Arsenal

Kutak za sportski trenutak
Post Reply
User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Arsenal

Post by Rockefeller » 17 May 2013, 03:44

Momčad sa Emirates Stadiuma, simbol lepršavog nogometa, mladost, napretka, vjere, fer pleja i uzor u poslovnom dijelu fudbala.

Za one koji možda ne znaju, klub iz sjevernog dijela Londona osnovan 1886. Sprva se tu nije nalazio, ali je u nekom kasnijem periodu preselio na sjever. Otuda i veliko rivalstvo izmedju Arsenala i Tottenhama.
Image


Nekada davno je ovaj klub bio poznat kao "Boring, boring Arsenal", što se danas promijenilo u navijačku pjesmu, šprdanciju recimo. Navijači je koriste kako bi provocirali suparničke navijače u smislu da njihov tim pobjedjuje uvijek na isti način.

Velike zasluge za transformaciju iz tipično engleskog kluba u moderni klub koji igra napadački i atraktivan fudbal ima ovaj čovjek:
Image
Arsene Wenger! Uspio je klub transformirati u moderan i u nekim segmentima klub ispred svog vremena. Od uspjeha najznačajniji je onaj kada su ligu osvojili bez i jednog samog poraza. To je bila generacija Henrya, Bergkampa, Piresa, Ljungberga, Campbella, A.Colea, Lehmana, Vieire, G.Silve i drugih... Moradoh ih sve nabrojati jer su sve i jedan nabrojani bili zvijezde svog vremena.

Klub je početkom ovog stoljeća napravio plan preseljenja na novi, puno moderniji, stadion nedaleko od starog Highburya. I ovde se opet pokazala genijalnost Wengera. Cilj kluba je bio zadržati se u vrhu engleskog nogometa uz jako skroman transfer budžet (novac namijenjen za pojačanje ekipe kupovinama igrača). Tako danas vidimo po statistikama da je Arsenal na transferima ustvari zaradio novac i kako je po trošenju ispod devet desetina svih klubova prve lige odnosno Premiershipa.

Pored toga, Wenger je jedan od arhitekata Emirates Stadiona. Emirates danas prima nešto više od 60.000 gledaoca, ali je planski ostavljen prostor za proširenje stadiona na 100.000 mjesta. Već se priča o tome kako će stadion ubrzo biti proširen za 15.000 mjesta. Naravno proširenja se dešavaju sukladno potražnji za ulaznicama.

Image

Istovremeno, Arsenal je dobio i prvi svoj trening centra - Shenley training centre.
Image

Highbury, nekadašnji stadion Arsenala, je srušen do temelja i tamo se danas nalaze luksuzni stanovi. Koliko je meni poznato cijene stana su dostizale vrijednost i do preko milion funti.
[ytube][/ytube]
Ono što je ambicija kluba je dostići toliku ekonomsku moć da iz vlastitih prihoda mogu izdvojiti velike količine novca na pojačanja (danas je praksa ili da vlasnik kluba da svoj novac ili da se dižu krediti). Po riječima Wengera, klub je blizu da preuzme liderstvo u poslovnom smislu na Otoku.

Već za sledeću sezonu mediji špekuliraju da će Arsenal potpisati novi sponzorski ugovor sa Pumom, a on bi iznosio 170 miliona funti na pet godina. To bi bio najveći takav ugovor u Engleskoj, za svijet ne mogu da tvrdim.

Da ne zaboravim spomenuti kako je klub danas u vlasništvu američkog milijardera Stana Kroenkea, ali je on obećao kako se neće miješati u rukovodjenje kluba. Do preuzimanja kluba od strane Kroenkea, Arsenal je imao veliki broj malih dioničara.

Stil fudbala: Sitni vez, dodavanje na malom prostoru. I naravno kontranapadi. Danas je tih kontranapada malo manje, više se potencira sitni vez i posjed lopte, ali mogu reći da je oboje zaštitni znak Arsenala.
[ytube][/ytube]
Arsenalov slogan je Victoria Concordia Crescit, što bi trebalo značiti Harmonijom do pobjede.

Uobičajena fraza medju navijačima Arsenala je "Keep the faith", to je ono zbog čega u uvodu napisah da je ovo klub vjere.
[ytube][/ytube]
Na kraju, kakva bi to bila priča o Arsenalu, a da se ne spomene: Image
?

Miljenik navijača i jedan od najvećih talenata u svijetu fudbala - Jack Wilshere.

Tema gdje ćemo pisati o ovom velikom klubu - izvolite.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Arsenal

Post by Krokodil Behko » 17 May 2013, 10:00

Ove sezone svi su u Premier ligi zaostajali za Unitedom pa i Arsenal. Olako su prodali Nasrija i van Persija a pojačanja na tom nivou nisu pronašli. To ih je koštalo. Zadnje dvije sezone, nisu bili ni blizu borbe za titulu. Arsenal igra lijepo i tu se nema šta reći ali da bi to bilo i učinkovito, morat će da pronadju dva-tri vrhunska igrača. Sada spominju i Džeku po medijima ali kao što sam već rekao, takvi klubovi nisu za Džeku. Trebali su preduhitriti Bajerna oko Goetzea. To je bio igrač za njih. Taodjer i Falcao.
online

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Arsenal

Post by greeneyes » 17 May 2013, 10:59

Dobra tema. :ok
Evo jutros citam Arsenal zainteresovan za Rooney-a,al' mislim da je to cista patkica...cijena transfera i ne bi bila narocito velika,al' problem je plata...
kao sto je vec poznato Rooney je najplaceniji igrac u Engleskoj....tako da mislim,da nema nista od realizacije tog transfera,a leg'o bi im Rooney,k'o budali samar... :pusi
Jedina dobra vijest u Arsenalu je sto nemaju vise velikih zvijezda (sem Wilse),tako da se ne moraju bojat',da ce otici i narusiti ostatak ekipe. :kafa
Samo sabura

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Arsenal

Post by Rockefeller » 17 May 2013, 22:45

Izgleda da se je našlo riješenje za napadača - Yaya Sanogo. Do ove sezone je bio član Auxerra. U 11 utakmica zabio 9 golova, ako se ne varam. Prije četri mjeseca napunio dvadeset godina. Dolazi džabe, jer mu je ugovor istekao. Po svemu sudeći novi igrač Arsenala, čak je i Wenger o njemu javno govorio, rekao je da su pregovori "u naprednoj fazi".

[ytube][/ytube]

Ja i nisam priželjkiv'o toliko neku megazvijezdu u napadu, jer Arsenal ima tri jako dobra napadača - Giroud, Podolski, Walcott. Svi su dali dovoljno golova da se i sledeće sezone može računati na njih. Ja sam više za to da se dovede jedno zvučnije ime na poziciji krilnog napadača, eh tamo se spominje JoJo, Stevan Jovetić. Ako on dodje, onda će Arsenal biti pravo zayeban.

Potrošiće Arsenal ovog prelaznog roka mnogo više nego prethodnih. Znam to, jer je i David Dein govorio o tome.

Od zvučnijih imena ja mislim da će doći neko od dvojca Jovetić, Fabregas. Al' prepustimo Wengeru da nas iznenadi. :pusi
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Arsenal

Post by Rockefeller » 19 May 2013, 01:16

Sutra važna utakmica za Arsenal, sudbonosna. Ako pobjede definitivno su u ligi prvaka, a ako izgube moraće osluškivat rezultate na drugim utakmicama. Ja se nadam pobjedi, vjerujem u pobjedu i mislim da će pobjediti.

Vjerovatna postava je: Szczesny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Wilshere, Ramsey, Rosicky - Cazorla, Walcott, Giroud.

Arteta je upitan za sutrašnji meč, dok je Diaby 100% out. Giroud se vraća nakon (nepravedne) suspenzije od tri utakmice neigranja nakon (neopravdanog) crvenog kartona (prvog u sezoni - nelogičnosti FA-a), tako da će možda i Podolski zaigrati u napadu. Vidjećemo. Odbrana, golman, Ramsey, Cazorla, Walcott su 100% prvotimci sutra. Ostaje Wilshere ili Arteta (ko god počne neće biti 100% fit) i da li će igrati Podolski ili Giroud u napadu.

Od transfer glasina najnovija je da će Julio Cesar preći u Arsenal. Mene ako se pita, postoji šansa. Ne vidim razlog da ne dodje. Ipak Arsenal traži nešto kao napola drugi golman. Dovoljno kvalitetnog da mijenja Voju i opet dovoljno slabog da bude drugi.

Coquelin prema svemu sudeći napušta Arsenal i ja mu želim svu sreću u drugom klubu. Mali je jako talentovan vezni igrač, može biti zvijezda ali nema pravi odnos do fudbala. To će ga vjerovatno i uništiti. Ipak kažu da će vjerovatno u Schalke što i nije toliko loše. Sretno mu gdje god da ode.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Arsenal

Post by greeneyes » 19 May 2013, 09:24

Biti il' ne biti,pitanje je sad? :pusi
Pobjedom do 4 mjesta i spasa ove sezone.amin. :kafa
Arsenal mora ici na pobjedu,jer Totenhem igra protiv Sanderlenda-koji je vec obezbjedio opstanak u premier ligi,tako da cisto sumnjam da ce igraci Sanderlenda ginuti na terenu..
Tako da sam uvjeren da ce Totenhem slaviti u ovome mecu,a oni su jedini konkurenti za to 4 mjesto,tako da Arsenalu samo pobjeda dolazi u obzir... :djed
Samo sabura

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Arsenal

Post by Rockefeller » 19 May 2013, 21:29

Gotovo. Arsenal pobjedio 1:0. Mogao je i više da je znao. :hihi

Ja zadovoljan, sad pauza pa onda... mislim da je sledeća sezona 100% "naša". Ajde da vidimo.

Nova pojačana, 95% jesu, su Julio Cesar i Yaya Sanogo. Jedan dolazi kao rezervni golman (ima dobru sezonu iza sebe, a poznavatelji fudbala znaju ko je Julio Cesar), drugi kao rezervni napadač.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Arsenal

Post by Rockefeller » 23 May 2013, 00:06

[ytube][/ytube]

Uživajte. :cvike
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Arsenal

Post by Rockefeller » 05 Jun 2013, 22:57

Pipita nadomak Arsenala (Gonzalo Higuain). :bravo

Ako dodju on, Jovetić, Cesar (ova sitna buranija poput Sanoga, koji će igrati nevažnu ulogu) i Rooney ili Fabregas Arsenal bi mogao postati pravo opasan igrač na otoku. :cvike

Pipita je potvrdio da pregovara sa Arsenalom. Javna je tajna da je Jovetić velika želja Arsenala, Juve je bio glavni konkurent al' Juve nema toliko para. Arsenal ima, KONAČNO! Fabregas bi možda mogao biti kolateralna šteta dolaska Neymara u Barcelonu, a znamo da će Cescito ako ode iz Barce doći u Arsenal. Rooney kruži okolo, šta će biti vidjećemo.

Sad će Arsenal da bije financijsku bitku sa šeicima i tajkunima. :travolta

Mislim da je u završnoj fazi i da je pitanje dana: Cesar, Higuain, Sanogo. Za ostale ćemo čuti i vidjeti.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Arsenal

Post by Krokodil Behko » 06 Jun 2013, 10:07

Rockefeller wrote:Pipita nadomak Arsenala (Gonzalo Higuain). :bravo

Ako dodju on, Jovetić, Cesar (ova sitna buranija poput Sanoga, koji će igrati nevažnu ulogu) i Rooney ili Fabregas Arsenal bi mogao postati pravo opasan igrač na otoku. :cvike

Pipita je potvrdio da pregovara sa Arsenalom. Javna je tajna da je Jovetić velika želja Arsenala, Juve je bio glavni konkurent al' Juve nema toliko para. Arsenal ima, KONAČNO! Fabregas bi možda mogao biti kolateralna šteta dolaska Neymara u Barcelonu, a znamo da će Cescito ako ode iz Barce doći u Arsenal. Rooney kruži okolo, šta će biti vidjećemo.

Sad će Arsenal da bije financijsku bitku sa šeicima i tajkunima. :travolta

Mislim da je u završnoj fazi i da je pitanje dana: Cesar, Higuain, Sanogo. Za ostale ćemo čuti i vidjeti.
Higuain i nije nešto. Što se tiče Rooneya mislim da je to samo novinska priča. Fabregas je solidan ali sve je to tanko za Man utd i boga pitaj koga će sve dovesti Man city i Chelsea.
online

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Arsenal

Post by Rockefeller » 04 Jul 2013, 22:51

Ustaje feniks. :zao

Higuain
Sanogo

Potpisali.

Fellaini/Gundogan/Fabregas/L.Bender su sledeća meta.


Jao biće po Premiershipu :sex
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Arsenal

Post by Krokodil Behko » 06 Jul 2013, 00:19

Teško da će dostići onaj nivo Henri-Pires-Silva-Ljungberg, a sa takvim pojačanjima.
Gareth Bale je igrač za njih. Malo je poskup ali ako žele ispred ova dva Manchestera i Chelsea,
morat će odriješiti kesu i uzeti par prvorazrednih pojačanja.
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Arsenal

Post by laganini » 06 Jul 2013, 00:24

nikad mi nije jasno kako aršavin nije tamo proigra a idealan klub za njega..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Arsenal

Post by Rockefeller » 06 Jul 2013, 00:29

Lijeni Rus. :zubi

Vrijedi poslušati ovog velikog čovjeka i gospodina:
[ytube][/ytube]

Veliki učitelj Arsene Wenger. :klanja
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Arsenal

Post by laganini » 06 Jul 2013, 00:48

koji igrač...šteta..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Arsenal

Post by Krokodil Behko » 08 Sep 2013, 21:36

Pa šta bi Rock? Zar ti se ne sviđa 50-milionsko pojačanje Arsenala?
Čini mi se da bi Podolski trebao na klupu.
online

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Arsenal

Post by Rockefeller » 08 Sep 2013, 22:40

Naravno da mi se svidja. Nisam njegov veliki fan al' ću ga trpiti radi toga jer je vrhunski igrač i zato što će tako pomoći klubu (tako sam i van Persiea trpio :plavi ).

Ovo su dani nagrade. Valjalo je istrpiti sve ove godine i sada je Arsenal konačno veliki klub u smislu da može platiti skupe igrače. :respekt

Biće još ovakvih pojačanja u narednim mjesecima, 100% sam siguran.

Naravno Podolski out. I... očekivanja su najviša. :zubi
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

Blackhawk
Status: Offline

Re: Arsenal

Post by Blackhawk » 09 Sep 2013, 09:23

Malo sale.. Bez uvrede :)

[ytube][/ytube]

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Arsenal

Post by Lebowski » 02 Feb 2014, 10:26

Arsenal se pravo pojačao.. :ooo


KIM KALLSTROM(Ćelstrem), jedino Arsenalovo pojačanje u siječanjskom prijelaznom roku, ozlijedio se na prvom treningu u novom klubu.

Image

Iskusni vezni igrač povredio je leđa već na prvom treningu sa novim saigračima u subotu i prema prvim informacijama pauziraće 2-3 meseca!

Da ironija bude veća Kallstrom je u Arsenal stigao na pozajmicu iz moskovskog Spartaka kao zamjena za takođe povrijeđenog Arona Ramseya.

Arsenal u nedelju igra protiv gradskog rivala Crystal Palace, a Wenger neće moći da računa još na Jacka Wilshirea i Mathewa Flaminija, dok bi mogao da zaigra Tomas Rosicki.

"Topdžije" su trenutno drugi u Premijer ligi sa bodom manje od Manchester Cityja koji u ponedeljak dočekuje trećeplasirani Chelsea.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Arsenal

Post by Bambi » 02 Feb 2014, 12:14

:plavi hoće oni dovoditi jednog igrača :lupa

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests