Aprililili - 1 april

Vicevi, smiješni clipovi, biseri forumaša..
Post Reply
adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Aprililili - 1 april

Post by adacta » 01 Apr 2011, 07:58

Jedino pravilo kojeg se na taj dan morate pridržavati – zadržite osmijeh na licu.
O samom nastanku 1. aprila – svjetskog dana šale, postoji više teorija od kojih ni jedna vjerodostojno ne objašnjava šaljivo porijeklo ovog dana. Međutim, činjenica je da su mnogi narodi i kulture početkom aprila slavili dan ili dane neozbiljnosti, što je možda bilo povezano i s odlaskom zime i dolaskom proljeća, a time i veselijeg raspoloženja.

Po jednoj teoriji, Rimljani i Hindusi su slavili proljetni ekvinocij sa početkom 25. marta i završetkom na Novu godinu – 1. aprila. Kada je papa Gregor XIII 1582. godine Julijanski kalendar zamijenio novim, Gregorijanskim kalendarom, po kojem se Nova godina slavila 1. januara, mnogi novi datum nisu htjeli prihvatititi ili za njega nisu znali, pa su slavili po starom. Drugi su ih zbog toga ismijavali i izmišljali razne šale i pošalice na njihov račun. Kasnije se taj običaj proširio Europom. Kako su Englezi Gregorijanski kalendar uveli tek 1752. godine, a već su tada bile poznate prvoaprilske šale, dovedena je pod znak pitanja vjerodostojnost ove teorije.

Po teoriji profesora Josepha Boskina s Boston Universitya, rimski imperator Konstantin dozvolio je svojoj dvorskoj ludi Kugelu da bude “kralj na jedan dan”, jer su ga dvorske lude nasmijale izjavivši da bi bolje vladale imperijem od njega. Kugel je donio proglas u kojem je za taj dan tražio apsurdnosti i tako je nastao taj običaj. Međutim, na kraju se ispostavilo da je sam profesor cijelu priču, koju su objavile i poznate novine, izmislio kao prvoaprilsku šalu.

Po trećoj teoriji nepoznata šesnaestogodišnja djevojka zakazala je na taj dan francuskom kralju Henriku IV, poznatom po tome da je volio mlade djevojke, diskretni “rendezvou” u prostorijama dvorca, na kojem se umjesto nje pojavila njegova žena i tako se našalila s njim. Itd…

Uglavnom, bez obzira na porijeklo i vjerodostojnost ponuđenih objašnjenja, istina je da smijeh zdravlje čuva – kada se smijemo postajemo opušteniji, zdraviji i ljepši.
A 1. april svjetski je dan šale – dan kada se služimo bezopasnim šalama i smicalicama i slatko smijemo na svoj i tuđi račun.

User avatar
bmw
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 307
Joined: 25 Oct 2010, 09:21
Status: Offline

Re: Aprililili - 1 april

Post by bmw » 01 Apr 2011, 08:29

ja sam samu sebe nasamarila za prvi april. Na jutro, da ocistim kamin, uzela pepeo da iznesem napolje, samo sto sam otvorila vanjska vrata, vjetar jak zapuha u onaj pepeo i zasu me od glave do pete.
Za danas mi je dosta sale :roll

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Aprililili - 1 april

Post by merylin » 01 Apr 2011, 09:02

Evo da ispričam nešto vezano za prvi april...
Dogodilo se to prije nekih 35 godina :lol ...moja nana je očekivala četvrto dijete,i baš za prvi april nekada prije podne počele su kontrakcije,znala je da će se poroditi, mada skoro cijeli mjesec unaprijed...zvala je najstariju kćerku koja tada nije imala više od osam-devet godina,zamolila je da brzo nazove nekoga,jer se počela porađati(kod kuće naravno...znate kako su se već i gdje sve prije rađala djeca...a nana je rodila šestoro dijece a da niti jednom nije vidjela bolnicu i doktora :laugh )
Koga god bi njena kćerka nazvala,nije povjerovao da se nana porađa...smatrali su to aprilskom šalom :valja ,smijali bi se na telefon i govorili kako još nije vrijeme da dijete dođe na svijet...
Uglavnom,moja se nensi porodila saaamaaa,pupčanu joj vrpcu presjekla kćerka i hvala Bogu sve je ipak prošlo kako treba...na svijet je došla beba zdrava,mada jako sićušna,ali bez ikakvih problema! :ooo
Eto i kad god osvane ovaj prvi april...ujutro za kafom nam mama ispriča iznova tu priču...luuudo zar ne?
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
bmw
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 307
Joined: 25 Oct 2010, 09:21
Status: Offline

Re: Aprililili - 1 april

Post by bmw » 01 Apr 2011, 09:10

evo jedna od mene:

sestra je svugdje pokusavala da proda svog renoa 5. Dodje brat i kaze konacno: Sad ce doci covjek da kupi auto, izadji napolje i cekaj ga.
Rek'o sam mu da ces biti u crvenoj majici, kratkih rukava i helankama pred kapijom."

"Pa sta je s tobom," povika ona, "napolju je zima, smrze se, gdje cu sad u kratkim rukavima.?!"
Ali ne nadje ni helanki pa ode nabrzinu da posudi od komsinice i majicu obuce i ceka vani.....i ceka....i ceka...sva se trese.
Iznesem ja njoj jaknu da je ogrnem i cim neko naidje ona brzinom skine da nece covjek promasiti. Trebalo joj para, bas zapelo u to vrijeme...
A brat lopov, nije mu bilo zao gledati, tek nakon sat vremena joj je rekao za 1.april.
Mjesec dana nije pricala s njim.

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Aprililili - 1 april

Post by Toruk Makto » 16 Apr 2011, 21:16

Voditelj Raoul Martinez i ostatak studija KSWB-a pripremili su prvoaprilsku šalu na račun voditeljice Shally Zomordi. Voditelj je potpuno ozbiljnog lica predstavio novu aplikaciju za iPad koja omogućava korisniku da oseti mirise i ukuse ako ga njuši i liže.
Raoul je zatim dao uređaj Shally, a ona je pred televizijskom publikom 'demonstrirala' novi softver. Nakon nekoliko neugodnih trenutaka, na ekranu iPada pojavila se poruka 'Sretan 1. april'.

Voditeljica je pocrvenela i istrčala sa seta dok su se svi u studiju smejali.

Pogledajte snimak:

[media]ohNxHfrFAMI&feature=player_embedded[/media]
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: Aprililili - 1 april

Post by adacta » 01 Apr 2012, 12:04

JESTE LI NASJELI?

Od špageta koje rastu na drveću, preko prve prvotravanjske podvale sovjetskih novina na koju su nasjeli i najugledniji svjetski mediji pa do Googleovih podvala, svake godine 1. travnja smišljamo neku zabavnu izmišljotinu i nadamo se da će netko u nju povjerovati. U posljednjih 70 godina čitatelji i gledatelji nasjedali su na kojekakve šale, pa pročitajte neke od najboljih

Gmail Motion

Kad je Google u pitanju, teško je izdvojiti njihovu najbolju prvotravanjsku šalu jer su svake godine sve bolje. Prošle su ih godine imali nekoliko, ali podsjetit ćemo vas na Gmail Motion. Naime, sve koji su se 1. travnja 2011. logirali u svoj Gmail, pri dnu stranice dočekala je poruka: 'Introducing a new way to interact with Gmail – using your body! Gmail Motion can help you improve the way you interact with your email.' Premda zvuči jako zamamno, upravljanje elektronskom poštom pokretima tijela još uvijek je daleko od realnosti.
[media]Bu927_ul_X0[/media]

Leteći pingvini

Relativno nedavno čitateljima je dobro podvalio i britanski BBC koji je objavio navodnu snimku nastalu blizu Antarktike za serijal 'Miracles of Evolution', a na kojoj se vide adelijski pingvini kako lete. Video na YouTubeu bio je jedan od najgledanijih te godine, a voditelj Terry Jones, vjerojatno najpoznatiji kao jedan od Pythonovaca, objasnio je da su pingvini odlučili zimu provesti u tropskim šumama Južne Amerike na suncu, umjesto da griju jedan drugog u polarnim uvjetima. Naravno, uskoro su objavili i video o nastanku specijalnih efekata pomoću kojih su simulirali let pingvina.
[media]9dfWzp7rYR4[/media]

26-dnevni maraton

Izgubljen u prijevodu našao se maratonac Kimo Nakajimi, Japanac koji se prijavio za poznati londonski maraton, ali je zbog greške u prijevodu mislio da mora trčati 26 dana, a ne 26 milja (41 kilometar). Tako je barem 1. travnja 1981. objavljeno u novinama Daily Mail. Prema njihovim riječima, u vrijeme pisanja teksta Nakajimi se još uvijek nalazio negdje na engleskim cestama, još uvijek trčeći, odlučan završiti utrku. Mnogi su se ljudi javljali u redakciju i tvrdili da su ga vidjeli, ali ga nisu uspjeli zaustaviti. Greška u prijevodu pripisana je Timothyju Bryantu, direktoru, koji je za novine izjavio: 'Preveo sam pravila i poslao mu. Ali japanski učim tek dvije godine i napravio sam grešku. Čini se da on misli da mi i inače imamo tako duge maratone.'

Nema surfanja internetom u pijanom stanju

Magazin PC Computing objavio je 1. travnja 1994. godine tekst u kojem su tvrdili da Kongresom kola prijedlog zakona kojim bi se trebalo zabraniti surfanje internetom u pijanom stanju, kao i raspravljanje o seksualnim temama na javnim portalima i mrežama. Zakon je bio označen brojem 040194 (odnosno, 01. 04. 1994), a osoba za kontakt Lirpa Sloof (palindrom riječi April Fools). U članku je također stajalo da će FBI prisluškivati telefonske linije svima koji pri pristupanju internetu koriste alkohol. Vijest je izazvala toliko bijesnih poziva Kongresu da je ured senatora Edwarda Kennedyja izdao službeni demanti te glasine.

Lenjinove suze

I dok mediji barem jednom tjedno pišu o kipu Djevice Marije ili Isusa koji su proplakali ili o tostu ili prežvakanoj žvakaćoj gumi s njihovim likovima, Talijani su odlučili unijeti malo duha u već sto puta prežvakanu vijest. Naime, 1. travnja 1995. godine proširila se priča da se kip Lenjina u talijanskom gradu Cavriago pridružio žalosnim Marijama i Isusima i najednom pustio suze. Nije trebalo puno vremena proći dok se u selu počela skupljati gomila ljudi kako bi vidjela Lenjina koji na svom metalnom licu prosipa mliječne suze. Satima su znatiželjnici ondje stajali da bi ih na koncu razočarali priznanjem da se ipak radi o podvali.

Prva sovjetska šala

1988. godina ostat će zapamćena u sovjetskom novinarstvu. Naime, tada su 1. travnja sovjetske novine Izvestia izvijestile da zvijezda argentinskog nogometa Diego Maradona pregovara s klubom Spartak iz Moskve. Spartak mu je, prema članku, transfer trebao platiti šest milijuna dolara. Uredništvo Izvestije priznalo je vrlo brzo da je priča prvotravanjska šala, ali samo zato što je na priču nasjeo ugledni Associated Press koji se također naknadno ispričavao čitateljima. No, postoji dovoljno dobar razlog zašto je AP nasjeo. Naime, to je bilo prvi put u modernoj povijesti da su sovjetske novine objavile prvotravanjsku šalu.

Selo Asteriksa

Velika otkrića uvijek su diskutabilne podvale i na njih je vrlo teško nasjesti. Čovjek bi pomislio da će tako pogotovo biti s otkrićem Asteriksova sela, ali ne! Bilo je onih koji su povjerovali u lociranje omiljenog stripovskog lika. Londonski Independent je 1993. godine objavio da su arheolozi otkrili 3000 godina staro selo Asteriksa, koje se navodno nalazilo u Le Yaudetu, pokraj Lanniona u Francuskoj, na gotovo istom mjestu na koje je autor Rene Goscinny smjestio radnju svog stripa. Znanstvenici i stručnjaci s Oxforda i Sveučilišta Brest navodno su bili pronašli i dokaze da selo nikad nije palo pod rimsku okupaciju, a javnosti su kao dokaz predočili i keltske kovanice s likom divlje svinje (omiljena Obeliksova hrana).

Apokalipsa sutra

Osim otkrića vrlo su popularna oduvijek bila i apokaliptična predviđanja, smakovi svijeta i katastrofe neviđenih razmjera. 31. ožujka 1940. godine Institut Franklin objavio je obavijest za medije u kojoj je izričito tvrdio da će sutradan svijet nestati. Na obavijest je nasjela radiostanica KYW koja je u eteru objavila: 'Naše najgore strahove da će svijet nestati potvrdili su astronomi s Instituta Franklin u Philadelphiji. Znanstvenici su izračunali kraj svijeta sutra u tri sata poslijepodne. I ne radi se o prvotravanjskoj šali. Može se provjeriti kod Wagnera Schlesingera, direktora planetarija u našem gradu.' Naravno, reakcija javnosti bila je neizbježna. Lokalne vlasti preplavili su histerični telefonski pozivi. Panika je popustila tek kad je Institut Franklin izdao novo priopćenje u kojem tvrdi da ništa nisu predvidjeli, da bi se ispostavilo da je cijelu priču podmetnuo William Castellini, zadužen za odnose s javnošću u Institutu. On je samo htio reklamirati predavanje na institutu pod nazivom 'Kako će svijet završiti?'. Ubrzo nakon toga Castellini je dobio otkaz.

Žetva špageta

Jedna od najpoznatijih prvotravanjskih podvala u povijesti je ona koju je 1. travnja 1957. objavio BBC u emisiji Panorama. Zahvaljujući toploj zimi i uspješnoj borbi protiv nametnika, švicarski poljoprivrednici uživaju u urodu špageta. Vijest je popratila i snimka poljoprivrednika koji s drveća beru špagete. Naravno, nevjerojatan broj gledatelja zainteresirao se za ovu pojavu te su zvali redakciju da saznaju kako da i sami uzgoje špagete. Na to su urednici emisije glatko odgovarali: 'Stavite mladicu špageta u limenku umaka od rajčice i nadajte se najboljem!'
[media]OMNO2Kcvz2k[/media]

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Aprililili - 1 april

Post by Maja » 02 Apr 2015, 00:05

I? Jeste li ikog prevarili?
Ja nisam. Svi očekuju da ih neko prevari pa i kad im kažeš istinu misle da ih zezaš.
Bolje bi bilo da se 1. april pomijera ko Bajram :oo

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Aprililili - 1 april

Post by uvijek_kontra » 02 Apr 2015, 01:30

Nisam nikog, nit je mene ko (prevario).

Nema vise nekih inovativnih fora pa je sve
bezveze + to vazi samo do 12 (podne) pa
dok svi dodju kuci, vrijeme za zez vec davno proslo. :oo

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Aprililili - 1 april

Post by Heidi » 01 Apr 2016, 17:31

Pomjerila sam sve satove unazad i na kraju sama nasjela :ooo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Aprililili - 1 april

Post by Biba » 01 Apr 2016, 18:42

Cudo...niko me nije zeznuo..jos nije kasno :hm
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Aprililili - 1 april

Post by Mala_Mu » 01 Apr 2019, 17:04

Mama vec neko vrijeme ceka jedan papir iz banke.. I danas tata otisao da to provjeri i dosao njoj na posao veli gotov, rekli su ti da doneses licnu i dodjes po njega..
Ona sta ce otisla, zena na salteru nema pojma o cemu je rijec naravno,
citavu banku digla na noge, i seficu zvali.. :valja

Sreca sinulo joj je koji je datum..

Nikad odrasti :valja

Da dodam s obzirom da je gospodin dosao je poslije i izvinio se, iako njima nije smetalo, jer ih je bar nasmijao :d

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Aprililili - 1 april

Post by Krokodil Behko » 01 Apr 2019, 18:15

Mcdonaldsova prvoaprilska šala, mnogima se nije dopala. :plavi
Izbacili su da će prodavati McPickle Burger, s krastavcima i to se mnogima stvarno dopalo.


Image
online

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Aprililili - 1 april

Post by Mala_Mu » 01 Apr 2020, 19:20

Jeste koga zeznuli? Vas neko?

Najpredesivniji prvi april novijeg doba :123

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Aprililili - 1 april

Post by uvijek_kontra » 02 Apr 2020, 01:50

Mama. :ljut
Kako me prepala. Vraticu!!

Post Reply

Return to “Humor”

Who is online

Users browsing this forum: Shadow and 19 guests