Vragolije iz mladosti

Vicevi, smiješni clipovi, biseri forumaša..
User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18024
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4103 times
Been thanked: 5653 times
Status: Offline

Re: Vragolije iz mladosti

Post by Vanilla » 12 Oct 2019, 20:48

Odemo ispred neke zgrade, svima pozvonimo i bjezi :sram

Imenik u ruke pa zovi nepoznate brojeve. Ili sutimo ili mjaucemo ili pusemo :sram

U kradju jorgovana, razdelija...

U blizini je bilo groblje, uberemo jorgovan iz tudje baste i prodajemo ljudima koji su krenuli na groblje (sta prodajemo, kukamo da kupe :roll )...sve do jednog dana kad se otac vracao tim putem :oklagija

Ako sestra i ja dobijemo od gostiju jednu cokoladu, da prepolovimo, trka koja ce prije uzeti. Ona koja prije uzme oblize cijelu cokoladu da ova druga odustane od one polovice :hihi

Nastavit' ce se...
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11633 times
Status: Online

Re: Vragolije iz mladosti

Post by spacebound » 12 Oct 2019, 21:01

Joj dobro me podsjeti :grana
Umro moj djed, imala sam 8 godina.Otisla sa dvije drugarice njemu na mezar, nisam ponijela cvijece, a svuda po okolnim mezarima ga je bilo i nas tri zadjemo, pokupimo cvijece i "okitimo" djedov mezar :ooo
Skontale to strina i tetka kad su otisle i pitale me za to, i ja kazem da jesam ne shvatajuci sto se uzbudjuju i sta sam lose napravila :valja
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Vragolije iz mladosti

Post by greeneyes » 12 Oct 2019, 21:03

Dok su u jednoj sobi bili gosti, tacnije adzo i strina, ja i rodjak se dosjetili genijalne ideje da izvadimo iz budjaka kucni telefon i da ga prikopcamo. Iskrin crno-srebreni telefon, dobro se sjecam( :djed). I tako mi prikopcamo telefon i redom zovi sve simpatije, a kad nam je to dosadilo poceli lupati brojeve i zayebavati posten narod. I bilo nam super. Dok nije dosao racun.


Ali i tu sam se snasao pa kad su se moji cudili otkud prevelik racun za telefon-ja im rek'o ma to mora da je neka greska u telekomu. Sreca pa su i ostala djeca po selcetu bacala istu suplju pa je to moje usvojeno kao izglasavanje prijedloga, na sjednicama, za povecavanje plata i kojekakvih naknada vijecnicima :D.
Samo sabura

Ariel
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11761
Joined: 14 Sep 2019, 02:25
Status: Offline

Re: Vragolije iz mladosti

Post by Ariel » 12 Oct 2019, 21:20

E ja sam bila fino dijete ko mala a i u tinejdzerskim danima, ali mi kazu roditelji da sam ko beba ono do neke 4. godine bila pravi sejtan. Mi zivjeli tamo u Australiji i naravno ima vode svukuda :D., a ja ko mala obozavala vodu. Pricali su mi da sam par puta sama skocila u bazen bez rukavica (nisam znala plivati), ili odem do mora sam udjem i hodam dok mi voda ne dodje do preko glave, a srecom uvijek me je neko primjecivao pa me izvade i traze cije je ovo dijete :valja. Jednom sam htjela da skocim sa balkona u bazen, tad sam imala 2 godine, i srecom samo noge prosle 😐... a sjecam se da smo ja i sestra i rodjaci kad bi bili kod nane i dede stalno bjezali kod komsinice, ona imala krave pa mi isli u stalu njenu da ih gledamo :valja
Dedo bi se uvijek nasikirao gdje smo pa nas prutem sviju isibaj dobro po nogama :valja
Last edited by Ariel on 12 Oct 2019, 21:50, edited 2 times in total.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Vragolije iz mladosti

Post by Mutevelija » 12 Oct 2019, 21:45

Krao kruške od komšije pa pobjegao na tavan, ustvari nas trojica, jedan je kroz žito pobjegao u šumu, drrugi ne znam gdje je a ja sam na tavan od štale što je djed gore znao penjat se prije pa zapamtio.
I kroz nekoliko godina kad smo krali te kruske, sa stabla i nije neka krađa kad si dijete pa krades al haj.
I mi tako razbjezimo se i kud cu ja gore na tavan a otac i komsija me trazili u sijenu, ovaj komsija ponio veliki prut da ko biva udari nekoga, a budala rovi po sijenu, kaze da se nije sakrio u sijeno.
A najveci izazov mi je bio ne zasmijati se, a gledao sam ih kroz daske se vidim sta rade :oo
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Ariel
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11761
Joined: 14 Sep 2019, 02:25
Status: Offline

Re: Vragolije iz mladosti

Post by Ariel » 12 Oct 2019, 21:48

Ma ko ovo 😂

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Vragolije iz mladosti

Post by Mutevelija » 12 Oct 2019, 21:53

Kad sam dosta bio mali mozda nekih 5 godina vidio sam da čovjek nosi nekakvu spagu i da mu jedan kraj vuče se po podu.
Stao mu nogom na špagu :plavi

I on me zapotjerao odatle, oda sam se bojao tog čovjeka kad god je isao ja se sklanjao.
Dok kasnije nije reko neće čiko ništa, hamn mu mati rekla da ga se bojim , šta li.

A jest me bio prepao.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vragolije iz mladosti

Post by storm » 12 Oct 2019, 21:56

Moji su često išli u Austriju, riža, kava i te fore... I ono što ostane šilingi sitnog, i poneku novčanicu, stavljali u kutiju...
Ono skupiti će se jednom da samo od toga ima za jednu Austriju...
Neće :ha
Stigao veliki talijanski lunapark u grad... Jbt košta balerina, koštaju autici...
Ispraznim ja kutiju i na banku :valja
Dobio ja dinara ihhh :plavi

Zadnju rečenicu iz prethodnog mi posta ne moram valjda ponavljati :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Vragolije iz mladosti

Post by Mutevelija » 12 Oct 2019, 22:06

Obavezno kad zavrsimo skolu i igramo stolnog nogometa stavimo knjizicu tako da ne mozemo lopticu izgubiti da padne pa opet moras platit.
Nego stalno igrali samo knjizicu postavimo i loptica ne propada.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18024
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4103 times
Been thanked: 5653 times
Status: Offline

Re: Vragolije iz mladosti

Post by Vanilla » 12 Oct 2019, 22:10

greeneyes wrote: 12 Oct 2019, 21:03 Dok su u jednoj sobi bili gosti, tacnije adzo i strina, ja i rodjak se dosjetili genijalne ideje da izvadimo iz budjaka kucni telefon i da ga prikopcamo. Iskrin crno-srebreni telefon, dobro se sjecam( :djed). I tako mi prikopcamo telefon i redom zovi sve simpatije, a kad nam je to dosadilo poceli lupati brojeve i zayebavati posten narod. I bilo nam super. Dok nije dosao racun.


Ali i tu sam se snasao pa kad su se moji cudili otkud prevelik racun za telefon-ja im rek'o ma to mora da je neka greska u telekomu. Sreca pa su i ostala djeca po selcetu bacala istu suplju pa je to moje usvojeno kao izglasavanje prijedloga, na sjednicama, za povecavanje plata i kojekakvih naknada vijecnicima :D.
Ih sipak mi dobili katanac na telefon. Pravi mali katanac :grana Vi mladji se ne sjecate tih telefona :)
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Vragolije iz mladosti

Post by greeneyes » 12 Oct 2019, 22:12

Znam o kakvom se telefonu radi i da, imao sam ga :ha ali on je bio standardni teledon u dnevnom boravku, a ovaj Iskrin je bio penzionisan pa ga mi vratili u zivot :haha
Samo sabura

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Vragolije iz mladosti

Post by Mutevelija » 12 Oct 2019, 22:14

Vanilla wrote: 12 Oct 2019, 22:10
greeneyes wrote: 12 Oct 2019, 21:03 Dok su u jednoj sobi bili gosti, tacnije adzo i strina, ja i rodjak se dosjetili genijalne ideje da izvadimo iz budjaka kucni telefon i da ga prikopcamo. Iskrin crno-srebreni telefon, dobro se sjecam( :djed). I tako mi prikopcamo telefon i redom zovi sve simpatije, a kad nam je to dosadilo poceli lupati brojeve i zayebavati posten narod. I bilo nam super. Dok nije dosao racun.


Ali i tu sam se snasao pa kad su se moji cudili otkud prevelik racun za telefon-ja im rek'o ma to mora da je neka greska u telekomu. Sreca pa su i ostala djeca po selcetu bacala istu suplju pa je to moje usvojeno kao izglasavanje prijedloga, na sjednicama, za povecavanje plata i kojekakvih naknada vijecnicima :D.
Ih sipak mi dobili katanac na telefon. Pravi mali katanac :grana Vi mladji se ne sjecate tih telefona :)
Onaj sto se okrece u krug ? :oo
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vragolije iz mladosti

Post by storm » 12 Oct 2019, 22:15

Vanilla wrote: 12 Oct 2019, 22:10
greeneyes wrote: 12 Oct 2019, 21:03 Dok su u jednoj sobi bili gosti, tacnije adzo i strina, ja i rodjak se dosjetili genijalne ideje da izvadimo iz budjaka kucni telefon i da ga prikopcamo. Iskrin crno-srebreni telefon, dobro se sjecam( :djed). I tako mi prikopcamo telefon i redom zovi sve simpatije, a kad nam je to dosadilo poceli lupati brojeve i zayebavati posten narod. I bilo nam super. Dok nije dosao racun.


Ali i tu sam se snasao pa kad su se moji cudili otkud prevelik racun za telefon-ja im rek'o ma to mora da je neka greska u telekomu. Sreca pa su i ostala djeca po selcetu bacala istu suplju pa je to moje usvojeno kao izglasavanje prijedloga, na sjednicama, za povecavanje plata i kojekakvih naknada vijecnicima :D.
Ih sipak mi dobili katanac na telefon. Pravi mali katanac :grana Vi mladji se ne sjecate tih telefona :)
Tetka imala... I zaključa nulu, ne možeš van grada zvati :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Vragolije iz mladosti

Post by Mutevelija » 12 Oct 2019, 22:16

Kako se neće sjećati :oo
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18024
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4103 times
Been thanked: 5653 times
Status: Offline

Re: Vragolije iz mladosti

Post by Vanilla » 12 Oct 2019, 22:17

Ovakav, i stavi se mali katanac tu izmedju 1 i 2 i slikaj se

Screenshot_20191012-221518~2.png
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

nida
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9371
Joined: 27 Mar 2019, 14:36
Has thanked: 228 times
Been thanked: 747 times
Status: Offline

Re: Vragolije iz mladosti

Post by nida » 12 Oct 2019, 22:18

Naumili mi u “Bosnu” na muziku. Eh sad meni stari zaHeban, nema ostajat dugo. Te ti ja fol izmislim ja u nekakvom orkestru, jer sam tad svirala harmoniku u školi, imamo predstavu pa moramo vježbati. Još i mami istu priču slozim, da ona malo urgira...😂

Ih mi u Bosni lom napravile, iskakale, ismijale se...bili još neki momci s nama 🙈

Kad sutra...

Došla mama s pola, napErila se. Ja sve zujim kontam sta je bilo. Kad ona meni “jes izvježbala u Bosni” :sok


Bio njen kolega s posla tu noc. 🙈😂
(Ptice znaju sta joj je napričao. 😂)
the most beautiful thing you can wear is confidence”

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Vragolije iz mladosti

Post by greeneyes » 12 Oct 2019, 22:18

Kod mene jw bio onaj mal'ko moderniji, ali je imao kljucic. Zakljucas i ne mozes pritisnuti tipku :ha
Samo sabura

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18024
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4103 times
Been thanked: 5653 times
Status: Offline

Re: Vragolije iz mladosti

Post by Vanilla » 12 Oct 2019, 22:20

Nido, u koju si to skolu isla?
I ja sam svirala harmoniku i fakat bila u orkestru :hihi
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Vragolije iz mladosti

Post by dadojović » 12 Oct 2019, 22:20

Pošto se ovdje, očito, piše o nepodopštinama koje činimo prije odrastanja, ja ću napisati nešto nakon što odrastem.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Vragolije iz mladosti

Post by greeneyes » 12 Oct 2019, 22:22

A zato Nida ubija u birtiji
Samo sabura

Post Reply

Return to “Humor”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests