Smiješni momenti u tragičnim situacijama

Vicevi, smiješni clipovi, biseri forumaša..
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Smiješni momenti u tragičnim situacijama

Post by Maja » 20 Sep 2012, 19:43

Je li vam se desilo ikad da vas nasmije nešto u momentu kada nikom nije do smijeha?

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Smiješni momenti u tragičnim situacijama

Post by carobnjak N » 20 Sep 2012, 19:47

Ja se svaki petak na džumi suzdržavam da se ne smijem kad jedan čovjek ,postariji onako ,počne da uči neku suru . On to uči nekako totalno nemelodično ,a opet se upinje iz petnih žila da to dotjera pa to zvuči baš smiješno sve skupa.
Samo sagnem glavu i gledam u prste ,a skonto sam da još raje to nasmijava
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Smiješni momenti u tragičnim situacijama

Post by Krokodil Behko » 20 Sep 2012, 19:53

Tema za granolera i IM_ex - garant :D

Jednom davno-pradavno, umro neki čovjek. Porodica je muslimanska a doba
je komunističko. Naš se običaj bio i zaboravio poprilično.

I tako, jadna žena stoji u avliji i kamara komšiluka, rodbine kolega i koga sve ne.
Neki su to došli zato što su im dženaze hobi a neki da izjave saučešće. Neki su i slučajno
navratili da vide, kako to sve izgleda. Prilično šarenoliko društvance okupilo se u avliji.

"Basom sagulusom" - izraz koj je bio veoma neobičan za to doba. Pola ih izjavljuje saučešće tako kako i piše. I jedna neuka žena, smunjena i zbunjena, valja i slabo čuje. pa pogrešno skontala, prišla ožalošćenoj ženi sva se uozbiljila i pruži joj ruku uz "Samo češće" :DD
online

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Smiješni momenti u tragičnim situacijama

Post by Dust » 20 Sep 2012, 19:56

Moj rahmetli amidza je bio legenda co'jk.. Dodje mu jednom kcerka sa svojom drugaricom i upoznaje ju sa ocem. Objasnjava ona njemu "ma znas tata to je ona cura sto joj je umro otac nedavno", a moj amidza, jadan zbunjen, pruzi joj ruku i umjesto saucesce rece "cestitam" :valja
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Smiješni momenti u tragičnim situacijama

Post by Maja » 20 Sep 2012, 21:23

Dust wrote:Moj rahmetli amidza je bio legenda co'jk.. Dodje mu jednom kcerka sa svojom drugaricom i upoznaje ju sa ocem. Objasnjava ona njemu "ma znas tata to je ona cura sto joj je umro otac nedavno", a moj amidza, jadan zbunjen, pruzi joj ruku i umjesto saucesce rece "cestitam" :valja
:haha

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Smiješni momenti u tragičnim situacijama

Post by niska grana » 20 Sep 2012, 21:58

Dust wrote:Moj rahmetli amidza je bio legenda co'jk.. Dodje mu jednom kcerka sa svojom drugaricom i upoznaje ju sa ocem. Objasnjava ona njemu "ma znas tata to je ona cura sto joj je umro otac nedavno", a moj amidza, jadan zbunjen, pruzi joj ruku i umjesto saucesce rece "cestitam" :valja
:oo

To me podsjeti na moj lapsus, kad sam jednog kućnog prijatelja upitao kako mu je žena. I to što je još gluplje čisto onako, jer nisam znao šta bih ga drugo upitao dok sam držeći telefonsku slušalicu u ruci čekao da se u međuvremenu neko od roditelja smiluje i javi na telefon.
Rekao mi je da mu je žena umrla prošle godine (što mi je bilo poznato, ali sam smetnuo) i počeo veoma glasno jecati a ja sam gutao knedle i mijenjao boje.

A ne znam da li je sasvim u duhu teme, uglavnom tetka mi je davno pričala da je prije nekih tridesetak godina u Njemačkoj umro jedan Srbin; organizovana je sahrana, međutim – iz razloga kojih se iskreno ne mogu sjetiti (da li zato što ga njegova rodbina u tom trenutku nije mogla naći, finansijski priuštiti ili zbog bilo čega drugog) – nigdje nije bilo pravoslavnog popa.
I moj daidža koji već dugo tamo živi, inače sklon marifetlucima, ponudi se da odglumi popa jer tobože zna cijelu proceduru, s tim da mu nabave mantiju i zauzvrat uslugu plate bocom domaće rakije.
Iako je kasnije i on potvrdio priču dugo nisam vjerovao u to, međutim nedavno nam je u gostima bila mamina prijateljica iz Beograda koja se kune da je bošnjački pop svojim nadahnutim govorom o pokojniku prisutne na sahrani toliko rasplakao da se o tome u BG i dan-danas priča.
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Smiješni momenti u tragičnim situacijama

Post by Heidi » 20 Sep 2012, 22:06

bosnjacki pop :haha
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Smiješni momenti u tragičnim situacijama

Post by Krokodil Behko » 20 Sep 2012, 22:07

Rekao mi je da mu je žena umrla prošle godine (što mi je bilo poznato, ali sam smetnuo) i počeo veoma glasno jecati a ja sam gutao knedle i mijenjao boje.
Ma reko ja vama. Tema za granolera :haha
online

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Smiješni momenti u tragičnim situacijama

Post by Dust » 20 Sep 2012, 22:15

:D. grano
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Smiješni momenti u tragičnim situacijama

Post by IM_ex » 19 Jan 2013, 00:33

joj tema je super, al me zatekla ono bas, zablokirala sam, aman :oo

Da ne bude da sam totalno zaribala, sjetih se komsije i njegove provale, kad sam se smijala da su me suze oblile.
Otac mu je bolovao par mjeseci i umro. Komsija je (s porodicom) blagovremeno stigao pripomoci oko organizovanja dzenaze. Nakon dzenaze ostao je jos dan-dva, potom se vrativsi u dijasporu, godisnji odmor mu je tek za mjesec dana, tako nesto. Supruga s djecom je ostala kuci, u naselju gdje je i njegova roditeljska kuca, bio je raspust, a ona nezaposlena. Kad se vratio bilo je kasno vec, tako da nije nazvao suprugu, a ujutro je vec morao na posao, pa ju je nazvao kad se vratio s posla. Kad mu se javila, uslijedilo je:
- Sta ima? Kako je babo?
Zena je, zijanivsi se, ostala bez rijeci par sekundi :hm a onda, sta ce ... rece:
- Da si ti meni ziv i zdrav, tvoj babo je umro, bio si mu na dzenazi.

I njima je to vec bilo smijesno kad su nam pricali, mada je zalost jos bila nafrisko, ja nisam mogla doci do daha niti prestati smijati se :oo
E sad necu ni kako ja hocu

Ruana
Status: Offline

Re: Smiješni momenti u tragičnim situacijama

Post by Ruana » 19 Jan 2013, 08:44

Kad smo bili negdje u srednjoj skoli, jednom drugu poginula mama. I stvarno nije proslo svega 10 dana otac mu se ponovo ozeni. I onda znate price, rekla, kazala. Uglavnom taj drug i njegov brat zamrzili tu zenu od prvog dana, ma koliko se ona trudila oni jos gori. Zivjeli smo u istoj zgradi i uglavnom uvjek su se cule svadje, er su njih dvojica njoj vjecito pravili neke smicalice. I to je trajalo tako godinama. Ta zena imala samo jednog mladjeg brata, i on se razbolio misli da je imao rak.Mi smo tada bili cetvrti srednje, i vracali se iz skole. Pred zgradom nadjemo njegovog oca stoji i pusi sav blijed. I mi ono kao i obicno "dobar dan cika H" bilo je jos dece osim nas dvoje i jedna zena je slucajno bila tu. Mi prolazimo a njegov otac govori ovoj zeni " ne ide mi se u kucu, ne znam kako cu reci S da joj je brat umro"
Ovaj moj drug se pravio da nije cuo i mi samo produzimo i sjecam se ko da je juce bilo kad mi je rekao "gledaj sad ovo"
Oni su zivjeli ispod nas i kad prolazim moram pored njihovih vrata. On ide prije mene, otvara vrata i njoj sa vrata "S kako ti je onaj brat" ona jadna sva sretna sto je on ko eto pita (jer stvarno ih je pazila; i godinama je htjela da uspostavi neku vezu) Kaze ona " moj sine nije dobro, i pocne plakati, "ponekad mislim da bi mu bolje bilo da ga nema, nego sto se onako pati" kad moj drug " a znaci bolje bi bilo da ga nema, e kad je tako onda ga nema, jutros je odap'o" Zena se komirala.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Smiješni momenti u tragičnim situacijama

Post by Krokodil Behko » 19 Jan 2013, 10:11

Ruana wrote:Kad smo bili negdje u srednjoj skoli, jednom drugu poginula mama. I stvarno nije proslo svega 10 dana otac mu se ponovo ozeni. I onda znate price, rekla, kazala. Uglavnom taj drug i njegov brat zamrzili tu zenu od prvog dana, ma koliko se ona trudila oni jos gori. Zivjeli smo u istoj zgradi i uglavnom uvjek su se cule svadje, er su njih dvojica njoj vjecito pravili neke smicalice. I to je trajalo tako godinama. Ta zena imala samo jednog mladjeg brata, i on se razbolio misli da je imao rak.Mi smo tada bili cetvrti srednje, i vracali se iz skole. Pred zgradom nadjemo njegovog oca stoji i pusi sav blijed. I mi ono kao i obicno "dobar dan cika H" bilo je jos dece osim nas dvoje i jedna zena je slucajno bila tu. Mi prolazimo a njegov otac govori ovoj zeni " ne ide mi se u kucu, ne znam kako cu reci S da joj je brat umro"
Ovaj moj drug se pravio da nije cuo i mi samo produzimo i sjecam se ko da je juce bilo kad mi je rekao "gledaj sad ovo"
Oni su zivjeli ispod nas i kad prolazim moram pored njihovih vrata. On ide prije mene, otvara vrata i njoj sa vrata "S kako ti je onaj brat" ona jadna sva sretna sto je on ko eto pita (jer stvarno ih je pazila; i godinama je htjela da uspostavi neku vezu) Kaze ona " moj sine nije dobro, i pocne plakati, "ponekad mislim da bi mu bolje bilo da ga nema, nego sto se onako pati" kad moj drug " a znaci bolje bi bilo da ga nema, e kad je tako onda ga nema, jutros je odap'o" Zena se komirala.

E ovo je baš crnjak
:cool
online

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Smiješni momenti u tragičnim situacijama

Post by Nela » 19 Jan 2013, 11:23

Odmah poslije rata umro od moje drugarice dedo. I u kuci svi placu, zalost. Zvoni telefon i javlja se njena mama. Neka rodica je pita :" A. kako ti je babo?", ona odgovara sva tuzna:"Babo je jucer preselio." A rodica:" A gdje je dobio stan?"
Tad smo svi oplakali ali od smijeha.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Smiješni momenti u tragičnim situacijama

Post by Maja » 19 Jan 2013, 15:32

Kod školske kolegice umro otac i svi razredi isli na dženazu autobusima koje smo rezervisali samo za nas. A danima prije toga padala kiša da te bog sačuva.
Došli smo na harem, okupili se oko mezara...sve je išlo kako treba. Došlo je vrijeme da se umrli zakopa i po običaju svako je bacio po par lopata, pa i momčić iz skole. Kad je odradio svoje, krenuo je koračati nazad ko rak da bi oslobodio prostor onom ko je trebao da baci sljedećih par lopata. I kako je hodao nazad nije vidio da je iza njega iskopan mezar pa je uletio u njega čitavim tijelom. Što je najgore bio je pun vode, ali ono ravan... Samo vidiš kako lik propade, a iznad njegove glave se sklopi žućkasto-smeđa voda.

:haha

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Smiješni momenti u tragičnim situacijama

Post by IM_ex » 20 Jan 2013, 02:15

Maja wrote: I kako je hodao nazad nije vidio da je iza njega iskopan mezar pa je uletio u njega čitavim tijelom. Što je najgore bio je pun vode, ali ono ravan... Samo vidiš kako lik propade, a iznad njegove glave se sklopi žućkasto-smeđa voda.
:oo

I kakav slucaj nakon ovog pomenuti, a da bi bio smjesniji, nema ga hahaha joj, kao ocevidac, ja bih chuchnula :ha
Kako li se hodza uspio suzdrzati da ne "vrisne :DD " (pretpostavljam da je ostao ozbiljan).
Ustvari, kako li to hodzama uspijeva ostati ozbiljnim, i oni se svasta nagledaju i naslusaju :hm
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Smiješni momenti u tragičnim situacijama

Post by Maja » 20 Jan 2013, 11:11

Šta ja znam kako se hodža ponašao. Ja sam se o svom jadu zabavila :D.
Nije bilo lako ostati suzdržan. I u tom momentu sam bila ozbiljna, ali su me poslije 5-6 minuta počeli stizati valovi smijeha, pa sam sakrivala lice ispod kišobrana

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Smiješni momenti u tragičnim situacijama

Post by IM_ex » 20 Jan 2013, 19:38

Pomalo neslano pitanje, al ... jesi li slucajno vidjela ozaloscenu skolsku kolegicu u tom momentu, posebno me interusuje njena reakcija :grana
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Smiješni momenti u tragičnim situacijama

Post by Maja » 21 Jan 2013, 01:09

:D.

Ma ne znam, ne sjećam se. Znam da se nije smijala.
Ali to se prepričavalo poslije ostatku škole i momak je postao hit.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20664 times
Contact:
Status: Offline

Re: Smiješni momenti u tragičnim situacijama

Post by Rum » 21 Jan 2013, 01:37

:plavi :aplauzz
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20664 times
Contact:
Status: Offline

Re: Smiješni momenti u tragičnim situacijama

Post by Rum » 21 Jan 2013, 01:40

Vec sam pisao pa cu samo kopirati ovdje


Rum wrote:Al ovo je istina bila djenaza i ono nose covjeka na mezar iz galsuhane, a bilo niz brdo i klizavo snijeg, i jedan sto muca sve govori ppppa aaa zite paaaazite pazitega ,pazzzite ga , i okliznu se i mrtvac tup na patos a ovaj mucavac na to opet eeeee ebite ga sad jebbiteeee ga sadaaaa jeeeebite ga sad :haha
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

Post Reply

Return to “Humor”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests