Da li nas teretana čini zdravijim i jačim?

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54036
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15283 times
Status: Offline

Re: Da li nas teretana čini zdravijim i jačim?

Post by HAVANA » 18 May 2020, 13:35

A i jebo izgled,dobro se covjek osjeca kad trenira.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Grom
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6650
Joined: 13 Nov 2019, 22:30
Mood:
Has thanked: 42 times
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Da li nas teretana čini zdravijim i jačim?

Post by Grom » 18 May 2020, 13:44

HAVANA wrote: 18 May 2020, 13:33
Svaki dan sauna i bazen a fitnes 3 ili 4 puta sedmicno,par godina redovno.Iskreno ofrlje,traka jedno 40 min,pa onim spravama udarim,tegove nikada puno,trbusni i tako.Zdravlje je meni ok,nalaze dotjero ko pista...Pokretan sam ja dosta i ovako,uvijek nesto radim,krecem se dosta i na poslu,volim fizicke poslove,mrzim puno sjediti.Imam problem od ranjavanja a tu mi fitnes pravo pomaze,zasto nemam pojma ali me puuuuno manje boli kad treniram.E zadnje 2,3 godine vise sjedim kako se sve radi preko ovog govneta od kompjutera...Em se udebljo em me boli na promjenu vremena katastrofa.
Mislim da ja ne znam organizovati trening,ofrlje ja to.I kad sam najbolju kilazu imao bilo je stomacica.Najgore sto i kad se dotjeras tim fitnesom kad stanes i udebljas se,sve ode u stomak a ona ramena u sise spadnu.Tako nekako imam osjecaj.Isti broj pantola nosim 30 godina.34.A garderoba XL a znao sam doci i na L. Da uzmem malo onog trenera,da mi pokaze sta cu?
Dobro je da imaš već prakse i znaš otprilike šta trebaš. Tebe jebe slaba volja i ono da sebe natjeraš, to ćeš morati nekako prelomiti. Ovo oko kilaže uvijek je problem. Ja sam već pisao, trebaš pronaći nutricionistu sa labaratorijem gdje možeš uraditi analizu krvi, saznaš šta treba da jedeš, a šta da izbjegavaš. Bolja je to opcija od toga da testiraš sam sam sa prehranom. Poslije toga možeš raditi isti program treninga kao što si prije, možeš malo istraživati na netu i probati nešto novo. Možeš unajmiti i privatnog trenera da ti pomogne oko toga.

User avatar
Grom
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6650
Joined: 13 Nov 2019, 22:30
Mood:
Has thanked: 42 times
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Da li nas teretana čini zdravijim i jačim?

Post by Grom » 18 May 2020, 13:48

Havana, evo nađoh ovu polikliniku u Sarajevu, raspitaj se kakvi su https://www.poliklinika-atrijum.ba/nutr ... m-atrijum/

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54036
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15283 times
Status: Offline

Re: Da li nas teretana čini zdravijim i jačim?

Post by HAVANA » 18 May 2020, 13:53

Kod njega i radim nalaze svake godine.Djugum.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Da li nas teretana čini zdravijim i jačim?

Post by bagra » 18 May 2020, 13:56

samo kazem...
i bicikl je trening
a na cistom si zraku i mos otic...
maltene di pozelis. neudisuci niciji znoj
ili planinarenje, hajking, trcanje, neka
malo jaca setnja ne samo po posavskoj
ravnici onako... :p
ja nosim M, cesto nesto i S a visok 184
pa racunaj sad. al me zato na vagi ima
tuneđe... plus minus ko po benija onog :hihi

User avatar
Grom
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6650
Joined: 13 Nov 2019, 22:30
Mood:
Has thanked: 42 times
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Da li nas teretana čini zdravijim i jačim?

Post by Grom » 18 May 2020, 13:58

HAVANA wrote: 18 May 2020, 13:53 Kod njega i radim nalaze svake godine.Djugum.
Eto, imaš čovjeka koji ti može pomoći i oko dijete, to je isto važan dio. Meni je tu lakše jer sam mlađi, kad budem u tvojim godinama vjerovatno ću i ja morati više pažnje tome posvetiti.

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Da li nas teretana čini zdravijim i jačim?

Post by Odraz » 18 May 2020, 14:24

MrH wrote: 18 May 2020, 13:04
HAVANA wrote: 18 May 2020, 13:01 Dje onaj mrh i ovi.Kako da se kutarisem stomacica,ako smrsam jos 5 svi ce mi vikat sta ti je,jesi dobro?Znaci sve ko pista a slozilo se na stomaku i sisi.Nervira me.
Stomak se zadnji skida brt. To je hajmo reci najvece skladiste masnih naslaga tj rezervi potrebnih za "prezivljavanje"

Najlakse se skida tako sto regulises ishranu, dodas treninga i lagano. Dug je to i dosadan proces ali ne i nedostizan
I ja ga cuvam za kraj ... tamo neki ... :valja

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Da li nas teretana čini zdravijim i jačim?

Post by Odraz » 18 May 2020, 14:30

bagra wrote: 18 May 2020, 13:56 samo kazem...
i bicikl je trening
a na cistom si zraku i mos otic...
maltene di pozelis. neudisuci niciji znoj
ili planinarenje, hajking, trcanje, neka
malo jaca setnja ne samo po posavskoj
ravnici onako... :p
ja nosim M, cesto nesto i S a visok 184
pa racunaj sad. al me zato na vagi ima
tuneđe... plus minus ko po benija onog :hihi
Kako nije. I motor je trening a ne vintas nogama. :cool
Ne zafrkajem se, na sportaku krepas od napora, nije dzabe Rossi 45 kila kostiju i koze ...

Kazu da biciklisti mogu dugo da zigu ... imam prijatelja sad mu je mislim 75 godina, prije se takmicio u biciklizmu i ni sad se ne skida sa njega, samo zene ganja. Kaze da je to od onog sica, da mu masira prostatu pa mu uvijek zene na pameti. :oo

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Da li nas teretana čini zdravijim i jačim?

Post by bagra » 18 May 2020, 14:41

Odraz wrote: 18 May 2020, 14:30Kazu da biciklisti mogu dugo da zigu ... imam prijatelja sad mu je mislim 75 godina, prije se takmicio u biciklizmu i ni sad se ne skida sa njega, samo zene ganja. Kaze da je to od onog sica, da mu masira prostatu pa mu uvijek zene na pameti. :oo
cekossam dame neko drugi pofali eto :o
nije red dase sam jel.... bečka skola
sam, stacu... :cudi
:pecat
btw, kolegice mile
*zigu - guzi
:sram
sram te moze biti druze odraze ! :katja
kakav je to rjecnik, de... cc




cujemose za ovo
dodjem ti 50km,
nije nikakav problem
i opet samti vjeciti duznik ;) ;)

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Da li nas teretana čini zdravijim i jačim?

Post by Taare » 18 May 2020, 15:50

bagra wrote: 18 May 2020, 13:56visok 184
Jesi al kad se popenješ na hoklicu :sjedi
Svi mi se morete obratit

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Da li nas teretana čini zdravijim i jačim?

Post by greeneyes » 18 May 2020, 16:13

Fufe wrote: 18 May 2020, 11:50
greeneyes wrote: 18 May 2020, 11:27 Hajte na sake
Sparing? More :pusi
Samo zaoprave
Samo sabura

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Da li nas teretana čini zdravijim i jačim?

Post by Taare » 18 May 2020, 16:43

greeneyes wrote: 18 May 2020, 16:13 Samo zaoprave
Sa mnom :sok
Svi mi se morete obratit

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Da li nas teretana čini zdravijim i jačim?

Post by Lanci » 18 May 2020, 17:01

uvijek_kontra wrote: 18 May 2020, 13:20 E MrHu, zamisli kad je meni neko rekao, samo jos smrsas 10 kila i bices perfektna/taman. Kao da mi, eto, inace nesto fali jer su kg jako bitni. :plavi

Imaju neki ljudi (ne mislim sad ninakog s foruma) potrebu da uvažavaju svoj stav i mišljenje, gdje treba i gdje ne treba. Kad se trazi, ok. A kad se ne trazi? Čemu izlaganje uopste.

I ono sto je nekom super, perfektno, nekom drugom nije. Nekome se svidjaju mišici, opet nekom drugom ne. Ne pada mi na kraj pameti da nekome diktiram sta ce i kako, pametujem i sl., posebno o stvarima o kojim nemam pojma. Isto tako to ne dozvoljavam drugima jer valjda svako sebi mora bit sebi ok i zadovoljan sa sobom. I jedno je konstruktivna kritika, a drugo podjebavanje kojem smo ovdje cesto izloženi. I to ono najgore vrste.. sve u šali, brate vo no, a ono.....

I kazu, žene ljubomorne jedna na drugu, a muskarci tri put gori ponekad. Ako uzmem sad konkretan primjer, komentar Fufeta na sliku od Mrha, valjda. Napravi coek i psihološki profil, gledajuci u sliku nepoznatog covjeka. :sok No, mozda je uzimao u obzir i njegovo pisanje, ponašanje ovdje - sto je jos gori potez jer, prva ja, u RL sam drugacija. Mozda bolja, mozda losija.. al drugacija sigurno. I ne bi trebalo da me odredjuje pisanje i slike, bar ne dok se neko ne upozna pa vidiš kakav je zaista.

Neke stvari stvarno nije lijepo procitat i ako je neko u vama imao dovoljno povjerenja da se pokaže, ukaze, podijeli s vama nesto svoje, ne bih trebalo da ga še ponizava, omalovazava i kritikuje za nesto sto je njegov/nas lični izbor.

Ja cu samo reci go for it, sta god vas čini sretne i zadovoljne, a uvijek če se naci neko da zvoca o čemu ga nije ni briga. Malo sam skrenula s teme, al ovo mi na kraj jezika od kad onaj komentar procita pa et.
Sve si ovo tako korektno napisala,i u potpuno se slazem sa tobom.:cvijece
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Da li nas teretana čini zdravijim i jačim?

Post by toxic » 18 May 2020, 17:51

Predrasude ce vam glave doci :D.

Vezbanje u teretani je najidealnija opcija za vajanje tela + sve ostale prednosti.
I sama radije provodim vreme na biciklu/rolerima i na svezem zraku, i to je super za odrzavanje, al' u teretani za dosta kraci period su vidljiviji rezultati.

I premostite barijere, ne idu svi tamo da bi se puhali pred ogledalom i divili sopstvenim misicima. Uostalom, ni u tome nema nista lose.
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

bRoot
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3993
Joined: 12 Nov 2019, 19:27
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Da li nas teretana čini zdravijim i jačim?

Post by bRoot » 18 May 2020, 23:48

Odraz wrote: 18 May 2020, 12:27 Podsjeti me na Speku, naseg sportistu. U to vrijeme je u vjezbama snage gurao 220 kg benc, prsa moze pite sa njih jest. Smetalo mu sto na plazi svi zure u njega pa nije skidao majice ni kad ide plivat', a kad izadje iz vode sa onom uljepljenom majicom jos vise zure u njega. :plavi

Nikad nije mogao naci odijelo za sebe, i jedino koje je imao bilo mu je sa svadbe, morao ici krojacu da mu sije po mjeri.
Rusmir?
Što je drž'o tj. još drži Universum teretanu? :hm
Take a walk on the wild side,
the animal side...Image

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Da li nas teretana čini zdravijim i jačim?

Post by harlekin » 19 May 2020, 00:05

Odraz wrote: 18 May 2020, 12:27 Podsjeti me na Speku, naseg sportistu. U to vrijeme je u vjezbama snage gurao 220 kg benc, prsa moze pite sa njih jest. Smetalo mu sto na plazi svi zure u njega pa nije skidao majice ni kad ide plivat', a kad izadje iz vode sa onom uljepljenom majicom jos vise zure u njega. :plavi

Nikad nije mogao naci odijelo za sebe, i jedino koje je imao bilo mu je sa svadbe, morao ici krojacu da mu sije po mjeri.
a ljudi misle da treba jako puno volje za takav uspjeh i da doguras tako daleko,
ja ev na primjer ok ne mogu dic 220kg (osim ak nisu neki paketici po 20kg pa se nakupi),i ok ljudi zure u mene jedino
dok pricam sam sobom,al zato isto znam zavalit se stavit burek na prsa i copat polako uz film,nije bas neki problem :cvike

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Da li nas teretana čini zdravijim i jačim?

Post by Vrag » 19 May 2020, 00:11

HAVANA wrote: 18 May 2020, 13:01 Dje onaj mrh i ovi.Kako da se kutarisem stomacica,ako smrsam jos 5 svi ce mi vikat sta ti je,jesi dobro?Znaci sve ko pista a slozilo se na stomaku i sisi.Nervira me.
posti

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Da li nas teretana čini zdravijim i jačim?

Post by Odraz » 19 May 2020, 03:08

RootBig wrote: 18 May 2020, 23:48
Odraz wrote: 18 May 2020, 12:27 Podsjeti me na Speku, naseg sportistu. U to vrijeme je u vjezbama snage gurao 220 kg benc, prsa moze pite sa njih jest. Smetalo mu sto na plazi svi zure u njega pa nije skidao majice ni kad ide plivat', a kad izadje iz vode sa onom uljepljenom majicom jos vise zure u njega. :plavi

Nikad nije mogao naci odijelo za sebe, i jedino koje je imao bilo mu je sa svadbe, morao ici krojacu da mu sije po mjeri.
Rusmir?
Što je drž'o tj. još drži Universum teretanu? :hm
Jes' :ok

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Da li nas teretana čini zdravijim i jačim?

Post by Socrates » 19 May 2020, 03:51

Čini.

Samo lijeni kažu da ne čini.
Last edited by Socrates on 19 May 2020, 05:45, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: Da li nas teretana čini zdravijim i jačim?

Post by Maja » 19 May 2020, 04:00

almir90 wrote: 18 May 2020, 12:56
MrH wrote: 18 May 2020, 12:45
Meni je bitno svacije misljenje pa i tvoje.
Imas super outfite pa me bas zanima imas li kakve prijedloge, nesto. ( nemoj puno naplatiti :sram )

Ne zelim ni ja da me neko etikatira kao ufuranim, komplexasem, bilderom...Mozda ja grijesim, a nisam svjestan toga


:srcee
Brt ja ti već rekoh, bezveze se opterećuješ. Treba da živiš za sebe i da gledaš da radiš ono šta tebi paše, a ne šta drugi žele i tako se prilagođavati. Naravno, ne mora se biti ni teški papak, neka sredina i to je to. Ako ti se sviđa kako se obučeš, glupost je da to mijenjaš zato što ti je neko rekao da je papanski. Tebi se i sviđa i treba da te boli mudo ako se to nekome ne sviđa. Promijeniš to onda kada ti hoćeš promjenu.
Tacno

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 85 guests