George Carlin

Vicevi, smiješni clipovi, biseri forumaša..
Post Reply
User avatar
Catta
Na probnom
Na probnom
Posts: 32
Joined: 24 Jul 2016, 03:01
Status: Offline

George Carlin

Post by Catta » 28 Jul 2016, 21:51

George Denis Patrick Carlin, Americki stand up komicar. Mnogi za njega kazu da je jedan od najuticajniji komicara ikada.
On je govorio da roditi se na planeti Zemlji znaci kupiti kartu za cirkus nakaza, a roditi se u SADu znaci imati kartu u prvom redu.

Velik dio njegovog humora je imao element soka. Ovo je objasnio u intervju u emisiji Kris Rok Sou (28.11.1997): „Volim da uznemirim ljude. Da vidim gdje je njihova granica prihvatljivog, da tu granicu prekoracim i da ih onda prevedem preko te granice, a da im na kraju bude drago što se to sve desilo."

Carlin je poreklom Irac i vaspitan je u duhu katolicizma, ali je bio protivnik religije.

Kritikovao je mnoge aspekte americkog zivota: opsesiju bezbjednoscu, opsesiju djecom, ogromne klasne razlike, ratove koje SAD vode u svjetu. Poseban akcenat je stavljao na crni humor, tvrdeci da uziva u prirodnim katastrofama i samoubistvima.

Ukratko, Bog sa OGROMNIM mudima, nazalost vise nije sa nama umro je 2008 godine.

Da li se vi slazete sa njegovim razmisljanjem ? Koliko vas zna za njega ?

https://www.youtube.com/watch?v=CE8ooMBIyC8 :plavi :plavi :plavi

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: George Carlin

Post by navika » 28 Jul 2016, 22:01

Ja nisam nikad cula za njega. Respect za to sto je imo petlje reci javno ono sto vecina misli, ali pretjerano je poredit ga s Bogom.

User avatar
Catta
Na probnom
Na probnom
Posts: 32
Joined: 24 Jul 2016, 03:01
Status: Offline

Re: George Carlin

Post by Catta » 28 Jul 2016, 22:03

navika wrote:Ja nisam nikad cula za njega. Respect za to sto je imo petlje reci javno ono sto vecina misli, ali pretjerano je poredit ga s Bogom.
https://www.youtube.com/watch?v=6RT6rL2UroE obavezno pogledaj kad stignes :D

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: George Carlin

Post by Mohr » 28 Jul 2016, 22:04

Ma daaaaj, @navikice, pa gdje ti živiš :D.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: George Carlin

Post by navika » 28 Jul 2016, 22:09

Pogledat cu :)

Ali unapred ti garantiram da cu ga i tad smatrati daleko ispod Bozije velicine :)

@ Dragi Mohr, ja gledam tv jednom mjesecno. a sve sto se desava u USA saznam ovdje od vas:) Thx btw.

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: George Carlin

Post by Mohr » 28 Jul 2016, 22:12

navika wrote:Pogledat cu :)

Ali unapred ti garantiram da cu ga i tad smatrati daleko ispod Bozije velicine :)

@ Dragi Mohr, ja gledam tv jednom mjesecno. a sve sto se desava u USA saznam ovdje od vas:) Thx btw.
To ti vjerujem :ok :pusa

Post Reply

Return to “Humor”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests