F.K. Sarajevo

Kutak za sportski trenutak
User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Sanela Jenkins kupuje FK Sarajevo?

Post by Lavlje_srce » 31 Oct 2016, 10:24

Moja frendica je bolja od Sanele, ali vjerovatno ne biste toliko balili za njom jer nije puna k'o brod. U stvari biste, svako radi ono sto moze.

Kad mi neko kaze da ne postoje muske sponze. :grana :grana :grana

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Sanela Jenkins kupuje FK Sarajevo?

Post by dr laganini » 31 Oct 2016, 10:28

Nema tu nekih ulaganja. Postoje sponzori i za ove veće BH klubove tu nije toliko loše.
Najbitnija je organizacija, kao i da se pronađe nekoliko talentovanih momaka, ili na vrijeme prepozna u malim klubovima.[/quote]
..sad si se drcnuo al ajde objasni mi smisao..čak i jedan hajduk je na granici isplativosti a vojskui navijača regiju i možemio reć i konstantnu prodaju ima..[/quote]

BiH je jeftinija i za manje para se može održavati klub.
Potonuli su, jer nisu prepoznavali talente na vrijeme, pošto para za gotove igrače nemaju.[/quote]

De reci laganom da jede govna, života ti.
Ja ne smijem dobicu ban :D.[/quote]

Dozvoljavam ti da mu 5 puta dnevno kažeš, da je kulturološki ograničena osoba i da ga kao takvog, seksi Calla, nikad ne bi ni dotakla, pa čak ni sa šljivotresom :kafa[/quote]
..tijesi se ti..ma i koja zena je zgodnija od nje..i let zenki koje me love.. :zubi

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Hannibal » 10 Jan 2017, 18:57

Horde i manijaci organizovali grudvanje ne znaam smijem li otiic

Image
🐽

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Username » 10 Jan 2017, 18:58

Budi sudija.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Tan: Svi su moji klubovi na prodaju

Post by Krokodil Behko » 01 Mar 2017, 16:13

Image
Vincent Tan je danas izjavio kako je "sve što ima na prodaju za pravu cijenu osim njegove porodice", no kako za sada neće prodavati udio ni u jednom nogometnom klubu koje ima.
Američki portal Bloomberg je jučer objavio kako Tan namjerava prodati udjele u Cardiff Cityju, Los Angeles FC-u, Kortrijku i Sarajevu, no malezijski milijarder je to sve demantovao, iako nije odbio mogućnost prodaje.

"Da se zna, trenutno ne razmišljam o prodaji nijednog kluba, ali ukoliko dobijem pravu ponudu, sigurno bih razmislio o tome. Uvijek sam javno govorio da je sve što imam na prodaju za pravu cijenu osim moje porodice. Ne mogu zavoliti moje poslove", prenio je BBC Tanovu izjavu.

Tan je dodao i kako je dobio nekoliko ponuda za prodaju Cardiffa, no da one nisu bile finansijski dobre, te da dugoročno planira ulagati u Los Angeles FC, dok Sarajevo i Kortrijk "nisu značajni u poređenju sa ta dva kluba", te da ih "neće prodavati ako ne dobije atraktivnu ponudu".

(klix)
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Tan: Svi su moji klubovi na prodaju

Post by Hannibal » 01 Mar 2017, 16:53

al prati naslova haha
🐽

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Tan: Svi su moji klubovi na prodaju

Post by dr laganini » 01 Mar 2017, 17:00

..a bas je izabra :hm

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Tan: Svi su moji klubovi na prodaju

Post by Krokodil Behko » 01 Mar 2017, 17:12

A jes odabrao klubove za kupovinu :valja
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Kinezi i Brus Li iz Afrike grade stadion "Koševo"

Post by Krokodil Behko » 10 Apr 2017, 18:26

Image
Iz sarajevske Opštine Centar prije nekoliko dana je saopšteno da su kineske kompanije zainteresirane da grade novi stadion Koševo i da izgrade prateće sadržaje poput hotela, tržnog centra, podzemnih garaža itd.

Iz Općine je tada rečeno da je obavljen razgovor sa Dominiqueom M. Saatenangom, koji je zastupnik kineskih kompanija Powerchina (Power Construction Corporation of China) i China Construction.

Saatenang je predao pismo namjere koje su ove dvije kompanije uputile na adresu Općine Centar za projekt modernizacije stadiona “Asim Ferhatović Hase” na Koševu sa pratećim sadržajima.

BiznisInfo je istražio ko stoji iza ovih imena i došao do zanimljivih saznanja.

Dominique M. Saatenang je figura koja je poznata širom svijeta, ali ne po biznisu, već po tome što je, kako navode strani portali, prvi Afrikanac koji je postao šaolin majstor i član Šaolin hrama.

On sa grupom izvodi performanse koji se sastoje od borilačkih vještina, ali i drugih elemenata koji su dio drevne vještine, uključujući zabadanje oštrih kopalja u tijelo.

Zbog toga ima nadimak Afrički Brus Li, što se navodi i na njegovoj zvaničnoj internet stranici.
Image
No, on je ujedno i poslovni čovjek i potpredsjednik je Kinesko-afričke asocijacije investitora, ali i drži predavanja na univerzitetima širom svijeta. Saatenang je rođen u Kamerunu, a školovao se u Kini gdje je i razvijao svoj poslovni upjeh.

S druge strane, kompanija Powerchina (The Power Construction Corporation of China) za koju je iz Opšine Centar rečeno da želi graditi ove objekte, pravi je gigant, bar prema onome što se navodi na njenoj internet stranici. Kompanija se uglavnom bavi energetskim projektima ali investira i u druge oblasti, poput izgradnje infrastrukture.

Firma se bavi investiranjem, dizajnom, izgradnjom, trgovinom nekretninama, finansijama itd.

Sredinom 2015. godine kompanija je imala ukupnu aktivu od 70,4 milijarde dolara i 200.000 uposlenika.

Godišnji prihodi u 2014. godini su iznosili 42,4 milijarde američkih dolara, navodi se na internet stranici ove kompanije.

Do kraja juna 2015. kompanija je realizirala 1.565 projekata u 110 zemalja. Rangirana je na 253. mjesto liste Fortune 500 najvećih svjetskih kompanija u 2015.

Podsjetimo, tokom Saatenangove posjete Sarajevu prije nekoliko dana, on se susreo sa savjetnikom načelnika opštine Centar Mustafom Resićem.
Image
“Sam stadion Koševo ne može ekonomski vratiti ulaganja u njegovu modernizaciju, pa je stoga potrebno uz stadion napraviti i hotel, tržni centar, podzemne garaže i druge prateće objekte koji donose finansijsku dobit. Stadion na Koševu predstavlja objekat koji ima izuzetno povoljan položaj u ovom gradu i stoga je jako interesantan za ulaganje. Riječ je o projektu koji ne predstavlja samo modernizaciju stadiona nego i razvoj privrede i nova zapošljavanja”, objasnio je Resić.

Saatenang je ovom prilikom naglasio da je za njih posebno bitno da Općina Centar uradi model finansiranja ovog projekta te finansijsku konstrukciju sredstava koja su potrebna potencijalnim investitorima.

S tim u vezi Općini je ponuđeno iskustvo ovih kineskih kompanija u izradi takvih dokumenata, jer iza sebe imaju dosta velikih infrastrukturnih projekata.

Općina Centar je pokrenula aktivnosti na objavi javnog konkursa za izradu arhitektonsko-urbanističkog rješenja za izmjene i dopune Regulacionog plana Zetra, što je prvi korak ka realizaciji ovog projekta.

(DEPO PORTAL)
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kinezi i Brus Li iz Afrike grade stadion "Koševo"

Post by storm » 10 Apr 2017, 20:55

Samo da ne zavrsi projekt kao maksimir...
Podzemne garaze, teren koji se izvlaci (da bude na suncu kad nema tekme) shopping centri, poslovni prostori, natkriveno svako sjedalo...grijanje terena....a ispalo je...:hihi

A ti investitori obicno trebaju zemljiste...stadion im je nuzno zlo koje uzmu u zakup...al ok, prilika je :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Kinezi i Brus Li iz Afrike grade stadion "Koševo"

Post by Mutevelija » 10 Apr 2017, 20:56

Hanibale vidi ih sta rafe.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Kinezi i Brus Li iz Afrike grade stadion "Koševo"

Post by Krokodil Behko » 10 Apr 2017, 21:10

storm wrote:Samo da ne zavrsi projekt kao maksimir...
Podzemne garaze, teren koji se izvlaci (da bude na suncu kad nema tekme) shopping centri, poslovni prostori, natkriveno svako sjedalo...grijanje terena....a ispalo je...:hihi

A ti investitori obicno trebaju zemljiste...stadion im je nuzno zlo koje uzmu u zakup...al ok, prilika je :ok
Nemaju oni tu zadatog prostora ništa, ako govorimo o sadašnjim tribinama, pošto je stadion ukopan. Tribine na koševu su samo tribine, osim jedne, šta ja znam koja je to strana tribine. Morali bi sve komplet da naprave novo, ako misle imati poslovne prostore i podzemne garaže.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kinezi i Brus Li iz Afrike grade stadion "Koševo"

Post by storm » 10 Apr 2017, 21:18

Krokodil Behko wrote:
storm wrote:Samo da ne zavrsi projekt kao maksimir...
Podzemne garaze, teren koji se izvlaci (da bude na suncu kad nema tekme) shopping centri, poslovni prostori, natkriveno svako sjedalo...grijanje terena....a ispalo je...:hihi

A ti investitori obicno trebaju zemljiste...stadion im je nuzno zlo koje uzmu u zakup...al ok, prilika je :ok
Nemaju oni tu zadatog prostora ništa, ako govorimo o sadašnjim tribinama, pošto je stadion ukopan. Tribine na koševu su samo tribine, osim jedne, šta ja znam koja je to strana tribine. Morali bi sve komplet da naprave novo, ako misle imati poslovne prostore i podzemne garaže.
Kako sam shvatio rušili bi sve :hm
Da, kosevo stadion nema prostora...
Ista je recimo marakana u bg...ukopano, izvana izgleda kao stadion trece lige...a kad udjes :sok
Ovima ti stadion kao takav dodje malo skuplji krov na poslovno trznim objektima...
Morali bi na vlasti biti pametni pa u ugovore ugraditi fk sarajevo...da ne bi bilo izbacivanja nekad...
Nema u tih tipova nista dzabe.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Kinezi i Brus Li iz Afrike grade stadion "Koševo"

Post by Krokodil Behko » 10 Apr 2017, 21:24

storm wrote:
Krokodil Behko wrote:
storm wrote:Samo da ne zavrsi projekt kao maksimir...
Podzemne garaze, teren koji se izvlaci (da bude na suncu kad nema tekme) shopping centri, poslovni prostori, natkriveno svako sjedalo...grijanje terena....a ispalo je...:hihi

A ti investitori obicno trebaju zemljiste...stadion im je nuzno zlo koje uzmu u zakup...al ok, prilika je :ok
Nemaju oni tu zadatog prostora ništa, ako govorimo o sadašnjim tribinama, pošto je stadion ukopan. Tribine na koševu su samo tribine, osim jedne, šta ja znam koja je to strana tribine. Morali bi sve komplet da naprave novo, ako misle imati poslovne prostore i podzemne garaže.
Kako sam shvatio rušili bi sve :hm
Da, kosevo stadion nema prostora...
Ista je recimo marakana u bg...ukopano, izvana izgleda kao stadion trece lige...a kad udjes :sok
Ovima ti stadion kao takav dodje malo skuplji krov na poslovno trznim objektima...
Morali bi na vlasti biti pametni pa u ugovore ugraditi fk sarajevo...da ne bi bilo izbacivanja nekad...
Nema u tih tipova nista dzabe.
To će morati dobro da se (pre)ispita, pošto se Zetra nalazi odmah pored stadiona, mada, ne bi bilo loše da i nju sruše i reizgrade :ha

Ima tu dosta prostora i nekih otvorenih parkinga, pa vidjet ćemo projekat..
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kinezi i Brus Li iz Afrike grade stadion "Koševo"

Post by storm » 10 Apr 2017, 21:32

Pa sad jest u modi da se sagradi i dvorana skoro pa u sklopu stadiona...

Ne bi to lose bilo...koristi se jedan parking (pazi se da se satnice dogadjaja ne prekrivaju)
Bilo bi super za sarajevo...

Evo u ljubljani gotovo istovremeno se izgradila i dvorana cca 12.000 mjesta ako se dobro sjecam...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Kinezi i Brus Li iz Afrike grade stadion "Koševo"

Post by Hannibal » 10 Apr 2017, 22:04

bolje i bez lokala nego ko na grbavici mars 97, tepisi oni sto se prodaju, buregdzinica, pekara stadion, kladionica 5 plus i premier msm i to jos nadali strehe izgleda bas ciganski
🐽

User avatar
Nedo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 437
Joined: 20 Nov 2014, 01:25
Status: Offline

Re: Kinezi i Brus Li iz Afrike grade stadion "Koševo"

Post by Nedo » 10 Apr 2017, 22:05

ma ima tu dosta opcija, samo mi nije jasno što na sastanke zovu poprdane iz fk njanjajeva s obzirom da oni imaju veze s gore navedenim koliko i svaki klub u KS.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by posmatrac » 02 May 2017, 17:36

Ovako je sve poceo 90tih, a niko nam ne vjeruje :D.


Image


Image

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Rockefeller » 08 Mar 2019, 10:23

U FK Sarajevu se ovih dana dešava. Većinski vlasnik Tan je prodao 60% dionica Sarajeva nekoj grupaciji na čelu koje je neki vijetnamski biznismen. Isti taj biznismen je bio godinu i po u nadzornom odboru FK Sarajeva.

Sada je situacija da Tan, kao pojedinac, ima 30% dionica Sarajeva, ta grupacija 60% i sitni dioničari oko 10%.
Medijima su se obratili članovi UO FK Sarajevo Senad Jahić, Senad Bilić i Ema Bukovica, te generalna direktorica Sabrina Buljubašić.

"U zadnjim par dana se pominje informacija da je Vincent Tan prodao svoj udio u FK Sarajevo. To je istina, Tan je donio odluku da proda 60% svojih prava, a ona su prodana gospodinu Ngyuen Namu i PVF-u", istakla je direktorica Sabrina Buljubašić.

"Novi vlasnik ima odlične veze sa svjetskim zvijezdama i klubovima. Očekujemo da će svojim vezama doprinijeti razvoju FK Sarajevo... Upravljačka struktura kluba će ostati ista i način rada", izjavio je Senad Jahić.

"Ne možemo otkriti vrijednost posla. Posao je dogovoren ove sedmice, a papiri bi trebali biti riješeni u narednim danima. Morate znati da je novi većinski vlasnik saradnik Vincenta Tana, ništa se nije dešavalo odjednom", izjavila je direktorica FK Sarajevo, pa se osvrnula i na to da li će se transkacija upravljačkih prava odraditi u BiH ili u inostranstvu:

"Neće se raditi u BiH, jer je transaksija između Vicenta Tana, Nguyen Nama i grupe PVF-a".

"Rad u sportskom segmentu ostaje isti kao i dok je tu bio Tan. Dakle, rukovodstvo kluba radi poslove o ćemu će se novi vlasnik obavještavati. Neće biti direktno uključen u sportski segment", istakao je Jahić.

"PVF akademija je jedna od najvećih akademija u Aziji i oni su došli tu da pomognu našem klubu", dodao je Jahić.

Ko su bh. investitori koji imaju 10% udjela u FK Sarajevo?

"To je spisak puno osoba koje žele unaprijediti FK Sarajevo, ne možemo vam sad tačno reći o kome se radi. To su ljudi koji su pomogli FK Sarajevo i kupili udio u teškim vremenima"
, izjavila je Buljubašić, pa se osvrnula na moguće promjene Statuta FK Sarajevo:

"Promjene Statua neće biti. Mi radimo kao tim, sve odluke donosimo zajedno. Novi vlasnik je prijatelj Vincenta Tana, neće tu biti puno novina".

"Klub se zaštitio od promjene grba, boja, simbola kada je Tan kupio FK Sarajevo, to će važiti i sada", poručio je Senad Bilić.

Da li će biti pojačanja iz Vijetnama o kojima se špekulisalo ovih dana?

"I dalje će o sportskom segmentu brinuti Emir Hadžić, a FK Sarajevo će nastaviti tražiti pojačanja na osnovu kvaliteta, bez obzira odakle oni dolaze", izjavila je direktorica FK Sarajevo.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Hannibal » 08 Mar 2019, 10:26

kaze brt da ce rijesit pitanje stadiona u naredne tri godine sta god to znacilo
🐽

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests