F.K. Sarajevo

Kutak za sportski trenutak
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by storm » 13 Jul 2015, 22:10

Kako sam najavio .. Krkanje i to žestoko na baš ćarsiji :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by KOMESAR » 14 Jul 2015, 10:58

Novi navijački neredi dogodili su se sinoć u Sarajevu.

U Vogošći je došlo do veće tuče između navijača Sarajeva i Lecha. Trenutno se 6 navijača nalazi na Klinici za urgentnu medicinu. Oštećeno je vozilo hitne pomoći, te zapaljen jedan automobil.


Na ulicama Vogošće su bile i specijalne jedinice policije, koje su pokušale smiriti strasti, međutim neredi su trajali i iza ponoći.

Večeras (21h) se na Koševu igra pretkolo Lige prvaka između ekipa Sarajeva i Lecha iz Poznana, a sve su prilike kako će ovo biti utakmica visokog rizika.

Navijači Lecha se smatraju jednim od najboljih navijača Poljske, ali i najopasnijih. Pravili su nerede i sukobili se sa policijom skoro svugdje u Evropi.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7931 times
Status: Offline

UEFA pokrenula postupak protiv FK Sarajevo zbog Srebrenice

Post by Krokodil Behko » 25 Jul 2015, 22:14

Image
UEFA je pokrenula disciplinski postupak protiv FK Sarajevo zbog transparenta u vezi sa Srebrenicom istaknutog 14. jula.



Navijači Sarajeva su u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv poljskog Leha istakli transparent na engleskom: "Never forget Srebrenica genicide, never forgive".



Na Koševu su razočarani odlukom UEFA, ističući da je u pitanju parola koja se odnosi na humanu i metropolitsku poruku, kojim se "najcrnji datum u istoriji BiH želi sačuvati od zaborava".



Federalni mediji, ogorčeni ovim postupkom UEFA, koji nazivaju sramotnim, očekuju da Sarajevo bude kažnjeno samo novčano, te podsjećaju da to ne bi bila prva kazna za BiH klubove zbog Srebrenice.



(DEPO PORTAL)
online

User avatar
biha
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 777
Joined: 23 Nov 2014, 12:28
Has thanked: 39 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: UEFA pokrenula postupak protiv FK Sarajevo zbog Srebreni

Post by biha » 27 Jul 2015, 19:37

UEFA izgleda ponasa se kao ogranak fasizma! Sarajevo kaznjava zato sto navijaci htijeli da podsjete Europu da u Srebrenici pocinjen genoci;A navijece drugih klubova sto traze da pocinju jos jedan genocid u Srebrenici jednostavno pretcutkuju!SRAMOTA!

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: UEFA pokrenula postupak protiv FK Sarajevo zbog Srebreni

Post by Vladimir RUS » 27 Jul 2015, 19:53

Ovaj zadnji dio transparenta zvuci kao govor mrznje. Da nije bilo tog dijela, ovo bi bila prihvatljiva poruka, no opet zloupotreba politike u sportu, mozda su vas zato okinuli. I nas su nekoliko puta zbog transparenta "Kosovo je Srbija". Kazu politika.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: UEFA pokrenula postupak protiv FK Sarajevo zbog Srebreni

Post by carobnjak N » 28 Jul 2015, 12:46

Vladimir RUS wrote:Ovaj zadnji dio transparenta zvuci kao govor mrznje. Da nije bilo tog dijela, ovo bi bila prihvatljiva poruka, no opet zloupotreba politike u sportu, mozda su vas zato okinuli. I nas su nekoliko puta zbog transparenta "Kosovo je Srbija". Kazu politika.
"govor mržnje" nećemo oprostiti jer ste nam pobili 8000 duša ??
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Mika
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1613
Joined: 22 Mar 2015, 22:02
Location: Xavier's school for gifted youngsters
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: UEFA pokrenula postupak protiv FK Sarajevo zbog Srebreni

Post by Mika » 28 Jul 2015, 20:35

Nemam veze ni s politikom a jos manje s fudbalom, al moje misljenje je da ovakvim stvarima nije mjesto u stadionu. Ima za sve i mjesto i vrijeme.
Cuvajte se malih zena, to da valja naraslo bi.

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: UEFA pokrenula postupak protiv FK Sarajevo zbog Srebreni

Post by JCR » 28 Jul 2015, 21:20

Ginger wrote:Nemam veze ni s politikom a jos manje s fudbalom, al moje misljenje je da ovakvim stvarima nije mjesto u stadionu. Ima za sve i mjesto i vrijeme.
Politika se najbolje ogleda na stadionima. Uvijek bilo i ostalo... Od Britanije, pa preko Katalonije, a isto tako i na Balkanu

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by storm » 12 Aug 2015, 13:23

Stojčev nakon potpisa za Atromitos

Stojčev: Hvala Sarajevo!

Image

Piše: M. Šljivak
Miloš Stojčev novi je igrač grčkog Atromitosa. Srbijanski fudbaler je nakon godinu i po napustio tim s Koševa, te je dogovorio trogodišnju saradnju s grčkom ekipom Stojčev se zahvalio FK Sarajevo na svemu što su za njega učinili u proteklom periodu.
“Nakon dvadeset mjeseci provedenih u našem voljenom klubu došao je trenutak da se od srca zahvalim svima koji su bili uz mene i uz naše Sarajevo. Sa Fudbalskim klubom Sarajevo sam osvojio Kup i postao prvak Bosne i Hercegovine. Napravili smo dobre rezultate u Evropi, tako da mogu biti zadovoljan na ono, što sam postigao noseći dres Sarajeva.
Ljudima iz kluba i navijačima FK Sarajevo želim ovim putem reći da sam ponosan, što sam bio dio bordo priče. Hvala ti Sarajevo", rekao je Miloš Stojčev za službenu stranicu kluba. Stojčev je u dresu Sarajeva odigrao 40 utakmica, a postigao je šest pogodaka, od čega jedan protiv Širokog, kojim se oprostio od publike na Koševu. Atromitos je proteklu sezonu završio na petom mjestu grčkog prvenstva i još uvijek se bore za plasman u grupnu fazu Evropske lige.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: UEFA pokrenula postupak protiv FK Sarajevo zbog Srebreni

Post by drugrankovic » 13 Aug 2015, 07:50

carobnjak Nurudin wrote:
Vladimir RUS wrote:Ovaj zadnji dio transparenta zvuci kao govor mrznje. Da nije bilo tog dijela, ovo bi bila prihvatljiva poruka, no opet zloupotreba politike u sportu, mozda su vas zato okinuli. I nas su nekoliko puta zbog transparenta "Kosovo je Srbija". Kazu politika.
"govor mržnje" nećemo oprostiti jer ste nam pobili 8000 duša ??

po mene to ne bi bio problem, postaviti nesto poput "ne zaboravi" na taj dan, no nijesu ni izraelci postavljali natpise o fašistima na utakmicama pa je vjerovatno to u pravilima uefa, sportskog duha... koji nikad bas nece mjesat s necim drugim...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by KOMESAR » 24 Aug 2015, 18:59

Pitali hodžu:
-Je li grijeh navijati za FK Sarajevo?
Hodza im odgovori:
-Ne, nije grijeh, ali je brate velika sramota!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
titicha
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1120
Joined: 12 Jul 2015, 00:39
Location: Varaždin-Banjaluka
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by titicha » 25 Aug 2015, 13:53

KOMESAR wrote:Pitali hodžu:
-Je li grijeh navijati za FK Sarajevo?
Hodza im odgovori:
-Ne, nije grijeh, ali je brate velika sramota!
:D.
Koliko pratim bosansku ligu,između Želje i Sarajeva,uvijek mi je bio draži Željo. Ali od kad za Sarajevo igra moj dragi sugrađanin
Leon Benko,emocije su podijeljene! I nije me sramota ;)
A i on je to izgleda podijelio. Stan mu je na Grbavici :hihi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7931 times
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Krokodil Behko » 16 Sep 2015, 22:59

Štimac jedan od kandidata za novog trenera FK Sarajevo

Image
Aktuelni prvak BiH ekipa Sarajeva je prije nekoliko dana otpustila dosadašnjeg trenera ekipe Dženana Uščuplića i cijeli stručni štab, zbog loših rezultata koje je tim sa Koševa pružao u dosadašnjem dijelu sezone.

Naime, mnogi regionalni mediji su danas objavili informaciju kako je jedan od kandidata za novog šefa struke bivši selektor Hrvatske Igor Štimac.

Dosada je kao glavni kandidat za nasljednika Uščuplića bio Milorad Ješić, bivši trener Partizana.

Međutim, prema pisanju Sportprimusa.ba pojavio se još jedan trener u opticaju, a radi se o još jednom stručnjaku iz Hrvatske i također bivšem selektoru te zemlje Zlatku Cici Kranjčaru.

Ipak očekuje se da će se sve znati u narednih nekoliko dana, a dotada će prvi tim sa Koševa voditi Amir Hurtić.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7931 times
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Krokodil Behko » 23 Sep 2015, 16:36

Miodrag Ješić zvanično preuzeo Sarajevo

Novi šef stručnog štaba Fudbalskog kluba Sarajevo je Miodrag Ješić, on će taj klub voditi već od naredne utakmice. Potpisao je ugovor na 27 mjeseci, odnosno do kraja 2017. godine.
Njegov tim će činiti Srđan Tekijaški, pomoćni trener i Bojan Stamatović, kondicioni trener.

Ješić je danas novinarima u Sarajevu kazao da vjeruje u FK Sarajevo te da smatra da ima dobre igrače i da može napredovati još više.

- Vjerujem u sebe, u stručni stab, i mislim da ne bi trebalo da bude problema u narednom periodu. Drago mi je što sam među vama - naglasio je bivši igrač beogradskog Partizana.

Podsjetio je da je vodio ekipe u zemljama okruženja i da je informiran o dešavanjima u klubovima.

Kaže da je pratio i rad FK Sarajeva, ali da kvalitetnije upoznavanje tek slijedi.

- Za mene nije iznenađenje da Sarajevo bude šampion, da osvoji kup, to je normalno - naveo je Ješić te dodao da je profesionalac 100 posto i da će to tražiti od drugih u klubu.

Sportski direktor FK Sarajevo Abdulah Ibraković je kazao da je klub dobio profil trenera kojeg je tražio.

- Dobili smo trenera koji je kompetentan da vodi klubove, koji je rezultatima pokazao da je spreman dati sve od sebe za titulu što je za FK Sarajevo uvijek cilj - kazao je Ibraković.

Dodao je da bi u Ješićevom štabu pored Tekijaškog i Stamatovića trebao biti i Enver Lugušić kao trener golmana.

(fena)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7931 times
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Krokodil Behko » 24 Sep 2015, 10:36

- Dobili smo trenera koji je kompetentan da vodi klubove, koji je rezultatima pokazao da je spreman dati sve od sebe za titulu što je za FK Sarajevo uvijek cilj - kazao je Ibraković.
Ovaj Ješić da šta vrijedi, uzeo bi ga Partizan.
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Biba » 24 Sep 2015, 14:42

Eno drugranković kaže da je prava pita samo ak se tijesto razvlači tj. ako domaćica to zna. Ja znam napraviti pitu al zanima me kad zamijesim i ispečem pizzu - je li to brza hrana ili domaće jelo :ovaj
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by drugrankovic » 24 Sep 2015, 14:56

ne zajebaji i kakve sad veze ima sarajevo sa picom...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by drugrankovic » 24 Sep 2015, 14:57

Krokodil Behko wrote:
- Dobili smo trenera koji je kompetentan da vodi klubove, koji je rezultatima pokazao da je spreman dati sve od sebe za titulu što je za FK Sarajevo uvijek cilj - kazao je Ibraković.
Ovaj Ješić da šta vrijedi, uzeo bi ga Partizan.

terajte to dok je vrjeme...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7931 times
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Krokodil Behko » 24 Sep 2015, 18:22

drugrankovic wrote:
Krokodil Behko wrote:
- Dobili smo trenera koji je kompetentan da vodi klubove, koji je rezultatima pokazao da je spreman dati sve od sebe za titulu što je za FK Sarajevo uvijek cilj - kazao je Ibraković.
Ovaj Ješić da šta vrijedi, uzeo bi ga Partizan.

terajte to dok je vrjeme...
Pa ako je Štimac bio protivkandidat, ovaj je možda i dobar :D.
online

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by drugrankovic » 24 Sep 2015, 21:53

volim sarajevo, ali ovaj je i kod nas oteran...

sto pre ode bolje po vas...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests