go
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Ružni
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by Ružni » 04 Mar 2014, 09:03

Nisam baš u toku, što mi ismijavate Mihu :stop

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by storm » 18 Mar 2014, 17:14

Lagani "tunel"
Bravura Malog princa na sinoćnjoj utakmici protiv Udinesea


Image

Da je veliki majstor nogometne igre Miralem Pjanić potvrđuje iz utakmice u utakmicu, a najnoviji dokaz je potez na sinoćnjoj utakmici između Rome i Udienesea.

Mali princ je prilikom kontra napada Vučice elegantno loptu proturio kroz noge protivničkom igraču koji nije imao nikakve šanse.

[ytube][/ytube]
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by storm » 10 Apr 2014, 17:39

Mali Princ sve traženiji
Pjanić: Navikao sam na glasine, a u nekima ima i istine

Image

Manchester United, PSG, Liverpool, pa u posljednje vrijeme Bayern, neki su od klubova za koje se u posljednje vrijeme u evropskim medijima veže ime Miralema Pjanića.


Sam Mali Princ priznao je da u nekim glasinama ima i nešto istine.

"Navikao sam na ovakve glasine, a moram priznati da ima istine u nekim od njih. Kao što sam ranije rekao, ja sam fudbaler Rome i imam još godinu dana do isteka ugovora. U ovom trenutku ne mogu tvrditi sa sigurnošću šta će se desiti,“ kazao je Pjanić, te prokomentarisao trenutni plasman Rome na tabeli Serije A.

"Nažalost, ne zavisi sve samo od nas. Juventus ima osam bodova prednosti i samo se možemo nadati da će doživjeti neki neočekivan poraz.“

Pjanić se doktakao i predstojećeg Svjetskog prvenstva na kojemu će zaigrati u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine.

„Imamo dobru grupu. Očigledno je da je Argentina favorit, ali danas nema nepobjedivih. Ubijeđen sam da možemo ravnopravno igrati sa svima. Vjerujemo da možemo proći grupu,“ dodao je Pjanić.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Ciklama
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by Ciklama » 11 Apr 2014, 22:58

Miralem kao glumac ... ;)))

[ytube][/ytube]

Ružni
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by Ružni » 25 Apr 2014, 22:05

Kakav je gol dao, kakav majstor :klanja

[ytube][/ytube]

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by Rockefeller » 25 Apr 2014, 23:16

Mire je pravi maestro. On je meni već odavno najbolji igrač repke al' eto iz nekog razloga je za svijet to Džeko.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by storm » 26 Apr 2014, 22:02

je majstorčina :ok


Pet osmica i jedna devetka
Italijanski mediji složni: Miralem Pjanić igrač utakmice

Image

Fudbalski reprezentativac BiH i veznjak Rome Miralem Pjanić u premijernom susretu 35. kola italijanske Serie A u duelu njegovog kluba sa Milanom pokazao svu svoju fudbalu raskoš.


Nekadašnji fudbaler Metza i Lyona svojim golom u finišu prvog poluvremena donio je vodstvo Vučici nakon ne pretjerano dominante igre sastava Rudija Garcije na travnjaku domaćeg im Olimpica.

Ipak, sjajna solo akcija kojom je Pjanić odvezao slalom kroz odbranu Rossonera donijela ze prednost Romi i mnogo lakše drugo poluvrijeme, u kojem je Roma golom Gervinha u 65. minuti osigurala zasluženu pobjedu.

Svi vodeći italijanski mediji složni su u jednoj stvari, a tome svjedoče i njihove ocjene, a to je da je bh. reprezentativac bio najbolji pojedinac susreta Roma - Milan.

Popularni Mali Princa najvišu ocjenu (9) dobio je od lista Il Romanista, dok su ga sa osmicom za nastup protiv Milana nagradili Il Tempo, La Repubblica, Il Messaggero, Corriere della Sera, Corriere dello Sport i La Gazzetta dello Sport.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by storm » 05 May 2014, 19:56

Vlasnik Rome je američka korporcija....i ako sjedne prava ponuda...haj ti Miraleme :mah :D.
Trener Rome Rudi Garcia o ponudama za Pjanića
"Miralem Pjanić ne ide nigdje iz Rome"

Image

Trener Rome Rudi Garcia rekao je da Miralem Pjanić neće napustiti klub uprkos sjajnim ponudama PSG-a i Barcelone.


Naš reprezentativac je prije nekoliko dana istakao da je PSG jak tim koji odlično radi, kao i da bi se sjajno uklopio u koncepciju igre Barcelone.

"Čuo sam šta je Pjanić izjavio i shvatio sam to kao kompliment velikom klubu, kao što je PSG. Ko ne bi volio da igra u Barceloni?", pita se trener Rome.

"Međutim, mislim da će Miralem ostati u Romi i da će produžiti ugovor", rekao je francuski trener za Sky Sports.

Miralem Pjanić je u Romu stigao 2011. godine iz Lyona, a prije toga je igrao još za francuski Metz. Za tri seone u dresu Rome odigrao je 90 utakmica i postigao 12 golova.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by storm » 11 May 2014, 20:53

:lupa

to se ne radi sad :cudi


Miralem Pjanić produljio ugovor s Romom

Image


Screenshot (Roma)

MIRALEM PJANIĆ produljio je ugovor s Romom!

Službena stranica rimskog kluba objavila je kako je Pjanić potpisao ugovor do 2018. godine. Dosadašnji ugovor mu je trajao do 30. lipnja sljedeće godine.

Ove sezone Pjanić je odigrao 38 utakmica za Romu. Postigao je šest golova i imao isto toliko asistencija za drugoplasiranu momčad Serie A.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić

Post by storm » 17 May 2014, 17:15

Veznjak Rome u intervju za NFSBiH
Pjanić: Spavao sam s loptom, a Zidanea sam obožavao

Piše: E. Škorić

Image

Miralem Pjanić je u razgovoru za službenu stranicu Nogometnog saveza BiH dao intervju u kojem je kazao neke veoma zanimljive stvari.


Pjanić je jedan od najtalentiranijih igrača Evrope i definitivno je pred njim velika budućnost. Njegove igre u Romi su zapažene, traže ga veliki evropski klubovi, a on i dalje živi svoj san, te s dvije noge čvrsto stoji na zemlji.

Prvi nogometni koraci?

"Sa pe
t godina sam se upisao u jedan klub u Luksemburgu i od tog dana sam stalno bio vani s prijateljima i zabavljao se. Lopta je bila uvijek kraj mene, spavao sam s njom, išao u školu s njom. Prije bih, recimo, zaboravio ruksak nego loptu da ponesem u školu".

Imaš li loptu ili više njih u kući?

"Sve se uvijek dešavalo oko lopte i eto danas hvala Bogu živim svoj san. Uvijek imam neke lopte u kući, sada imam dvije male kako ne bih porazbijao stvari s velikom (smijeh)".

Prvo veliko takmičenje koje pamtiš?

"1998. godine u Francuskoj. Bio sam u BiH kod amidžića i gledali smo finale kada je Francuska dobila 3:0. Toga ću se uvijek sjećati".

Igrač kojeg si najviše zapamtio?

"Zidanea sam zapamtio. Bio sam mlad, imao sam osam godina i tad je dao dva gola i prešao je u Real. Od tada sam ga pratio i obožavao. Sigurno da je on jedan od mojih uzora. Uvijek sam ga pratio i desilo se da igramo na sličnoj poziciji i to je sve zbog njega. Kao mali sam se ponosio s njim. Želio sam da igram kao on".

Rituali pred utakmicu?

"Volim da se opustim s prijateljima. Koncentracija je najpotrebnija 20-ak minuta prije utakmice. Slobodno vrijeme provodim s prijateljima, porodicom... Kada god imam priliku, odem s njima do grada, prošetamo...".

Šta bi bio da nisi fudbaler?

"Ne mogu zamisliti šta bih bio da nisam fudbaler jer sam uvijek sanjao da budem fudbaler. Ništa me drugo nije zanimalo".

Očekivanja od SP-a?

"Velika je čast što smo u Brazilu, ai ne idemo tamo samo da ga odigramo, već ćemo probati da prođemo dalje. To bi za nas bio jedan veći uspjeh jer smo prvi put na SP-u. Očekujem da ćemo imati tri teške utakmice. Važne su nam ove pripreme. Želimo Bosnu našu predstaviti na najbolji način. Imamo kvaliteta, ali to još treba da dokažemo na terenu".

Favoriti za naslov u Brazilu?

"Favoriti su Španija i Brazil, možda više Brazil jer je domaćin. Ne treba zaboraviti jedan Urugvaj, a ima tu još puno dobrih reprezentacija koje mogu da iznenade".
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests