Golišave scene na TV, a babo kraj vas!

Filmovi, serije, safunice, dokumentarci, vijesti iz showbizz-a

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Golišave scene na TV, a babo kraj vas!

Post by IM_ex » 10 Feb 2013, 00:54

Ma, dragi nico, pa i ja se nadovezah na Majine nane komentar ... nije samo njena nana takvog razmisljanja, starije zene, mahom, istog su razmisljanja ... sto se das upecati hahaha
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Golišave scene na TV, a babo kraj vas!

Post by Zagorka » 10 Feb 2013, 18:08

Kakve golišave scene?
Moj ćaća gledao samo vijesti,dnevnike,utakmice,pejakovića,globalno sijelo......nikakvih tu golišavih scena nije bilo :cudi
Ali zato svaki put kad neka treba drma skoro gola na tv-u,ja se zapitam gleda li je babo :hm
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Golišave scene na TV, a babo kraj vas!

Post by greeneyes » 10 Feb 2013, 21:56

Ni jedan domaci film nije protekao bez golisavih scena,
zato sam ja prikrivao oci (nisam virio) ;)
Samo sabura

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Golišave scene na TV, a babo kraj vas!

Post by Hurija » 09 Aug 2020, 21:30

:D Hmm bila su nekad dva do tri kanala na TV-u lako je bilo to isfiltrirati ,roditelj pošamhd u drugu sobu ok ili prebaci kanal
Ostalo je cutanje.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120149
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7764 times
Status: Online

Re: Golišave scene na TV, a babo kraj vas!

Post by Krokodil Behko » 09 Aug 2020, 21:37

Hurija wrote: 09 Aug 2020, 21:30 :D Hmm bila su nekad dva do tri kanala na TV-u lako je bilo to isfiltrirati ,roditelj pošamhd u drugu sobu ok ili prebaci kanal
Kofol si imala daljinski
online

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Golišave scene na TV, a babo kraj vas!

Post by Melek » 09 Aug 2020, 21:53

Ovo sam mislio da se odnosi na nekakav bioskop u Velikoj Kladusi..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Golišave scene na TV, a babo kraj vas!

Post by greeneyes » 09 Aug 2020, 22:23

Joj, kad sam gledao onaj naki domaci pun popova na nekom ostrvu. Samo se kerebece, sunce ti zarko. I onaj(il' je to osti film) kad hanuma sa sela upozna nake evropejce pa je oni nauce mnogo cemu :ćitire
Samo sabura

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Golišave scene na TV, a babo kraj vas!

Post by Maja » 09 Aug 2020, 23:49

Maja wrote: 08 Feb 2013, 21:22 :D.

Primijetila sam da nam se Srbi i Hrvati često smiju na račun ovog "babo", pa ubacih u naslov namjerno :oo

:grana

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Golišave scene na TV, a babo kraj vas!

Post by greeneyes » 09 Aug 2020, 23:50

Koji provokator :D.
Samo sabura

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Golišave scene na TV, a babo kraj vas!

Post by Melek » 10 Aug 2020, 07:55

Njih dvoj'ca a ja i babo sami :oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Golišave scene na TV, a babo kraj vas!

Post by spacebound » 10 Aug 2020, 08:10

Ne znam zasto se svi uzasavamo pojave ljubavnih scena u drustvu djece i roditelja, a scene nasilja normalno odgledamo. Skoro sam o tome razmisljala gledajuci seriju Sense8, obiluje scenama i jednog i drugog. Ponekad se sin zagleda u ekran. Ako krecu scene seksa, uzvrpoljimo se oboje i kazem mu da ne gleda, a kad su scene nasilja ni ne sjetim mu se reci da zakrene glavu. Zasto?

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Golišave scene na TV, a babo kraj vas!

Post by Nice try » 10 Aug 2020, 08:46

Izbjagavala sam gledati filmove s mojima jer nisu ni prebacivali, ni gasili, niti me slali van jer sam sama izlazila :valja
Nisam mogla ostati i gledati ni na najmanji znak neugodne scene.
Mislim da su i oni uvijek ostajali zatečeni i nisu znali šta bi uradili.
S mojom djecom pazim i na scene seksa, ako ih ima ali većinom gledamo dječije programe tako da je to vrlo rijetko, i na scene nasilja. Čak mi i neke scene u Spužva Bobu znaju podići obrvu :valja
Kad su bile male stavljale bi dlan na oči ako ne bi stigle prebaciti.

Mislim da ne treba djecu od malena otvoreno prepustiti svim sadržajima na tv-u. Treba paziti šta i kako gledaju.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Golišave scene na TV, a babo kraj vas!

Post by Nice try » 10 Aug 2020, 08:47

spacebound wrote: 10 Aug 2020, 08:10 Ne znam zasto se svi uzasavamo pojave ljubavnih scena u drustvu djece i roditelja, a scene nasilja normalno odgledamo. Skoro sam o tome razmisljala gledajuci seriju Sense8, obiluje scenama i jednog i drugog. Ponekad se sin zagleda u ekran. Ako krecu scene seksa, uzvrpoljimo se oboje i kazem mu da ne gleda, a kad su scene nasilja ni ne sjetim mu se reci da zakrene glavu. Zasto?
Ne znam. Mislim da bi to oboje trebala isto tretirati.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2921 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: Golišave scene na TV, a babo kraj vas!

Post by Naseef Mushroom » 26 Oct 2020, 19:25

spacebound wrote: 10 Aug 2020, 08:10 Ne znam zasto se svi uzasavamo pojave ljubavnih scena u drustvu djece i roditelja, a scene nasilja normalno odgledamo. Skoro sam o tome razmisljala gledajuci seriju Sense8, obiluje scenama i jednog i drugog. Ponekad se sin zagleda u ekran. Ako krecu scene seksa, uzvrpoljimo se oboje i kazem mu da ne gleda, a kad su scene nasilja ni ne sjetim mu se reci da zakrene glavu. Zasto?
Obadvoje je prihvatljivo do određene granice. Kada je ljubavna scena u pitanju dug poljubac i valjanje po krevetu a da se ne ide dalje nije štrašno prikazivati pred djecom kao i scene nasilja poput tuče i pucnjave. Nasilje poput kada metak raznese glavu ili odsjecanje ruke je neprihvatljivo pred djecom kao i sex scena. Po meni kada u Breaking Bad Hank prebije Jesse je prihvatljivo da gledaju djeca ali nije kada Gus uzme skalpel u ruke kao što su goli Azra i Perhan u Dom za Vešanje prihvatljivi ali ne scene sa Patriciom Arquette u Lost Highway.

Ja mislim da je razlog zašto smo više tolerantniji prema nasilju nego prema sexu u filmovima kada djeca gledaju je što pokušavamo na neki način stvoriti kod djece odbrambeni štit, dati im do znanja da svijet nije kao u Disney filmovima, da budu oprezni i spremni da postoje siledžije koje će sresti već u djecijem vrtiću dok sa druge strane pokušavamo ih zaštititi i sve učiniti da se što kasnije počnu seksati, najradije dok ne budu imali 30 godina :oo
Djeca koliko god ih branili veoma rano dolaze u dodir sa nepravdom i nasiljem dok nije normalno da sa 10, 12, 14 dolaze u dodir sa bilo čim što navodi na sex.

Lakše je npr. gledati film sa djecom i objasniti im dok gledaju kako je pucnjava na benzinskoj mogla stvoriti eksploziju nego djetetu objasniti šta čiko i teta rade u krevetu u istom filmu.
Lakše je i da mati sinu objasni kako se zove oružje što Angelina Jolie kao Lara Croft drži u rukama nego da objasni sta je Angelina Jolie radila gola sa tipom u Original Sin.
Uvijek je se bilo lakše razgovarati sa djecom kada su u pitanju teme nasilja nego teme sexa. Kada roditelji pričaju kako je otac osvojio mamu tako što ju je branio od siledžije ali neće pričati kako su poslije imali sastanak i završili u krevetu.

U zoološkom će se roditelji okupiti sa djecom da vide kako se gorile hrvaju ali će pokriti im oči ako se gorile budu parile.
Mi tako reagujemo kada sa djecom gledamo televiziju jer tako prirodno reagujemo i kada se televizor ugasi.
Iako ni sex ni nasilje nisu za djecu ipak je neizbježno nasilje u životu od malih nogu sa kojim se susreću od prvog igranja, obdaništa, osnovne škole itd. dok se sex može izbjeći do puberteta pa zato malo slobodnije gledamo na nasilje na televiji kada gledamo sa djecom (osim kada je u pitanju Saw, Hostel i ostale brutalne scene)
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Golišave scene na TV, a babo kraj vas!

Post by Čarobni » 05 Nov 2020, 17:19

Sakrijem daljinski čim film počne.

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Golišave scene na TV, a babo kraj vas!

Post by toxic » 05 Nov 2020, 17:29

Ovo je uvek bilo neprijatno :D.
Zavisi od scene al najcesce bi otisla sipati vodu, ili oprati jabuku dok ne prodje.
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120149
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7764 times
Status: Online

KATE WINSLET O GOLOTINJI: "Ne razumijem u čemu je drama" (FOTO, VIDEO)

Post by Krokodil Behko » 13 Sep 2023, 09:48




Proslavljena glumica Kate Winslet igra glavnu ulogu u filmu "Lee", o američkoj fotografkinji i rušiteljici tabua Lee Miller.

Proslavila se glavnom ulogom u "Titanicu" i postala jedna od najvećih filmskih zvijezda današnjice koju ćemo uskoro moći gledati u biografskom filmu "Lee", čija je svjetska premijera zakazana na Filmskom festivalu u Torontu.

U njemu je redateljica Ellen Kuras okupila glumačku ekipu snova, pa uz Kate Winslet u njemu nastupaju Alexander Skarsgård, Andrea Riseborough, Marion Cotillard, Josh O‘Connor i Andy Samberg.

Slavna glumica u njemu igra američku fotografkinju i reporterku Lee Miller, čija je biografija nevjerovatna i smatra se jednom od najznačajnijih predstavnica borbe za ženska prava. Bila je Vougeov model koju je 1926. na ulici otkrio glavom i bradom Conde Nast, magnat njujorškog izdvaštva, učenica, ljubavnica i muza Mana Rayja, neustrašiva ratna fotografkinja i bliska prijateljica najvećih umjetnika svoga vremena: Pabla Picassa, Henryja Moorea, Maxa Ernsta..., a Drugi svjetski rat provela je s kamerom u ruci i potresne reportaže s fronta objavljivala u Vougeu, prenosi Gloria.hr.





Uz sve to je svojim ponašanjem kršila tabue i prkosila konvencijama svoga vremena, uz ostalo i svojim aktovima, te nesputanom golotinjom na pariskim izletima u prirodi... Zbog toga se i Kate Winslet u nekoliko prizora morala skinuti pred kamerama, a svoje scene u toplesu prokomentirala je u razgovoru za Vogue.

"Ne razumijem uopće u čemu je drama s golotinjom pred kamerama, ne želim trošiti svoju energiju na takve stvari i postavljati sebi pitanja šta će drugi misliti kad me vide u toplesu. Prihvaćam sebe, svoje godine i svoje tijelo kakvo god da je, pa nisam tražila niti da članovi ekipe koji nisu bili direktno uključeni u snimanje napuste set kad smo snimali golišave scene", izjavila je Kate Winslet.


(SB)
online

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 50840
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 18891 times
Been thanked: 21415 times
Status: Online

Re: KATE WINSLET O GOLOTINJI: "Ne razumijem u čemu je drama" (FOTO, VIDEO)

Post by Zanki » 13 Sep 2023, 10:23

Prelijepa Kate❤️

Jedva čekam film...

Malo trebaju smanjiti floskulu proslavljen
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 31333
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 18910 times
Been thanked: 16260 times
Contact:
Status: Offline

Re: KATE WINSLET O GOLOTINJI: "Ne razumijem u čemu je drama" (FOTO, VIDEO)

Post by Morgen » 13 Sep 2023, 10:26

Prelepa zena i tako normalna❤️

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: KATE WINSLET O GOLOTINJI: "Ne razumijem u čemu je drama" (FOTO, VIDEO)

Post by Rum » 13 Sep 2023, 10:48

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

Post Reply

Return to “TV”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests