Smrt je dio zivota, potpisati na vrjeme ili cekati !

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Smrt je dio zivota, potpisati na vrjeme ili cekati !

Post by Mirelam » 25 Aug 2015, 20:11

Calla wrote:


ja govorim sa germanskog zakonodavstva ,ne znam tko tebi kroji trenutno zakone ??
Tema je malo posiroka, a ja uletim i izletim, ne citajuci bas detaljno.Jel' anglosaksonsko, islamsko, rimsko pravo. U svakom od njih ima milioon zackoljica i prepreka, neprikladnih danasnjem nacinu razmisljanja. Ja sam okrenuo malo i na eutanaziju, bioloski testament koji u mojoj mahali nije legalan. Porez na naslijedstvo, gdje je citava porodica ucestvovala u stvaranju dobara, a onda mora da plati i porez na ostavstinu. Ljudi koji izaberu eutanaziju pa religija ne zeli da im odrzi obred jer nisu pristali na dogmu o stvaranju i gasenju zivota. Sve slobodarske, liberalne sredine, medjutim....
Svasta ja nesta napisah, a nidje veze, jel da ' :zubi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Smrt je dio zivota, potpisati na vrjeme ili cekati !

Post by Biba » 25 Aug 2015, 20:40

Krokodil Behko wrote:Mislim da prosječna bosanska porodica ne razmišlja mnogo unaprijed o tim stvarima, pa tako da često budu te ostavinske rasprave, ako govorimo o imovini, a o tim teškim stanjima pogotovo se ne razmišlja unaprijed, jer nije u skladu sa tradicijom i mentalitetom.
Bilo bi "Biži tamo, ne prizivaj nam zlo i ne govori o tome" :D

O roditeljima se najviše stara onaj koji je tu, na licu mjesta i on će naravno poslije biti kriv za sve, pa ma šta uradio po tom pitanju, jer uvijek je lakše biti haos dobar sin/kćerka, iz daleka.
:aplauzz Eh, moj brat odmah pristao da se imovina moga tate prevede na mene jer je bilo još i mina tamo a i nisu s tetkom razriješeni imovinski odnosi. tetak i ja dijelimo 1/2 valjda tak nekak...ma ne znam ni kad ću to srediti...

E, uvijek je bolje ono dijete koje je daleko ali meni je najnormalnije da se moja mama i ja i posvađamo jer živimo zajedno...brat je daleko ...ma da je tu, s njim se ne bi ona ni smjela svađati ni reći sve onoo što meni kaže...ma razumijem ja nju iako nekad baš i ne bude lako...nekad me pravo naljuti...a šta ću... :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Smrt je dio zivota, potpisati na vrjeme ili cekati !

Post by Chloe » 03 Nov 2017, 13:48

Spor mi net da bih dalje ganjala tj. provjeravala ima li tema o smrti ... al' nekako mi je od sinoć u glavi misao "Neka smrti".
Sinoć mi je umro muž od kolegice nakon duže borbe sa karcinom želudca.
Lani u proljeće je umro je kum.
Dva čovjeka koje ono što kažu "mati jednom rađa" ... a napatili se, zaista se napatili.
Kad su mi sinoć javili za smrt kolegicinog muža, pomislila sam isto kao i kad je kum umro "Smirio se" ...
Neka smrti da prikrati muke, i njihove i onih koji su oko njih, ma kako okrutno zvučalo.

Cijelu noć nisam spavala pod dojmom atmosfere koju sam sinoć zatekla.
Svi su oni preumorni, prenapaćeni ... prežalasno .. :tuzna
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Smrt je dio zivota, potpisati na vrjeme ili cekati !

Post by Socrates » 03 Nov 2017, 16:16

Potpuno je neutemeljeno da se smrt nazove dijelom zivota.

Imamo dakle;

Beskonacno Nepostojanje-----------------Zivot---------------------------Beskonacno Nepostojanje

How the hell neko moze da kaze da je smrt dio zivota? :hm Smrt je dio ovog drugog beskonacnog nepostojanja. Zivot je, kad se ovako gleda, vazan koliko i dvolitarska flasa kokakole zakopana dva kilometra ispod zemlje. Sa druge strane, smrt je veoma vazna.

Smrt je dio zivota onih koji ostaju iza nas.

Na temu, vec sam rijesio sve nedoumice, dao sam sestri da vodi brigu o ovim stvarima, sa samo jednim savjetom, na dnu papira, napisano na engleskom "Samo Racionalno".

Ako sam biljka, iskljucuj aparate immediately. Ako fasujem Alzheimer's, odmah fuckin' eutanazija.

Cak sam predvidio i moguce uskrsnuce. Ako uskrsnem, savjetovao sam joj da me umlati nekom zeljeznom sipkom. Uskrsnuce jednostavno nije racionalno. :crveni
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests