Disney

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Dejan Lovren otkazao pretplatu Disneyu (FOTO)

Post by insomnia » 13 Apr 2022, 21:39

Opet se poteze vakcinaski narativ. Ako postavljas pitanja koja se suprostavljaju sluzbenoj agendi onda si desnicar, ravnozemljas, putinoljubac. E pa malomorgen
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27160
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14210 times
Been thanked: 14545 times
Status: Offline

Re: Disney

Post by ironman » 15 Apr 2022, 21:32

dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27160
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14210 times
Been thanked: 14545 times
Status: Offline

Re: Disney

Post by ironman » 15 Jun 2022, 15:43

dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96492
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34428 times
Been thanked: 21153 times
Contact:
Status: Online

Re: Disney

Post by Rum » 15 Jun 2022, 15:50

Pogledali smo Disney Plus i shvatili zašto Netflixu padaju dionice

Image


DOMAĆA ponuda streaming servisa odnedavno je bogatija za još jedno veliko svjetsko ime.

Naravno, radi se o servisu Disney Plus koji se u startu smjestio rame uz rame s najjačim svjetskim imenima i zbog svojih brojnih ekskluziva vrlo vjerojatno će brzo privući zavidan broj pretplatnika.

Kao što je poznato, tržište je prezasićeno ponudom (čak i kod nas) i originalan sadržaj je ono što će presuditi kod izbora (još jednog) streaming servisa na koji ćete se pretplatiti, a Disney Plus u ovom je kontekstu više nego atraktivna opcija.

>>Netflix gubi pretplatnike. Zbog toga je otpustio oko 150 ljudi

Netflix je odavno pustio korijenje na ovim prostorima, dok je HBO prelaskom s Go na Max obogatio svoj katalog iako u njihovom slučaju mjesta za napredak itekako ima (aplikacija je još uvijek prepuna nedostataka, a neki sadržaji nisu dostupni u regiji).

Pogođen ukus masa

Disney od samog početka djeluje kao dobrodošlo osvježenje jer katalog mu je prepun filmskih i animiranih klasika, Marvelovih superjunaka, blockbusterskih franšiza, ali i gomile originalnih visokobudžetnih serija koje su nagomilali u posljednjih nekoliko godina.

Upravo je to ono što ih izdvaja u ponudi jer doima se kao da je njihova ponuda najbolje usklađena s ukusom masa u potrazi za brzom zabavom. Čak i kad govorimo o starijim filmovima koje smo možda bezbroj puta pogledali. Nema previše lutanja, igraju na sigurno.

Neki bi u tome mogli prepoznati i glavni nedostatak servisa jer koliko god bilo zanimljivo imati sve filmove iz franšiza kao što su Die Hard, Pirates of the Caribbean, svi Marvelovi filmovi ili apsolutno sve iz animirane ponude Disneyja i Pixara, radi se o sadržaju koji ste vjerojatno pogledali. S druge strane, neki će od nas uvijek radije pogledati neki od nastavaka Star Warsa po tko zna koji put nego riskirati s nekim manje poznatim novitetima koji nam se mogu i ne moraju svidjeti.

To, naravno, ne znači da u ponudi nema dovoljno rariteta, ali Disney je naglasak očito prebacio na ono što je publici najzanimljivije i to je sasvim očekivan i opravdan potez.
Ne samo gomila novih već i hrpa starih serija

Ono što je definitivno potez za pohvalu je to da su u ponudu uvrstili i gomilu popularnih starijih serija koje mnogi gledatelji žele pogledati u potpunosti ili jednostavno ponovno "probindžati". U ponudi su tako provjerene serije kao što su: Grey's Anatomy, The Simpson, Desperate Housewives, Lost, Homeland, Castle, MASH, The X Files, How I Met Your Mother, Prison Break, 24, Ally McBeal, Scrubs, According to Jim, It's Always Sunny In Philadelphia i Malcolm in the Middle.

Image

Tu su i noviteti kao: Pam & Tommy, The Dropout, Only Murders in the Building, Atlanta, Wu-Tang: An American Saga, Obi Wan Kenobi, Ms. Marvel, Moon Knight, The Mandalorian, Loki i mnoge drugi.

Ukratko, postoji ponešto za svakoga, a radi se o listi koju ćete dugo pregledavati.
Od klasika, preko blockbustera, do dokumentaraca
Image

Filmska ponuda također je iznad svih očekivanja. Kao što smo već spomenuli, govorimo o velikom broju popularnih franšiza: Star Wars, svi Marvelovi filmovi, Pirati s Kariba, Alien, Predator, Die Hard, Planet majmuna, Terminator, Kingsman i slični.

No u ponudi je moguće naći i neke skrivene stare dragulje kao što su: Big Trouble in Little China, Broken Arrow, Commando, Conan, Butch Cassidy & Sundance Kid, Hot Shots!, The French Connection, Grosse Pointe Blank, Ladyhawke, Starship Troopers, Tron, Zardoz, Big, Cocktail, Cocoon, Ed Wood, 25th Hour, High Fidelity, Little Miss Sunshine i još hrpa toga.

Posebna kategorija su i dokumentarci National Geographica koji će definitivno biti magnet za dio pretplatnika u vječnoj potrazi za kvalitetnim dokumentarnim sadržajem. The Rescue, Europe From Above, Becoming Cousteau, Apollo, Fauci, Gordon Ramsey Uncharted, Welcome to Earth, Growing Up Animal, Mars i The World According to Jeff Goldblum, samo su neki u bogatoj ponudi.

Ukratko, katalog djeluje kao da je pažljivo kompiliran, bez mjesta za prevelike propuste i gomilu mrtvog tereta kroz koji samo bezglavo tumarate u potrazi za nečim zanimljivim. Disney Plus u ovom pogledu definitivno nije gomilao filmove i serije s ciljem da stvori dojam raskošne ponude, već je stvorio listu kroz koju je nemoguće proći a da svaki par sekundi ne pronađete nešto za sebe.

Naravno, sve je stvar ukusa i naravno da je nemoguće stvoriti katalog koji je savršen za svakog, ali generalno gledajući, Disney je stavio kvačice na gomilu bitnih stavki koje su pretplatnici zamjerali drugim servisima.
Disney je ipak centralno mjesto za crtiće

Image
I za kraj, ono po čemu je Disney i najpoznatiji.

Posebno će zadovoljni biti roditelji klinaca od pet godina i više koji mogu proći kroz cijelu animiranu povijest Disneyja, a ne treba posebno naglašavati da je riječ o bogatoj riznici od Snjeguljice do Turning Red. Osim toga, neki od filmova imaju i dodatne sadržaje kao što su izbačene scene, traileri i dokumentarci o tome kako je crtani film nastao.

Ovdje dolazimo i do najvećeg problema ovog servisa. Iako je velika većina tih crtića doživjela sinkronizaciju, nećete je pronaći među ponuđenim audiotrakama. Ima svega, od mađarskog do češkog, ali hrvatsku sinkronizaciju nećete pronaći, a nema niti hrvatskih titlova.

I to se ne odnosi samo na animirane filmove već na apsolutno sav sadržaj u ponudi. I dok to neće biti apsolutno nikakva prepreka za dio pretplatnika, dobro je znati što možete očekivati jer ako su vam sinkronizacije i titlovi presudni, Disney Plus u ovoj fazi nije prilagođen hrvatskom tržištu.
Image

Što se same aplikacije tiče, trebalo bi nam više vremena da testiramo kako sve funkcionira i ima li nekih većih problema, ali u kratkom vremenu testiranja nismo naišli na smrzavanja, prekide i slične neželjene poteškoće.

Kako stvari trenutno stoje, Disney Plus je odličan izbor i nudi gomilu sadržaja po sasvim prihvatljivoj cijeni, 60 kn za mjesečnu i 600 kuna za godišnju pretplatu. Međutim, ono što očekujemo da se u što skorije vrijeme promijeni svakako je lokalizacija sadržaja koja bi trebala biti nužnost za servis koji se pojavio na hrvatskom tržištu.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Disney

Post by insomnia » 15 Jun 2022, 15:55

Realno usmrdio se. Zali boze para
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Disney

Post by Masamune » 15 Jun 2022, 16:29

Disney ili Netflix?
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26400
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1867 times
Been thanked: 4093 times
Status: Online

Re: Disney

Post by Beni » 15 Jun 2022, 16:34

Sve :oo

[attachment=0]Screenshot_2022-06-15-16-33-42-327_com.miui.home.jpg[/attachment]
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Disney

Post by insomnia » 15 Jun 2022, 16:36

Chan wrote: 15 Jun 2022, 16:29 Disney ili Netflix?
Ma svi vala. Imam i onaj prime. Doduse nemam ni vremena da gledam. Dzaba placam. Mala gleda iste serije na netflixu po sedmi put
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31601
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2683 times
Been thanked: 5127 times
Status: Offline

Re: Disney

Post by Matan » 15 Jun 2022, 16:51

Imam i ja Netfix, Prime, Disney i kabel tv, i jos ovu preko interneta, sa svim mogucim programima.
i tv vecinom ugasen..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119707
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5658 times
Been thanked: 12187 times
Contact:
Status: Offline

Re: Disney

Post by Maja » 15 Jun 2022, 17:00

Ćafirski kanal.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119707
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5658 times
Been thanked: 12187 times
Contact:
Status: Offline

Re: Disney

Post by Maja » 15 Jun 2022, 17:01

Matan wrote: 15 Jun 2022, 16:51 Imam i ja Netfix, Prime, Disney i kabel tv, i jos ovu preko interneta, sa svim mogucim programima.
i tv vecinom ugasen..
Da. Zato 99 posto ljudi dzaba placa sve te kanale.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31601
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2683 times
Been thanked: 5127 times
Status: Offline

Re: Disney

Post by Matan » 15 Jun 2022, 17:05

Maja wrote: 15 Jun 2022, 17:01
Matan wrote: 15 Jun 2022, 16:51 Imam i ja Netfix, Prime, Disney i kabel tv, i jos ovu preko interneta, sa svim mogucim programima.
i tv vecinom ugasen..
Da. Zato 99 posto ljudi dzaba placa sve te kanale.
Ma mali gledo i onda pauza..
pa kad mu padne na pamet..
a ja ponekad pogledam neki film, jednom nedeljno..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Dejan Lovren otkazao pretplatu Disneyu (FOTO)

Post by Naseef Mushroom » 15 Jun 2022, 17:39

insomnia wrote: 13 Apr 2022, 21:39 Opet se poteze vakcinaski narativ. Ako postavljas pitanja koja se suprostavljaju sluzbenoj agendi onda si desnicar, ravnozemljas, putinoljubac. E pa malomorgen
Pa dobro, nije baš da nisi i ti mjesec nakon ovog posta prihvatio ista pravila na temi Ukrajina
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Dejan Lovren otkazao pretplatu Disneyu (FOTO)

Post by insomnia » 15 Jun 2022, 18:13

Naseef Mushroom wrote: 15 Jun 2022, 17:39
insomnia wrote: 13 Apr 2022, 21:39 Opet se poteze vakcinaski narativ. Ako postavljas pitanja koja se suprostavljaju sluzbenoj agendi onda si desnicar, ravnozemljas, putinoljubac. E pa malomorgen
Pa dobro, nije baš da nisi i ti mjesec nakon ovog posta prihvatio ista pravila na temi Ukrajina
Jesam. I stid me je. Iskreno. Nakon svega sam nasjeo na propagandu
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Disney

Post by insomnia » 15 Jun 2022, 18:15

Haman me opalio zakasnjeli PTSP
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Disney

Post by insomnia » 15 Jun 2022, 19:38

Matan wrote: 15 Jun 2022, 16:51 Imam i ja Netfix, Prime, Disney i kabel tv, i jos ovu preko interneta, sa svim mogucim programima.
i tv vecinom ugasen..
Isto. Mala gleda. Ja jedino na diskaveriju one sto furaju tamo po aljasci
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: Disney

Post by Krokodil Behko » 15 Jun 2022, 19:51

dok je HBO prelaskom s Go na Max obogatio svoj katalog iako u njihovom slučaju mjesta za napredak itekako ima (aplikacija je još uvijek prepuna nedostataka, a neki sadržaji nisu dostupni u regiji

Ne znam kako kod vas, ali kod mene je HBO max (aplikacija), bezobrazno spor, a nerijetko se ni ne vidi slika sadržaja, na početnoj stranici. Treba sat da se malo provršlja, po početnoj i pride par kataloga.
Netflix je puno brži.
online

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26400
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1867 times
Been thanked: 4093 times
Status: Online

Re: Disney

Post by Beni » 22 Jun 2022, 13:38

Ide veceras
Screenshot_2022-06-22-13-37-03-340_com.disney.disneyplus.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96492
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34428 times
Been thanked: 21153 times
Contact:
Status: Online

Re: Disney

Post by Rum » 23 Jun 2022, 16:52

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Disney

Post by Masamune » 23 Jun 2022, 16:53

et odgledah kenobija svih 6... malo sam razočaran, ali nisam toliko. Očekivao sam mnog više
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “Antene, kablovska, resiveri, TV oprema”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests