Vegeterijanstvo..OK ili stranputica?

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37364
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24761 times
Been thanked: 4682 times
Status: Offline

Re: Vegeterijanstvo..OK ili stranputica?

Post by ElTriconi » 09 Apr 2019, 18:16

storm wrote: 09 Apr 2019, 18:09 Tako je... Meso je meso :oo
Dosadni su, agresivni... Jedi što hoćeš...
Tretiranje životinja za ishranu, jest užasno, ali nemamo bolji način za takve količine (da preduhitrim neke kvotove :D.)
Ali jaro daju enekcije zivotinjama, znaci autizam :ooo
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vegeterijanstvo..OK ili stranputica?

Post by storm » 09 Apr 2019, 18:19

ElTriconi wrote: 09 Apr 2019, 18:16
storm wrote: 09 Apr 2019, 18:09 Tako je... Meso je meso :oo
Dosadni su, agresivni... Jedi što hoćeš...
Tretiranje životinja za ishranu, jest užasno, ali nemamo bolji način za takve količine (da preduhitrim neke kvotove :D.)
Ali jaro daju enekcije zivotinjama, znaci autizam :ooo
Ma još jedna mi dijagnoza, više, manje :D.
Ionako neću dugo, pa ću i taj autizam izgurat...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Veganka tužila susjede jer su pekli roštilj u svom dvorištu

Post by Mala_Mu » 05 Sep 2019, 10:50

Image
VEĆINA ljudi svađa se sa susjedima zbog preglasne glazbe ili parkirnog mjesta, ali jedna žena otišla je korak dalje. Svoje susjede tužila je jer su pekli roštilj u dvorištu.

Australka Cilla Carden je za 9 News kazala da ju je frustrirala odluka susjeda da peku meso na otvorenom, zbog čega nije mogla izaći iz kuće.

"Mogla sam osjetiti miris ribe. Ne mogu izaći u svoje dvorište. Mislim da su to učinili namjerno", izjavila je.

Dodaje da joj je smetao i miris cigareta i buka djece koja su igrala košarku pa ih je prijavila policiji, a cijeli slučaj je završio i na sudu, gdje su optužbe odbačene, izvještava The Evening Standard.

Carden se i dalje namjerava svim legalnim sredstvima boriti za pravdu, a ljudi na internetu je trolaju. Naime, organizirali su roštilj u njenu čast, koji je zakazan za 19. listopada. Svoj dolazak već je potvrdilo više od 4000 ljudi.

"Donesite vlastita peciva za hot dog. P.S. Neće biti vegana", stoji u opisu događaja.

index.hr

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Veganka tužila susjede jer su pekli roštilj u svom dvorištu

Post by exampLe » 05 Sep 2019, 10:50

Što im nije salate donijela?

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80497
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7163 times
Been thanked: 11616 times
Status: Offline

Re: Veganka tužila susjede jer su pekli roštilj u svom dvorištu

Post by spacebound » 05 Sep 2019, 10:52

Koji su to pacijenti :plavi
Exchan ❌️

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Veganka tužila susjede jer su pekli roštilj u svom dvorištu

Post by alcapone » 05 Sep 2019, 10:59

Sjoj budale, zamirisalo joj.. :plavi
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Veganka tužila susjede jer su pekli roštilj u svom dvorištu

Post by Femea » 05 Sep 2019, 18:38

"Svoje susjede tužila je jer su pekli roštilj u dvorištu." :rol
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Veganka tužila susjede jer su pekli roštilj u svom dvorištu

Post by Hannibal » 05 Sep 2019, 23:07

i meni dodje da tuzim mog komsu kad ne zove na rostilj
🐽

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15373
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 649 times
Been thanked: 2128 times
Status: Offline

Re: Veganka tužila susjede jer su pekli roštilj u svom dvorištu

Post by Laser » 06 Sep 2019, 08:26

Hebeš sudove koji takvu tužbu razvlače od jednog suda do drugog sve od 2017 godine.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4107 times
Contact:
Status: Offline

Re: Veganka tužila susjede jer su pekli roštilj u svom dvorištu

Post by ina » 06 Sep 2019, 09:25

Femea wrote: 05 Sep 2019, 18:38 "Svoje susjede tužila je jer su pekli roštilj u dvorištu." :rol
Izgleda je i autor teksta bio pecen. :D.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Veganka tužila susjede jer su pekli roštilj u svom dvorištu

Post by Maja » 06 Sep 2019, 17:03

Ne cudi me. I meni dodje da tuzim komsije kad rostiljaju a kod mene kalja za rucak.

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Veganka tužila susjede jer su pekli roštilj u svom dvorištu

Post by Femea » 06 Sep 2019, 19:25

ina wrote: 06 Sep 2019, 09:25
Femea wrote: 05 Sep 2019, 18:38 "Svoje susjede tužila je jer su pekli roštilj u dvorištu." :rol
Izgleda je i autor teksta bio pecen. :D.
Reš :oo
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Šta bi se desilo kad bismo svi bili vegetarijanci?

Post by Krokodil Behko » 14 Nov 2019, 09:52

Image


Čak i ako niste zagrižen vegetarijanac ili vegan, vjerojatno ste svjesni da je mesna industrija daleko od nečega što bismo smatrali idealnim.

Sve ovo pred nas stavlja pitanje što bi se dogodilo kada bi apsolutno svi prestali jesti meso.



Odgovor na to pitanje pokušala je dati ekipa Vicea koja je porazgovarala sa stručnjacima koji su razmislili o ovoj temi i pokušali dati najtočniji odgovor.

Bi li farmeri ostali bez posla? Bismo li svi bili sretniji i zdraviji ili bi prestanak konzumiranja izazvao određene probleme o kojima nismo ni razmišljali?

Utjecaj na ekonomiju i stočarstvo (Timothy Land, profesor na Gradskom sveučilištu u Londonu)

"Odgovor na pitanje bismo li mogli održati mesnu industriju bez životinja je velika debata u mom svijetu. Možemo li zamisliti poljoprivredu bez životinja? Možemo li zamisliti da nastavimo s ovim što radimo i da to učinimo još brutalnijim? Životinje, krave i ovce, veliki su uzroci stakleničkih plinova i koristimo mnogo "skrivene" zemlje za njih. Amazonska prašuma nestaje kako bismo mogli uzgajati soju kojom hranimo životinje u Europi koje jedemo. Uzgajamo mnogo žitarica u Britaniji i Europi i time hranimo životinje. Životinje su nekada bile dio ciklusa plodnosti, rotacije u uzgoju, ali pretvorili smo ih u naše suparnike, ne samo u smislu korištenja zemlje već i kao goleme korisnike tla, resursa i hrane. Moramo dramatično smanjiti korištenje životinja u Britaniji."

Land tvrdi da bi se tako drastične promjene drastično odrazile i na poljoprivrednike koji bi trebali razviti nove vještine i to bi transformiralo agrikulturu svake zemlje.



"Političari su uplašeni, ali moraju se suočiti s ovim problemom. Sustav prehrane prisilno će se mijenjati klimatskim promjena, nestašicom vode, populacijskim promjenama. Imamo sustav koji je baziran na tome da je narod sit zahvaljujući izuzetno intenzivnim agrikulturalnim metodama. Znamo da se to mora promijeniti."

Što se perioda transformacije tiče, on bi trajao najmanje 30 godina, ali industrija neće biti u stanju to samostalno riješiti, već će trebati i promjena potrošačke kulture.


Utjecaj na okoliš (Nick Hewitt, profesor atmosferske kemije sa Sveučilišta Lancaster)

"Konzumiranje mesa čini veliki dio doprinosa stakleničkim plinovima, a kada bi svi prestali jesti meso, emisija plinova povezanih s hranom smanjila bi se za 35 posto.

Najveći su problem stoka. Krave žvaču travu i probavljaju je u želucima bez kisika, što stvara metan. Isto tako, način na koji gnojimo pasišta izaziva emisiju plinova. Transport hrane također doprinosi emisiji, ali to je relativno mali dio.

Prestanak jedenja mesa je najbolji način da nešto stvarno promijenimo. Kada bi svi postali vegani, to bi predstavljalo veliki razliku jer vegetarijanci jedu sir koji je povezan s mliječnom industrijom i kravama. Kada biste eliminirali sireve i meso, dodatno biste smanjili emisiju.

Nažalost, neke uistinu velike zemlje meso smatraju statusnim simbolom i konzumacija mesa drastično raste. Sve što možemo učiniti da pomognemo je dobra stvar."

Utjecaj na zdravlje (Ian Givens, profesor na Sveučilištu Reading)



"Ne postoji povezanost između bijelog mesa i raka i kardiovaskularnih bolesti. Problem je u crvenom mesu. U posljednjih desetak godina bilježimo pad unosa željeza i to je povezano sa smanjenim unosom crvenog mesa koje je najbolji izvor željeza. Na kratke staze to vjerojatno nije problem, ali morate se zapitati što se događa na dulje vrijeme.

Tu je i pitanje cinka i vitamina B12 koje bismo trebali nadomjestiti dodacima, ali s druge strane, crveno meso povećava opasnost od raka crijeva. Procesirano meso je najopasnije, čak je i veća opasnost nego u slučaju crvenog mesa.

Stoga pretpostavljam da bi bez mesa ljudi bili zdraviji jer rak crijeva je najučestaliji rak kod oba spola. Dakle, morali bismo pripaziti na smanjenje unosa procesiranog mesa, kao što su slanina, kobasice, salame, hot dogovi, mesni obroci i tako dalje. Što se bijelog i crvenog mesa tiče, nisam toliko siguran. Vegetarijanci i vegani također imaju manji rizik od bolesti povezanih s pretilošću."

(Index.hr/SB)
online

User avatar
Grom
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6650
Joined: 13 Nov 2019, 22:30
Mood:
Has thanked: 42 times
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Šta bi se desilo kad bismo svi bili vegetarijanci?

Post by Grom » 14 Nov 2019, 10:12

Koja glupost. Nije problem u konzumiranju mesa, naročito crvenog mesa; problem je način na koji se stoka uzgaja i hranom kojom se hrani, raznim hormonima kojima se ubrizgavaju u stoku radi komercijale i veće zarade. Spominje se u postu stoka koja se hrani na livadi travom kao problem zbog plinova, a to je zapravo puno zdravije meso od one koje se hibridno uzgajaju.

Konzumiranje mesa je potrebno, pogotovo za manju djecu kojima je izvor proteina neophodan za razvoj kada najviše napreduju. I odraslim je potreban dobar izvor proteina, a to se najviše može dobiti iz mesa. I nemojte porediti brzu hranu koja obično sadrže vrlo malo kvalitetnog mesa, a puno više sastojaka poput soje, starog smrznutog mesa itd.

Evo jedan primjer gluposti vegetarijanstva: https://metro.co.uk/2019/08/23/vegan-mu ... -10617559/

Vegeterijanstvo nije lijek za zagađenost.

User avatar
edo_79
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7169
Joined: 30 Aug 2019, 12:13
Mood:
Has thanked: 374 times
Been thanked: 1018 times
Status: Offline

Re: Šta bi se desilo kad bismo svi bili vegetarijanci?

Post by edo_79 » 14 Nov 2019, 10:13

Onda bih ja po cijeli dan lijepio slike nakih trava, djetelina, salata itd itd itd :bua :D.
"Znaš li šta je najlepše u životu? Želja, prijatelju."

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Šta bi se desilo kad bismo svi bili vegetarijanci?

Post by Salko » 14 Nov 2019, 10:15

desilo bi se ovo, čuvajmo okoliš
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"ignorance is bliss"

User avatar
Maksuz svratila
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2387
Joined: 28 Mar 2019, 17:05
Status: Offline

Re: Šta bi se desilo kad bismo svi bili vegetarijanci?

Post by Maksuz svratila » 14 Nov 2019, 12:06

...zazubice mi evo idu dok gledam ovaj hamb na ekranu... :kafa
...jesi čuo za onoga...šta... šta......jesi čuo za onu...ooooooo...da li si čuo za onoga...šta, šta, šta, šta, šta, šta, šta...
...da li si čuo za onu...c, c, c, c, c, c, c...

...razvela se, kurvala se, prevarila, propio se...raskućila, zabagreo, otrcala, poludeo...

...ihihi kafu turi...ihihi ću ti pričam...ihihi gola govna...ihihi a ja nisam...

...jesi čuo za onoga, jesi čuo za onu...sečem uvo k'o Van Gog, k'o Betoven sad sam gluv...

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Šta bi se desilo kad bismo svi bili vegetarijanci?

Post by Mutevelija » 14 Nov 2019, 12:09

Bavili bi se svi poljoprivredom, I ne bi napredovali tehnoloski
Kako ces urbanizovati se ako imas svu zelene povrsine :hm
Kako bi isao lanac ishrane , gdje sa zivotinjama koje ne jedemo jeli bi ih mesozderi, vukovi medvjedi a opet bi zbog svoje sigurnosti mesozdere morali ubijati, jer ima nekih sto su svastojedi, pa bi bili u opasnosti da nas oni ne pojedu.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
edo_79
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7169
Joined: 30 Aug 2019, 12:13
Mood:
Has thanked: 374 times
Been thanked: 1018 times
Status: Offline

Re: Šta bi se desilo kad bismo svi bili vegetarijanci?

Post by edo_79 » 14 Nov 2019, 12:52

Maksuz svratila wrote: 14 Nov 2019, 12:06 ...zazubice mi evo idu dok gledam ovaj hamb na ekranu... :kafa
Image

:obrve :obrve
"Znaš li šta je najlepše u životu? Želja, prijatelju."

User avatar
Maksuz svratila
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2387
Joined: 28 Mar 2019, 17:05
Status: Offline

Re: Šta bi se desilo kad bismo svi bili vegetarijanci?

Post by Maksuz svratila » 14 Nov 2019, 12:53

edo_79 wrote: 14 Nov 2019, 12:52
Maksuz svratila wrote: 14 Nov 2019, 12:06 ...zazubice mi evo idu dok gledam ovaj hamb na ekranu... :kafa
Image

:obrve :obrve
...joooj Edolino boj samo ti vadi mast... :kafa
...jesi čuo za onoga...šta... šta......jesi čuo za onu...ooooooo...da li si čuo za onoga...šta, šta, šta, šta, šta, šta, šta...
...da li si čuo za onu...c, c, c, c, c, c, c...

...razvela se, kurvala se, prevarila, propio se...raskućila, zabagreo, otrcala, poludeo...

...ihihi kafu turi...ihihi ću ti pričam...ihihi gola govna...ihihi a ja nisam...

...jesi čuo za onoga, jesi čuo za onu...sečem uvo k'o Van Gog, k'o Betoven sad sam gluv...

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests