SVJETSKI DAN TV-A: Šta gledamo na malim ekranima

Filmovi, serije, safunice, dokumentarci, vijesti iz showbizz-a

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

SVJETSKI DAN TV-A: Šta gledamo na malim ekranima

Post by Maja » 22 Nov 2020, 00:25



UN je 21. novembar proglasio Svjetskim danom televizije kako bi se istakla važnost mira i sigurnosti te medija, koji važnim informacijama doprinosi razvoju društva. Upravo na taj dan osvrćemo se na regionalne televizijske trendove i analiziramo najgledanije programe.

Dana 21. novembra 1995. godine javnosti se obratio američki predsjednik Bill Clinton sa viješću o postignutom miru u BiH. Stajavši ispred Bijele kuće, Clinton se pojavio na malim ekranima kao maneken ideje o miru i najavio potpisivanje Dejtonskog sporazuma. Međutim, kakav je to mir i kako smo spalili iluzije o naprednom društvu, najbolje svjedoči upravo najuticajniji medij. Televizija je danas prozor u svijet kiča, nekulture i ugrožavanja ljudskog dostojanstva, a to srozavanje traje već više od četvrtine vijeka.

Puls asfalta

Na televiziji, koja je uvijek podrazumijevala pojam urbanog, osim ratova i mira započinjale su karijere balkanskog polusvijeta. Jedan od filmova koji je pokazao razornu moć televizije je film “Rane” (1998.), Srđana Dragojevića. Apsolutni hit koji su sarajevski opaki momci poput Ismeta Ćele Bajramovića u kinu gledali i po nekoliko puta, najavio je kriminalizaciju društva i novi sistem vrijednosti. Tinejdžeri Pinki i Švaba u hiper tranziciji Srbije žele doći u opskurnu TV emisiju “Puls asfalta”, u kojoj gostuju poznati beogradski kriminalci.

Image

Prema službenim rezultatima istraživanja gledanosti, trenutno najviši rejting i share u BiH ima emisija “Zadruga 4”, srbijanski socijalni eksperiment, u kojem se za junacima današnjice traga na dnu društvene “septičke jame”, slijedeći dugogodišnju uredničku politiku “ružičaste televizije”. Nedavno je na internetu osvanuo zanimljivi isječak upravo iz reality show programa “Zadruga”, u kojem učestvuje jedini preživjeli kriminalac iz filma “Vidimo se u čitulji” Kristijan Golubović, sinonim za beogradsko podzemlje iz doba Miloševića. Na pitanje od strane jedne od učesnica o tome koliko ima djece, Golubović je ogorčeno zaključio da ima samo jedno. “Pa imam samo jedno. Koliko ću da imam, kad dok izađem iz zatvora i počnem da je…, oni dođu i uhapse me?”

Istraživanja gledanosti televizijskih programa precizan su uvid u stanje mentalnog zdravlja regionalne publike, gdje rejtinzi pokazuju “krvnu sliku” današnjeg konzumenta televizijskih sadržaja. Naime, pri vrhu liste, pored informativnog programa i velikih sportskih manifestacija, nalaze se kič sadržaji koji se iz susjedne Srbije i Hrvatske “slijevaju” u medijski prostor BiH. Dominacija “Zvezda Granda” traje godinama, a publika je do te mjere opčinjena plastikom kojom je ispunjeno tijelo članice žirija Jelene Karleuše, da veliki broj kamera prati čak i njen dolazak na snimanje emisije, jer se često pojavljuje obučena samo u mrežu, korzete i aluminijsku foliju.

Image

Emisije okupljaju anonimuse, koji po principu reality utrke za 15 minuta slave, traže svoje mjesto pod zvjezdanim nebom. Oni pjevaju, kuhaju, kopaju na “Farmi”, pa onda skidaju suvišne kilograme. U ponižavajućem show programu “Život na vagi”, pretila tijela kadidata su eksponirana pred kamerama, dok oko vrata nose ogrlice nalik na one pseće, na koje je zakačen mikrofon. Tamo plaču, iznose razloge svog dugogodišnjeg prežderavanja i kopaju po crnoj psihijatriji, u kojoj mogu uživati samo oni koji vlastite probleme rješavaju tako što se naslađuju tuđim ponižavanjem u javnosti.

Image

Pored nedvosmislenog potpadanja pod uticaj stranih televizija, medijsko tržište BiH je okupirano i turskim sapunicama. Neke od televizija u primetime emitiraju i nekoliko takvih serija zaredom, a od “Sulejmana Veličanstvenog” do “Istanbulske nevjeste” baš svaka trakavica se zakači za organizam bh gledatelja, a kako je uvijek jeftinije kupiti nego proizvesti televizijski program, domaća produkcija je gotovo izdahnula, a i ono što se proizvodi uglavnom služi “samo sebi” ili da uljuljka voditelje u nepostojeći celebrity status.

Ja samo čitam vijesti

Shodno političkom uređenju zemlje, BiH se nalazi na medijskoj “vjetrometini” nepotrebnih i glomaznih televizijskih servisa finansiranih javnih novcem. Svaki kanton, pa i malo veća općina, ima televiziju. Stotinjak javnih i komercijalnih televizijskih stanica prave medijsku buku u Bosni i Hercegovini, od čega je čak dvadeset televizija oformljeno na temelju administrativne podjela BiH, među kojima su projekti poput TV Vogošća i Prijedorske TV, čiji dnevnici često podsjećaju na vijesti koje je u Nadrealistima vodio dr. Nele Karajlić. Vrlo zanimljiv je podatak da se bijeljinska televizija BN probila na vrh liste najgledanijih televizija u državi.

Iako televizija danas trudi zagovarati uredničke principe nepristrasnog i objektivnog informiranja te programa koji će oplemenjivati živote svojih gledatelja, u praksi se vrlo malo programa zaista i proizvodi u skladu s BBC-jevom premisom, po kojoj bi televizija trebalo da informiše, obrazuje i zabavlja. Uz pomoć daljinskog upravljača, možemo zaviriti u virtuelni svijet jeftinih scenografskih kulisa, besciljnih talk show programa i product placementa, gdje su na stolovima ispred voditelja pozicionirani farmaceutski proizvodi za liječenje impotencije, rahat lokumi i farbe za kosu.

Živimo u vremenu osvete loših đaka. Vidjeli smo to kroz kolaps zdravstvenog sistema, obrazovanja i pravosuđa, koji se dogodio preko politike kadroviranja podobinih a ne sposobnih. Mediji su godinama “partneri u zločinu” vlastima, produžena ruka onoj politici kojoj pogoduje koncept sistematskog zaglupljivanja publike, koja za televizijskim programima poseže kao za najnižim strastima. Takva publika je savršeno glasačko tijelo, koja sublimira kič obrasce i nacionalističku simboliku. Tako smo dobili negledljivi medijski užas u kojem banalne emisije prekidaju najcrnje vijesti. Kako kaže izreka koja se tiče nutritivne filozofije: “Ono si što jedeš. I gledaš”.

Televizija ipak ima i svoju plemenitu stranu, a jedna je ta što je filmove uspjela dovesti u domove gledatelja. Međutim, ona generira moć i postaje čudovišni organizam koji se uvećava sa širenjem virusa, jer se događa velika seoba sadržaja koji podrazumijevaju masovnu publiku, na ekrane i internet platforme. Realnost postaje takva da “ono što niste niste vidjeli na televiziji, nije se ni dogodilo”.


Svjetski dan televizije obilježen je i prigodnim spotom, koji će vas pokušati uvjeriti kako se baš svi programi proizvode u korist gledatelja.


User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80137
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7036 times
Been thanked: 11338 times
Status: Online

Re: SVJETSKI DAN TV-A: Šta gledamo na malim ekranima

Post by spacebound » 22 Nov 2020, 06:52

Ovo neko placen da blati televiziju jer sere na lopate :rol
Cuj ponizavajuca emisija Zivot na vagi. Evo ja gledam vec 4. sezonu. Samo sam prvu propustila. Ljudi se prijave, udje ih 16 u kucu, imaju trenere, nutricioniste, psihologe, ljekare. To su ljudi kojima je zbog kilograma ugrozeno zdravlje, kojima da bi uspjeli da ih se rijese treba pomoc, sami ne mogu.
Isplacem se skupa s njima, i zbog prica koje podijele i zbog njihovih uspjeha. Ljudi treniraju, zdravo se hrane i usput uce kako da se ponasaju, sta da jedu, kako da mijenjaju svoje navike kad izadju.
Zivot na vagi im je pomogao. Sami pogledajte

Image


I ovo su samo pobjednici, ima ih jos koliko hoces koji su se doveli u zavidnu formu.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36846
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23159 times
Been thanked: 4507 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI DAN TV-A: Šta gledamo na malim ekranima

Post by ElTriconi » 22 Nov 2020, 07:54

Ja zagledan internet na ekranu 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80137
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7036 times
Been thanked: 11338 times
Status: Online

Re: SVJETSKI DAN TV-A: Šta gledamo na malim ekranima

Post by spacebound » 22 Nov 2020, 08:02

Mirna, sad je fitness instruktorica :cool



Prosle godine bila ovakva


Image

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13432
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4205 times
Been thanked: 4989 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI DAN TV-A: Šta gledamo na malim ekranima

Post by pizarro » 22 Nov 2020, 08:16

spacebound wrote: 22 Nov 2020, 06:52 Ovo neko placen da blati televiziju jer sere na lopate :rol
Cuj ponizavajuca emisija Zivot na vagi. Evo ja gledam vec 4. sezonu. Samo sam prvu propustila. Ljudi se prijave, udje ih 16 u kucu, imaju trenere, nutricioniste, psihologe, ljekare. To su ljudi kojima je zbog kilograma ugrozeno zdravlje, kojima da bi uspjeli da ih se rijese treba pomoc, sami ne mogu.
Isplacem se skupa s njima, i zbog prica koje podijele i zbog njihovih uspjeha. Ljudi treniraju, zdravo se hrane i usput uce kako da se ponasaju, sta da jedu, kako da mijenjaju svoje navike kad izadju.
Zivot na vagi im je pomogao. Sami pogledajte

Image


I ovo su samo pobjednici, ima ih jos koliko hoces koji su se doveli u zavidnu formu.
i meni je nigdje veze takav opis za ovu emisiju koja moze biti od koristi i ljudima koji gledaju.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42174
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13797 times
Been thanked: 12341 times
Status: Online

Re: SVJETSKI DAN TV-A: Šta gledamo na malim ekranima

Post by Masamune » 22 Nov 2020, 08:30

Zadrugu treba zakonom zabraniti. Kakvo smece jbt
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI DAN TV-A: Šta gledamo na malim ekranima

Post by Taare » 22 Nov 2020, 11:14

Odličan tekst. Pročitao sam ga u dahu. U redu, ovo o čemu piše autor teksta je općepoznata činjenica, ali unatoč tome, nakon čitanja istog, dobiješ neku mučninu.
:bua
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI DAN TV-A: Šta gledamo na malim ekranima

Post by Taare » 22 Nov 2020, 11:19

spacebound wrote: 22 Nov 2020, 06:52 Ovo neko placen da blati televiziju jer sere na lopate :rol
Cuj ponizavajuca emisija Zivot na vagi. Evo ja gledam vec 4. sezonu. Samo sam prvu propustila. Ljudi se prijave, udje ih 16 u kucu, imaju trenere, nutricioniste, psihologe, ljekare. To su ljudi kojima je zbog kilograma ugrozeno zdravlje, kojima da bi uspjeli da ih se rijese treba pomoc, sami ne mogu.
Isplacem se skupa s njima
Ali ne mijenja činjenicu da je ponižavajući koncept.
Postoji bezbroj načina da se pomogne tim ljudima, pa čak i kroz te skulirne programe, bez da ih ponižavaš.

Druga katastrofa je to poistovjećivanje gledalaca.
Neću o tome. Džaba ćemo se zakačiti.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55533
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 5576 times
Status: Online

Re: SVJETSKI DAN TV-A: Šta gledamo na malim ekranima

Post by Duminjo » 22 Nov 2020, 11:20

Gledam prašinu ili ga ponekad skopcam na Youtube cisto da tandrce. Neki Film pogledam jednom u pola godine.
Kad skontam da su zadruge, grandovi i slicne stvari najgledanije, izbacio bih TV iz kuce i metno filadendron u komodu.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80137
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7036 times
Been thanked: 11338 times
Status: Online

Re: SVJETSKI DAN TV-A: Šta gledamo na malim ekranima

Post by spacebound » 22 Nov 2020, 11:33

Fufe wrote: 22 Nov 2020, 11:19
spacebound wrote: 22 Nov 2020, 06:52 Ovo neko placen da blati televiziju jer sere na lopate :rol
Cuj ponizavajuca emisija Zivot na vagi. Evo ja gledam vec 4. sezonu. Samo sam prvu propustila. Ljudi se prijave, udje ih 16 u kucu, imaju trenere, nutricioniste, psihologe, ljekare. To su ljudi kojima je zbog kilograma ugrozeno zdravlje, kojima da bi uspjeli da ih se rijese treba pomoc, sami ne mogu.
Isplacem se skupa s njima
Ali ne mijenja činjenicu da je ponižavajući koncept.
Postoji bezbroj načina da se pomogne tim ljudima, pa čak i kroz te skulirne programe, bez da ih ponižavaš.

Druga katastrofa je to poistovjećivanje gledalaca.
Neću o tome. Džaba ćemo se zakačiti.
S ovakvim konceptom pomognu i mnogim gledaocima emisije. Ovo nije nalik farmi i slicnim rijalitijima. Ovdje pokazuju njihove treninge, strucnjake koji im dodju pricati o pravilnoj prehrani, vjezbama, psiholozi, ljekari. Nema istresanja prljavog vesa, svadja i ostalog sto se izmedju njih desava.
I ljudi su tu dobrovoljno, u svakom trenutku, ako zele, mogu ici kuci :cudi

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55533
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 5576 times
Status: Online

Re: SVJETSKI DAN TV-A: Šta gledamo na malim ekranima

Post by Duminjo » 22 Nov 2020, 11:35

Mene samo zanima jel Esmeralda progledala

User avatar
SociologBosmal
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 692
Joined: 16 Aug 2020, 01:17
Has thanked: 2 times
Been thanked: 30 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI DAN TV-A: Šta gledamo na malim ekranima

Post by SociologBosmal » 22 Nov 2020, 11:55

Kaze Maca, ne vjerujem da laze, nema razloga da laze, da se samo iz BIH prijavilo preko 17.000 raje za Zadrugu.

Onomad kad je Memo pobjedio u Farmi ,samo iz Bih je tad poslato preko 300.000 poruka 🙄, tad su Viber i pametni telefoni bili jos u povoju.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2922 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI DAN TV-A: Šta gledamo na malim ekranima

Post by Naseef Mushroom » 22 Nov 2020, 13:36

Autorica teksta je notorna glupačica čiji su članci češće na tom portalu koja ima neke komplekse pošto je sa Balkana ali ironija je da bi samo na Balkanu bila ovako pametna (da se Maja ne naljuti, ne mislim tebe, ti samo postavljas tekst, mislim na Ines).

Najgori su ovakvi analitičari koji seciraju i analiziraju Balkan jer su pametniji od ostatka na tim prostorima a nisu dovoljno pametni da pogledaju dalje od Balkana i skontaju da je većina modernih stvari na Balkanu, pa i one negativne, baš zato moderno jer je moderno i van Balkana.

To su ti isti analitičari što krive došlje i SDA što se danas u gradu gdje su se nekada slušali Indexi i Čolić danas slušaju Buba i Jala a ignorišu da se i na zapadu više ne sluša Springsteen i Sinatra nego ovaj ljepotan
Image

Ovo je sve tačno, da je kvalitet televizije lošiji, da su svakakvi likovi danas TV zvijezde i da su neke emisije upitne ali to nema veze sa Balkanom nego je to globalni problem. Za mene su dvije emisije zaslužne za ovakav trend a to su Pop Idol i Big Brother.

Pop Idol kao casting emisija gdje je postalo cool ismijavati ljude koji ne znaju pjevati, osobe koje nisu neki ljepotani ili lakše retardirane pa se smijemo njihovom izgledu na bini i pobjednicima koji imaju kratak rok trajanja koji se zaborave čim krene nova sezona, zaslužan za emisije poput American Idol, X-Factor pa i Zvezde Granda i ZMBT.
Big Brother je zaslužan za anonimuse na televiziji, posmatranje tuđih života, kamere u svakoj prostoriji itd. zbog čega imamo danas Zadruge i Farme.

Jedna emisija iz Velike Britanije a druga iz Holandije i ona pljuje Balkan kao samo mi imamo taj problem. Ma bjaži tamo Ines, wannabe analitičarka poput one "analitičarke" Ivane Marić koja je fulila prognozu za sva tri člana predsjedništva i opet glumi da je svu pamet svijeta pokupila.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2922 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI DAN TV-A: Šta gledamo na malim ekranima

Post by Naseef Mushroom » 22 Nov 2020, 13:48

spacebound wrote: 22 Nov 2020, 06:52 Ovo neko placen da blati televiziju jer sere na lopate :rol
Cuj ponizavajuca emisija Zivot na vagi. Evo ja gledam vec 4. sezonu. Samo sam prvu propustila. Ljudi se prijave, udje ih 16 u kucu, imaju trenere, nutricioniste, psihologe, ljekare. To su ljudi kojima je zbog kilograma ugrozeno zdravlje, kojima da bi uspjeli da ih se rijese treba pomoc, sami ne mogu.
Isplacem se skupa s njima, i zbog prica koje podijele i zbog njihovih uspjeha. Ljudi treniraju, zdravo se hrane i usput uce kako da se ponasaju, sta da jedu, kako da mijenjaju svoje navike kad izadju.
Zivot na vagi im je pomogao. Sami pogledajte

Image


I ovo su samo pobjednici, ima ih jos koliko hoces koji su se doveli u zavidnu formu.
Naravno u ovom slučaju ima i nešto pozitivno ali to ne mijenja činjenicu da i ova emisija dio trenda koji vlada svugdje na svijetu na televiziji a to je "hajmo ismijavati čudake"
bila to autistična osoba kojoj se svi smiju na bini u 1. rundi casting emisije, djevica sa 40, trudna sa 16, krezavi farmer traži ženu, disfunkcionalne porodice gdje kamere snimaju sedmicama kako se svađaju i vrijeđaju ili u ovom slučaju 20godišnjaci koji imaju preko 120kg i plaču.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18781
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 663 times
Been thanked: 914 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI DAN TV-A: Šta gledamo na malim ekranima

Post by Nora Ibsenova » 22 Nov 2020, 13:54

spacebound wrote: 22 Nov 2020, 06:52 Ovo neko placen da blati televiziju jer sere na lopate :rol
Cuj ponizavajuca emisija Zivot na vagi. Evo ja gledam vec 4. sezonu. Samo sam prvu propustila. Ljudi se prijave, udje ih 16 u kucu, imaju trenere, nutricioniste, psihologe, ljekare. To su ljudi kojima je zbog kilograma ugrozeno zdravlje, kojima da bi uspjeli da ih se rijese treba pomoc, sami ne mogu.
Isplacem se skupa s njima, i zbog prica koje podijele i zbog njihovih uspjeha. Ljudi treniraju, zdravo se hrane i usput uce kako da se ponasaju, sta da jedu, kako da mijenjaju svoje navike kad izadju.
Zivot na vagi im je pomogao. Sami pogledajte

Image


I ovo su samo pobjednici, ima ih jos koliko hoces koji su se doveli u zavidnu formu.
Neki dan slučajno upratim jednu epizodu. Baš mi se svidjela.

U kojem je terminu inače?
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80137
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7036 times
Been thanked: 11338 times
Status: Online

Re: SVJETSKI DAN TV-A: Šta gledamo na malim ekranima

Post by spacebound » 22 Nov 2020, 13:58

Nora Ibsenova wrote: 22 Nov 2020, 13:54
spacebound wrote: 22 Nov 2020, 06:52 Ovo neko placen da blati televiziju jer sere na lopate :rol
Cuj ponizavajuca emisija Zivot na vagi. Evo ja gledam vec 4. sezonu. Samo sam prvu propustila. Ljudi se prijave, udje ih 16 u kucu, imaju trenere, nutricioniste, psihologe, ljekare. To su ljudi kojima je zbog kilograma ugrozeno zdravlje, kojima da bi uspjeli da ih se rijese treba pomoc, sami ne mogu.
Isplacem se skupa s njima, i zbog prica koje podijele i zbog njihovih uspjeha. Ljudi treniraju, zdravo se hrane i usput uce kako da se ponasaju, sta da jedu, kako da mijenjaju svoje navike kad izadju.
Zivot na vagi im je pomogao. Sami pogledajte

Image


I ovo su samo pobjednici, ima ih jos koliko hoces koji su se doveli u zavidnu formu.
Neki dan slučajno upratim jednu epizodu. Baš mi se svidjela.

U kojem je terminu inače?
U 9 navecer, od ponedjeljka do cetvrtka, petkom bude u 8.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80137
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7036 times
Been thanked: 11338 times
Status: Online

Re: SVJETSKI DAN TV-A: Šta gledamo na malim ekranima

Post by spacebound » 22 Nov 2020, 14:01

Naseef Mushroom wrote: 22 Nov 2020, 13:48
spacebound wrote: 22 Nov 2020, 06:52 Ovo neko placen da blati televiziju jer sere na lopate :rol
Cuj ponizavajuca emisija Zivot na vagi. Evo ja gledam vec 4. sezonu. Samo sam prvu propustila. Ljudi se prijave, udje ih 16 u kucu, imaju trenere, nutricioniste, psihologe, ljekare. To su ljudi kojima je zbog kilograma ugrozeno zdravlje, kojima da bi uspjeli da ih se rijese treba pomoc, sami ne mogu.
Isplacem se skupa s njima, i zbog prica koje podijele i zbog njihovih uspjeha. Ljudi treniraju, zdravo se hrane i usput uce kako da se ponasaju, sta da jedu, kako da mijenjaju svoje navike kad izadju.
Zivot na vagi im je pomogao. Sami pogledajte

Image


I ovo su samo pobjednici, ima ih jos koliko hoces koji su se doveli u zavidnu formu.
Naravno u ovom slučaju ima i nešto pozitivno ali to ne mijenja činjenicu da i ova emisija dio trenda koji vlada svugdje na svijetu na televiziji a to je "hajmo ismijavati čudake"
bila to autistična osoba kojoj se svi smiju na bini u 1. rundi casting emisije, djevica sa 40, trudna sa 16, krezavi farmer traži ženu, disfunkcionalne porodice gdje kamere snimaju sedmicama kako se svađaju i vrijeđaju ili u ovom slučaju 20godišnjaci koji imaju preko 120kg i plaču.
Ima tih emisija za ismijavanje koliko hoces. Ovu ne smatram jednom od tih. Ko god ih gleda s ciljem da se nasmije na njihov racun je prilicno jadno i mizerno ljudsko bice koji hrani sve ono ruzno sto u covjeku moze biti, a to nikako nije krivica niti odgovornost autora i realizatora ovog programa vec iskljucivo pojedinca lisenog pozitivnih ljudskih osobina.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36846
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23159 times
Been thanked: 4507 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI DAN TV-A: Šta gledamo na malim ekranima

Post by ElTriconi » 22 Nov 2020, 14:03

Da je lahko izgubit kilazu ne bi niko bio predebel 🤔

Ti ljudi su uspjeli, valja pobjedit godine navika ☺️
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI DAN TV-A: Šta gledamo na malim ekranima

Post by Vrag » 22 Nov 2020, 15:10

Nemam tv 🙈

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2922 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI DAN TV-A: Šta gledamo na malim ekranima

Post by Naseef Mushroom » 22 Nov 2020, 18:54

spacebound wrote: 22 Nov 2020, 14:01
Naseef Mushroom wrote: 22 Nov 2020, 13:48

Naravno u ovom slučaju ima i nešto pozitivno ali to ne mijenja činjenicu da i ova emisija dio trenda koji vlada svugdje na svijetu na televiziji a to je "hajmo ismijavati čudake"
bila to autistična osoba kojoj se svi smiju na bini u 1. rundi casting emisije, djevica sa 40, trudna sa 16, krezavi farmer traži ženu, disfunkcionalne porodice gdje kamere snimaju sedmicama kako se svađaju i vrijeđaju ili u ovom slučaju 20godišnjaci koji imaju preko 120kg i plaču.
Ima tih emisija za ismijavanje koliko hoces. Ovu ne smatram jednom od tih. Ko god ih gleda s ciljem da se nasmije na njihov racun je prilicno jadno i mizerno ljudsko bice koji hrani sve ono ruzno sto u covjeku moze biti, a to nikako nije krivica niti odgovornost autora i realizatora ovog programa vec iskljucivo pojedinca lisenog pozitivnih ljudskih osobina.
Naravno da je onaj ko gleda iz tog razloga jedno jadno i mizerno biće ali takvi gledaju i ostale emisije koje sam naveo jer su jadni i mizerni. Ti pripadaš manjini koja gleda pozitivno u ljudima i traži neki smisao u tim emisijama.

Ta emisija je isto poučna za gledaoce koji žele smršati i naravno je pozitivno za takmičare ali ti takmičari kao i u ostalim emisijama postaju robovi TV kuća gdje nema granice što se tiče ponižavanja za zabavu miliona gledaoca i moglo je se na drugačiji način izvesti.
npr. bez svih tih izazova gdje gledamo ljude sa zdravstvenim problemima na rubu sloma živaca, plača kod situacija koje mršavije osobe mogu uraditi bez problema gdje gledamo te ljude u najneprijatnijim situacijama uz vješto editovanje, pretjerivanje u određenim situacijama i iznošenje prljavog veša i intimne priče nevezane za temu da bi neki kandidat bio favorit (u svakoj današnjoj emiisji ima neko bolesnu mater kod kuće zbog koje je došao da pobjedi)
Za mene jedna od najboljih scena u historiji filma, ko ne zna ovaj film bar ovu scenu pogledati, najbolje opisuje tu situaciju

Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

Post Reply

Return to “TV”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests